Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Semper Fidelis

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Gdański Semper Fidelis to projekt, który pozostawił po sobie tylko jedno krótkie demo zawierające dwa kawałki. Materiał był wydany na MC i jeszcze w tym samym roku jako część 7-calowego splitu z pilskim Werewolf pod tytułem Fidelity of Ideology. Semper Fidelis grał w stylu zbliżonym do wyżej wymienionego Werewolf, ale moim zdaniem jeszcze lepiej - te dwa kawałki wyrywają z kapci.

Obrazek
Skład:
Wojmir - Bass, Keyboards Biały Viteź, Ciemności (live), ex-Archandrja, ex-Wilk
Skogen - Guitars Biały Viteź, Ciemności, Postumus, Skogen, Upir
Wojbor - Vocals ex-Wilk, ex-Biały Viteź, ex-Piorun

Dyskografia:
2008 - Demo 1 - 2007 A.Y.P.S. [demo]
2008 - Fidelity of Ideology [split]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Se ... lis/128391
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pp3088 6 lata temu

Po zobaczeniu zdjęcia wykonawcy nie mogłem sobie odmówić. Ta kominiarka... :lol: :lol: Czemu ten pan się ukrywa? Jest na niego wydany wyrok śmierci bo złamał Omertę w pierdlu? Boi się że go ktoś znajdzie po wyszukiwarce w metal archives? Czy może ma szramę na policzku? Koniec końców jest to kurwa zabawne. Zawsze bawi!

Co do samej muzyki to nie jest taka najgorsza ale totalnie wtórna i bez specjalnego wyrazu. Wokale dość mierne. Naprawdę tego słuchasz regularnie czy może projekt kumpla?
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Co do samej muzyki to nie jest taka najgorsza ale totalnie wtórna i bez specjalnego wyrazu. Wokale dość mierne. Naprawdę tego słuchasz regularnie czy może projekt kumpla?
Zupełnie się nie zgadzam, że to muzyka bez wyrazu - moim zdaniem to jeden z najlepszych projektów grających w tym stylu, podobnie jak Werewolf, tylko niestety nie udało im się nagrać dużej płyty.

Tak, słucham tej EPki dość często. :)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#4

TITELITURY 6 lata temu

Koniec końców jest to kurwa zabawne. Zawsze bawi!
Sorry Minetou, ale to jest nie mniej śmieszne, niż corpsepaint, czy cykanie sobie fotek w piwnicy przez srogich śmierćmetalowców obwieszonych łańcuchami. Taki image. Więc albo Cię śmieszy wszystko, albo... nie śmieszy. ;)
Co do samej muzyki to nie jest taka najgorsza ale totalnie wtórna i bez specjalnego wyrazu. Wokale dość mierne.
Hola ! Hola ! Takie zarzuty, to można postawić 99,999(9...)% kapel grających metal.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#5

pp3088 6 lata temu

TITELITURY pisze:
6 lata temu
Koniec końców jest to kurwa zabawne. Zawsze bawi!
Sorry Minetou, ale to jest nie mniej śmieszne, niż corpsepaint, czy cykanie sobie fotek w piwnicy przez srogich śmierćmetalowców obwieszonych łańcuchami. Taki image. Więc albo Cię śmieszy wszystko, albo... nie śmieszy. ;)
Co do samej muzyki to nie jest taka najgorsza ale totalnie wtórna i bez specjalnego wyrazu. Wokale dość mierne.
Hola ! Hola ! Takie zarzuty, to można postawić 99,999(9...)% kapel grających metal.
Primo - w sumie to tak, corpsepaint potrafi być dość zabawny. Co to za image gość w kominiarce? Chyba jakiś więzienny.

Secundo - no generalnie muzyka jest wtórna ale poza tym sporo twórców dodaje coś swojego, czasami są to pedalskie wokale, czasami coś dobrego. W ostatnich kilku latach znalazłem bardzo dużo rzeczy grających coś nowego, świeżego, ale ty takich rzeczy w metalu nie lubisz chyba ;) ?
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#6

TITELITURY 6 lata temu

No nie. Ale dobrze odgrzać kotleta jest trudniej, niż wymyślić coś nowego.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#7

Vexatus 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Primo - w sumie to tak, corpsepaint potrafi być dość zabawny. Co to za image gość w kominiarce? Chyba jakiś więzienny.
Szczerze mówiąc to w 99,9% znanych mi przypadków występowania zjawiska zwanego powszechnie IMAGE należy po prostu nasrać na to z wysokości. Ja skupiam się głównie na muzyce - jeśli przedkładasz IMAGE nad dźwięki płynące z głośników i na takiej podstawie odczuwasz i interpretujesz muzykę to raczej nie mamy o czym dyskutować... Nie za bardzo rozumiem z czym masz problem - ktoś preferuje corpsepaint, ktoś inny zarzuci na szyję 5 kg łańcuchów i pas z nabojami do AK47 na klatę, a jeszcze inny założy kaptur i kominiarkę...

Ja najczęściej popierdalam sobie w różnych maskach przeciwgazowych (ze szczególnym uwzględnieniem rumuńskiej M74), bo mi to najbardziej pasuje do koncepcji projektu i jestem przygotowany na to, że każdy może to sobie wyśmiać - śmiejcie się, na zdrowie... :) Odczuwanie muzyki przez pryzmat aparycji jej twórcy/twórców to jakieś grube nieporozumienie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#8

yog 6 lata temu

@pp3088 dziwię się, że Ciebie zaskakuje taki image u kapeli, której nazwa nie dość, że z łaciny, to jeszcze oznacza zawsze wierny. Takie połączenie dzięki image pana prowodyra projektu powoduje, że od razu wtajemniczony będzie wiedział, że ma do czynienia z militarnym, potencjalnie nacjonalistycznym odłamem blacku, potencjalnie podlanego martial industrial. Często połączone z kultem chwały przodków i ich legendarnych dokonań. Kominiara zwiastuje natomiast zwykle kontrowersyjne poglądy prezentowane w lirykach wobec przedstawicieli innych społeczności, co zdaje się potwierdzać zresztą dufny tytuł splita Wierność ideologii. No i jest oczywiście celtyk na okładce demosa, stąd te kominiary wszystkie zapewne - z obaw o własne zdrowie w konfrontacji z mityczną bojówką Antify ;)

A muza bardzo spoko - to taki niedojebany pół-Satyricon, pół-Primordial ;) ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#9

pp3088 6 lata temu

Nie powiedziałbym, że dziwi. Użyłbym tutaj słowa bawi. Bądźmy poważni - jest to projekt absolutnie niszowy. Dlatego też takie sytuacje jak opisane przez Ciebie
stąd te kominiary wszystkie zapewne - z obaw o własne zdrowie w konfrontacji z mityczną bojówką Antify ;)
nigdy nie będą miały miejsca.

Może ktoś lubi taki image, nie mnie to oceniać. Natomiast moim zdaniem jest to zabawne i przewrotne. Bo przecież tacy ludzie zawsze pierwsi do walki za ojczyznę i Good Night Left Side, wpierdol każdemu lewakowi, ale jak już to kominiarkę by go nie rozpoznali HE_HE.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Pioniere 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Nie powiedziałbym, że dziwi. Użyłbym tutaj słowa bawi. Bądźmy poważni - jest to projekt absolutnie niszowy. Dlatego też takie sytuacje jak opisane przez Ciebie
stąd te kominiary wszystkie zapewne - z obaw o własne zdrowie w konfrontacji z mityczną bojówką Antify ;)
nigdy nie będą miały miejsca.

Może ktoś lubi taki image, nie mnie to oceniać. Natomiast moim zdaniem jest to zabawne i przewrotne. Bo przecież tacy ludzie zawsze pierwsi do walki za ojczyznę i Good Night Left Side, wpierdol każdemu lewakowi, ale jak już to kominiarkę by go nie rozpoznali HE_HE.
Takie sytuacje jak najbardziej mają miejsce i taki biedny NS, czy mu podobny, wypatrzony gdzieś na odludziu przez bojówkarzy za A, dostanie ostry wpierdol. Toteż w kwestii dbałości o swe zdrowie, zakładanie kominiarek nie wydaję się wcale zabawne i jest jak najbardziej zrozumiałe.

Wróć do „Black Metal”