Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 7 lata temu

Christ Agony

#1

Soulless 7 lata temu

Obrazek
Szacun dla Cezara za całokształt tego co zrobił dla polskiego black metalu. Epitaph of Christ i Unholyunion do dzisiaj mam na kasetach i jest to kurwa absolutnie bez dwóch zdań Kult i czyste Zło! Wtedy tak jak na Unholyunion nikt nie grał i ta płyta do dzisiaj przetrwała próbę czasu. Inne płyty już mnie tak nie jarały, natomiast zespół Union mogę posłuchać, solidny kawał blacku, słychać że to Cezar.

18.11.2016 premiera nowej płyty Legacy (Witching Hour Productions)

Skład:
Cezar - Guitars, Vocals (lead) (1990-2005, 2007-present) Moon, ex-Gilotyna, ex-Whispers, ex-Nox Lunaris (live), ex-Union, HimAir, Topielica, Xul, ex-Seth
▼ Byli muzycy
Ash - Bass, Vocals (backing) (1990-1995)
Żurek - Drums (1990-1995) ex-Insidius, ex-Ash Devili
Mauser - Bass, Vocals (backing) (1995-1997) ex-Dies Irae, ex-UnSun, ex-Vader
Gilan - Drums (1995-1998) ex-Dies Irae
Blackie - Bass, Vocals (backing) (1997-2000) Kohorta, ex-Frost, ex-Moon, ex-Slave, ex-Third Degree, ex-That's All She Wrote
Thoarinus - Drums (1998-2000) ex-Marhoth, ex-Nox Lunaris, ex-Sacrilegium
Reyash - Bass, Vocals (lead) (2000-2003, 2007-2017) Supreme Lord, Witchmaster, Azarath (live), ex-Union, ex-Vader, ex-Incantation (live), ex-Profanum
Vitold - Drums (2000) Mamy Prąd, ex-Supreme Lord, ex-Witchmaster
G-Hatt - Guitars (2000)
Icanraz - Drums (2007-2010) Corruption, Asgaard (live), ex-Abused Majesty, ex-Devilish Impressions, ex-Naumachia, ex-Deathcon, ex-Diseased, ex-Hermh, ex-Via Mistica, ex-Pigface Beauty
Hellrizer - Drums (2008, 2010-2011) Deaf's Point, Discordian, ex-Carnal, ex-Gortal, ex-Hate, ex-Hellectricity, ex-Saltus, ex-Goetia
Mścisław - Bass (2010) Abusiveness, Biały Viteź, Deivos, Dira Mortis, Graveland, Moon, Pripegal, Ulcer, Xaos Oblivion, ex-Blasphemy Rites, ex-Perdition, ex-Blaze of Perdition, ex-Profundis, ex-Eclipse, ex-Engraved (live), ex-Desaster
Wizun - Drums (2010) Abusiveness, Deivos, Dira Mortis, Graveland, Moon, Straight Hate, Ulcer, ex-Parricide, ex-Blaze of Perdition, ex-Squash Bowels, ex-Azarath (live), ex-Eclipse, ex-Engraved (live)
Inferno - Drums (2011) Azarath, Behemoth, Terrestrial Hospice, Witchmaster, ex-Damnation, ex-Deus Mortem, ex-Delirium
Paul - Drums (2011-2012) Antigama, Hate, Horn Impaler, Pyorrhoea, Redemptor, Thunderwar, Nerve (live), No Emotions (live), Obscure Sphinx (live), Symbolical (live), Soul Snatcher, ex-Crionics, ex-Hazael, ex-Hell-Born, ex-Lost Soul, ex-Thy Disease, ex-Vader, ex-War-saw, ex-Deathbringer (live), ex-Decapitated (live), ex-Deivos (live), ex-Interior, ex-Rootwater
Młody - Drums (2012-2017) Amorphous, Embrional, F.A.M., Squash Bowels, Xaoz, ex-Dissenter, ex-Bloodlust, ex-Dira Mortis (live), ex-Immemorial, ex-Parricide (live), ex-Union
Armagog - Bass, Vocals (backing) (2017) A.H.P., Embrional, F.A.M., Inferno, Throneum, ex-Arkona, ex-Call ov Unearthly, ex-Diabolicon, ex-Exhalation, ex-Mystes, ex-Suffering, ex-Taran, ex-Witchfuck, ex-Fetor (live), ex-Offence (live), ex-Enclave, ex-Vociferous
▼ Muzycy koncertowi
Zaala - Drums (2002-2008, 2011) Arkona, Supreme Lord, Taran, Monastery, ex-Demogorgon, ex-Kill, ex-Witchmaster
Dyskografia:
1990 - Sacronocturn [demo]
1992 - Epitaph of Christ [demo]
1993 - Unholyunion
1994 - Daemoonseth - Act II
1995 - Faithless [kompilacja]
1996 - Moonlight. Act III - promo [demo]
1996 - Moonlight - Act III
1997 - Darkside
1998 - Trylogy [demo]
1998 - Trilogy
1999 - Elysium
2000 - Moonlight Act III / Darkside [kompilacja]
2000 - Unholyunion / Daemoonseth Act II [kompilacja]
2002 - Live - Apocalypse [live]
2005 - Christ Agony (jako Union)
2007 - Demonology [EP]
2008 - Condemnation
2010 - UnholyDaeMoon [kompilacja]
2011 - Nocturn
2015 - Black Blood [EP]
2016 - Legacy







MA: https://www.metal-archives.com/bands/Christ_Agony/2385
BC: https://christagonyband.bandcamp.com/music
FB: https://www.facebook.com/ChristAgony
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki

Tagi:
borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

#2

borsuk 7 lata temu

pierwsze usłyszałem Elysium, spodobało mi się i poszedłem dalej. lubię bardzo dalej, a za małolata cerata Elysium budziła szok w liceum :lol:
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 7 lata temu

borsuk pisze:pierwsze usłyszałem Elysium, spodobało mi się i poszedłem dalej. lubię bardzo dalej, a za małolata cerata Elysium budziła szok w liceum :lol:
No to piątka ;) z tym, że ja już wcześniej miałem szansę dzięki starszym kumplom poznać "Moonlight", "Darkside" i "Trilogy". Mieliśmy jednego kumpla co miał totalnego zajoba na punkcie Christ Agony i chyba przez to kapela mi obrzydła na dobre kilka lat.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#4

Zsamot 7 lata temu

Za sprawą radia poznałem Moonlight i chyba nie muszę mówić, że płyta mnie całkowicie porwała. Opus magnum. Koszulkę mam do dziś.

Darkside jest też ciekawa podróżą, nieco sentymentalną, ale też nie wyobrażam sobie tej kapeli bez tej płyty.

Trilogy fajny mini, do tego w bonusie starszy materiał. Nic wybitnego, ale dobry materiał. Christ Agony to zawsze był przede wszystkim klimat. Nie techniczne łamańce.

Elisium mnie mocno rozczarowała. Poza paroma utworami... Niestety, gdzieś zniknęła ta otoczka, ten klimat...

Jeszcze w międzyczasie dorwałem dwójkę i to jest również nieodzowny element tego bandu.

Dema to już kwestia sentymentu. Ja go nie mam, ale czasem posłucham.

Aczkolwiek epizod Union wspominam bardzo dobrze. Może brzmienie nieco szwankuje, ale czuć te emicje, których brakowało. czas powrotu kapeli nadszedł i całe szczęście...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#5

deathwhore 7 lata temu

No ja tez poznałem od Elysium i ta płyta dla odmiany mnie kompletnie odrzuciła. Dzięki czemu na długie lata olewałem zespół, dla mnie to było takie rachityczne granie dla typów 10 lat ode mnie starszych jarających kapelą z siły sentymentu. Dosłownie ze 4 lata temu kumpel prawie mi wcisnął pierwsze trzy płyty i jakoś poszło, a nawet bardzo polubiłem. Chociaż nie bezkrytycznie- Cezar mógłby sobie odpuścić czyste wokale. Zresztą podobno za takie uwagi śmiertelnie się obraża.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Soulless 7 lata temu

Ktoś już macał uszami Legacy?? Zastanawiam się nad zakupem w ciemno.... Jakieś rekomendacje lub negatywy?
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Shagvarth
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem

#7

Shagvarth 7 lata temu

Jak na razie pobieżny i byle jaki odsłuch online ;)
We pray only Death
and drink from the chalice
of
Nekronihilistik Misanthropy
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#8

Zsamot 7 lata temu

Soulless pisze:Ktoś już macał uszami Legacy?? Zastanawiam się nad zakupem w ciemno.... Jakieś rekomendacje lub negatywy?
Reakcje w sieci są rewelacyjne, mocno dystansujące się od NocturN. Zatem może być petarda. ;) Oby. Zbyt lubię tę kapele.

Deathwhore:

1. Cześć, fajnie, że Jesteś. ;) Głos mocnego rozsądku. ;)
2. Dla mnie te czyste wokale stanowią nieodzowny styl kapeli, taki - nazwijmy to nieco uniesionym tonem - uduchowiony element tej muzy. Nie wiem niestety, jak to się sprawdza na żywo, bo nie widziałem jeszcze ich na żywo.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#9

dj zakrystian 7 lata temu

ja i tak największą estymą z racji sentymentu, ale i treści darzę Epitaph of Christ, kvlt nic się nie zestarzał, do dziś lubię włączyć w smutny, pochmurny wieczór.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#10

Vortex 7 lata temu

"Legacy", to naprawdę dobre rzemiosło, bez żadnych fajerwerków, acz solidny, przemyślany album, w którym mam wrażenie, że wszystko jest na swoim miejscu. Świetnie zgrywają się obecne w każdym kawałku gitary akustyczne, z przesterowanymi miazgatorami jak i szybszymi typowymi blackowymi zagrywkami. Dobrze się tego słucha, i choć kiedy głowa trochę ucieka od muzy i ma się wrażenie, że to trochę zaczyna nudzić to wydaje mi się, że płyta im wyszła całkiem dobrze.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#11

Ryszard 7 lata temu

A ja ich znam od samego początku. Najpierw jarając siebie samaelem dorwalem kasety EoCh i U. Potem były M i niezrozumiany lata temu Darkside . Dwójkę dałem radę znaleźć w chyba Sanoku na wakacjach. O ile pamiętam, wtedy matex nie do zdobycia w mojej miejscowości. Koszulkę sukienkę nawet miałem. Złotym szatanistycznym drukiem zrobioną.

Od po Darkside lekko obojętne mi robili. Nowe dzieło ściągnę se wieczorem. A może mają BC..?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 7 lata temu

Jak dalej nie wiesz, o czym jest Darkside to mogę Ci kiedyś wytłumaczyć podczas poważnej rozmowy przy kominku ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

#13

borsuk 7 lata temu

Soulless pisze:Ktoś już macał uszami Legacy?? Zastanawiam się nad zakupem w ciemno.... Jakieś rekomendacje lub negatywy?
dziś mi przyszło, słucham trzeci raz- jest naprawdę w porządku.
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#14

Ryszard 7 lata temu

yog pisze:Jak dalej nie wiesz, o czym jest Darkside to mogę Ci kiedyś wytłumaczyć podczas poważnej rozmowy przy kominku ;)
Coś o fokach czy nawet fochach... :mrgreen:

Ty mi tu żartujesz a mnie poważnie się pomyślało...

Dwadzieścia lat temu nie było bata. Nie ma ciężkiego metalu, nie ma słuchania. Ja wiem ze teraz każdy młody wszystko rozumie. Ja sfer, czarnej strony i innych progresji nie rozumiałem... jak większość chyba.

To wszystko zresztą wina Slayera bo mieli nigdy się nie spierdolić. A tak trzeba było zacząć szukać dziury w dupie i zrozumieć. Dobry metalowiec to niekumaty metalowiec :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#15

TITELITURY 7 lata temu

Próbowałem się przez to przegryźć, ale zawsze dostawałem nudności. Cóż, może na gigu w styczniu do mnie przemówią, choć idę tam na Stillborn.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 6 lata temu

Ryszard pisze:
7 lata temu
yog pisze:Jak dalej nie wiesz, o czym jest Darkside to mogę Ci kiedyś wytłumaczyć podczas poważnej rozmowy przy kominku ;)
Coś o fokach czy nawet fochach... :mrgreen:

Ty mi tu żartujesz a mnie poważnie się pomyślało...

Dwadzieścia lat temu nie było bata. Nie ma ciężkiego metalu, nie ma słuchania. Ja wiem ze teraz każdy młody wszystko rozumie. Ja sfer, czarnej strony i innych progresji nie rozumiałem... jak większość chyba.

To wszystko zresztą wina Slayera bo mieli nigdy się nie spierdolić. A tak trzeba było zacząć szukać dziury w dupie i zrozumieć. Dobry metalowiec to niekumaty metalowiec :D
Nie żartuję, to poważny temat :P Dodatkowe potwierdzenie swojej tezy odnalazłem w wywiadzie z Mauserem, gdzie mówił, że Cezar powiedział, że "wchodzi do studia" i nagrał Darkside sam - trochę nie rozumiem, czemu w takim razie M-A podaje, że Mauser grał tam na basie, bo z wywiadu wynikało, że ten usłyszał Darkside i uznał "pierdolę to, odchodzę, nie o takie Christ Agony walczyli moi przodkowie". Płytki nie mam to nie sprawdzę, i chyba szybko mieć nie będę, bo źle mi się kojarzy (chociaż muzycznie, moim zdaniem, tzw. sztos).

A teraz newsik z obozu (gorący):
Christ Agony rozstaje się z basistą

Zespół rozstał się z wieloletnim basistą Tomaszem “Reyash’em” Rejkiem.

- Rozmawialiśmy z Reyashem i obaj zgodziliśmy się co do tego, że są między nami różnice, które uniemożliwiają nam dalszą współpracę. Stworzyliśmy razem kilka dobrych płyt i zagraliśmy mnóstwo tras, ale teraz przyszedł czas, aby każdy poszedł swoją drogą. Życzę mu wszystkiego najlepszego w jego karierze - komentuje Cezar, lider i założyciel Christ Agony.

“Reyash” występował w Christ Agony dwukrotnie, najpierw w latach 2000-2003, a potem od 2007 roku do 2017. Z zespołem nagrał dwa albumy “Condemnation” (2008) oraz Nocturn (2011).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

#17

borsuk 6 lata temu

było do przewidzenia, ale szkoda...
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#18

Lis 6 lata temu

Dla mnie najlepszą płytą jest Darkside. Trochę traci na spójności przez te numery sterowane elektronicznym bitem, a w zasadzie jednym w dwóch wersjach, ale słucham tej płyty odkąd wyszła, to i się już przyzwyczaiłem. Unholyunion, Deamoonseth i Moonlight także ciągle mi się podobają. Pierwszą słuchałem nie dalej jak dwa dni temu, a druga właśnie leci, i z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć że ciągle się ta muzyka broni. Z późniejszych to już nic nie pamiętam. Rok czy dwa temu jakoś przypadkiem słuchałem jeden kawałek z Nocturn który bardzo mi się spodobał, całość już mniej, a tytułu za nic nie skojarze bo tam wszystkie są podobne.

Jest jeszcze (był?) projekt Cezara- Moon. Dwóch pierwszych to już bym raczej dziś nie dał rady przesłuchać, trzecia gdy wyszła była całkiem fajna, ot takie Cezarowo-ChristAgonowe patenty przeniesione na death/black metalowy grunt.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#19

yog 6 lata temu

Moim zdaniem Moonlight najlepszy, żeby nie powiedzieć, że totalnie wyjebane są te kawałki, ale Darkside na drugim miejscu. Mocno osobista i szczera ta płyta mi się wydaje w tym swoim gotyckim romantyzmie. Późniejsze ze 3 słyszałem i były tak przeciętne, że może za parę lat dopiero wrócę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#20

Lis 6 lata temu

Moonlight przedawkowałem około 6-7 klasy podstawówki. Niemniej jednak lubię.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#21

Wędrowycz 6 lata temu

PanLisek pisze:
6 lata temu
Moonlight przedawkowałem około 6-7 klasy podstawówki. Niemniej jednak lubię.
Ja trochę później, ale też tłukłem ten materiał ostro i dotąd jest on moim ulubionym jeżeli chodzi o Agonię Chrystusa. To czysta kopalnia zajebistych riffów, choć po upływie lat te czyste zaśpiewy Cezara coraz bardziej bawią ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Christhammer
Posty: 27
Rejestracja: 6 lata temu

#22

Christhammer 6 lata temu

TITELITURY pisze:
7 lata temu
Próbowałem się przez to przegryźć, ale zawsze dostawałem nudności.
Taka sama reakcja u mnie. Dwa pierwsze albumy sobie sprawiłem kiedyś na taśmie przy okazji większych zakupów. Reszty nawet nie sprawdzałem. Ostre rozczarowanie.
I'M THE BLACK VOMIT OF HELL
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog 6 lata temu

Kapelę opuścił Młody. W międzyczasie chyba Cezar znalazł nowego basistę, ale biorąc pod uwagę słowa perkusisty z fb:
"...a jak Cię złapią na kradzieży za rękę to mów ,ze to nie Twoja ręka..."

takie jest motto Cezary Cezar Augustynowicz

To jest koniec mojego udziału w CHRIST AGONY
To zapowiada się jakaś mniejsza lub większa beka.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#24

Zsamot 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
PanLisek pisze:
6 lata temu
Moonlight przedawkowałem około 6-7 klasy podstawówki. Niemniej jednak lubię.
Ja trochę później, ale też tłukłem ten materiał ostro i dotąd jest on moim ulubionym jeżeli chodzi o Agonię Chrystusa. To czysta kopalnia zajebistych riffów, choć po upływie lat te czyste zaśpiewy Cezara coraz bardziej bawią ;)
Bawią??? Kurwa, to każda kapela może tak bawić...

Reedycję kupiłem na Metalmanii, mimo, ze wydanie z Koch stoi na półce. Podobno Darkside ma mieć reedycję.

Co do dziwnych zachowań, pomówień, to od dawna wiele smrodu się ciągnie za Cezarem. Pytanie, co jest prawda...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#25

deathwhore 6 lata temu

No czyste wokale mogą bawić, bo facet po prostu nie potrafi śpiewać, bardziej beczy, fałszuje. Czysty wokal ma tragiczny.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#26

Wędrowycz 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
No czyste wokale mogą bawić, bo facet po prostu nie potrafi śpiewać, bardziej beczy, fałszuje. Czysty wokal ma tragiczny.
Właśnie tak to słyszę i to mnie bawi. Kolegę Zsamota uprasza się o nie spinanie się jak wiadomo co ;)
Odium Humani Generis
Nosferatu
Posty: 23
Rejestracja: 6 lata temu

#27

Nosferatu 6 lata temu

Moonlight i Darklight darzę sentymentem i wielką sympatią, bardzo często wracam do tych pozycji.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#28

yog 6 lata temu

Darklight czy Darkside? ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Nosferatu
Posty: 23
Rejestracja: 6 lata temu

#29

Nosferatu 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Darklight czy Darkside? ;)
Darkside :lol:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#30

Wędrowycz 6 lata temu

"Moonlight" jest ponadczasowe, tak samo jarałem się ta płytą za młodziaka i ilekroć ją odpalam to utwierdzam się w przekonaniu, że jest to kopalnia zajebistych riffów i aranżacji. Można się doczepić do lekko infantylnych tekstów czy też do czystych wokali Cezara, ale i tak płyta broni się moim skromnym zdaniem muzycznie mocno po latach. "Darkside" to eksperyment, ale też całkiem udany, rzadziej słucham, ale też lubię. Pamiętam, że cieszyłem się jak dziecko jak udało mi się zakupić taką kompilację "UnholyDeaMoon" na której znajdują się 3 pierwsze płyty kapeli, bo akurat je uważam za najlepsze w całym dorobku kapeli.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#31

deathwhore 6 lata temu

Mam to samo, dałem złotych czterdzieści, jestem zadowolony, więcej mi nie trzeba.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#32

Ryszard 6 lata temu

Bo z nim i -i niestety zawsze był ciekawy problem. Pierwsze trzy płyty znaczyły rozwój, świeży i udany koncept. Były dobre. Potem Cezar nagrał Ciemną Stronę po której..... Nie chcę być nie miły bo są ludzie szalejący za stylem prezentowanym przez C.A. Późniejsze albumy próbuje próbowałem, kupiłem dwa kompakty... Ale od Moonlight ta muzyka stoi w miejscu, w efekcie albumy zalewają się w jednolitą wariacje nt wiadomego.

Swoją drogą ciekawa sprawa, Deicide ganię za zmianę stylu ChA za pozostawanie zbyt wiernym jednolitym pomysłom. Czyli chodzi o inne sprawy...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#33

yog 6 lata temu

Podobno wczoraj Czaruś wyszedł sam w Krakowie na scenę i grał do laptopa, hahahahahah
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#34

DiabelskiDom 6 lata temu

Lol :D

Coś tam czytałem w internetach, żenada w chuj. Ciekawe czemu. W końcu stwierdzili, że nie będą grali ze złodziejem?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6240
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#35

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Podobno wczoraj Czaruś wyszedł sam w Krakowie na scenę i grał do laptopa, hahahahahah
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#36

Vortex 6 lata temu

O kurwa, żądałbym zwrot pieniędzy.....
"Between Shit and Piss we are Born"
borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

#37

borsuk 6 lata temu

przykro patrzeć...
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#38

yog 6 lata temu

wyłączyłem czym prędzej, żeby się nie męczyć. nawet żal już o ten zwrot pieniędzy by było walczyć.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6240
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#39

Vexatus 6 lata temu

Właściwie dlaczego on teraz musi robić takie akcje i grać samemu? Wszyscy się na niego obrazlili czy jak? :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#40

yog 6 lata temu

O ile wiem - a znam w zasadzie fejsbukowe plotki tylko, które mogą teoretycznie być nieprawdziwe, ale każdy coś takiego mówi - nie podzielił się hajsem za ostatnią płytę/trasę, coś w tym guście. Aktualnie wygląda to na ostrą desperację.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#41

Ryszard 6 lata temu

Może nastepnym razem powinien zagrać w takim składzie:

Cezar z gitarą,
hologram DIO,
reszta z dyskietki hahaha.

Co ten Czarek odpierdala?
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6240
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#42

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
ale każdy coś takiego mówi - nie podzielił się hajsem za ostatnią płytę/trasę, coś w tym guście.
A to nicpoń. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#43

Wędrowycz 5 lata temu

Aktualnie mam fazę na odświeżenie rodzimych staroci black metalowych i właśnie w ramach tej akcji leci teraz "Unholyunion" i dalej świetnie się tego słucha, bo Cezar miał tu jeszcze dużo fajowych pomysłów na riffy. Nie nudzi, zawiera elementy innych podgatunków metalu i po prostu wkręca. Przykro patrzeć co ostatnio Cezar odpierdala, bo zdecydowanie Christ Agony to jedna z najbardziej legendarnych kapel na naszej scenie, głównie w latach dziewięćdziesiątych.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#44

TITELITURY 5 lata temu

Haha, dopiero teraz zobaczyłem. Jedyne, co ciśnie mi się na usta, to:

Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#45

deathwhore 5 lata temu

Tituś, czy mam rozumieć, że są tak wspaniali, że nie śmiesz stanąć w szranki?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#46

yog 5 lata temu

ten jaki literacki purysta
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#47

Wędrowycz 5 lata temu

Akurat Sienkiewicz bdb, byłem z żoną w jego muzeum w Woli Okrzejskiej w weekend i potem w Okrzei na jego kopcu. Dobry ziomuś był, aczkolwiek niski, mam zdjęcie z jego woskową figurą :P Dobra, offtop poleciał.

Ciekawe czy Cezar znajdzie jeszcze zawodników do wspólnego koncertowania/nagrywania w studio...
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#48

TITELITURY 5 lata temu

Tak, tak, wiem, ale ten tekst funkcjonuje już jako związek frazeologiczny w innym znaczeniu, więc sobie go użyłem. Sienkiewicz niski wzrostem, ale wielki duchem. ;)
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#49

deathwhore 5 lata temu

Poszłem też funkcjonuje :D

A Sienkiewicza nie lubię. Już chyba wolę od niego Christ Agony. Obecne.

Chociaż stare też było odpustowe, ale jednak dobrze się tego słuchało. Poza czystymi wokalami oczywiście.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#50

TITELITURY 5 lata temu

I "chuj" też funkcjonuje, mimo że poprawnie było "huj", co nawet widać po niektórych napisach jeszcze z lat 90. Ale ludzie pisali z błędem, więc językoznawcy poszli im na rękę i dziś można pisać tak i tak. Jest nawet chujowy język, którym mówią chujowi ludzie:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Chuj_language

Niewykluczone, że jeśli wiele osób będzie z uporem maniaka mówiło "poszłem", to i ta forma się przyjmie. Będzie chujowo, ale język w chuj się zmienia, taką ma chujową naturę. Ja tam wolę Sienkiewicza, ale ja jestem staroświecki ! Jedno jednak Sienkiewicza łączy z Czarkiem. Ich późna sztuka jest chujowa w porównaniu z pierwszą.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Black Metal”