Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

Re: Gorgoroth

#51

pit 6 lata temu

Ogólna motoryka tego dziełka może kojarzyć się z wczesnymi Celtic Frost i Discharge. Czy zamierzenie? Nie wiem. Nawet w komentarzach na youtube ludzie zaczęli wykłócać się o to czy Discharge zapoczątkowało black metal. ;) Także yog nie jest sam.

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#52

yog 6 lata temu

Większość nie słyszy, bo od 25 lat Gorgoroth to dla nich 100% true black metal, od lat tego słuchali w takim przekonaniu i w 5 minut zdania nie zmienią, a ja zasiadam do Gorgorotha ze świeżą głową i jestem pewny, że mam rację :) Najwyżej lekko przesadzam, bo zgaduję, że te wpływy lecą pewnie z Bathory czy Hellhammera, a nie bezpośrednio z Discharge. Jak wiadomo - A Sorcery Written in Blood to pierwsze słowa tekstu quorthonowego The Return of Darkness and Evil, więc chyba lubili.

Nie wspominam już, że ten perkusista Goatpervertor z Pentagramu został wyjebany, bo rzekomo był "feeble mind" , co brzmi trochę w stylu "nieakceptowalnej muzyki słucha"/"ćpa". Mowa przecież o 1994, kiedy pewnie nawet i Death był przypał słuchać w takim gorgorocie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#53

porwanie w satanistanie 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Większość nie słyszy, bo od 25 lat Gorgoroth to dla nich 100% true black metal, od lat tego słuchali w takim przekonaniu i w 5 minut zdania nie zmienią, a ja zasiadam do Gorgorotha ze świeżą głową i jestem pewny, że mam rację :) Najwyżej lekko przesadzam
Na pewno nie masz racji w kwestii jechania na d-beacie, ponieważ to jest akurat bardzo konkretne rozwiązanie muzyczne, którego obecność albo nieobecność można stwierdzić obiektywnie. Albo ono jest, albo go nie ma i wsłuchiwanie się i nastawienie niczego tu nie zmienia. Obiektywnie pojawia się ono tylko w otwieraczu i to wszystko.

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#54

yog 6 lata temu

Nie tylko w otwieraczu, ale mi się nie chce kolejny raz słuchać z sekundnikiem w ręku czy też tłumaczyć rodowód blackowej perki z d-beatu, ale myślałem, że to akurat oczywiste. Widzę, że nie bardzo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6238
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#55

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#56

porwanie w satanistanie 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
rodowód blackowej perki z d-beatu
Rodowód nie ma tu za bardzo nic do rzeczy, skoro pisałeś o wykorzystywaniu konkretnie d-beatu.

Naprawdę tak trudno złożyć samokrytykę? ;)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#57

pit 6 lata temu

W kwestii formalnej, ja nie o perkusji, a o gitarze.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#58

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Swoją drogą - wróciwszy na potrzeby dyskusji do Pentagram stwierdziłem, że wokale Hata jednak mnie irytują. Wychodzi, że na dziś najbardziej cenię sobie zezwierzęcenie Destroyer, ta płyta po latach broni się (co ja mówię - atakuje) IMO najlepiej.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#59

Wędrowycz 6 lata temu

:D

jeszcze trochę i ktoś rzuci hasło żeby się o to napierdzielać pod jakąś Żabką/Biedronką/Tesco itd.

PS: jakby ktoś nie wiedział to piję do tych akcji z Glacą co ostatnio na fejsie się odpierdalają
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#60

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu

jeszcze trochę i ktoś rzuci hasło żeby się o to napierdzielać
W rytmie d-beat :twisted:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#61

Wędrowycz 6 lata temu

To ja inaczej zapytam - czy to cokolwiek zmienia w odbiorze Gorgoroth? Najprościej możnaby wyjaśnić kwestię dopytując np. Infernusa w jakimś wywiadzie czy inspirowali się d-beatem czy też nie :P
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#62

Epoxx 6 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
6 lata temu
Swoją drogą - wróciwszy na potrzeby dyskusji do Pentagram stwierdziłem, że wokale Hata jednak mnie irytują. Wychodzi, że na dziś najbardziej cenię sobie zezwierzęcenie Destroyer, ta płyta po latach broni się (co ja mówię - atakuje) IMO najlepiej.
No u mnie Destroyer też najlepiej wchodzi i najczęściej do niej wracam z całej dysko.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#63

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
To ja inaczej zapytam - czy to cokolwiek zmienia w odbiorze Gorgoroth?
Sądzę, że nie, a spór ma charakter wyłącznie akademicki i honorowy*.


*ładnie nazwałem to, że każdy się zawziął i chuj, co? ;)
Ostatnio zmieniony 01 lut 2018, 11:42 przez porwanie w satanistanie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#64

Wędrowycz 6 lata temu

Epoxx pisze:
6 lata temu
porwanie w satanistanie pisze:
6 lata temu
Swoją drogą - wróciwszy na potrzeby dyskusji do Pentagram stwierdziłem, że wokale Hata jednak mnie irytują. Wychodzi, że na dziś najbardziej cenię sobie zezwierzęcenie Destroyer, ta płyta po latach broni się (co ja mówię - atakuje) IMO najlepiej.
No u mnie Destroyer też najlepiej wchodzi i najczęściej do niej wracam z całej dysko.
"Destroyer" to bardzo dobra i brutalna płyta, choć mocno nierówna, no i tworzyło ją wiele różnych składów naraz, co słychać.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#65

porwanie w satanistanie 6 lata temu

I może właśnie dlatego najlepiej eksponuje ona ideę i ducha Gorgoroth ;)
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6238
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#66

Vexatus 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
jeszcze trochę i ktoś rzuci hasło żeby się o to napierdzielać pod jakąś Żabką/Biedronką/Tesco itd.
PS: jakby ktoś nie wiedział to piję do tych akcji z Glacą co ostatnio na fejsie się odpierdalają
Nie, no bez przesady. :) Nikt się chyba tutaj szczególnie nie spina, a sama dyskusja jest nawet całkiem zabawna. :) Ten wstawiony przeze mnie obrazek też należy traktować w kategoriach humorystycznych - nie mogłem się powstrzymać. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#67

yog 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
To ja inaczej zapytam - czy to cokolwiek zmienia w odbiorze Gorgoroth? Najprościej możnaby wyjaśnić kwestię dopytując np. Infernusa w jakimś wywiadzie czy inspirowali się d-beatem czy też nie :P
Dla mnie jest to kwestia pozytywna, świadcząca o mniejszym zakuciu łba :) a tak ponadto, to - odnośnie dyskusji - jak pisze @porwanie w satanistanie :P Ja tam mam z tego radochę, więc to jakaś forma przekonywania się do gorgorocia.

Wokale na Pentagram są przezabawne, a perka radosna niczym chuj przed nocną schadzką, ale ".........................sejtan" ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#68

pit 6 lata temu

Nasuwa się pytanie - kto z "wczesnej drugiej fali", poza muzykami Blasphemy i Carpathian Forest otwarcie przyznawał się do czerpania wprost z muzyki Discharge?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#69

yog 6 lata temu

Druga fala z zasady nie przyznawała się do czerpania z kogokolwiek - jak to @Hajasz ładnie zauważył, jedyną inspiracją dla Gorgoroth był ...............Sejtan.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#70

Lis 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Druga fala z zasady nie przyznawała się do czerpania z kogokolwiek
Vikernes twierdził że jego muzyka to wariacje na temat Destruction. Fenriz powtarzał że, druga czy trzecia płyta, była tworzona pod wpływem Morbid Reich Vadera. Coś kojarzę że muzycy Mayhem też podawali wczesne inspiracje, Sodom? A na pewno Tangerine Dream.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#71

yog 6 lata temu

Fenriz bardzo dużo opowiada o konkretnych inspiracjach na reedkach dwupłytowych. Druga płyta to jest muza + Fenriz nawija o niej te kilkadziesiąt minut. W sumie Destruction też trochę powtarzalności mieli w swoich kawałkach, więc może Varg prawdę mówić. Sodom w Mayhem na pewno, perkę podobną mieli, ale poza bandy w stylu Hellhammer to za często chyba nie wychodzono przy chwaleniu kogokolwiek.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#72

Hajasz 6 lata temu

Taa teraz im się zebrało na zwierzenia o inspiracjach i idolach ale jak wydawali pierwsze płyty to jedyną inspiracją był Szatan, Lucyfer, Noc, Zimne Zło itp.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#73

Lis 6 lata temu

Nie aż tak bardzo teraz. Było to w starych wywiadach z czasów Trash'em All, jakieś kilkanaście lat temu.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6238
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#74

Vexatus 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Fenriz bardzo dużo opowiada
To się akurat zgadza - dużo, na każdy temat i niekoniecznie z sensem... :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#75

Hajasz 6 lata temu

Jakoś nie przypominam sobie wywiadu z Gorgoroth w Thrashem' All. Mayhem pamiętam, że był a Darkthrone był tylko jeden raz i nawet tu na forum go wrzuciłem i nic tam nie ma o inspiracjach poza... wspomnieniem o Necromantia.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#76

yog 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
yog pisze:
6 lata temu
Fenriz bardzo dużo opowiada
To się akurat zgadza - dużo, na każdy temat i niekoniecznie z sensem... :)
Słuchałem Soulside Journey i A Blaze póki co i jak dla mnie to z sensem gada, choć nie lubi Paragon Belial słuchać :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#77

Lis 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
Jakoś nie przypominam sobie wywiadu z Gorgoroth w Thrashem' All. Mayhem pamiętam, że był a Darkthrone był tylko jeden raz i nawet tu na forum go wrzuciłem i nic tam nie ma o inspiracjach poza... wspomnieniem o Necromantia.
O Gorgoroth nie wspominałem. Chodziło mi o pewną epokę magazynową, a Thrash'em All jako symbol tejże, czasy Thrash'em All - skrót myślowy. Nie pamiętam gdzie to dokładnie było, bo czytałem to dawno (choć faktycznie z Mayhem mogło być później, niekoniecznie w magazynie), dziś nie bardzo wywiady z tymi muzykami mnie interesują, od kilkunastu lat przeczytałem bodajże jeden wywiad z Darkthrone, a z Mayhem i Vikernesem chyba żadnego :D
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#78

Hajasz 6 lata temu

PanLisek pisze:
6 lata temu
od kilkunastu lat przeczytałem bodajże jeden wywiad z Darkthrone, a z Mayhem i Vikernesem chyba żadnego :D
Niestety ale te nazwy w dzisiejszym świecie czarnej muzyki już niewielu interesują więc nikt nie prosi się o wywiady z nimi.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#79

Lis 6 lata temu

Muzycznie interesują mnie jak najbardziej, nie szczególnie interesuje mnie co sami muzycy mają do powiedzenia.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#80

yog 6 lata temu

Ja to wywiady z Fenrizem lubię, bo on nie lubi gadać o Darkthrone, a lubi gadać :P Z Vargiem to bardzo dawno, z Mayhem nawet nie pamiętam, ale z dokumentami filmowymi jestem na bieżąco i widziałem wszystkie ;p Z Gorgoroth prawdopodobnie nie przeczytałem nigdy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#81

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Wywiadów z Vargiem nie trzeba dziś przeprowadzać, skoro wypowiada się na YT na chyba każdy możliwy temat, często ciekawie i o wiele obszerniej, niż byłoby to możliwe w ramach typowego interwiu ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#82

yog 5 lata temu

Sejtyn.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4629
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#83

TITELITURY 5 lata temu

Byłem w szkole, byłem w pracy, miałem cały Ruch na raty,
przychodzili po mnie z rana, potem noga, dupa, brama,
wszystko chuj, bo ja wam mówię wszystko chuj,
może czasem trochę mniejszy, ale potem jeszcze większy.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#84

Epoxx 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Sejtyn.

GaaŁ
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 866
Rejestracja: 6 lata temu

#85

mork 5 lata temu

A Gaahl to nie ten co 'lubi' chłopców? Jeśli tak to zdjęcie bardzo dwuznaczne i na miejscu tych chłoptasiów bym się tak nie wdzięczył :P Chyba, że wszystko wiedzą i dlatego się tak wdzięczą :D
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#86

yog 5 lata temu

Ten po jego lewej na zdjęciu (po jego prawicy) to jego chłopak akurat właśnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#87

porwanie w satanistanie 5 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
6 lata temu
Swoją drogą - wróciwszy na potrzeby dyskusji do Pentagram stwierdziłem, że wokale Hata jednak mnie irytują.
Rozmyśliłem się, jednak nie irytują. Słucham przez ostatnie dni sporo Gorgoroth (pierwsze sześć płyt) i podoba mi isę zajebiscie. Nie doceniałem wcześniej, jak klimatycznym dziełkiem jest "Antichrist" oraz jak dużo ciekawych zagrywek znaleźć można na "Under..." Swoją drogą - mimo, że Gorgoroth nie należał chyba nigdy do piewców tematyki zimowo-przyrodniczej, mało płyt kojarzy mi się z wędrówkami wsród lodowców tak jak "Pentagram", dziwna rzecz.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#88

Hajasz 5 lata temu

Przecież trzy pierwsze płyty to opus magnum a już Antichrist to absolutny top 10 norweskiego black metalu i najlepszy ich album.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 6 lata temu

#89

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Zaczynam się do takiej opinii przychylać. Znaczy - nie wiem, czy top 10, ale rozumiem, że można tak sobie lokowac, bo naprawdę świetne to jest. Dziwnie tak niespodziewanie odkrywać coś, co niby zna się od dawna.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#90

yog 5 lata temu

Moim zdaniem w słuchaniu muzyki najprzyjemniejsze jest właśnie odczucie, jak coś zaczyna przemawiać do ciebie zupełnie inaczej, niż wcześniej. Dlatego i Gorgoroth ostatecznie nie przekreślam, choć miłośnikiem zdecydowanie nie jestem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6238
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#91

Vexatus 5 lata temu

Pierwsze 2 pełniaki Gorgoroth to świetne totalne monolity... "Under the Sign of Hell" tak średnio mi podchodzi, ale i tak jest o piekło lepszy, niż wersja z 2011. :) Choć w sumie ja z "Under..." to u mnie jest różnie - o ile co do innych płyt mam zdanie niezmienne to ten album raz mi podchodzi mniej a raz bardziej. Okres z Gaahlem też bardzo lubię - jeden z najlepszych i najbardziej charakterystycznych wokalistów w tym gatunku.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4629
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#92

TITELITURY 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Ten po jego lewej na zdjęciu (po jego prawicy) to jego chłopak akurat właśnie.
I ktoś mi będzie wmawiał, że homoseksualizm nie ma nic wspólnego z pedofilią. :D
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#93

yog 4 lata temu

Polecam gorąco wywiad z Gaahlem :)



Touring. Prison. Falling in love.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#94

Wędrowycz 4 lata temu

Big Gay Aahl xD
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6238
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#95

Vexatus 4 lata temu

Nawet nie wiedziałem, że ten jego nowy zespół wydał wreszcie pierwszą płytę... :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#96

Epoxx 4 lata temu

Ale kto dzwonił pierwszy ze wsparciem ? Faust :D
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#97

yog 4 lata temu

Jak zaczął o tym mówić, to byłem w 1000% pewien, że powie zaraz, że Faust. Zawsze na takiego mi wyglądał :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#98

Nebiros 4 lata temu

Gaygoroth to taki band, co go znam właściwie od samego początku mej przygody z blackiem, ale na przestrzeni lat przeżywał w moim osobistym rankingu serie licznych wzlotów i upadków zależnie od zajawy w danym momencie. Pamiętam, że tak z dekadę temu kiedy to przeżywałem największą fazę na norweskie blacki, kompletnie nie potrafiłem się do nich przekonać. Wydawali mi się kiczowaci na maksa, do tego z racji późniejszego startu w stosunku do innych bandów, których wówczas słuchałem kompletnie nie pojmowałem ich statusu kapeli "kultowej". Wydawało mi się wręcz, że cała "legendarność' tej ekipy polegała na oby to jak najgroźniejszym image'u i serii skandali obyczajowych, przy mocno wtórnej zarazem muzyce. Szczerze mówiąc, to w zasadzie to ja do dzisiaj uważam, że Ci panowie po części swoją słuchalność wśród blackowej gimbazy, zawdzięczają właśnie całej otoczce a nie muzie. Niestety.

Nie będę jednak ściemniał, że człowiek chyba po latach nabiera do takich spraw pewien dystans, bo słuchając ich dzisiaj, nie zważając na inne czynniki, uwielbiam ten ich mocno skandynawski, surowy, prosty i bluźnierczy do bólu styl. Te wręcz niemelodyjnie melodyjne wiosła i mocno skoczna rytmika, jak na muzę z kanonu tych prostszych, bardziej kopiących po ryju wyziewów. Po czasie nawet znacznie zmieniłem swoje zdanie o wokalu Gaahla, którego również uważam za ich najlepszego gardłowego, podczas gdy kiedyś był on dla mnie wręcz przeciętniakiem. :)

Największą sympatią chyba darzę Incipit i Twilight. Ta pierwsza za całość, ta druga za poszczególne szlagiery.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#99

Hajasz 4 lata temu

Jakiego późniejszego startu? Tylko parę ekip miało wydanych więcej niż jeden album przed ich debiutem, który jakby nie było ukazał się parę miesięcy po Mayhem i został uznany za jedno z objawień na scenie. Nie będę już wspominał o Antychryście i Znaku bo to kolejne płyty, które dumnie reprezentowały powoli wypełniającą się sraką scenę w Norwegii. Błąd jaki popełnili obustronny to deal z Nuclear Blast. Ci chcieli kolejny Dimmu Borgir a tamci nie potrafili ogarnąć się w lepszym studio. Efektem jest Destroyer czyli album, który w miksie abyssowskim spierdolono wszystko co tylko było możliwe i pierwszy samobój finansowy NB, która wtopiła sporo kasy na tym albumie. Późniejsza historia to tak na prawdę Gorgoroth 2.0
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#100

Nebiros 4 lata temu

Racja, debiut to 94, coś mi się ubzdurało, że 96. :)

Akurat na Destroyer produkcja jest chujowa na maksa, ale chyba specjalnie to szwabów nie zraziło, bo kolejne przynajmniej 2 płyty jak się orientuję również oni wydali. Swoją drogą te krążki miały najlepsze brzmienie jakie kiedykolwiek norwegowie wykręcili, a przynajmniej ze wszystkich płyt do powiedzmy połowy lat 00, bo późniejszych nie znam.
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć

Wróć do „Black Metal”