deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#501

deathwhore 4 lata temu

Stary, kompletnie nietrafiona analogia.

Czasem ludziom ciężko odmawiać, zwłaszcza, gdy pracuje się ze znajomymi. "Dawaj, wydamy płytę trochę bardziej na bogato", "dawaj, założymy takie ciuszki", "dawaj, zrobimy koncert". Nie wszyscy są na tyle asertywni, żeby od początku postawić jasne granice, zwłaszcza właśnie kumplom. Przy okazji wpada jakiś grosz, spoko. Natomiast funkcjonowanie zespołu muzycznego to nie są same przyjemności, granie koncertów i tras to dość męczące zajęcie. Zwłaszcza jak nie traktujesz do końca poważnie muzyki którą robisz, jeśli to pusta stylizacja, a musisz udawać natchnionego mnicha na scenie. Więc przez jakiś czas się na to godzisz, ale to dość frustrujące, bo zaczyna przypominać normalną pracę. Biorąc jednak pod uwagę, że muzyka była Drabikowskiego (tak, wiem, perkusiści lubią sobie dokładać, że jak położyli swoje ścieżki trochę inaczej niż pliki midi, to są zaraz współkompozytorami, aha), to Krysiuk powinien odkupić od niego prawa do zespołu, a nie zastrzegać nazwę na swoje nazwisko i wyrzucać założyciela zespołu.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian

Tagi:
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#502

DiabelskiDom 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
pijecie razem z tą tylko różnicą, że ty wszystko kupujesz.
Po zakończonej imprezie dowiadujesz się, że piwsko było syfiaste. Nie wkurwił byś się ?
Ewidentnie kolega Polański Mariusz. Wypisz wymaluj, tylko zamieńmy piwo na łychę :D
Panzer Division Nightwish
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#503

deathwhore 4 lata temu

Wracając do analogii z imprezą - gdyby wbiły mi się pijaki do domu, przyniosły Harnasie i próbowały mnie z chałupy wyrzucić, to też bym się wkurwił :D
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#504

yog 4 lata temu

Defhor mówi prawdę, a Hajasz blefuje.

Jak mówiłem, przypuszczalnie gruby mógł pewnie sobie te prawa odkupić i by nie było cyrku. No chyba, że tunelarza duma została nieodwracalnie urażona faktem, że każdy uważał Batuszkę za Hermh :)

Ostatecznie:
porwanie w satanistanie pisze:
4 lata temu
Sprawa jest prosta: sukcesu ZAPEWNE nie byłoby bez Krysiuka i NA PEWNO bez Drabikowskiego.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#505

Hajasz 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Biorąc jednak pod uwagę, że muzyka była Drabikowskiego (tak, wiem, perkusiści lubią sobie dokładać, że jak położyli swoje ścieżki trochę inaczej niż pliki midi, to są zaraz współkompozytorami, aha), to Krysiuk powinien odkupić od niego prawa do zespołu, a nie zastrzegać nazwę na swoje nazwisko i wyrzucać założyciela zespołu.
Biorąc jednak po uwagę, że wygląda na to iż Krzysiek to gamoń bo mógł posilkować się muzykami sesyjnymi i problemu by nie było to jednak powstał pełnoprawny zespół, gdzie każdy coś wniósł. Kontrakt podpisany z paroma bardzo istotnymi punktami, o których wnet się dowiecie. Klamka zapadła.
W historii metalu wielu założycieli wylatywało ze swojego własnego zespołu bo byli najzwyczajniej słabi. Więc żaden to skandal. Co do wykupienia nazwy to Krzychu powinien zagadać w tej kwestii a nie oskarżać garbatego, że ma dzieci proste.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#506

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu

Części o wytwórniach okradających zespoły nawet nie skomentuję
Z braku argumentów. Bo oprócz drobnego twista w postaci jednoczesnego pełnienia przez pana wydawcę roli wokalisty zespołu i występowania w jego szeregach, cała reszta jest wariacją na temat schematu, jaki był był wcześniej udziałem setek artystów, którym zabrakło ogarnięcia w kwestiach prawnych i zostali zrobieni w chuja przez wydawcę, promotora czy management.
Hajasz pisze:
4 lata temu
Sprawę rozsądzi sąd ale wynik będzie tylko jeden. Każdy nawet początkujący prawnik wie, że sprawa jest dziecinnie prosta, wiedzą to też wytwórnie i dystrybutorzy, którzy już zajęli się rozprowadzaniem kolejnego albumu.

Po ogłoszeniu wyroku będziecie mogli mi składać gratulacje.
Na jaką okoliczność? Pewnie wygra, sądy nie są przecież od orzekania kto jest chujem, tylko jak sprawa przedstawia się pod kątem przepisów, tu zaś ten bardziej w tej materii ogarnięty zapewne dobrze się okopał. Tu znów analogia jak powyżej.
deathwhore pisze:
4 lata temu
Wracając do analogii z imprezą - gdyby wbiły mi się pijaki do domu, przyniosły Harnasie i próbowały mnie z chałupy wyrzucić, to też bym się wkurwił :D
Ot i sedno :)
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#507

Ryszard 4 lata temu

Kurwa, a mógł był gruby sprzedać WH jakieś kilka lat wcześniej, wziąć kredyt i wpierdolić kasę w Voivod np - gdy ci byli na dnie muzycznego biznesu. Wydali by razem album jaki i cyk, Zespół jest Krysiuka, bo przecież z kieszeniami pełnych siana i walizka pełną ciuszków dołączył do zespołu :D
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#508

pp3088 4 lata temu

Grubas nie umie w biznesy i jest jebanym złodziejem, a złodziejstwa nie popieram. Tyle w tym temacie.

http://www.nwnprod.com/forum/viewtopic. ... &start=285
Obrazek

Zresztą pełno jest postów, że coś nie doszło czy brak kontaktu z wytwórnią.

Poza tym pozdrawiam za to że w angielskiej wersji strony określił status usługi jako "realized":D
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#509

Hajasz 4 lata temu

pp3088 pisze:
4 lata temu
Grubas nie umie w biznesy i jest jebanym złodziejem, a złodziejstwa nie popieram.
Chcesz porozmawiać o prawdziwych złodziejach?
Napisz do Krzycha Vickernesa on z jednym miał do czynienia i sprawę załatwił po męsku.

Sam mam spory plik przekazów pocztowych, które nie zostały zrealizowane a jest tam sporo znanych nazwisk i wychodzi na to, że każdy to kurwa albo złodziej.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#510

pp3088 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
pp3088 pisze:
4 lata temu
Grubas nie umie w biznesy i jest jebanym złodziejem, a złodziejstwa nie popieram.
Chcesz porozmawiać o prawdziwych złodziejach?
Napisz do Krzycha Vickernesa on z jednym miał do czynienia i sprawę załatwił po męsku.

Sam mam spory plik przekazów pocztowych, które nie zostały zrealizowane a jest tam sporo znanych nazwisk i wychodzi na to, że każdy to kurwa albo złodziej.
Wiem, że Euronygus był złodziejaszkiem.

Tutaj nie mamy do czynienia z niezrealizowaniem przekazu, a po prostu z wysłaniem śmieci. Widzisz różnice?
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#511

Hajasz 4 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
4 lata temu
Hajasz pisze:
4 lata temu

Części o wytwórniach okradających zespoły nawet nie skomentuję
Z braku argumentów.
Jakich argumentów. Kolego litości. To nie lata 90-te, że małolaty podpisywały kontrakty nie mając pojęcia jak działa ten biznes. Mamy XXI wiek realia kompletnie inne, ludzie wydorośleli i jeżeli dalej dają się dymać labelom to tylko dlatego, że są głupi.
Większość się rozliczyła z przeszłością, podali sobie ręce na zgodę na odchodne, inni napisali świetne albumy o wrogach muzycznego biznesu.
pp3088 pisze:
4 lata temu
Tutaj nie mamy do czynienia z niezrealizowaniem przekazu, a po prostu z wysłaniem śmieci. Widzisz różnice?
Ale ja się kompletnie nie odnosiłem do tych śmieci tylko do twego fragmentu o złodziejach.
A w kwestii tych śmieci to nie mam pojęcia czy to prawda czy po prostu koleś sobie sam poupychał i cyknął fotę dla podgrzania atmosfery.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#512

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu

Jakich argumentów. Kolego litości. To nie lata 90-te, że małolaty podpisywały kontrakty nie mając pojęcia jak działa ten biznes. Mamy XXI wiek realia kompletnie inne, ludzie wydorośleli i jeżeli dalej dają się dymać labelom to tylko dlatego, że są głupi.
Nie bardzo rozumiem co to zmienia. Czy z tego, że ktoś jest głupi, wynika w jakiś sposób, że ktoś inny jest w porządku, kiedy go okrada?
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#513

Zsamot 4 lata temu

Z racji bycia laikiem- inni tu są wystarczającymi specjalistami...- mam rozumieć całą sytuację tak, że można nie być twórca, ale danie kasy daje prawo do zabrania kapeli, bo sam autor muzyki to takie kalekie dziecko, co nie wie, co zrobić z tym, co stworzył. Ten pan od wytwórni, co miał być jedynym godnym przedstawicielem Vader, dystrybutorem, nagle może zabrać kapelę, bo zainwestował - (altruista!!) kasę i teraz dla chwały sceny chce dalej płyty wydawać pod tym szyldem.
Nie chcę być chamski, ze to raptem jedna płyta, jest czas markę szybko zbudować, własną, ale co tam- lepiej zabrać...

I wg Hajasza morderstwo ze szczególnym okrucieństwem jest remedium na jakąś kradzież za drobną kwotę. Super. Ty byś tego Grishnacka uniewinnił... To może Bart powinien tego gamonia też sprzątnąć, ale byłoby super zwieńczenie... I Hermh by nagle stał się kultowy. Ha, to byłby świetny plan. Biznes plan.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#514

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Drobna ciekawostka - Spotify zaserwowało mi wczoraj w ramach Radaru Premier kawałek Drabikowskiego, i widzę, że leży to jako "Батюшка", osobne konto wykonawcy względem tego z albumem ("Batushka"), utworu inwestora nie ma natomiast w serwisie wcale.
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

#515

Orkan 4 lata temu

I cyk, album Drabikowskiego na bandcampie

Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#516

Marduk666 4 lata temu

Orkan pisze:
4 lata temu
I cyk, album Drabikowskiego na bandcampie

Odgrzana Liturgia i tyle. Ten kto pluł może pluć dalej, ten kto kochał może kochać nadal ;) Mnie tam jak to Ryszard mówi "jebe" kto powinien mieć prawa do nazwy itd. itp. - no kurna ten kto lepszą muzykę robi, nie wiem co tam wysra Krysiuk i to w sumie tez mnie jebe. Jakoś tak na tej dwójce partie perkusji są baaardzo podobne do tych z debiutu, a co ten perkusista tam oświadczał? że on te partie wykminił?? ;) Zero tutaj muzycznego progresu, ale czego się można było spodziewać? Ja zaskoczony, ani zawiedziony nie jestem.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#517

Vexatus 4 lata temu

Marduk666 pisze:
4 lata temu
Odgrzana Liturgia i tyle. Ten kto pluł może pluć dalej, ten kto kochał może kochać nadal ;)
Dalsza eksploatacja formuły z "Litourgiya", tylko wokale bardziej monotonne i chyba tych natchnionych chóralnych zaśpiewów nieco mniej.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#518

mork 4 lata temu

Spoko płyta chociaż po singlu spodziewałem się jednak czegoś bardziej klimatycznego. Wspomniany pierwszy numer zdecydowany faworyt. Dalej jest poprawnie a powiedziałbym nawet, że trochę podobnie do kawałka wypuszczonego z obozu Barta. Drabikowski poprzeczki nie podniósł więc zobaczymy czy Bart to przeskoczy (hehehe, wiem, ma nadwagę :mrgreen: )
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#519

Zsamot 4 lata temu

Marduk666 pisze:
4 lata temu
Orkan pisze:
4 lata temu
I cyk, album Drabikowskiego na bandcampie

Odgrzana Liturgia i tyle. Ten kto pluł może pluć dalej, ten kto kochał może kochać nadal ;) Mnie tam jak to Ryszard mówi "jebe" kto powinien mieć prawa do nazwy itd. itp. - no kurna ten kto lepszą muzykę robi, nie wiem co tam wysra Krysiuk i to w sumie tez mnie jebe. Jakoś tak na tej dwójce partie perkusji są baaardzo podobne do tych z debiutu, a co ten perkusista tam oświadczał? że on te partie wykminił?? ;) Zero tutaj muzycznego progresu, ale czego się można było spodziewać? Ja zaskoczony, ani zawiedziony nie jestem.
I wyjdą dwie średniawe płytki, bo potencjał i zapał poszedł w naparzanki na necie,. zamiast muzycznie się okazać, kto i co potrafi. No ale pyskówki takie fajne, te wywiady i tłumaczenia. Chyba nawet 30% nie przeczytałem, bo nic mnie bardziej nie mierzwi niż marudzący facet i łzawe żale.

Zabiją potencjał kapeli, będą się żreć, wyjdą te płyty, zejdzie pewnie łącznie z 60% co poprzedniej i tyle. Coś mam obawy, że trzecia płyta może już nie powstać w tym chorym podwójnym układzie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#520

deathwhore 4 lata temu

Trzecia płyta? Trzecia płyta powiadasz? Martin! Martin! Państwo czekają na trzecią batuszkę...
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#521

Vexatus 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Trzecia płyta? Trzecia płyta powiadasz?
Chyba trzecia pyta...
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#522

Epoxx 4 lata temu

Cała ta sytuacja jest na tyle żenujące, że nie przesłucham dla zasady.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#523

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Zsamot pisze:
4 lata temu
No ale pyskówki takie fajne, te wywiady i tłumaczenia.
Jak dla mnie bardziej interesujące od twórczości tego zespołu. ;)

Jakby nie patrzeć na całą tę sytuację, jest to przypadek poniekąd niecodzienny i pouczający.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#524

kurz 4 lata temu

Epoxx pisze:
4 lata temu
Cała ta sytuacja jest na tyle żenujące, że nie przesłucham dla zasady.
Szkoda że coś wydają. Miałem nadzieję, że ilość postów przebije ‚co aktualnie slucham’. Czytanie o bitwie barciuszki i drabiuszki jest znacznie ciekawsze od samej bitwy.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#525

mork 4 lata temu

Rety jak mnie bawią ci wszyscy oburzeni na całe to zamieszanie. "Przestańcie o tym w kółko pisać", "Żenada", "Zamiast się kłócić skupili by się na muzyce". Kurwa jakbyście życie nie znali. Wszędzie się ludzie żrą, kłócą i jakby nikt nic nie pisał to by było "Ej, a czemu dwa albumy w ogóle są?". Wychodzą nowe fakty, są dwie strony medalu i cały konflikt odbija się na samej muzyce, więc dobrze mieć jakieś rozeznanie żeby potem móc się odnieść do całej sytuacji.
Jak Wasi dwaj kumple się napierdalają to po wszystkim też mówicie "nie chcę wiedzieć o co chodziło, lepiej chodźmy na piwo". Czy może jednak dociekacie bo jeden z kumpli okazał się pojebem? Teraz wyszła płyta jaka wyszła przez właśnie ten konflikt, zaraz będzie druga podyktowana właśnie też tym konfliktem. Lepsze to niż ostatni sezon Gry o Tron :)
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#526

kurz 4 lata temu

mork pisze:
4 lata temu
Rety jak mnie bawią ci wszyscy oburzeni na całe to zamieszanie. "Przestańcie o tym w kółko pisać", "Żenada", "Zamiast się kłócić skupili by się na muzyce". Kurwa jakbyście życie nie znali. Wszędzie się ludzie żrą, kłócą i jakby nikt nic nie pisał to by było "Ej, a czemu dwa albumy w ogóle są?". Wychodzą nowe fakty, są dwie strony medalu i cały konflikt odbija się na samej muzyce, więc dobrze mieć jakieś rozeznanie żeby potem móc się odnieść do całej sytuacji.
Jak Wasi dwaj kumple się napierdalają to po wszystkim też mówicie "nie chcę wiedzieć o co chodziło, lepiej chodźmy na piwo". Czy może jednak dociekacie bo jeden z kumpli okazał się pojebem? Teraz wyszła płyta jaka wyszła przez właśnie ten konflikt, zaraz będzie druga podyktowana właśnie też tym konfliktem. Lepsze to niż ostatni sezon Gry o Tron :)
Dokładnie tak; dlatego żałuję że koniec jest już blisko
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#527

Epoxx 4 lata temu

@mork Ale ja oburzony nie jestem i nie byłem. Nawet mnie jebie jak to się potoczy dalej, a od "afery" to chyba mój pierwszy post tutaj. Dla mnie to żenujące, że stare pryki się nie mogą dogadać, a gdzie walka o hajs tam sztuka schodzi na dalszy plan. W związku z czym nie mam zamiaru sprawdzać zawartości muzycznej.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Ania86
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 5 lata temu

#528

Ania86 4 lata temu

Zniechęca do przesłuchania, tym bardziej jak wcześniej mnie nie porwało (wiem że dziwne, bo mi się dużo rzeczy tutaj podoba). Nie lubię plotek, unikam, bardzo trudno znaleźć w nich prawdę no chyba, że chodzi o jakąś romantyczną albo ciekawą czy pouczającą historię to jeszcze miło poczytać, posłuchać a tak nie.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#529

Belzebóbr 4 lata temu

Myślicie, że oni noszą majtki pod tymi szatami?
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#530

dj zakrystian 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Trzecia płyta? Trzecia płyta powiadasz? Martin! Martin! Państwo czekają na trzecią batuszkę...
A to Martin nie gra z Tunelarzem? Pytam bo nie w temacie jestem a perka tam brzmi identyko jak na debiucie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#531

Zsamot 4 lata temu

Belzebóbr pisze:
4 lata temu
Myślicie, że oni noszą majtki pod tymi szatami?
Nareszcie wartościowe pytanie. ;)

Mam nadzieję, że tak. Inaczej termin chujowy zespół nabiera innego znaczenia. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#532

Czit 4 lata temu

Właśnie słucham tej nowej i wchodzi fajnie. Komu się podobała pierwsza Batushka to i tu będzie zadowolony. Nie tak dobra, ale pewnie będę często męczył.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#533

Hajasz 4 lata temu

Jeżeli ten materiał pozostanie tylko w wersji cyfrowej to kariery mu nie wróżę a póki co raczej nie zapowiada się aby miał to ktoś wydać w związku z zaistniałym konfliktem. Pani Hilda to raczej materiał sklecony na szybko w klimacie znanym z debiutu ale tutaj jest bardziej grzecznie i miękko. Jedyne co mi się podoba to perkusja zwłaszcza kiedy przyśpiesza ponad właściwy rytm. Dobra muzyczka do drinków.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#534

yog 4 lata temu

Obie te płyty w jakichś jebanych zawodach nagrane, nawet mi się tego sprawdzać nie chce, bo o kupowaniu czegokolwiek z tym szambem związanego już nawet nie wspominam.

Z dwojga złego, bardziej już czekam na kolejne nic nie wnoszące oświadczenia, bo jak by nie było, jest to bodaj pierwszy krajowy zespół blackowy, który przyznał, że to sumie to żarty, przeciętna muza i inwestycja. Ale że ludzie w WHP zamawiali choć było wiadomo, że płyt nie wysyłają, że w Deathrune zamawiają, choć wiadomo, że trzeba czekać miesiącami, to i Batuszkę kupią. Nie zdziwię się zbytnio, jeśli kupi tę Batuszkę sygnowaną przez Metal Blade więcej osób, niż kupiło pierwszą płytę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#535

Pogan696 4 lata temu

BIAJTUSZKA. Cyrk na kółkach. Barth po sprawie, zrobił swoją wersję Hermh, Drabikowski pociągnął temat, który stworzył w wersji RAW... i żadna wersja nie daje rady. Debiut jak dla mnie odkrywczy, ale przez to pojebało się we łbie twórcom z obu stron. Szkoda.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#536

pp3088 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
Jeżeli ten materiał pozostanie tylko w wersji cyfrowej to kariery mu nie wróżę a póki co raczej nie zapowiada się aby miał to ktoś wydać w związku z zaistniałym konfliktem. Pani Hilda to raczej materiał sklecony na szybko w klimacie znanym z debiutu ale tutaj jest bardziej grzecznie i miękko. Jedyne co mi się podoba to perkusja zwłaszcza kiedy przyśpiesza ponad właściwy rytm. Dobra muzyczka do drinków.
Jak dla mnie bardziej black metalowo niż na debiucie, bo tam było mocno grzecznie. I mniej chorałów, spierdolił koncept. Jak tak można? Przecież przepis na sukces Batuszki jest banalny, a jednak nie dojechał do końca.

Swoją drogą w internetach piszO:
Both sides promised to release an album in 2019, and the race itself was won by Drabikowski's version of the band. Will he win the quality race though?

Quite frankly, there's a big chance for that. Panihida, which we'll be talking about, is a complete project that follows the direction set by Litourgiya (in opposition to Krysiuk's more folky version that didn't seem to appeal to old band's fanbase). With Panihida, Drabikowski seems to rely more on the metal factor instead of this whole Orthodox gimmick, putting more emphasis on guitar work over the liturgical chants. On one hand, it provides more technical opportunities, especially since riffs on Panihida seem to be more creative than the ones that were served on Litourgiya. Drabikowski wants to appeal more to a general black metal fan, which can be felt thanks to quite old-school, lo-fi mixing. And while the liturgical chants are still present, they feel to have much less impact on the general sound of this album
I kilka krótkodystansowców:
bart's single is just bargain bin black metal
bart's batushka sounds like something i'd produce in my apartment
Excellent album. Might even be better than the debut - will take a few more listens. Also fuck Bart.
Better than the overrated debut.
Pretty damn close in quality to the tremendous debut.
After few listens i can say i'm little bit disappointed. If you remove the gorgeous gregorian chants it is just a standard black metal record. I mean there is no real memorable riff, no one will stay in my head.
Without the original composer, it is pure shit... you can hear it...
Except that is the original composer. He has a new "official" account on the instagram (@officialbatushka). Listen to this and compare it to the Metal Blade fake scum. You can support whoever you want but the fact is THIS is original Batushka.
Birilliant! It doesn't need more than just the first song to prove who is the real mastermind and original composer of the band. This is the Real Batushka, guys.
Yes!!! Surprise release from the REAL one! Thanks!
Remember kids.....the FAKE Batushka is signed to Metal Blade.
Finally, the real Batushka. Fuck the other, fake and awful one.
i na koniec komentarz jednający:
essentially praising this man is the same as praising, Axl Rose.

although Krys did write the music, he is a real big piece of shit.

both forms of this band are trash.
Komentarze z bandcampa też pozytywne:


https://rateyourmusic.com/artist/батюшка - oceny singli też jednoznaczne.

Generalnie w internetach wygrywa Drabik. No chyba że dużo klakierów opłacił, to zrozumiem :D
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#537

EdusPospolitus 4 lata temu

Słabiutki niestety ten krążek od Drabika. Taki o black metal do kotleta, bardzo przeciętny. Nie sądzę też żebym jeszcze to kiedyś sam z siebie odpalił ;)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#538

deathwhore 4 lata temu

EdusPospolitus pisze:
4 lata temu
Słabiutki niestety ten krążek od Drabika. Taki o black metal do kotleta, bardzo przeciętny. Nie sądzę też żebym jeszcze to kiedyś sam z siebie odpalił ;)
Czyli poziom utrzymany?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#539

EdusPospolitus 4 lata temu

Myślę, że tak. Ewentualnie "Hospodi" napsuje jeszcze bardziej.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#540

dj zakrystian 4 lata temu

Bartuszek moze i w biznesy nie umie a Drabik nie jest jakims wybitnym kompozytorem, ale zamieszania potrafili narobic niczym GnR za najlepszych lat, czyli nie wazne co mowia, byle by mowili i temat Bart/Drabuszki ciagle na tapecie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 860
Rejestracja: 6 lata temu

#541

mork 4 lata temu

Szykuje się trzecia płyta w wykonaniu byłych członków zespołu, którzy też już wyczuli hajs.

Obrazek
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#542

dj zakrystian 4 lata temu

Knurzum moze zagrozic pozycji Bartuszki. Ogolnie proponuje zmiane nazwy forum na Bartuszka Land.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#543

yog 4 lata temu

Cała prawda o Batuszce:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#544

Belzebóbr 4 lata temu

Ja już się pogubiłem, to którą Batuszkę słyszałem.
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#545

Pogan696 4 lata temu

Jak dla mnie to idealny przykład samozaorania (specjalnie bez cudzysłowu). Do całego cyrku dołączył Mystic Art. Muzyka spadła na drugi plan.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#546

Zsamot 4 lata temu

Włączyła mi się Panihilda (?) na YT, w ramach algorytmu YT.
1. Brzmienie- nie mam zastrzeżeń, jest surowe, ale tu to się broni, pomijając, że staranniejsze mogłoby ujawnić biedę kompozycji. A te są rzeczywiście mocno skojarzone z poprzednim albumem... Na pewno wokal jest agresywniejszy, ale in plus.
2. Klimatyczność- chyba dobry zamysł na odejście od eksponowania tego klimatu, jest tu on często smaczkiem, na który się czeka. Sprytny zabieg, pokaż coś na moment i wszyscy czekają. Na pewno lepiej niż nadmierne eksploatowanie estetyki z debiutu.
3. Mi wyeksponowanie perki się podoba, akurat dobrze "przykrywa" prostotę kompozycji.

Reasumując- mogę poczekać aż się cały ten cyrk skończy. Pytanie, kto i czy to wyda fizycznie. Sam nie wiem, czy wpuszczenie całości w sieć komukolwiek pomoże??? Trzeba było ogarnąć szybko tłocznię, dać w slim i nawet przez dwie dystrybucje to ogarnąć.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#547

yog 4 lata temu

Nie wiem, ale powyższy filmik zza granicy, który wklejałem sugeruje, że przed wyłączeniem jutubowych komentarzy Bartuszka miała bardzo nieprzychylne opinie i negatywny stosunek łapek w górę do tych w dół, więc może jednak po prostu ludzie uważają, że to chujowe jak Hermh jest :) Kupić zapewne i tak kupią, ale czy w takiej ilości, żeby się Metal Blade chciało z Bartłomiejem K. bawić?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#548

Hajasz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Nie wiem, ale powyższy filmik zza granicy, który wklejałem sugeruje, że przed wyłączeniem jutubowych komentarzy Bartuszka miała bardzo nieprzychylne opinie i negatywny stosunek łapek w górę do tych w dół, więc może jednak po prostu ludzie uważają, że to chujowe jak Hermh jest :)
A stwierdzili to na podstawie jednego kawałka ?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#549

yog 4 lata temu

No tak, rzekomo mieli ten właśnie jeden komentować, że piątoligowy black metal :) Jednakże Metal Blade postanowił wyłączyć komentarze i oceny pod teledyskiem, jak to ujął koleś w powyższym filmiku - celem minimalizacji strat ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#550

Hajasz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
celem minimalizacji strat ;)
Z tego co widzę na oficjalu to prawie wszystkie wydania nowej płyty w limitach są już wyprzedane albo będzie to lada chwila.
Czyli typowo po polskiemu, ze takie to chujowe ale wykupimy wszystko.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Black Metal”