borsuk
Master Of Puppets
Posty: 158
Rejestracja: 7 lata temu

Szron

#1

borsuk 7 lata temu

Obrazek

Obrazek

Dawno nie słuchałem, właśnie odpaliłem sobie Pure Slavonic Blasphemy - dalej lubię tą muzykę.

Skład:
Beherit - Guitars, Bass, Drums
Demon - Vocals, Guitars Hateful
▼ Byli muzycy
Wind - Bass (2002)
Belial - Drums (2004)
Dyskografia:
2001 - Pure Slavonic Blasphemy [demo]
2002 - Key to Immortality / Frost Eternal [split]
2002 - Pure Slavonic Blasphemy / Cult of Death [kompilacja]
2003 - Possessed by Utter Hate / The Flame That Burns Inside [split]
2004 - Zrodzony z ognia i lodu / Mankind's Funeral [split]
2004 - The Purificating Flame of Annihilation
2006 - Szron / Kriegsmaschine [split]
2006 - Endless Conquest / Total Genocide [split]
2010 - Frost Eternal [demo]
2010 - Reign in Frost [kompilacja]
2010 - Freezing Eyes of Hate [kompilacja]
2010 - Zeal
2011 - Ridden with Holy Grace / The Black Prophecy [split]
2012 - Death Camp Earth
2013 - Temples of Genocide Worship [split]
2013 - Mankind's Funeral [EP]
2014 - Fekete és hideg / Onward into the Void [split]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Szron/12889
Widzew Łódź-Bałuty Pany

Tagi:
Awatar użytkownika
Soulless
Master Of Puppets
Posty: 123
Rejestracja: 7 lata temu

#2

Soulless 7 lata temu

Najbardziej lubię Death Camp Earth, walący starą darkthronowską Norwegią z surowizną tak jak należy.

Dobrze, że forum się odradza bo jest w kurwę kapel o których się z czasem zapomina, a tak zaraz zarzucę DCE.
Metal ma mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 7 lata temu

Uwielbiam surówkę w wydaniu Szron. Czysty, klasyczny black metal, bez kompromisów, pełen nienawiści. Czy może być coś lepszego? Moje ulubione materiał to "The Purificating Flame Of Annihilation", którego to jako jedynego z pełniaków brakuje mi kolekcji. Każdy ich materiał jest co najmniej dobry. Chyba też sobie odświeżę ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#4

Gruby Wiór 7 lata temu

Wędrowycz pisze:Uwielbiam surówkę w wydaniu Szron. Czysty, klasyczny black metal, bez kompromisów, pełen nienawiści.
Zapomniałeś wspomnieć o wielkiej dozie chuja w dupie i braku pomysłu na granie.
Wędrowycz pisze:Czy może być coś lepszego?
Może. Np. jedynie odnoszenie się do Norweskich klasyków z pomysłem i swoimi autorskimi patentami, a nie odgrzewanie martwego kotleta. Zimne Norweskie granie to masz na debiucie Furii, Szron jest gdzieś kilka lig niżej.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#5

Wędrowycz 7 lata temu

Ok, to tak - gdzie ta doza chuja w dupie?

Brak pomysłu na grę? Stary, to jest black metal, tu nie każda kapela musi być nie wiadomo jak innowacyjna i nowatorska. Czasem w prostocie cały urok (patrz np. Von).

Brak pomysłu na granie, ok, zgadzam się, że grają mocno w starym stylu bez dodawania czegoś od siebie, ale to samo robi np. Clandestine Blaze i też jest to kawał zajebistego grania z klimatem. Czasem chodzi o to, żeby po prostu robić klasyczny black metal dobrze, a nie silić się na bycie nie wiadomo jak unikatowy.

PS: Ja osobiście stawiam Szron na tym samym poziomie co Furię i nie przeszkadza mi, że obie kapele poruszają się w innym rodzaju black metalu. Każda z nich robi to inaczej i dla mnie, tak samo dobrze.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#6

Gruby Wiór 7 lata temu

Rozumiem, pozdrawiam cię czule.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#7

TITELITURY 7 lata temu

Są taki chwile, gdy żałuję, że mam absolutnie wyjebane na ten zespół, ponieważ sygnują swoim logiem całkiem stylowe ciuszki. No, ale cóż poradzić ? Jak zachwyca, jak nie zachwyca ? Jarałem się tym zespołem na tym etapie mojej przygody z metalem, gdy masz już świadomość, że Marduk i Immortal, to jednak nie szczyt ekstremy, ale wciąż pozostajesz ortodoksyjnym "blackmetalowcem" i poszukujesz czegoś takiego samego, ale bardziej "podziemnego". Wtedy trafiasz na Szron, czy inne Moontower i jesteś w siudmym nieb... piekle. Ale z czasem takie granie zaczęło mnie po prostu nudzić ( w ogóle black metal mi się "osłuchał" ), więc opyliłem wszystkie płyty na gejlegro. Moją ulubioną była ta z piecami krematoryjnymi na okładce. I przypomniało mi się jeszcze jedno. Ziutek się chwalił w jakimś zinie, że nie potrafi grać na perkusji.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

Wędrowycz 7 lata temu

TITELITURY pisze:Moją ulubioną była ta z piecami krematoryjnymi na okładce.
Również moja ulubiona ich płyta. O czym wspomniałem wyżej. Ciuchy mają też bardzo fajne, choć ja sobie póki co żadnego nie nabyłem. Na koncercie Witchmaster/Tortorum tydzień temu widziałem jegomościa który na całym tyle ramoneski miał pięknie odwzorowany motyw z okładki "Death Camp Earth" z logiem Szron. Świetna robota, się gość narobił.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#9

TITELITURY 7 lata temu

Wyciął z t - shirta kwadrat i sobie doszył, tyle. Mój koleś tak sobie zrobił ekran z jedynki Immolation.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#10

Wędrowycz 7 lata temu

To raczej wyglądało jak namalowane farbą, albo korektorem (?). Fachura, a nie jakaś tam popelina.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Shagvarth
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem

#11

Shagvarth 7 lata temu

Ja Szron poznałem od split z KSM, uwielbiam ich proste, surowe granie jak walnie obuchem w łeb bez żadnych pierdół czy ozdobników, typowy hołd dla starej norweskiej szkoły i typowe anti-human, ani-life :)
We pray only Death
and drink from the chalice
of
Nekronihilistik Misanthropy
Awatar użytkownika
Shagvarth
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Nowe Jeruzalem

#12

Shagvarth 7 lata temu

Wędrowycz pisze:To raczej wyglądało jak namalowane farbą, albo korektorem (?). Fachura, a nie jakaś tam popelina.
Zapewne sitodrukiem robione było :)
We pray only Death
and drink from the chalice
of
Nekronihilistik Misanthropy
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#13

Vexatus 6 lata temu

"The Purificating Flame of Annihilation" to jedna z najlepszych płyt polskiego BM. Dwa pozostałe pełniaki też są niezłe, ale to już inna muza - niby bardziej dopracowane kawałki i lepsze brzmienie, ale pierwszy album deklasuje je surowizną i klimatem.
Raw Black Metal w rowie!!!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#14

Lis 6 lata temu

Bardzo lubię wszystkie trzy pełniaki, ze wskazaniem na Death Camp Earth. Nawet bardziej niż Darkthrone :D Proste, surowe i zimne granie, taka forma bm bardzo mi odpowiada. Wypadałoby nadrobić wszystkie te splity i dema.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#15

Wędrowycz 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
"The Purificating Flame of Annihilation" to jedna z najlepszych płyt polskiego BM. Dwa pozostałe pełniaki też są niezłe, ale to już inna muza - niby bardziej dopracowane kawałki i lepsze brzmienie, ale pierwszy album deklasuje je surowizną i klimatem.
Lubię wszystkie pełniaki, ale pełna zgoda, że "The Purificating Flame Of Annihilation" to najlepszy materiał jaki wydali...i spokojnie może się znaleźć na liście najlepszych polskich płyt BM. W moim notowaniu napewno by występowała. Cholernie lubię tą kapelę za to, że hołduje starej szkole grania black metalu, w stylu starego Darkthrone np. ale przy tym że gra klasycznie, prosto i surowo, to wplata odpowiedni klimat. Mógłbym się pokusić wręcz o stwierdzenie, że jest to nasz rodzimy odpowiednik fińskiego Clandestine Blaze. Wczoraj leciał składak "Reign In Frost" i też mi bardzo dobrze robi. W zasadzie to właśnie poza debiutem praktycznie wszystkie płyty Szronu mam już na półce.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
Mógłbym się pokusić wręcz o stwierdzenie, że jest to nasz rodzimy odpowiednik fińskiego Clandestine Blaze.
Podobną rolę poniekąd odegrał Szron (oczywiście w mniejszej skali), bo w tamtym czasie to był chyba najlepszy projekt na naszej scenie, zachowujący etos podziemia i tak dalej, dzięki czemu renesans polskiego blacku trafił na spulchnioną glebę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#17

Vexatus 6 lata temu

Wędrowycz pisze:
6 lata temu
Mógłbym się pokusić wręcz o stwierdzenie, że jest to nasz rodzimy odpowiednik fińskiego Clandestine Blaze.
Coś w tym jest - jak słucham na przykład takich kawałków jak "Pure Slavonic Blasphemer" czy "Panzerdeath" nagranych na próbie to duch Clandestine Blaze jest wyraźnie odczuwalny. :)

Słuchałem ostatnio wszystkich pełniaków i kompilacji i w dalszym ciągu pierwszy album wypada zdecydowanie najlepiej.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Odrowąż
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: 6 lata temu

#18

Odrowąż 6 lata temu

Myślę, że Szron znam bardzo dobrze z większości wydawnictw i uważam ich za jeden z najlepszych polskich przedstawicieli polskiego black metalu. A to, że czerpią garściami z surowych i prymitywnych skandynawskich (norweskich) wzorców to tylko w moim mniemaniu plus. Moje ulubione wydawnictwa to pełniak Death Camp Earth i składak Freezing Eyes of Hate. Lubię też Pure Slanonic Blasphemy. A co do koszulek to zajebista jest z Death Camp Earth (zwłaszcza tył) i koszulka Putrid Cult z okładką płyty z piecami. Hail Szron!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#19

Vexatus 6 lata temu

Dla mnie najlepszy jest pierwszy pełniak i niektóre materiały z kompilacji, choć "Zeal" i "Death Camp Earth" też są całkiem niezłe. Klimat jedynki jest nie do podrobienia.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Odrowąż
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: 6 lata temu

#20

Odrowąż 6 lata temu

Klimat cuchnący spalonymi ciałami w krematorium. Mniam. Zeal chyba najsłabszy jest (choć nie słaby).
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#21

dj zakrystian 6 lata temu

Znam tylko jakieś pojedyncze utwory, surowe i widać, słychać, że z pasją zagrane na modłę wczesnego black metalu. Czytałem też wywiad z gościem ze Szron i o dziwo nie sprawiał wrażenia upośledzonego mutanta jak to niestety często bywa wśród trv bm z podziemia.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#22

Wędrowycz 6 lata temu

dj zakrystian pisze:
6 lata temu
Znam tylko jakieś pojedyncze utwory, surowe i widać, słychać, że z pasją zagrane na modłę wczesnego black metalu. Czytałem też wywiad z gościem ze Szron i o dziwo nie sprawiał wrażenia upośledzonego mutanta jak to niestety często bywa wśród trv bm z podziemia.
Też kiedyś jakiś wywiad ze Szronem czytałem i miałem podobne odczucia. Jak chcesz posłuchać upośledzonych mutantów to polecam np. słynny wywiad z Lordem Satanachia dla takiego dokumentu o fińskim black metalu, ubawiłem się co nie miara.

Btw. Odrowąż idealnie trafił w sedno z tymi słowami o klimacie cuchnącym spalonymi ciałami w krematorium, bo "jedynka" Szronu imho idealnie muzycznie odzwierciedla okładkę.
Odium Humani Generis
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#23

Endymion 6 lata temu

Odrowąż pisze:
6 lata temu
Klimat cuchnący spalonymi ciałami w krematorium. Mniam. Zeal chyba najsłabszy jest (choć nie słaby).
Exactly. Taka średniawka mocno odstająca in minus względem pozostałych płyt w dysklgografii Szron. The Purificating Flame of Annihilation zdecydowanie najlepszy.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog 6 lata temu

No toć tam nawet na okładce krematorium, to z czym by się miał kojarzyć xD Nowszych płyt nie znam, chyba od splitu z Kriegsmaschine nie byłem już na bieżąco i długo myślałem, że Szron nie istnieje.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#25

porwanie w satanistanie 6 lata temu

Szron to świetny band, po okresie hibernacji (przed "Zeal") wrócili w zajebistej formie, ostatnie materiały, tj. Death Camp Earth i kolejne splity to perfekcja - jeśli ktoś lubi 100% BM w swoim BM, to tu to właśnie dostanie. Moim zdaniem najlepszy polski band z tych niekombinujących, a i otoczka/postawa ciekawa, bo mam wrażenie, że Beherit autentycznie nie lubi ludzi i jak bardziej na poważnie wierzy w snute w wywiadach eschatologiczne wizje absorbującej cierpienie spirytualnej masy krytycznej. Mnie osobiście z jakiegoś powodu najlepiej wchodzi kompilacja Freezing Eyes of Hate, ale to może dlatego, że ładny czołg na okładce i od razu odpowiednio nastraja.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#26

yog 5 lata temu

Dawnom Szrona nie słuchał już, a słuchając - już raz któryś - splitu z Cultes des Ghoules, dochodzę do wniosku, że przecież bardzo zacne jest to ich blackmetalowanie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#27

yog 4 lata temu

Kultowy demos Szron, Frost Eternal, ukaże się wkrótce sumptem Under the Sign of Garazel oraz Black Death Production. Ma być też wersja winylowa. Będzie to oczywiście pierwsze wydanie tego materiału na tych nośnikach (nie licząc splita z Hateful wydanego w 2002 roku na CD-R). Dla tradycjonalistów jest też 100 kopii kasety, wydanych przez Total War.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#28

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Pewnie sobie kupię, bo to kapitalny materiał, który zły los złączył na CD-R z jednym z najsmętniejszych gówien, jakie wydała nasz tzw. scena.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#29

Vexatus 4 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
4 lata temu
zły los
To nie żaden zły los (ewentualnie zły łoś ;)), tylko oczywiste powiązanie personalne. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#30

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Powinni zerwać tę znajomość.

Swoją drogą - dobrze widzę, że nigdzie nie można już kupić na CD "The Purificating Flame of Annihilation" ?
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#31

Wędrowycz 4 lata temu

A nie było jakiejś reedycji od Garazela czasem, bo coś mi się kojarzy? Sam miałem sobie uzupełnić do kolekcji i jakoś dotąd się nie złożyło, a w sumie bardzo bym chciał.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#32

yog 4 lata temu

Była w roku 2015 i już nie ma.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#33

Wędrowycz 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Była w roku 2015 i już nie ma.
Chcesz mi powiedzieć, że 5 lat minęło? Ja miałem wrażenie jakbym o tym w zeszłym roku jakoś czytał...
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#34

porwanie w satanistanie 4 lata temu

No właśnie, ja to samo wrażenie miałem, że "ej, przecież reedka była dopiero?", a tu taki psikus...

Zły Szron, a fe.

Trzeba będzie polować teraz na wznowienie "Frost Eternal", zanim zniknie, Tym bardziej, że sądząc pod fotkach przy recenzji wygląda to nader elegancko: https://welcometothemorbidblog.blogspot ... gn-of.html
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#35

yog 3 lata temu

Dziś w Garazelu. 59 czarnulek, 79 białasek z naszywką, CD 29,90. Kasetki jakieś były niby ale już nie ma.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#36

porwanie w satanistanie 3 lata temu

Kurwa mać. To a propos kasetek. Ale że są płyty przynajmniej, to git.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#37

Vexatus 3 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
4 lata temu
Powinni zerwać tę znajomość.
Sam ze sobą ma zerwać znajomość? :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#38

porwanie w satanistanie 3 lata temu

Jakże wspaniale wpisywałoby się to w ich antyludzki przekaz!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#39

Vexatus 3 lata temu

:)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#40

porwanie w satanistanie 3 lata temu

"Nie zadaję się ze sobą" - o, i mamy tytuł kolejnej płyty Gruzji!
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 118
Rejestracja: 5 lata temu

#41

Andrzej Oktawa 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
porwanie w satanistanie pisze:
3 lata temu


Są dwie w Putrid Cult/ Bad to the Bone.
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#42

Hajasz 3 lata temu

Jakoś nie miałem okazji się z tym cudem zapoznać ale znalazłem chwilę aby sprawdzić ten kult. Poleciał debiutancki album i kolega Gruby Wiór miał całkowitą rację olać to ciepłymi szczynami. Siermiężne, wtórne wymuszone granie pod klasyczny black metal. Cały album zagrany na kilku akordach takich, że aż uszy cierpią. No ale rozumiem black metalowców XXI wieku, że skoro takie granie i w dodatku obrazki szokujące to już jest sztos.

Gówno nie sztos, tanie chwyty i zagrywki, farmazony których nikt nie kupiłby na podwórku w latach 90-tych.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#43

porwanie w satanistanie 3 lata temu

Hajasz pisze:
3 lata temu
Poleciał debiutancki album
Zdecydowanie lepiej sprawdzić ostatni.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#44

Wędrowycz 3 lata temu

Jaki niby sztos? Szron to rasowy, surowy black metal, wyraźnie inspirowany Darkthrone itp. Nie znajdzie się tu nic wybitnego, ale naprawdę panowie w swojej niszy robią to bardzo dobrze. Siermiężne i wtórne, to oczywiste. Tyle, że w tym tkwi cały urok, bo jak ktoś szuka kombinowania, to jest obecnie cała masa zespołów na scenie co to próbują się i silą na bycie oryginalnym, progresywnym i nowatorskim.

Kiedyś Fenriz i Nocturno Culto w wywiadzie rzucili takie coś:

"Fenriz: But we can make the bread and other people can make cake. But you grow tired of cake too. So we make ordinary bread."
"NC: It depends how long it is in the oven."

Mnie osobiście Szron nigdy nie zawiódł i nie znudził. Trochę jak Clandestine Blaze, z tym że Mikko jednak już trochę więcej kombinuje niż nasi krajanie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#45

TITELITURY 3 lata temu

No ale rozumiem black metalowców XXI wieku
O nie, nie i jeszcze raz nie. Black metalowcy XXI wieku walczą z rasizmem i słuchają muzyki z facetami przebranymi za baby w teledyskach. Szronu słuchają mężczyźni. I pisze to jako osoba, która za zespołem nie przepada i podobnie jak w przypadku Evilfest, uważa że kult z tej kapeli robiony jest trochę na wyrost.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#46

yog 3 lata temu

Garazal zapowiada dotłok LP ostatniego albumu Szron - Death Camp Earth, który w 2018 wyszedł na tym nośniku po raz pierwszy sumptem słowackiego Hexencave Productions. Tak jak wtedy, i tym razem - 200 sztuk jedynie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1119
Rejestracja: 5 lata temu

#47

Derelict 7 mies. temu

The Purificating Flame of Annihilation - zawsze kisnę z tego babola w tytule - trzeci najlepszy po Mgle i Infernal War black made in PL. Zespół jednego albumu, bo reszta materiałów to już nie to samo, a Death Camp Earth to mocno rozmemłana cepelia obżigana. W sumie idealne świadectwo, jaką kupą jest polski black.

Hail Mgła.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 306
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#48

Wicih 7 mies. temu

Ej, nigdy się w ten Szron nie wsłuchiwałem. Polska nazwa nawiązująca do zjawiska pogodowego mnie odtrącała; takie bandy typu mgła, wilgoć, zamieć, kapuśniaczek zwykle są mega średnie i zdychają po trzech płytach. Nie żebym miał coś do tych poważnie wymienionych, ja po prostu nie łykam, ale doceniam. Ale po dyskografii i komentarzach w temacie wnioskuje że Szron muszę chyba na poważnie nadrobić

Wróć do „Black Metal”