Voorhees
Posty: 8
Rejestracja: rok temu

Pomoc przy zakupie sprzętu audio

#1

Voorhees rok temu

Witam
Planuję na święta zakupić sprzęt audio, ale nie wiem jaki byłby najbardziej odpowiedni.
Po pierwsze, nie wiem, czy warto kupować odtwarzacz CD. Czy jakość muzyki na takim sprzęcie będzie zauważalnie lepsza od muzyki na komputerze, jeśli będzie się jej słuchać na porządnych słuchawkach? Jeśli tak, taki byście polecili do max 1000 zł?
Na temat słuchawek jest dużo poradników, wiec problem tylko mam przy wyborze odtwarzacza CD, ale nie zaszkodziłoby, gdybyście też coś polecili jakieś nauszne i zamknięte do 700 zł.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#2

Wicih rok temu

Ja tam lecę budżetowo. Słuchawki Superluxa potrafią mi wystarczyć w 100% a warto dodać że potrafią kosztować mniej niż 100 zł. Co do odtwarzacza to już parę lat temu przerzuciłem się na cyfrowe wersje płyt, wobec czego odsłuchuje sobie płytki przez interfejs nagraniowy pod USB. Może głupie, audiofil ze mnie żodyn, ale mi wystarcza. Traktuj jako podbicie tematu
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 131
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#3

edi_gein rok temu

Wszystko sprowadza się do nośnika na jakim słuchasz, chcesz słuchać. Jeśli kupujesz płyty cd , masz wzmaka i kolumny to powinieneś rozejrzeć się za odtwarzaczem . W kwocie 700 spokojnie kupisz używkę w dobrym stanie. Popatrz na Rotel, Nad, Sony, Pioneer, Cambridge Audio, Marantz.

Ja mam u siebie dwa źródła. Gramiaka i CD. W związku z cenami płyt zacząłem oglądać się za odtwarzaczem strumieniowym. Miałem dwa na testach i trochę szkoda mi dudków przy mojej kolekcji płyt. Za stówkę z groszami kupiłem urządzenie TP link, które łączę ze wzmakiem po kablu RCA a z telefonem lub tabletem po Bluetooth. I mam kolejne źródło. Miało być tymczasowe ale nie mam większych zastrzeżeń co do dźwięku więc nic innego nie szukam. Jakość dźwięku klasyfikuję w ten sposób że gramiak number one. Bezdyskusyjnie. Potem CD. Potel stream.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#4

Wicih rok temu

edi_gein pisze:
rok temu
Wszystko sprowadza się do nośnika na jakim słuchasz, chcesz słuchać. Jeśli kupujesz płyty cd , masz wzmaka i kolumny to powinieneś rozejrzeć się za odtwarzaczem . W kwocie 700 spokojnie kupisz używkę w dobrym stanie. Popatrz na Rotel, Nad, Sony, Pioneer, Cambridge Audio, Marantz.

Ja mam u siebie dwa źródła. Gramiaka i CD. W związku z cenami płyt zacząłem oglądać się za odtwarzaczem strumieniowym. Miałem dwa na testach i trochę szkoda mi dudków przy mojej kolekcji płyt. Za stówkę z groszami kupiłem urządzenie TP link, które łączę ze wzmakiem po kablu RCA a z telefonem lub tabletem po Bluetooth. I mam kolejne źródło. Miało być tymczasowe ale nie mam większych zastrzeżeń co do dźwięku więc nic innego nie szukam. Jakość dźwięku klasyfikuję w ten sposób że gramiak number one. Bezdyskusyjnie. Potem CD. Potel stream.
Z ciekawości, skoro jest już ktoś bardziej ogarnięty. Jaki układ polecasz do słuchania płytek w digi? Jak kupuje na bandcampie to zwykle pobieram FLACi
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 131
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

#5

edi_gein rok temu

Tak jak pisałem. Mam dość bogatą kolekcję płyt, którą ciągle uzupełniam i muzyka z plików czy streamu to dla mnie raczej ciekawostka. Założyłem konto na Tidal bo akurat była jakaś 3-miesiaczna promocja i słucham z tego. Na pewno rzadziej niż płyt. Wróciłem trochę do metody, że jak wychodzi jakaś nowość to słucham właśnie z neta i jak podeszło to i tak kupuję nośnik fizyczny. Np. nowe Megadeth czy mój ukochany Primus. Znalazłem na allegro gościa który ma niezłe cd z epoki z angielskimi i europejskimi wydaniami. Ostatnio za niecałe trzy dyszki wyrwałem Paradise lost i Tiamat. Dziś jak zdążę to wyrwę od niego Helmet "Betty" - sztos!!! Winyle na giełdach i tez juz raczej używki.
Także z muzyka z neta raczej nie pomogę bo laik jestem. Podoba mi się rozwiązanie z tym urzadzeniem BT bo tanio wyszło.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”