Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6228
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Orfvs

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Orfvs to bardzo mało znany czy też wręcz zapomniany przedstawiciel fińskiej sceny melodyjnego blackmetalowego pitolenia. Zetknąłem się kiedyś przez przypadek z tym projektem i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Muzycy udzielają się w innych projektach, z których chyba najbardziej znany to Blood Red Fog. Niestety panowie mają na koncie jedynie demo i jedną fenomenalną EPkę "The Greatest Sacrifice" i nie zanosi się na więcej.

Obrazek
"The Greatest Sacrifice" to niestety zaledwie 2 kawałki i 12 minut muzyki, którą można określić jako melodyjny Black Metal z dość mocno wyeksponowanymi klawiszami i wpływami stylistyki Pagan Metal (charakterystyczne trójkowe podziały i tempa). EPka powinna spodobać się choćby fanom naszego rodzimego Werewolf. Materiał jest krótki, ale bardzo dobry i jak czasem mnie najdzie to słucham przez pół dnia. :) Szkoda, że nie zainwestowali więcej czasu i energii w ten projekt i że zespół nie dorobił się pełniaka.

Skład:
Profundiis - Drums, Keyboards, Vocals Blood Red Fog, Funerary Bell, Lordamor, Utgard, ex-Charnel Winds, ex-Verge, ex-Cosmic Church
Adar - Guitars, Bass ex-Pantheon of Blood

Dyskografia:
2010 - Demo I [demo]
2011 - The Greatest Sacrifice [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Orfvs/3540314125
BC: https://bylec-tum.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6228
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#2

Vexatus 5 lata temu

Nikogo nie zainteresował ten projekt? Szkoda. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 5 lata temu

Mnie nawet zainteresował, ale nie lubię się przez youtube zapoznawać z kapelami, a dość niszowy ten projekt i nie udało się posłuchać jeszcze :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6228
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
dość niszowy ten projekt i nie udało się posłuchać jeszcze :P
EPkę można dorwać w sieci w świetnej jakości. Możesz także spróbować zaopatrzyć się gdzieś w placek, choć z tym już może być gorzej. :) Sam nie wiem z czego to wynika, ale jest w tej krótkiej płytce coś co sprawia, że mogę jej słuchać i słuchać...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17492
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 3 lata temu

Posłuchałem dłuższy czas temu parę razy, całkiem się podobało, choć nie do przesady, to z rzadka wróciłem, a tu Orfvs postanowił o sobie przypomnieć i wyda 26 czerwca 2020 nową epkę Ceremony of Darkness sumptem Spread Evil Distribution. Zdobić ją będzie taka śmieszna okładka:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”