Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

Alec Empire

#1

kurz rok temu

Niemiec.
Gościu porusza się w tak wielu stylistykach muzycznych, że przesłuchując jego dyskografię można doznać zawrotu głowy. Illbientu, ambienty, digital hardcore, gitarowy i syntetyczny punk, techno, nu jazz, jazz itd.
Wariactwo.







BC: https://alecempire.bandcamp.com/
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Pioniere rok temu

Moje ulubione jego albumy to Limited Editions 1990​-​1994, Low On Ice i Bass Terror.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

#3

kurz rok temu

Futurist i Hypermodern jazz też są kozackie.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Pioniere rok temu

Dla mnie Mille Plateaux to label wyznacznik (sam ci też @kurzu przez to polecałem, jako coś godnego uwagi, nie jedną już płytę z ich katalogu, choć te, ze względu na poziom eksperymentów niektórych z nich, nie każdemu przypadną do gustu) i tak też zacząłem niegdyś swą przygodę z panem Aleckiem. Nie wszystko jednak dane mi było usłyszeć, ale oprócz płyt wydawanych pod szyldem AE, wpadły mi jeszcze CD z kolaboracją z panami z Techno Animal, wydane pod szyldem Curse of the Golden Vampire, które również szczerze polecam.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

#5

kurz rok temu

To prawda Mille Plateaux, ekstra wytwórnia. Świetne od nich są składaki Electric Ladyland (wszystkie od I do VI). Alec Empire udziela się na części z nich.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#6

pit rok temu

Mi się Alec solo jakoś nigdy specjalnie nie wgryzł, a ATR bardzo lubię.

Co do Mille Plateaux, pełna zgoda. Wytwórnia potęga. W szeroko pojętej elektronice jest kilka takich, których wypusty można brać praktycznie w ciemno.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

#7

kurz rok temu

pit pisze:
rok temu
Mi się Alec solo jakoś nigdy specjalnie nie wgryzł, a ATR bardzo lubię.
Słuchałeś Intelligence and Sacrifice i przede wszystkim Futurist? Możesz się nieźle zdziwić, jeżeli nie.
pit pisze:
rok temu
W szeroko pojętej elektronice jest kilka takich, których wypusty można brać praktycznie w ciemno.
Podzielisz się kochany?
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#8

pit rok temu

kurz pisze:
rok temu
Słuchałeś Intelligence and Sacrifice i przede wszystkim Futurist? Możesz się nieźle zdziwić, jeżeli nie.
Kiedyś tak. Jeszcze wrócę jeśli tak polecasz.
Podzielisz się kochany?
Warp, Kranky, Raster-Noton, On-U Sound, Dais.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Pioniere rok temu

On-U Sound wydaje jednak sporo reggae, wiec nie wiem, czy zadowoli tak w ciemno @kurza? Warp to jak najbardziej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#10

pit rok temu

Ale skrajnie eksperymentalnego reggae.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Pioniere rok temu

Roots reggae również, więc... tego skrajnie jest jednak znacznie mniej niż roots
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#12

pit rok temu

Przecież nie każę mu słuchać całego katalogu jak leci.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#13

Pioniere rok temu

pit pisze:
rok temu
Przecież nie każę mu słuchać całego katalogu jak leci.
...ale brać w ciemno, już tak. A nie raz zapewne zawiódłby się srogo - nie to, co mój ziomek rastafarian, u którego "półki się gną" od masy płyt z On-U Sound nań.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

#14

kurz rok temu

Thx, zapisuję w pamięci, zresztą jest tutaj.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

#15

kurz rok temu

pit pisze:
rok temu
kurz pisze:
rok temu
Słuchałeś Intelligence and Sacrifice i przede wszystkim Futurist? Możesz się nieźle zdziwić, jeżeli nie.
Kiedyś tak. Jeszcze wrócę jeśli tak polecasz.
Polecam, polecam - Futurist to niezły rozkurwiacz, jak zgrabnie ujął to jeden z użytkowników RYM.
A jako dopełnienie polecanki - wyrejrtowane jest to to na bodajże 2,94. Ha!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#16

pit rok temu

Poleciały "Futurist" oraz "Intelligence and Sacrifice".

Futurist - wiadomo, po całości ostrzejszy punk / metal w wersji electro, ATR nadal wydaje mi się bardziej zróżnicowane
Intelligence and Sacrifice - tutaj wyczuwam większy potencjał dzięki bardziej abstrakcyjnemu podejściu, stronie drugiem i należytej porcji clicks&cuts vel glitchy
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

#17

kurz rok temu

Inteligent druga strona tak sobie mi wchodzi. A co do Futurist, to on tam chyba na gitarze gra. W każdym bądź razie brzmi świeżo, nie tylko prosty punk/metal w wersji electro. Buzuje tam potężna połamana energia. Tak to czuję.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#18

Pioniere rok temu

Low On Ice bezkonkurencyjnie najlepsze!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#19

pit rok temu

kurz pisze:
rok temu
Inteligent druga strona tak sobie mi wchodzi. A co do Futurist, to on tam chyba na gitarze gra. W każdym bądź razie brzmi świeżo, nie tylko prosty punk/metal w wersji electro. Buzuje tam potężna połamana energia. Tak to czuję.
Zgoda. Nie mówię, że z Futurists jest coś nie tak, po prostu bardziej ślinię się na myśl o Delete Yourself! / The Future of War.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3143
Rejestracja: 5 lata temu

#20

kurz rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
Low On Ice bezkonkurencyjnie najlepsze!
Chyba najbardziej w stylu Mille Plateaux. On to, zdaje się, nagrywał po wizycie w Islandii i tymi dźwiękami chciał przenieść na grunt muzyczny swoje wrażenia polarnego niby spokoju/niepokoju. Też mi się to podoba, ale chyba najbardziej mi podeszło Hypermodern Jazz 2000.5. Jest taka niejednorodna i niejednoznaczna, lubię takie rzeczy.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#21

Pioniere rok temu

Właśnie tym swoim niepowtarzalnym klimatem, zaczerpniętym z krainy lodu i wrzących gejzerów, a nie zaskakującą niejednorodnością, jak na Hypermodern Jazz, która z czasem nieco spowszednieje, niszczy mnie najbardziej. I fakt ten nie zmienia się od dekad.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”