Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Czernina

#1

Hajasz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Duet ze Szczecina założony w 2017 roku. Muzycznie to w większości klasyczny black metal z dobrym wrzeszczącym wokalem. Z nowinek muzycznych zdarza się chłopakom zwolnić i jednocześnie mocno przydołować przy akompaniamencie pulsującego basu. Odrobina dysonansów i łamanych riffów także jest bo to przecież obecnie klasyka. Tydzień temu udostępnili debiutanckie demo Shed z czterema kawałkami plus intro. Całość trwa 30 min a numery grają po ok. 7-8 min więc raczej Czernina stara się grać ambitnie nie zapominając o klasycznej czarnej sztuce.

Skład:
Doppelherz aka Gressil - Drums (2017-present)
Asbiel - Guitars, Vocals (2017-present) Garota
Ivo - Bass (2023-present)
▼ Byli muzycy
D. Witchfucker - Bass (2019-2021) Dominance, Garota, ex-Mörtalist
Cmentarz - Bass, Vocals (2022-2023) Dominance, Raped Christ, ex-Mörtalist, ex-Taran (live)
Dyskografia:
2019 - Shed [demo]
2020 - Hymns of Pestilence
2024 - Na pograniczu usidlenia



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cz ... 3540454765
BC: https://czernina.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#2

deathwhore 4 lata temu

Toć to @Metalized tam stoi na zdjęciu po lewej stronie!
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 4 lata temu

Kolega @Metalized spoko, ale co tam robi jakiś śmieszny hipster po prawej?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#4

Vexatus 4 lata temu

No jak co robi? @Metalizeduje się... ;)
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Czit 4 lata temu

O co chodzi z tym @Metalized em??
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#6

deathwhore 4 lata temu

@Metalized stoi tam po lewej stronie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nebiros
Tormentor
Posty: 655
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Nebiros 4 lata temu

W sensie że @Metalized to ten z tunelami w uszach? Na Byczynie jeszcze ich nie mial
Belzebóbr pisze: a ja jak najbardziej słucham muzyki z tidala i spotifaja, o wiele lepsze to i poręczniejsze niż słuchanie z jakichś śmiesznych CDków. Przynajmniej można się do głośnika na bluetooth podłączyć
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#8

deathwhore 4 lata temu

A tak poza tym kolegą, to słucham sobie tego zespołu co się nazywa jak zupa i nawet to takie przyjemne. Niepotrzebnie coś próbują kombinować czasem w jakieś klimaty, zamiast równo jechać przed siebie cały czas, bo to im najlepiej wychodzi, a z kombinacjami to idą trochę jak upośledzeni studenci w akademiku, którzy próbują zagrać whisky moja żono po heroinie.

Jak w The Blackest Thigh (literówka na pewno nie jest zamierzona) jadą z d-beatem a potem pod koniec z takim chamskim tłuczonym werblem, brzmiącym jakby był gdzieś z boku to serio się to miłe robi.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#9

TITELITURY 4 lata temu

To na pewno nie jest nasz warmetalizda. On umie grać tylko na klawiszach. A zespół, aż chce się zapytać, czy metalowcy mają jakieś granice w tworzeniu głupich nazw. Co następne? Zalewajka? Zatem panowie już na wstępie dostają ode mnie czarną polewkę. No dobra, kiedyś może sprawdzę, ale teraz nie mogę, bo słucham Tsjudera i robię sobie yerba mate.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#10

deathwhore 4 lata temu

To chyba wszyscy wiedzą, ale nie zaszkodzi oznaczyć. Jadłem wczoraj zalewajkę, a dziś piję yerba mate. Przypadek?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#11

Vexatus 4 lata temu

Nazwę sobie panowie wybrali faktycznie dość oryginalną i trochę śmieszną (chyba że stoi za tym jakiś głębszy zamysł, którego nie chwytam), ale muzyka jest całkiem spoko.
TITELITURY pisze:
4 lata temu
Co następne? Zalewajka?
Koniecznie czarna... :)
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#12

Metalized 4 lata temu

Nie mam czasu zwiedzam Karkonosze, ale na takie bezecenstwa należy zareagować. Na pewno nie gram w jakiejś tam czerninie, nigdy nawet nie słyszałem tego ansamblu. Może sprawdzę jak wrócę na swoje tereny. Jakbym miał grać to na pewno bym nie nazwał kapeli czernina. Na szczęście nie grywam na niczym, nawet na klawiszach.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#13

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

Moze pierdolna jakis project band,Kaszanka na przyklad.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 4 lata temu

Średnina to trochę, chyba panczury grają, bo jakieś takie nuty -corowe w tym przebrzmiewają nierzadko (np. wokal). Niby trochę brudno, ale nowocześnie, tak prawie że post-blackowo. Główny grzech tego taki, że ni to jakieś specjalnie dobre, ni wybitnie chujowe, przez co nudne.

Szanuję jednak, że kolesie nagrali 29 minut i to demem nazywają, bo pewnie wielu innych już by album obwieszczało. Okładka ładna.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#15

Hajasz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
tak prawie że post-blackowo.
Czy ty wszędzie musisz się doszukiwać tego postu ? Post jakikolwiek metal to gówno a tu chłopaki grają black metal po prostu i robią to całkiem fajnie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 4 lata temu

Taki nowocześny.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#17

Hajasz 3 lata temu

Trio chwilę temu udostępniło za free na swoim BC debiutancki album Hymns of Pestilence.

Zmiany jakie zaszły w stosunku do demo są znaczne bo raz kawałki są obecnie znacznie krótsze, dysonanse i tego typu pierdy odeszły w pizdu a za to pojawiło się sporo punka, d-beat. Album ten to w połowie black metalowy hardcore a w drugiej połówce thrashujący black. 30 min rasowej jazdy podbitej niezłym wrzaskiem. Mi wystarczy aby się japa cieszyła.

GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#18

TITELITURY 3 lata temu

Tobie, to się co najwyżej dupa może uśmiechać na widok kutasa i z radości klaskać pośladkami. Obśmiej mi jeszcze kiedykolwiek coś, o czym tu założyłem temat, to Ci będę tę gównianą Czerninę wypominał do końca życia. Przecież to takie gówno, że aż wdepnąć żal i nawet przyjmując różnicę gustów, nie jest w niczym ani gorszy, ani lepszy od takiego np. Morbifera, który raczyłeś obśmiać. Jak nie lubisz BM, to nie zakładaj tematów o BM, bo wiedz, że będzie to broń użyta przeciwko Tobie!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#19

Hajasz 3 lata temu

Cmoknij mnie w trąbę a potem wróć do słuchania swoich zespolików bo ja mam wyjebane na twoje opinie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#20

TITELITURY 3 lata temu

Ja na Twoje też, ale musiałem napisać o tym klaskaniu!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#21

Hajasz 3 lata temu

Różnica jest taka, że ja nie kręcę makowca przy każdym twoim temacie i nie czekam na takowe z wypiekami na twarzy a ty choć powinieneś omijać szerokim łukiem to czego słucham z zacięciem pierwszoklasisty sprawdzasz wszystko. Tylko po co skoro słuchasz same asy a ja nie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#22

TITELITURY 3 lata temu

Sprawdzam, bo jestem ciekaw nowej muzyki. Zawsze. A, że ciągle wpierdalasz mnie na miny, to co poradzę? Heu me miserum!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#23

Hajasz 3 lata temu

To już od dzisiaj wiesz, zanotuj sobie, przyklej karteczki przypominajki, że hajaszowe zespoły omijać szerokim łukiem z trzema wykrzyknikami.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#24

Vexatus 3 lata temu

Hajasz pisze:
3 lata temu
Zmiany jakie zaszły w stosunku do demo są znaczne bo raz kawałki są obecnie znacznie krótsze, dysonanse i tego typu pierdy odeszły w pizdu a za to pojawiło się sporo punka, d-beat.
No to zapierdalam obadać debiuta. :)
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#25

Belzebóbr 3 lata temu

Nie jest to takie chujowe jak myślałem. Wokal mnie irytuje/obojętny, ale melodie są niezgorsze jak na polski black w 20'.
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#26

Okkultist 3 lata temu

TITELITURY pisze:
4 lata temu
To na pewno nie jest nasz warmetalizda. On umie grać tylko na klawiszach. A zespół, aż chce się zapytać, czy metalowcy mają jakieś granice w tworzeniu głupich nazw. Co następne? Zalewajka? Zatem panowie już na wstępie dostają ode mnie czarną polewkę. No dobra, kiedyś może sprawdzę, ale teraz nie mogę, bo słucham Tsjudera i robię sobie yerba mate.
A to wszystko wzięło się od Furii i mamy wysyp hipsterów i post-metali. Ja chyba wolę tego nie sprawdzać.
World Without End
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#27

Hajasz tydzień temu

Pora wam odświeżyć jakiś temacik, przy którym się elegancko zesraliście pierdoląć nie od rzeczy w większości wpisów. A zatem Czernina powróciła z nowym albumem Na Pograniczu Usidlenia. Klimatów z debiutu nie znajdziecie bo tu bardziej powrót do czasów demówki. Awangarda srarda, dysonanse, poszukiwanie przedmiotów obłych. Gdyby ktoś miał wąty to okładka powinna wiele wyjaśnić. Słucham przez większość dnia bo dobre to jest. Blek co prawda jakich ostatnio w kraju multum ale na tym polega moda, że ciągnie się ją do porzygania albo zesrania. Tak więc kolejny płyt z wizjonerskim blekiem, który większość odsieje po chwili a reszta co zostanie będzie się drapać po czymś. No i specjalna prośba grzecznościowa do kolegi Tabalugi bo wiem, że ciekawość będzie zżerać ale nie sprawdzaj bo będzie bardzo bolało.



No i jeszcze takie nowe fotki

ObrazekObrazek
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#28

yog tydzień temu

Okładka malowana krwią po odnalezieniu przedmiotu obłego wiadomo gdzie, czy może tryskającą po zerwaniu gwintu? Czy mamy do czynienia z pierwszym w kraju black metalem bibliotekarsko-tunelarskim? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#29

Blind tydzień temu

Nie próbowałem - grochówka, żurek, ogórkowa i barszcz lepsze.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#30

brzask tydzień temu

Niezłe to Na pograniczu usidlenia - począwszy od okładki po same nuty wewnątrz. Czasem lubię wyjść z choinek czy tam ociekającej smołą piwnicy....i wrzucić coś ocierającego się właśnie o taki poczerniały hc i gitarową awangardę.
Świetny jest np klimatyczny w swoim początku i stopniowo rozpędzający się Przeoczyć Wiosnę.
Duży plus za fajne wokale w naszym języku - bardziej pasują do muzyki i lepiej brzmią niż na demie i jedynce.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#31

Vexatus tydzień temu

Blind pisze:
tydzień temu
Nie próbowałem - grochówka, żurek, ogórkowa i barszcz lepsze.
Flaczki, mości @Blindziu! Nie zapominaj o flaczkach!
Hajasz pisze: Obrazek
Nawet bym sobie obadał tego nowego pełniaka, ale trochę się boję, że może skończyć się to wpatrywaniem się z nabożną czcią w sufit wiejskiej biblioteki. Co oni tam widzą? Wentylator sufitowy ich tak zafascynował? Grzyb rozrósł się w kształt twarzy Jezusa? A może rozkładówkę z gołą babą ktoś powiesił? Kto to może wiedzieć...
kataton88
Fallen Angel Of Doom
Posty: 387
Rejestracja: rok temu

#32

kataton88 tydzień temu

Stawiam na wentylator.
Chciałem prawilnie na jutubie posłuchać i przy okazji poczytać komenty "ale sztos", "płyta roku jak nic", ale tylko czernina z kaczki mi wyskakuje.
OK, i tak posłucham. Nawet już słucham. Do obiadu. Czernina z brokułami i pomidorami. Chuj, najwyżej posiedzę na kiblu.

Wróć do „Black Metal”