Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Siekiera

#1

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Napierdalamy w klawiaturę. Siekierą najlepiej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 6 lata temu

Hardcore punkowa Siekiera to był taki polski odpowiednik UK 82. Nowa Aleksandria brzmi trochę jak Joy Division coverujące Killing Joke, ale to i tak album kultowy. Ballady na koniec świata - nie moja bajka.
Awatar użytkownika
Adi666
Master Of Puppets
Posty: 106
Rejestracja: 7 lata temu
Kontakt:

#3

Adi666 6 lata temu

Jeżeli już Siekiera, to tylko z Budzyńskim. Przez rok chłopaki osiągnęli sporo, zajebiście napierdalali swego czasu. Szkoda tylko, że wydawnictwa z tego okresu zaczęły się pojawiać dopiero pod koniec zeszłej dekady, ale myślę, że starszym fanom warto było czekać. Bardzo lubię Na Wszystkich Frontach Świata, oraz koncert z Jarocina 1984. Ten drugi to miód na moje uszy; chuj że koncert, zajebiście ta muzyka kopie. Często leci u mnie obok Moskwy, Armii i Cro-Mags.

Z Malinowskim na wokalu zespół już odwalał chujnię, jedyny numer jaki trawię to "Jest Bezpiecznie", ale puszczam go na równi z takim Perfectem, Budką Suflera i tym podobnymi.
Będzie mi tu mekał.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#4

Wędrowycz 6 lata temu

Znam, mam i lubię "Nową Aleksandrię", pozostałych płyt nie znam. Natomiast wspomniana jest u mnie 10/10, bo w tego typu post punku jest jedną z tych które najlepiej mi podeszły. Jest w niej dużo uroku i takiego "PRLowskiego" klimaciku. Poza tym ta płyta jest moim równolatkiem :D
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17503
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 6 lata temu

Nowa Aleksandria pierdolony kult i nic tego nie zmieni. Jak ktoś tego nie wie albo nie ogarnia, to pewnie kiedyś pojmie. Z opowieści ojca wiem, że koncertowo gruby skład to był, także w czasach wcześniejszych.

Z Jest Bezpiecznie to, moim zdaniem, Ulver zapierdolił chórki na Bergtatt. Identyczne.

Tekst do tego kawałka i do tytułowej Nowej Aleksandrii - wybitna poezja.
Kiedy wstaję, patrzę w okno, krótka chwila
Idą ludzie, tam za bramą, jeszcze senni
Na ulicy, mały płomień, porzucony
Nasze domy, pośród nocy
Nasze domy, obok fabryk
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17503
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 3 lata temu

Podobno wczoraj zmarł Dariusz Malinowski, basista/wokalista Siekiery.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#7

pit 3 lata temu

W mediach cisza?

RIP.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#8

Wędrowycz 3 lata temu

Ja widziałem raptem jeden post na fejsbuczku o tym i tyle.
Odium Humani Generis
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#9

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Tomasz Budzyński i Zbigniew Musiński potwierdzili.


R.I.P

Awatar użytkownika
NuclearWar666
Posty: 31
Rejestracja: 3 lata temu

#10

NuclearWar666 3 lata temu

Adi666 pisze: Jeżeli już Siekiera, to tylko z Budzyńskim. Przez rok chłopaki osiągnęli sporo, zajebiście napierdalali swego czasu. Szkoda tylko, że wydawnictwa z tego okresu zaczęły się pojawiać dopiero pod koniec zeszłej dekady, ale myślę, że starszym fanom warto było czekać. Bardzo lubię Na Wszystkich Frontach Świata, oraz koncert z Jarocina 1984. Ten drugi to miód na moje uszy; chuj że koncert, zajebiście ta muzyka kopie. Często leci u mnie obok Moskwy, Armii i Cro-Mags.

Z Malinowskim na wokalu zespół już odwalał chujnię, jedyny numer jaki trawię to "Jest Bezpiecznie", ale puszczam go na równi z takim Perfectem, Budką Suflera i tym podobnymi.
Dokładnie to samo chciałem napisać. Późniejsza Siekiera to już zupełnie nie moja bajka.... Nie ma o czym mówić dwa zupełnie inne gatunki i style.... Mój uluiony materiał siekiery to zdecydowanie Demo summer 84. Niedawno kupiłem sobie używane "Na wszystkich frontach świata".
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#11

kurz 3 lata temu

Nowa Aleksandria zajebista zajebistość. Świetny nowofalowy postpunk, ale to zupełnie inne granie od surowego hardcoru z Budzyńskim.

Takie numery jak Idziemy Przez Las, Ludzie Wschodu czy Na Zewnątrz, wbijają w fotel, tylko trzeba znaleźć to piękno, bez patrzenia w przeszłość grupy.
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 5 lata temu

#12

Andrzej Oktawa 3 lata temu

kurz pisze:
3 lata temu
Nowa Aleksandria zajebista zajebistość. Świetny nowofalowy postpunk, ale to zupełnie inne granie od surowego hardcoru z Budzyńskim.

Takie numery jak Idziemy Przez Las, Ludzie Wschodu czy Na Zewnątrz, wbijają w fotel, tylko trzeba znaleźć to piękno, bez patrzenia w przeszłość grupy.
Niestety jawna zżyna z Killing Joke, momentami 1 do 1.
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#13

kurz 3 lata temu

A to przepraszam, niezła chujnia ta Nowa Aleksandria.

A poważnie, to mało mnie to obchodzi, bo kto się nie inspirował lub nie zżynał z Killing Joke czy The Cure - w tamtych czasach.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3976
Rejestracja: 7 lata temu

#14

Pioniere 3 lata temu

Zależy o czym się mówi - o punku/hc punku, czy post-punku/new wave. Gdyż oddziaływania te i wpływy należy rozgraniczyć, tak samo jak i po części wyznawców starej i nowej Siekiery. Otwarte umysły, lubiące wszelką dobrą muzę, przyjmą obie formy jako "zajebistą zajebistość", bardziej ortodoksyjnie będą negować przeciwstawne im formy.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#15

kurz 3 lata temu

Jestem w stanie zrozumieć „obie strony” lubiące ten czy tamten styl grania. Jest cała masa grup, które zmieniały się prawie całkowicie, tracąc dużą część starych i zyskując sporo nowych fanów.

W graniu jakie w Siekierze oferowali Budzyński i spółka siedziałem w tamtych czasach, może nie byłem jakimś ortodoksyjnym fanem, zresztą nigdy nie ograniczałem się w słuchaniu konkretnego gatunku, ale lubiłem odpalić Jarocin 84 Live - na 2-óch LP było praktycznie wszystko, żeby poczuć klimat takiego surowego grania, a i punkowych oddolnych koncertów nie brakowało.

Po latach jednak bardziej mi wchodzi zimna fala, wciąż zachowuje świeżość. A może to kwestia obecnych czasów..?
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#16

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Adi666 pisze:
6 lata temu
Jeżeli już Siekiera, to tylko z Budzyńskim. Przez rok chłopaki osiągnęli sporo, zajebiście napierdalali swego czasu. Szkoda tylko, że wydawnictwa z tego okresu zaczęły się pojawiać dopiero pod koniec zeszłej dekady, ale myślę, że starszym fanom warto było czekać. Bardzo lubię Na Wszystkich Frontach Świata, oraz koncert z Jarocina 1984. Ten drugi to miód na moje uszy; chuj że koncert, zajebiście ta muzyka kopie. Często leci u mnie obok Moskwy, Armii i Cro-Mags.

Z Malinowskim na wokalu zespół już odwalał chujnię, jedyny numer jaki trawię to "Jest Bezpiecznie", ale puszczam go na równi z takim Perfectem, Budką Suflera i tym podobnymi.
Siekiera,Perfect,Budka Snajpera na rowni...........................o ja pierdole!!!!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#17

pit 3 lata temu

Niestety jawna zżyna z Killing Joke, momentami 1 do 1.
Za żelazną kurtyną można. Chociaż podobno wysłali ten album do Johna Peelego. Nowa Aleksandria plasuje się u mnie na podium polskiego post-punka, za debiutami Brygady Kryzys i Klausa Mitffocha.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#18

Zsamot 3 lata temu

kurz pisze:
3 lata temu
Andrzej Oktawa pisze:
3 lata temu
kurz pisze:
3 lata temu
Nowa Aleksandria zajebista zajebistość. Świetny nowofalowy postpunk, ale to zupełnie inne granie od surowego hardcoru z Budzyńskim.
Takie numery jak Idziemy Przez Las, Ludzie Wschodu czy Na Zewnątrz, wbijają w fotel, tylko trzeba znaleźć to piękno, bez patrzenia w przeszłość grupy.
Niestety jawna zżyna z Killing Joke, momentami 1 do 1.
A to przepraszam, niezła chujnia ta Nowa Aleksandria.

A poważnie, to mało mnie to obchodzi, bo kto się nie inspirował lub nie zżynał z Killing Joke czy The Cure - w tamtych czasach.
Żadna zrzyna, każde czasy mają swoich liderów, do których mniej lub bardziej świadomie się nawiązuje. Nowa Aleksandria to album, który nic nie zestarzał się.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#19

kurz 3 lata temu

Chciałbym tylko zaznaczyć mości @Zsamot, że Nowa Aleksandria jest jednym z moich ulubionych albumów z lat 80-ch, w temacie postpankowonowofalowym, w dziale rodzime dokonania, obok debiutu Ziyo i Historii Podwodnej Janerki, a ostatnio także Mental Cut Maanamu.

Zaznaczam to, gdyż odnosiłeś się do mojego posta, w którym odpowiadałem na krytykę pana @Andrzej Oktawa. Ale to może tylko mizerna pomyłka.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#20

pit 3 lata temu

Zsamot pisze:
3 lata temu
Żadna zrzyna, każde czasy mają swoich liderów, do których mniej lub bardziej świadomie się nawiązuje. Nowa Aleksandria to album, który nic nie zestarzał się.


A czyj to riff?





Ten sam kawałek plus:

Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#21

Zsamot 3 lata temu

Naleciałości, inspiracji wszędzie się można doszukać.

Nieraz posądzano muzyków o plagiat, jak oni ... nie znali oryginału. ;-)

Zatem daleki byłbym od tego by ich deprecjonować.


@kurz tylko się posiłkowałem Twoim postem. Zgadzając się z nim w pełni.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#22

pit 3 lata temu

No zgoda. Ale w tym przypadku nie man nawet cienia szansy żeby nie znali KJ i Joy Division. Nawet refreny są na te same melodie.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3976
Rejestracja: 7 lata temu

#23

Pioniere 3 lata temu

pit pisze: No zgoda. Ale w tym przypadku nie man nawet cienia szansy żeby nie znali KJ i Joy Division. Nawet refreny są na te same melodie.
Może i znali, jeśli kupili LP gdzieś poza granicami naszego kraju, co wcześniej nie było takie łatwe - wydostać się za żelazną kurtynę i jeszcze coś wywrotowego stamtąd przywieść. Ja w okresie, gdy nagrywano Nową Aleksandrię, znalem już Joy Division - kupiłem se na zachodzie placek Unknown Pleasures, innych możliwości nie było. Killing Joke poznałem niestety kilka lat później, jak ruszyły przegrywanie płyt CD, a to już było "dawno po kwiatkach" w wypadku Siekiery.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#24

pit 3 lata temu

Znali, znali. Nawet przebili się na drugą stronę tej kurtyny: https://peel.fandom.com/wiki/16_August_1988 Ktoś z zespołu mu wysłał. Niestety żeby zrobić na tej muzie zagraniczną karierę było już kilka dobrych lat za późno.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#25

kurz 3 lata temu

I w taki sposób romantyczna historia, wespół zespół, rozpada się w gruz.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3976
Rejestracja: 7 lata temu

#26

Pioniere 3 lata temu

@pit, ale to był już '88 - coraz większa odwilż na towar z zagranicy, a NA nagrywali zdaje się trzy lata wcześniej (a czas na komponowanie/zgranie?) - a tu każdy rok był znaczący dla zmian względem restrykcji systemu.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#27

DiabelskiDom 6 mies. temu

Leci jedna z najlepszych polskich płyt z muzyką w ogóle, bez podziału na gatunki. Kiedyś myślałem, że jestem fajny, bo kupiłem sobie jakąś reedkę na CD za 4,99 albo 5,99. Dzisiaj jednak zobaczyłem czerwony LP Tonpress z epoki i nie mogłem sobie odmówić.

Płyta jest po prostu cudowna. Nawet jeśli brzmi jak zachodnie post punki i zimne fale, to jednak czuję w tym najbardziej polską polskość z, przede wszystkim, jej wadami. Wymieniam jednym tchem obok Time Before Time, Samobójstwa i De Profundis.

Obrazek
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17503
Rejestracja: 7 lata temu

#28

yog 6 mies. temu

Też mam reedkę za kilkanaście złotych i też mam wydanie tonpressu, również uważam, że to jedna z najlepszych płyt z muzyką polską, nie to co Vader, pozdrawiam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

#29

darnoksss 6 mies. temu

a co ma gówno do twarogu?
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#30

kurz 6 mies. temu

Twaróg czyli Siekierę da się jeść, a gówno tylko dla entuzjastów.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#31

DiabelskiDom 6 mies. temu

Wymieniłem jedne z najlepszych polskich płyt z muzyką, ponieważ pisałem wyżej o jednej z takich właśnie płyt. Macie z czymś problem, brudasy?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#32

kurz 6 mies. temu

Czyli, jak rozumiem, jesteś entuzjastą?
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#33

DiabelskiDom 6 mies. temu

Zajebistej muzyki, owszem, owszem <spogląda spodchmurykapelusza>.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#34

Kozioł 6 mies. temu

Ja mam na LP i CD, zaraz sciagne empechujke i zostane krulem forom.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1689
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#35

brzask 6 mies. temu

Jest też wersja 2cd z niepublikowanym chyba wcześniej numerem Serce
ale......- najważniejsza jest tu wypasiona gruba książeczka!
pierwszy cd to Nowa Aleksandria, a na drugim macie:
Obrazek
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride

Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”