Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Absurd czyli germańska siła.

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Niemiecki Absurd to wiadomy kult. Nie trzeba się rozpisywać wiele bo prawie wszystko już zostało wyjaśnione.

Zajebisty surowy black metal połączony z punkiem a w późniejszym okresie działalności także z RAC.
Wszystkie demo można omijać szerokim łukiem bo to syf straszeczny i nie warty czasu im poświęconego.

Zespół persona non grata prawie w całej Europie i na wszystkich portalach aukcyjnych. Tylko właściciel No Colours miał jaja aby wydać ich debiut zajebisty, surowy, prosty Facta Loquuntur. Chłopaki potem poprawili jeszcze EP'ką Asgardsrei wydaną przez IG Farben.

Najbardziej kultowy skład to:
Hendrik “Jarl Flagg Nidhögg” Möbus
Sebastian “Dark Mark Doom” Schauseil


Od płyty Totenlieder można usłyszeć drugi skład Absurd muzycznie znacznie bardziej dojrzały z większymi umiejętnościami w obsłudze instrumentów:
Ronald "Wolf" Möbus (tak nie pytajcie to brat Hendrika)
Sven "Unhold" Zimper

Ostatnia jak dotąd pełna płyta to Blutgericht z 2005 roku. Z zajebistych rzeczy to jeszcze obowiązkowo EP'ki Raubritter i Grimmige Volksmusik.

Szumu wokół zespołu nie udało się nawet do dzisiaj wyciszyć a posiadanie ich płyt w Niemczech jest nielegalne.

Z ciekawości możecie sobie wejść na stronę No Colours i zobaczyć jak wpisany jest Absurd w katalog wytwórni.

Skład:
Wolf - Vocals, Bass (1992-1994, 2000-2012, 2019-present) Der Tod und die Landsknechte, ex-Heldentum, ex-Sacrifice Slaughtered Jesus, ex-Vargavinter, ex-Wolfsburg, ex-Ilmari
Unhold - Guitars, Drums, Vocals (2000-2012, 2019-present) Grand Belial's Key, Luror, Wolfsmond, Hellfucked, ex-Cryogenic, ex-Heldentum
Gelal Necrosodomy - Guitars (2019-present) Arghoslent, Grand Belial's Key
▼ Byli muzycy
C. H. Surt - Bass (1992-1994) ex-In Ketten
JFN - Drums (1992-1994, 1998-1999), Vocals (2017-2019) ex-In Ketten, ex-Herska (live)
Damien Thorn - Guitars, Bass (1992)
Dark Mark Doom - Vocals, Guitars, Bass (1992-1994, 1998-1999) Wolfsmond, ex-In Ketten, In Acht und Bann, Wicked Toad, ex-Halgadom
Tormentor - Guitars, Bass (2004) ex-Antiphrasis, ex-Die Saat, ex-Epithalium
Thorns - Drums (2017-2019) ex-Barad Dûr, ex-Epithalium
Ansuz - Guitars (2017-2018) Harm Wulf, Noxia
Vinzent - Guitars (2017-2018) Barad Dûr
Deimos - Guitars (lead) (2018-2019) ex-Tyskland, ex-Totenburg
▼ Muzycy koncertowi
Herr Rabensang - Drums Epithalium, Totenburg, ex-Menneskerhat, ex-Armatus (live), ex-Permafrost (live), ex-Stahlfront (live), ex-Antiphrasis
Bile - Drums Camulos, Der Tod und die Landsknechte, Eviscerated, Leichenzug, ex-Aeveron, ex-Endless Vision, ex-Frozen Abyss, ex-Halgadom, ex-Dusken (live), ex-Dunkelgrafen, ex-Baltak
Ragnare - Vocals ex-Totenburg
Asemit - Vocals Epithalium, Eugenik, Totenburg
Pesten - Drums (2003-2004)
Deimos - Guitars (2004-2012) ex-Tyskland, ex-Totenburg
Sigskald - Bass (2008-2012) Ahnenerbe, Blutstraße, Sigskald
Commando Wolf - Bass (2017) Dreadful Relic, ex-Der Stürmer, ex-Wintergods
Dyskografia:
1992 - God's Death [demo]
1993 - Death from the Forest [demo]
1993 - Eternal Winter [video]
1993 - Sadness [demo]
1993 - God's Death / Sadness [kompilacja]
1994 - Deep Dark Forest (Live) [demo]
1994 - Out of the Dungeon [demo]
1995 - Thuringian Pagan Madness [EP]
1996 - Facta Loquuntur
1997 - Totenburg / Die Eiche [split]
1999 - Sonnenritter [demo]
1999 - Asgardsrei [EP]
2002 - Werwolfthron
2002 - Wolfskrieger / Galdur Vikodlaks [split]
2003 - Totenlieder
2004 - Raubritter [EP]
2005 - Ein kleiner Vorgeschmack [single]
2005 - Blutgericht
2005 - Grimmige Volksmusik [EP]
2007 - Raubritter / Grimmige Volksmusik [kompilacja]
2008 - Der fünfzehnjährige Krieg
2008 - Weltenfeind [split]
2010 - Life Beyond the Grave: 1992-1994 [kompilacja]
2014 - Größer als der Tod [EP]
2015 - Live & Raw in the North [live]
2019 - Live in Suomi Finland Perkele 2008 [live]
2019 - Promo 11/2019 A.Y.P.S. [demo]
2019 - Grimmige Volksmusik Die Folterkammer - Sitzung [demo]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Absurd/383

Obrazek

Obrazek

Skład:
JFN - Vocals (2017-present) ex-In Ketten, ex-Absurd, ex-Herska (live)
▼ Byli muzycy
Thorns - Drums (2017-?) ex-Barad Dûr, ex-Epithalium
Vinzent - Guitars (2017-2018) Barad Dûr
Ansuz - Guitars (2017-2018) Harm Wulf, Noxia
Deimos - Guitars (lead) (2018-?) ex-Tyskland, ex-Totenburg, ex-Absurd (live)
▼ Muzycy koncertowi
Commando Wolf - Bass (2017) ex-Dreadful Relic, ex-Der Stürmer, ex-Wintergods
Dyskografia:
2020 - Thuringian Pagan Madmen [split]
2022 - Schwarze Bande
2022 - Welcome to the Anarchy [split]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Absurd/3540506124
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pp3088 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu

Wszystkie demo można omijać szerokim łukiem bo to syf straszeczny i nie warty czasu im poświęconego.

Z ciekawości możecie sobie wejść na stronę No Colours i zobaczyć jak wpisany jest Absurd w katalog wytwórni.

Syf to słowo klucz. Dla mnie cały zespół to syf, sorry chłopaki :D Absurdalny kult.

Szukałem, szukałem i nie znalazłem nic na tym No Colours, ale może ja nie umiem szukać. Prawdopodobnie nie umiem.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 6 lata temu

Mi się płytki całkiem podobają czysto muzycznie. Starsze to owszem, wieś gra i śpiewa, biesiada wojów, którzy zapomnieli się wybrać na bitwę i nie zauważyli, że jeszcze nie ma czego świętować, ale jest coś urokliwego w tej przaśności. Jak @Hajasz zauważył, w późniejszym etapie kapela się trochę nauczyła obsługiwać instrumenty i nie brzmi to już tak kuriozalnie jak wcześniej i zdaje się trochę heavy metalu jeszcze do całej tej oryginalnej mieszanki doszło. To taki pijacki blackened punk bardziej niż black metal w sumie jest na większości wydawnictw. Dema rzeczywiście ostre gówno.

Zajebisty w chuj za to jest obrazek zdobiący reedkę Totenlieder:

Obrazek
Jak mokry sen Wagnera to wygląda :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#4

DiabelskiDom 6 lata temu

A ja tam najbardziej lubię folk-blackowy mini "Grimmige Volksmusik". Kto nie wznosił nigdy zaciśniętej pięści przy ichniej przeróbce chłopskiego szlagiera "Wir sind des Geyers Schwarze Haufen" niech pierwszy rzuci kamień. Poza tym, chyba zapomnieliście, że najlepszy black metal to oni nagrali na splicie z Grand Belial's Key i Sigrblot i że tam nie było żadnego podpitego punka ani tym bardziej kapeluszy z piórkiem i szelek ;)

Aha, ten obrazek z reedki mocno sztampowy, o wiele bardziej wolę oryginalny

Obrazek
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#5

Hajasz 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Szukałem, szukałem i nie znalazłem nic na tym No Colours, ale może ja nie umiem szukać. Prawdopodobnie nie umiem.
To szukaj dalej. Podpowiem Ci, że numer katalogowy to NC007.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 6 lata temu

Niby takie No Colors, a Intestine Baalism wydali. Czyżby państwa osi rządziły się innymi prawami? ;)

@DiabelskiDom nie wiem co tam sztampowego ;p to oryginalny wygląda jak zwykła bitewna rysowanka + motyw z F. W. Murnaua (chyba Schloss Vogelod to był i taka koścista czarna łapa zza okna podczas koszmaru to jedyna sensowna scena tam, najgorszy jego film, odradzam)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#7

Hajasz 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Niby takie No Colors, a Intestine Baalism wydali. Czyżby państwa osi rządziły się innymi prawami? ;)
A gdzieś ty tam tak daleko zawędrował. Przecież to zostało wydane prawie, że współcześnie kiedy już wszystkie kulty z początku katalogu powymierały.

Nie lubię tribute albumów bo 99% takich wydawnictw to szmaty totalne i zespół, który jest bohaterem takiego albumu powinien żądać rekompensaty za zniesławienie ale akurat przypadku Absurd oba tribute albumy wypadają zajebiście.

Pierwszy z 2014 to Russian Tribute To Absurd - Triumph Of Death i z 2015 Soldiers Of The Eternal Winter - A Tribute To Absurd (ten drugi grają same niemieckie zespoły). W starciu tych płyt jednak wygrywa rosyjska produkcja za naprawdę poważne podejście do sprawy i odegranie brawurowo większości kawałków. Niemcy zagrali nieźle ale tylko kilka numerów odegrano z pomysłem natomiast pozostałe starano się upodobnić przynajmniej brzmieniowo do oryginału.

ObrazekObrazek
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

Wędrowycz 6 lata temu

Bardzo lubię tą kapelę, właśnie za wspomnianą przaśność jak i za dość kwadratowe ale pełne uroku granie. Zarówno fajny black metal tworzyli jak i punkowate hymny. Świetne to do piwska, ognicha i śpiewania w gronie znajomków. Szlagierów mają całkiem sporo. Mnie osobiście od debiutu do końca słucha się ich naprawdę dobrze. Obecnie właśnie chyba "Facta Loquuntur" darzę największą estymą, zresztą reedycja tejże płyty i splicior z GBK i Sigrblot to póki co jedyne pozycje tej kapeli jakie mam na półce. Z czasem coś jeszcze zapewne dokupię.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 6 lata temu

Trochę tych ruskich NSBM-ów słyszałem i zapamiętałem z nich tyle, że lepiej grają covery Absurd i Burzum niż własne kawałki, więc pewnie do posłuchania, jak ktoś lubi.

NC007 widziałem, więc poleciałem dalej z ciekawości, bo mnie zawsze ta nazwa No Colors intrygowała nieco ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#10

Hajasz 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Trochę tych ruskich NSBM-ów słyszałem i zapamiętałem z nich tyle, że lepiej covery Absurd i Burzum grają niż własne kawałki.

NC007 widziałem, więc poleciałem dalej z ciekawości, bo mnie zawsze ta nazwa No Colors intrygowała nieco ;)
Nazwa była adekwatna do polityki wydawniczej tego labelu. Wszystkie płyty były czarno białe albo w odcieniach szarości lub sepii.

Nie pamiętam kto ale jakieś ciule się wyłamały z tego schematu i zrobili kolorowy booklet i wszystko poszło się walić.

Zastanawiam się czy to aby nie był przypadkiem Graveland ? Kurde zaintrygowało mnie to i będę musiał sprawdzić kto się pierwszy wyłamał.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 6 lata temu

@Hajasz daj znać jak sprawdzisz
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#12

DiabelskiDom 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
@DiabelskiDom nie wiem co tam sztampowego ;p to oryginalny wygląda jak zwykła bitewna rysowanka + motyw z F. W. Murnaua (chyba Schloss Vogelod to był i taka koścista czarna łapa zza okna podczas koszmaru to jedyna sensowna scena tam, najgorszy jego film, odradzam)
No mnie jakoś te piękne zaokrąglenia, ta uroda tej grafiki wydaje się gorsza niż ten gorzej narysowany ale jakiś taki autentyczny obrazek z pierwszej wersji. A do tych nazwisk to się niestety nie odniosę bo pierwsze słyszę :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#13

yog 6 lata temu

Schloss Vogelod to wcześniejszy film typa, który nakręcił Nosferatu z '22 :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
ourchildrendie
Posty: 35
Rejestracja: 6 lata temu

#14

ourchildrendie 6 lata temu

"Totenlieder" mam nawet w tej chwili w odtwarzaczu.

Lubię Absurd właśnie od wyżej wymienionego nagrania, bo wszystko co zostało nagrane wcześniej nie nadaje się do słuchania. "Facta" miała jakieś tam przebłyski, ale niestety brzmi to wszystko, jakby niezbyt rozgarnięta ekipa metalowców porządnie sprała łby ruskim etylem i poszła do garażu nagrywać pieśni ku chwale wojny.
Журавлі ніколи не повернуться сюди
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#15

Hajasz 6 lata temu

ourchildrendie pisze:
6 lata temu
"Facta" miała jakieś tam przebłyski, ale niestety brzmi to wszystko, jakby niezbyt rozgarnięta ekipa metalowców porządnie sprała łby ruskim etylem i poszła do garażu nagrywać pieśni ku chwale wojny.
Jakie przebłyski, to album kompletny, prawdziwy. Bez żadnych dogrywek i poprawek. Chłopaki nagrali wszystko to co potrafili a nawet lepiej w paru fragmentach. To zespół wobec którego jak mam im pojechać to tylko za gówno zwane drugim albumem. To jest właśnie teutoński black metal, syf, prymitywizm, szkic.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
ourchildrendie
Posty: 35
Rejestracja: 6 lata temu

#16

ourchildrendie 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
Jakie przebłyski, to album kompletny, prawdziwy. Bez żadnych dogrywek i poprawek. Chłopaki nagrali wszystko to co potrafili a nawet lepiej w paru fragmentach. To zespół wobec którego jak mam im pojechać to tylko za gówno zwane drugim albumem. To jest właśnie teutoński black metal, syf, prymitywizm, szkic.
No nie wiem, ja kalectwo muzyczne nazywam kalectwem, a nie kultem. No ale o gustach się nie dyskutuje.
Журавлі ніколи не повернуться сюди
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#17

Hajasz 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
@Hajasz daj znać jak sprawdzisz
Pytałeś kto się pierwszy wyłamał z formatu czarno białych okładek w No Colours więc pierwszy był Graveland ale nie tak do końca bo na winylowej wersji The Celtic Winter / In The Glare Of Burning Churches tylko logo jest kolorowe. Następny taki sam numer zrobił niemiecki Raven, gdzie na czarnym tle jest kolorowe logo i tytuł albumu oraz dodatkowo w tej samej barwie obwoluta na okładce.

Kompletnie po bandzie pojechał także niemieckie Sorcery, którego płyta wydana w 1998 roku ma okładkę kolorową. Od tego momentu kult No Colours sięgnął bruku i powinni zmienić nazwę bo reszta katalogu to normalnie wesołe kolorowe miasteczko.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#18

Hajasz 6 lata temu

Wielkimi krokami zbliża się wyjazd na Ukrainę a w obozie Absurd jak widzę zaszły totalne zmiany jeżeli chodzi o skład.

Wolf i Unhold już nie tworzą zespołu !!! Do Absurd wrócił na wokal sam Hendrik Möbus aka JFN !!! Reszta składu to Thorns, Vinzent, Ansuz.
Zaczyna robić się ciekawie.

Zespół w pełnym składzie:
Obrazek
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#19

Wędrowycz 6 lata temu

Jak wrócisz @Hajasz z ukraińskich wojaży, to będę czekał na jakąś ciekawą relację ;) zmiany w składzie Absurd jak najbardziej spoko, ciekawe czy w takim układzie będzie szansa na jakiś kolejny materiał studyjny.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#20

Ryszard 6 lata temu

@Hajasz - Podkolorowałeś trochę ze tak się wyrażę... Ale spoko bo widzę ze lubisz ten (moim zdaniem) pseudo zespól. Podstawowa wartością jest muzyka a jak sami wiecie Absurd jest zespołem o wartości wątpliwej :)
Hajasz pisze: Zespół persona non grata prawie w całej Europie i na wszystkich portalach aukcyjnych.
...
Z ciekawości możecie sobie wejść na stronę No Colours i zobaczyć jak wpisany jest Absurd w katalog wytwórni.

420pozycji do sprzedania na discogs: https://www.discogs.com/sell/list?artis ... 6022&ev=ab
Na amazon tez cos jest: https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_no ... k%3Aabsurd
No i nie znalazlem na Ebay.... moze tam ich nie chca...
Na Allegro tez cos jest https://allegro.pl/kategoria/muzyka?str ... l-1-1-1003

...

NC 007 Drusba Debut CD
NC 007 Drusba Debut (green Vinyl,ltd. to 500 Copies) LP

To? Nie czaje...

Po za tym cały ten kult z czarno-białymi okładkami wydaje się być lekko dziecinny...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#21

TITELITURY 6 lata temu

Czym innym niechęć do wydawania/ organizowania koncertów itp., a czym innym fani sprzedający sobie muzykę za pośrednictwrm portali internetowych. Przez Graveland były w Stanach zamieszki, chociaż gdybym lubił ten zespół, skompletowałbym jego dyskografię w ciągu jednego dnia.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#22

Ryszard 6 lata temu

Odpowiedziałem na fragment pt. "Zespół persona non grata prawie w całej Europie i na wszystkich portalach aukcyjnych" - Wcale nie na wszystkich...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog 6 lata temu

TITELITURY pisze:
6 lata temu
Czym innym niechęć do wydawania/ organizowania koncertów itp., a czym innym fani sprzedający sobie muzykę za pośrednictwrm portali internetowych. Przez Graveland były w Stanach zamieszki, chociaż gdybym lubił ten zespół, skompletowałbym jego dyskografię w ciągu jednego dnia.
Żadnych zamieszek na filmach z Messe des Morts nie widziałem, coś przeoczyłem? Czy dla Ciebie protest = zamieszki?

@Ryszard z tych 420 minimum połowa to nie jest Absurd, a starego Absurd na discogs nie ma, ale tego już pewnie Ci się sprawdzać nie chciało.

To kto tam coś mówił o podkoloryzowaniu, jeszcze raz przypomnijcie?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#24

Ryszard 6 lata temu

Połowa czy dwie.... Są? Są.

Starych nie ma?

Dwa wydawnictwa z 92 plus późniejsze są.... A że nikt aktualnie nie sprzedaje... To już inna sprawa. Chyba że wydawali wcześniej, wtedy przepraszam.

https://www.discogs.com/artist/256022-Absurd-3

P.S. To nie za młode? https://www.discogs.com/Absurd-Death-Fr ... ase/379441 50 i masz... czyli jest.
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#25

TITELITURY 6 lata temu

No nie dotycztałem o tych portalach aukcyjnych. Co nie zmienia faktu, że żeby zagrać, ten zespół musi spierdalać do Europy Wschodniej, bo na tzw. "Zachodzie" cenzura ma się już tak dobrze, że koncerty takich kapel wywołują... protesty. To by chyba było po łacinie personae non gratae , bo persona, -ae, to deklinacja I. Zatem, personae non gratae są członkowie takich kapel. Tak, czy siak. Taki ekskurs lingwistyczny, choć do języków nie mam głowy. A wiecie jak po łacinie jest "zwycięstwo w jaskini" ? Vinco in spelunca. No dobra, koniec off topu. W każdym bądź razie, absurdem jest zakazywać gry Absurdowi.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#26

Vexatus 6 lata temu

Cały ten zespół to jeden wielki absurd...
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#27

dj zakrystian 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Cały ten zespół to jeden wielki absurd...
Jak tego posłuchałem, to wolę być latynosem... muzycznie to Big Cyc to nosem wciaga, tekstowo się nie zagłębiałem... Wypierdalam słuchać Kid Rocka i Limp Bizkid.... obok Burzum to nawet nie stało
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#28

yog 6 lata temu

Ale wiecie, że np. Absurd z demówek i Absurd z Totenliedera to trudno nawet porównywać do siebie? :P Bo ten pierwszy, to nie wiem, czy jest jakiś fan kapeli, który by nazwał "dobrą muzyką" :P

Ale obok Burzum raczej nie stoi i tak, wiadomo.

@Ryszard no i ja trochę podkoloryzowałem, bo jak widzę tylko Asgardsrei nie można sprzedawać (tak właśnie się kijowski fest nazywa zresztą). Nie wiem, czy dlatego, że IG Farben Produktion wydało, czy że Germania uber alles wśród pioseneczek ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#29

yog 6 lata temu

Nie chce mi się syfu robić w temacie o Burzum, dlatego tutaj odpowiem @dj zakrystianowi:

Absurd to de facto dwie różne kapele były/są, w latach po 2000 to był Ronald Mobus i niejaki Sven aka Unhold, który szefuje przy okazji World Terror Commitee (i jest na wokalu GBK od paru lat). Ten Absurd z lat 90. - to była kapela Henrika Mobusa, a jego brat Ronald grywał tam wtedy czasami na basie gościnnie, ale poza tym skład kapeli jest zupełnie inny. Chyba nie muszę dodawać, że ten najbardziej nazi Absurd to z czasów Henrika właśnie, a tam to ewidentnie jest ideologia ponad muzyką. Swoją drogą to uwielbiany przez @Hajasza von Tronstahl oraz Rob Darken maczali palce w tym zakazanym przez discogs Asgardsrei ;)

a odnośnie nazizmu Absurd to ja tam niemieckiego nie znam na tyle, żeby rozumieć za dobrze, więc przycytuję M-A:
Despite constantly being labelled "NS Black Metal", Absurd have actually predominantly worked with morbid and barbaric themes on both their early and their recent releases. The only exception have been the releases between 1995 and 1999. The first pressing of "Thuringian Pagan Madness" contained a dedication to Adolf Hitler and the Greater Germanic Reich. The "Asgardsrei" release in 1999, having NS-references in the lyrics, the liner notes and the symbolism used.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#30

Wędrowycz 6 lata temu

Nie wiem po co porównywać Absurd z Burzum, skoro to zupełnie inne podejście do black metalu. Kapela kontrowersyjna i często właśnie z pobudek sympatii ideologicznych członków określana jako NSBM, ale w samych tekstach gloryfikacji Adiego i jego III Rzeszy specjalnie nie ma.

Dla mnie to zawsze był bardziej pagan black metal skrzyżowany z rac i punkiem. W sumie trochę zabawne, że sporo osób psioczy na Absurd, że jest mierny muzycznie, ale jakoś w temacie postów już całkiem sporo naklepane, co prawda głównie, jak zwykle zresztą, o ideologicznych bzdetach więcej niż o samej muzyce :D
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#31

Ryszard 6 lata temu

Postów sporo ale bynajmniej nie z winy samego zespołu... :)

"...w tym zakazanym przez discogs Asgardsrei"

Obrazek


Ten wątek to o jakiejś kabareciarskiej trupie Jest? Nie? :D :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#32

yog 6 lata temu

To co, posiadanie nagrań Absurd nie są już w Niemczech nielegalne? Teraz już tylko dzieci nie mogą? :( Słabo.

Ryszarda zdanie o Absurd cenię sobie najbardziej, bo założę się, że nic nie słyszał od 20 lat :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#33

Ryszard 6 lata temu

Rzekłbym hmmmmm

Nie pamiętam kiedy ja tego słuchałem :)

Delikatnie pragnę zwrócić uwagę że bardzo często rewizja faktów dokonana za dorosłego już stanu umysłu, bardzo często obdziera trochę z legendy stare kulty owiane młodocianym uwielbieniem.

Wstawiłem kilka odświeżonych informacji, jak najbardziej adekwatnych, mających na celu edukacje koneserów koka.

Darmowa lekcja z trollingu właściwego i dopuszczalnego:

;)
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#34

Endymion 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Cały ten zespół to jeden wielki absurd...
W punkt. Posłuchałem tego całego Asgardsrei czy jak to tam idzie i powiem tak: w przaśne granie do kufla to też trzeba umieć. Absurd nie umie, a ich twórczość jest po prostu siermiężna jak tylko się da.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#35

Hajasz 6 lata temu

Ryszard pisze:
6 lata temu
Odpowiedziałem na fragment pt. "Zespół persona non grata prawie w całej Europie i na wszystkich portalach aukcyjnych" - Wcale nie na wszystkich...
Przecież discogs I amazon to nie portale aukcyjne to raz a dwa jak już się pojawi na aukcji to przeważnie sprzedają azjaci, Włosi lub ruscy z adnotacją, że nie wysyłają do Niemiec, Francji, Holandii czy Anglii.

Koncert zajebisty no i wokale JFN teraz to miazga plus zespół, który potrafi grać.

Poleciało całe Facta i Asgardsrei a w tle różne takie filmiki w stylu Triumf Woli i żołnierze Wehrmachtu. Dłoni uniesionych prosto w słońce ze strony zespołu nie było natomiast publika dała popis przy każdym zespole. Przy Crux Gammata było już gorąco.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#36

yog 6 lata temu

O kurwa, Absurd przy Triumfie woli to już grubo :p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#37

Ryszard 6 lata temu

Nie chcę już potrzebnie śmiecić. Hajasz, Allegro jest. Chyba że Polska już nie w Europie :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#38

Hajasz 6 lata temu

Lepsze to niż te kurwy z Nocturnal Mortum i cała reszta tych ukraińskich gówien wszyscy mieli banderowców i UPA na telebimie z tyłu.

Nawet Goatmoon sobie wyświetlał kriegsmarine za plecami z przerobioną flagą.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#39

yog 6 lata temu

to bohaterowie triumfu woli lepsi niż upa? ;p bo sam film wiadomo, wybitny
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#40

Hajasz 6 lata temu

A co jest w tym obrazie złego ?



i w tym


Vexatus pisze:
6 lata temu
Fakt i nie mam zamiaru z tym dyskutować. :) Tylko wskaż mi jeszcze choć jedną świetną płytę nagraną przez Absurd (bo gównianych nagrali sporo).
Wszystkie za wyjątkiem Werwolfthron !!!
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#41

Wędrowycz 6 lata temu

Triumf Woli, UPA/Banderowcy, ki chuj? :shock:

Widzę, że panowie znowu lecą w ekstremę, czy też szokowanie/prowokowanie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#42

Vexatus 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
Wszystkie za wyjątkiem Werwolfthron !!!
Lata całe nie słuchałem demówek i pierwszej płyty, ale z tego co pamietam to było gówno jakich mało. Skoro już tak zachwalasz to przesłucham doładnie wszystkie pełniaki, ale raczej nie spodziewam się na nich znaleźć jakichś nieodkrytych przeze mnie do tej pory pokładów geniuszu.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#43

Hajasz 6 lata temu

Muzyka ma przede wszystkim dawać radość a takowe odczucie mam zawsze kiedy słucham płyt tego zespołu.

Demówek nie słuchaj bo nawet ja słuchałem je tylko jeden raz i wystarczy. Natomiast debiut to już ogień.

Obecnie można powiedzieć, że mamy trzeci skład Absurd i cholernie jestem ciekaw czy wydadzą w takim zestawieniu nową płytę bo numery z debiutu i Asgardsrei na koncercie wypadły rewelacyjnie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#44

Vexatus 6 lata temu

Słucham sobie wszystkich pełniaków od kilku dni i muszę przyznać, ze trochę zmieniłem zdanie na temat tego zespołu (a właściwie dokonań najnowszego składu). Ale i tak najlepsze co nagrali to "Der fünfzehnjährige Krieg", czyli w większości nowe wersje starych kawałków nagranych w innych składach, co tylko potwierdza jaka to była kiedyś kupa...
Hajasz pisze:Natomiast debiut to już ogień.
Tak, ogień, ale z dupy, czyli gówno...
Hajasz pisze: Obecnie można powiedzieć, że mamy trzeci skład Absurd i cholernie jestem ciekaw czy wydadzą w takim zestawieniu nową płytę bo numery z debiutu i Asgardsrei na koncercie wypadły rewelacyjnie.
Niech sobie nagrywają - może coś interesującego z tego będzie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#45

yog 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Ale i tak najlepsze co nagrali to "Der fünfzehnjährige Krieg", czyli w większości nowe wersje starych kawałków nagranych w innych składach, co tylko potwierdza jaka to była kiedyś kupa...
Dokładnie tak.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#46

DiabelskiDom 6 lata temu

Ale przecież lepsza od na nowo nagranych kawałków ze starszego okresu jest EPka "Grimmige Volksmusik", no co Wy? :D Przecież choćby sam ten szlagier ludowy zamykający ten materiał to jest radocha ze słuchania jak w mordę strzelił. Pomijam oczywistą zajebistość splitu z GBK, bo o tym juz wspomniałem wcześniej i kto tego nie chwyta niech jeszcze raz posłucha ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#47

Wędrowycz 6 lata temu

U ruskich pojawiły się widzę dwa nowe materiały, o których nie widzę żadnej wzmianki w necie tj. składak zeszłoroczny "Life Beyond The Grave 2 - 1992-1994" (pierwszą część znam), no i coś tegorocznego tj. "Das Neue Blutgericht" co wydaje się być po prostu "Blutgericht" być może w nowym/starym składzie zagranym ponownie. Ktoś z Was coś o tym słyszał? Czy to jakieś bootlegi po prostu?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#48

porwanie w satanistanie 6 lata temu

No przecież wystarczy wklepać w google i wszystko jest wyjaśnione:
Nachdem die ausschließlichen und weltweiten Rechte für die CD- und MC-Pressungen von fast allen ABSURD-Werken nun bei Schwarzburg Produktionen liegen, ist endlich das Album aus dem Jahr 2005 wieder erhältlich! Nachdem es der Zensur zum Opfer fiel, fehlt auf dieser Wiederveröffentlichung zwar ein Lied, dafür gibt es jedoch als Bonus, das auf CD bisher unveröffentlichte Lied "Größer als der Tod", welches ohnehin bei der gleichen Aufnahme-Session eingespielt wurde, obendrauf. Dieses Werk, welchen zu den wohl besten Veröffentlichungen von ABSURD zählt enthält 10 Lieder mit rund 40 Minuten Spielzeit und kommt mit 16-seitigen Booklet.

Das ganze gibt es für die Sammler auch als, auf 111 Stück, streng limitierte Metalbox mit handnummerierter Limitierungskarte.
:twisted:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#49

yog 6 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
6 lata temu
No przecież wystarczy wklepać w google i wszystko jest wyjaśnione:
Nachdem die ausschließlichen und weltweiten Rechte für die CD- und MC-Pressungen von fast allen ABSURD-Werken nun bei Schwarzburg Produktionen liegen, ist endlich das Album aus dem Jahr 2005 wieder erhältlich! Nachdem es der Zensur zum Opfer fiel, fehlt auf dieser Wiederveröffentlichung zwar ein Lied, dafür gibt es jedoch als Bonus, das auf CD bisher unveröffentlichte Lied "Größer als der Tod", welches ohnehin bei der gleichen Aufnahme-Session eingespielt wurde, obendrauf. Dieses Werk, welchen zu den wohl besten Veröffentlichungen von ABSURD zählt enthält 10 Lieder mit rund 40 Minuten Spielzeit und kommt mit 16-seitigen Booklet.

Das ganze gibt es für die Sammler auch als, auf 111 Stück, streng limitierte Metalbox mit handnummerierter Limitierungskarte.
:twisted:
mi to np. nic nie wyjaśniło, oprócz tego, że jakieś limitiere to jest ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#50

Hajasz 6 lata temu

@Wędrowycz ten składak to dokładnie ten sam co część pierwsza tylko wydana ponownie w ładnym opakowaniu i małym nakładzie.

Nowa wersja Blutgericht ma w stosunku do oryginału jeden inny kawałek czyli Größer als der Tod ale nie ma kawałka nr 5 - Der Henker.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Black Metal”