Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Re:

#201

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Raczej się odbiłem za pierwszym odsłuchem, jak łatwo pewnie wywnioskować z tego, co nasmarowałem parę postów wyżej, ale może jeszcze zmienię trochę zdanie, bo tak już miewam w przypadku zespołów z kręgu ulubionych, że premiery płyt mnie potrafią zawodzić, a jak już się do nich wróci ze 2 płyty później to zaskakują - może z nostalgii za utraconymi czasami, ale często okazują się wchodzić sporo lepiej niż w momencie premiery. Tak zresztą miałem z tymi ostatnimi 2 Inquisition, że choć dalej uważam za najsłabsze to posłuchać sobie można czasem jak najbardziej. Dobra starczy pierdolenia, tak na prawdę to chciałem wkleić tylko foty z tej zajebistej sesji zdjęciowej.

ObrazekObrazek

PS. Winylowe (drewniane jak pamiętam) boxy i kasety się sprzedały prędziutko. A w ramach ciekawostki to stronę sklepu Inquisition robił basista Varathron. Ciekaw jestem - ile hektarów lasów rocznie przepada bezpowrotnie, bo jacyś metalowcy chcą w truchłach drzew, które się nie mieszczą na półkach z Ikei, trzymać plastik!?
Fota nr.1: chcący być strasznym sypie majeranek z miecza na wielki szaszłyk.

Fota Nr.2 : chcący być strasznym bębniarzem strzela kapiszonami do chujwieczeego.

Muzycznie podobnie do fot? Paczeć? Śmiać się? Omijać? Som prawdziwi? Black Metal to wojna?

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#202

yog 3 lata temu

Inquisition to wojna z chrześcijańską zarazą na rubieżach kosmosu!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Gesundrian
Posty: 26
Rejestracja: 3 lata temu

#203

Gesundrian 3 lata temu

Mi wiejskie melodyjki, festyn i cepelia wcale nie przeszkadzaja w odbiorze plyty, ktorej po prostu swietnie sie slucha :D
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#204

DiabelskiDom 3 lata temu

No to jak to w końcu jest? Czerpało ze średniowiecznego grania od dawna i nie było cepelii a teraz nagle jest średniowieczna cepelia z zameczków czy tam ryneczków?

A może po prostu sobie dorabiacie straszną wiochowatość do radosnej, wpadającej w ucho melodii, bo nie możecie zdzierżyć, że jest ona dobra i wolicie się oskrzydlić szkalowankiem? ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#205

pp3088 3 lata temu

In Extremo też czerpie ze średniowiecznego grania, a Nightwish czerpie z Mozarta (ktoś to analizował!), ale to nic nie zmienia.

Sam fakt że coś jest średniowieczne nie wpływa na jego wartość, może Bayer Full podbijałby średniowieczne dziołchy? Kto wie.

Melodia wpada w ucho, ale tak samo wpada w ucho Jesteś szalona. To dość słaby argument!

I jak dla mnie ta melodia jest chujowa na maska, i fakt trafiały im się podobne ale nigdy tak wyeksponowane i czysto nagrane (przeważnie przykryte jeszcze żabą!).

Może to ta żaba? Dodajmy żabę do Bayer Full, może będzie z tego ludzie.


Żeby nie było też lubię sporo przaśnych melodyjek, czasem nawet dość banalnych, ale zdaję sobie z tego sprawę!
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#206

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Jeszcze dzwiekow nie sprawdzilem jednak jestem pewien ze po dwudziestu sekundach jebne ze smiechu :D :D
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#207

pp3088 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Jeszcze dzwiekow nie sprawdzilem jednak jestem pewien ze po dwudziestu sekundach jebne ze smiechu :D :D
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#208

pit 3 lata temu

pp3088 pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Jeszcze dzwiekow nie sprawdzilem jednak jestem pewien ze po dwudziestu sekundach jebne ze smiechu :D :D
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#209

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Dzięki Misiaczki. Sprawdzę kiedy mi się strona C i D skończy szlifować.

Edit: Inquisition obczajone. 48 sekund. Ja pierdolę..........................

The Darkness sobie odpuszczę bo kiedyś miałem nieprzyjemność usłyszeć.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#210

Kozioł 3 lata temu

Turris Babylonica e stercore facta est.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#211

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Kozioł pisze:
3 lata temu
Teraz wierze w potege Black Metalu!!!!!!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#212

kurz 3 lata temu

Przesłuchałem cała płytę. Lekko odpustowe melodie, trochę postrockowe granie, plus czasami rytmiczna perkusja, plus wokal który robi coś. Krótko mówiąc źle nie jest, ale do zachwytów bardzo daleko.

A Abbath sztos nad sztosami; oczywiście tylko w powyższym filmie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#213

yog 3 lata temu

Takie info z Agonii:
INQUISITION Official's all vinyl, Cds and merchandise manufactured are sold out.

We are expecting jewelcase CD re-press next week as well as 1000 more of limited digipaks with alternative slipcase design. All merchandise restocks are also expected next week. New vinyl editions will be with us late December to middle January.

10.000 copies were sold in just a month.

We are drowning in orders, we face shipping delays these days also caused by COVID19 and the fact part our staff being quarantined. All orders are being handled and we are responding to emails as fast as we can.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#214

pp3088 3 lata temu

Nikt nie chciał Inquisition a okazali się małą żyłą złota, no proszę. Kto by się spodziewał, jak zwykle moralny zwycięzca jest biznesowym przegranym : )
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#215

DiabelskiDom 3 lata temu

Świetny album, to i co się dziwić.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#216

Marduk666 3 lata temu

Marduk666 pisze:
3 lata temu
Ktoś zwietrzy interes i wyda,
A nie mówiłem? ;P
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#217

TITELITURY 3 lata temu

Cóż, sztuka broni się sama i nic na to nie pomogą biadolenia schizofrenicznych obrońców specyficznie pojętej moralności. . Ale, że tak szybko się te sztuki rozeszły, to szok. Chciałem poczekać z zakupem do stycznia i najprawdopodobniej się nie załapię.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#218

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Świetny album, to i co się dziwić.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#219

TITELITURY 3 lata temu

Debilnikufesinn Pan, ty się znasz na BM jak na alkoholu widzę.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#220

Zsamot 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Świetny album, to i co się dziwić.
I to lepszy niż oczekiwałem. Stanowczo udany jest muzycznie ten 2020. ;-)

Mały kac moralny jest, z uwagi na pasję jednego muzyka.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#221

Okkultist 3 lata temu

Nudny ten nowy album. Za dużo w nim przyjaznych melodyjek. To tak jakby Immortal zaczął grać pop.
World Without End
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#222

deathwhore 3 lata temu

Ej, gość jest chory. Dopuścił się posiadania takich materiałów, to jest w chuj naganne oczywiście, ale całe życie ma pokutować za to, że 13 lat temu miał zdjęcia? Przecież go kontrolowali, robili naloty, sprawdzali kompa.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#223

Okkultist 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
Ej, gość jest chory. Dopuścił się posiadania takich materiałów, to jest w chuj naganne oczywiście, ale całe życie ma pokutować za to, że 13 lat temu miał zdjęcia? Przecież go kontrolowali, robili naloty, sprawdzali kompa.
Afera z tą Inkwizycją jak w Watykanie. Może Dziwisz o wszystkim wiedział...
World Without End
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#224

deathwhore 3 lata temu

Facet ma obrzydliwe upodobania, prawdopodobnie żadnemu dzieciakowi nie zrobił bezpośrednio nigdy krzywdy, ale swego czasu wspierał choćby pośrednio ten biznes. Inna sprawa - kurwa, to jest black metal, gdzie ten jebany kult zła i jednoczesne oburzenie, że typ jest pojebem?

Myślę też, że gość jest schizofrenikiem.

A płyty słucham kolejny dzień i powoli dochodzę do wniosku, że to jedna z najlepszych w karierze zespołu.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#225

Okkultist 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
Facet ma obrzydliwe upodobania, prawdopodobnie żadnemu dzieciakowi nie zrobił bezpośrednio nigdy krzywdy, ale swego czasu wspierał choćby pośrednio ten biznes. Inna sprawa - kurwa, to jest black metal, gdzie ten jebany kult zła i jednoczesne oburzenie, że typ jest pojebem?

Myślę też, że gość jest schizofrenikiem.
Czyli zboczeńcy w czarnych sutannach to też kult zła?
deathwhore pisze:
3 lata temu
A płyty słucham kolejny dzień i powoli dochodzę do wniosku, że to jedna z najlepszych w karierze zespołu.
Jedna z najgorszych.
World Without End
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#226

deathwhore 3 lata temu

Biorąc pod uwagę polskie środowisko black metalowców może tak być, że księdza też słuchają, resztę sobie dobierz według serduszka.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#227

Okkultist 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
Biorąc pod uwagę polskie środowisko black metalowców może tak być, że księdza też słuchają, resztę sobie dobierz według serduszka.
To teraz dojebałeś. Niestety, ale to jest prawdziwe, jeśli chodzi o polskich metalowców. Cały rok mogą słuchać satanistycznego metalu, jeździć na koncerty, bluźnić, odwracać krzyże ale 24 grudnia cieszą się z narodzin Jezusa Chytrusa. :lol: Przecież bóg wybaczy te grzechy jak się da na tacę. :lol:
World Without End
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#228

deathwhore 3 lata temu

Żeby już tak zupełnie poważnie - dziwi mnie oburzenie wśród metalowców, że muzyk black metalowy, deklarujący powszechnie satanizm, ozdabiający swoje płyty określoną symboliką, sugerujący, że on tak na serio, a nie "to tylko stylizacja" (a wiem od kumpla, który osobiście zna się z Weirbachem, no dzwonią do siebie i rozmawiają o tych kosmicznych dyrdymałach, że zespół Inquisition jest totalnie szczery w tym co robi), dopuszcza się obrzydliwych, karalnych czynów. Niespodzianka, zupełnie jakby całą swoją twórczością nie propagował zachowań niekorelujących z wizerunkiem przykładnego obywatela.

Chociaż jeżeli wierzyć oficjalnej wersji, to ten akurat stara się nad sobą pracować i kontrolować swoje żądze, które przecież nie są od niego zależne. Dodatkowo poniósł z tego tytułu określoną karę z ręki amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Księży, przynajmniej w Polsce, takie konsekwencje spotykają rzadko.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#229

Belzebóbr 3 lata temu

To faktycznie zabawne jak ten wielki zły satanista prawa ręka diabła na Ziemi ledwie liznął po monitorze pedofilii. Ależ on żałośnie wygląda na tle jakiegoś podrzędnego polskiego księdza ze wsi na Podkarpaciu. Dlatego blakmetalowcy powinni przestać pajacować, bo są co cholernie śmieszni w tej swojej złowrogości.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#230

Vortex 3 lata temu

Okkultist pisze:
3 lata temu
Nudny ten nowy album. Za dużo w nim przyjaznych melodyjek. To tak jakby Immortal zaczął grać pop.
O to to, skojarzenia z Immortal z czasów "Damned in Black" i "Sons of Northern Darkness" też mi się nasunęły. Płytka nawet mi się spodobała.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#231

Okkultist 3 lata temu

Belzebóbr pisze:
3 lata temu
To faktycznie zabawne jak ten wielki zły satanista prawa ręka diabła na Ziemi ledwie liznął po monitorze pedofilii. Ależ on żałośnie wygląda na tle jakiegoś podrzędnego polskiego księdza ze wsi na Podkarpaciu. Dlatego blakmetalowcy powinni przestać pajacować, bo są co cholernie śmieszni w tej swojej złowrogości.
Bycie złym na siłę to faktycznie trudny temat. To nie lata 90, ale wiadomo, że to black metal, więc niby wszystkie chwyty dozwolone. Z drugiej strony to nikt nie chodzi na zakupy w corpsepaincie, ani nie pali kościołów, ani nie bije swojej chrześcijańskiej rodziny. No i tu kończy się cała złowrogość, a wszystkie satanizmy, pogaństwa i inne światopoglądy religijne, polityczne, czy jakiekolwiek pozostają sferą prywatną. Swoją drogą teraz na ludziach nie robi wrażenia, że ktoś nie chodzi do kościoła, bo co raz częściej zwykli obywatele buntują się przeciwko tej instytucji (i bardzo dobrze).

Obecnie to chyba i tak ta złowrogość sprowadza się zazwyczaj do groźnych min, zdjęć, ognia na koncertach itd. Więcej zła mają w sobie politycy niż black metalowcy, hehe. Albo zwykli obywatele wkurwieni na to, że stracili robotę.

Właściwie Inquisition takim zachowaniem nie ma prawa nikomu imponować. No chyba, że biskupom.
World Without End
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#232

kurz 3 lata temu

Sorry, że nie będę pisał na temat grupy; czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć o co chodzi w tym całym satanizmie, czy rzeczywiście zło (dążenie do zła) jest ważnym elementem tego ruchu, ideologii (tu kolejne pytanie co to wogóle jest)?

Pytanie(a) jest (są) jak najzupełniej poważne.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#233

pit 3 lata temu

W którym? W LaVey'a chodzi o kasę, kasę i paradowanie w śmiesznych strojach.

A poważnie to nie wierzę w istnienie satanizmu.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#234

Belzebóbr 3 lata temu

Okkultist pisze:
3 lata temu
Belzebóbr pisze:
3 lata temu
To faktycznie zabawne jak ten wielki zły satanista prawa ręka diabła na Ziemi ledwie liznął po monitorze pedofilii. Ależ on żałośnie wygląda na tle jakiegoś podrzędnego polskiego księdza ze wsi na Podkarpaciu. Dlatego blakmetalowcy powinni przestać pajacować, bo są co cholernie śmieszni w tej swojej złowrogości.
Bycie złym na siłę to faktycznie trudny temat. To nie lata 90, ale wiadomo, że to black metal, więc niby wszystkie chwyty dozwolone. Z drugiej strony to nikt nie chodzi na zakupy w corpsepaincie, ani nie pali kościołów, ani nie bije swojej chrześcijańskiej rodziny. No i tu kończy się cała złowrogość, a wszystkie satanizmy, pogaństwa i inne światopoglądy religijne, polityczne, czy jakiekolwiek pozostają sferą prywatną. Swoją drogą teraz na ludziach nie robi wrażenia, że ktoś nie chodzi do kościoła, bo co raz częściej zwykli obywatele buntują się przeciwko tej instytucji (i bardzo dobrze).

Obecnie to chyba i tak ta złowrogość sprowadza się zazwyczaj do groźnych min, zdjęć, ognia na koncertach itd. Więcej zła mają w sobie politycy niż black metalowcy, hehe. Albo zwykli obywatele wkurwieni na to, że stracili robotę.

Właściwie Inquisition takim zachowaniem nie ma prawa nikomu imponować. No chyba, że biskupom.
Dzięki za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#235

yog 3 lata temu

Okkultist pisze:
3 lata temu
Właściwie Inquisition takim zachowaniem nie ma prawa nikomu imponować. No chyba, że biskupom.
Skoro Inquisition nie ma prawa, to czy ma je Varg Vikernes, Jon Nodtveidt albo Faust?

@kurz moim zdaniem jest to, nazwijmy to, droga do oświecenia (cokolwiek to znaczy), wolności tworzenia świata wokół, postępowania wbrew narzucanemu ładowi, robienie rzeczy po swojemu, a nie tak, jak "ustawa przewiduje", czasem może i trochę wbrew logice, chodzenie nieprzetartymi ścieżkami, ale ja się nie znam i mam takie raczej optymistyczne spojrzenie na satanizm - miłość, przyjaźń, dobre słowo, tego typu sprawy. Wydaje mi się, że sporo, nazwijmy to, największych satanistów w black metalu postrzega to podobnie, bo bardzo częstą woltą stylistyczną w tym gatunku jest przejście z najgłębszego mroku w znacznie bardziej świetliste granie, niosące pozytywną wibrację (np. Samael, Mystifier, Root). Tak z grubsza rozumiem taki niezorganizowany satanizm, bardziej jako palenie prometejskiego ognia, niż zabytkowych świątyń.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#236

deathwhore 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
droga do oświecenia (cokolwiek to znaczy), wolności tworzenia świata wokół, postępowania wbrew narzucanemu ładowi, robienie rzeczy po swojemu, a nie tak, jak "ustawa przewiduje", czasem może i trochę wbrew logice, chodzenie nieprzetartymi ścieżkami, ale ja się nie znam i mam takie raczej optymistyczne spojrzenie na satanizm - miłość, przyjaźń, dobre słowo, tego typu sprawy. Wydaje mi się, że sporo, nazwijmy to, największych satanistów w black metalu postrzega to podobnie, bo bardzo częstą woltą stylistyczną w tym gatunku jest przejście z najgłębszego mroku w znacznie bardziej świetliste granie, niosące pozytywną wibrację (np. Samael, Mystifier, Root). Tak z grubsza rozumiem taki niezorganizowany satanizm, bardziej jako palenie prometejskiego ognia, niż zabytkowych świątyń.
Ej, a jak postępowaniem wbrew narzuconemu ładowi jest jebanie dzieci, kradzież metodą "na wnuczka" i amfetamina w ilościach hurtowych, to to jest miłość, przyjaźń, dobre słowo? Pierdolenie wzniosłych frazesów sprowadza się do tego, żeby mroczna nastoletnia lilith oddała swe ciało w ofierze dla mrocznego pana na ołtarzu z naszego wyra, pod rytualnym sztyletem z naszego kutasa. Cała reszta to szopka albo schizofrenia.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#237

pit 3 lata temu

Chodzi o... (felliniowska pauza) Szatana.

Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#238

Nekroskop 3 lata temu

kurz pisze:
3 lata temu
czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć o co chodzi w tym całym satanizmie, czy rzeczywiście zło (dążenie do zła) jest ważnym elementem tego ruchu, ideologii (tu kolejne pytanie co to wogóle jest)?
Jak w każdym systemie religijnym, chodzi o stworzenie sobie systemu wierzeń dającego psychologiczny komfort płynący z poczucia działania w imię wyższych wartości. To że system jest niespójny, nielogiczny i pełen sprzeczności nie ma znaczenia, powiedziałbym nawet, że to elementy składowe religii. Jest też element polityczny, czyli kontrola ludzi poprzez nadanie stworzonym przez siebie regułom bożej legitymacji.

Co bardziej oświeceni chrześcijanie są zdania, że biblię należy traktować przenośnie, czyli że ci, co ją pisali dawno temu, nie mieli na myśli tego, co mieli na myśli, tylko posługiwali się językiem kwasowych metafor. Przykładowo, gdybym ja napisał, że wczoraj uratowałem zwierzęta z okolicznego lasku (jeżyki, wiewiórki, kreciki itd.), zabierając je na wybudowaną przez siebie łódkę, to wcale nie miałbym tego na myśli, a co najwyżej to, że trzeba być pro zwierzęcym. Bardziej oświeceni sataniści też bodaj twierdzą, że szatan jest jedynie symbolem, bo de facto chodzi o wolność itepe.

Krótko mówiąc, szkoda na to czasu i jeśli już wyznawać jakąś religię, to najlepiej stworzyć sobie własną.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#239

yog 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
Ej, a jak postępowaniem wbrew narzuconemu ładowi jest jebanie dzieci, kradzież metodą "na wnuczka" i amfetamina w ilościach hurtowych, to to jest miłość, przyjaźń, dobre słowo?
Jest to postępowanie wbrew narzuconemu ładowi, ale i rzecz niegodna oświeconego umysłu, widzącego konsekwencję czynów przed ich dokonaniem ;)
deathwhore pisze:
3 lata temu
Pierdolenie wzniosłych frazesów sprowadza się do tego, żeby mroczna nastoletnia lilith oddała swe ciało w ofierze dla mrocznego pana na ołtarzu z naszego wyra, pod rytualnym sztyletem z naszego kutasa. Cała reszta to szopka albo schizofrenia.
Tak, mniej więcej. Choć ja tam chętnie czasem trochę wierzę w różne bzdury z pogranicza fizyki, filozofii i sensu, bo wtedy życie ciekawsze/łatwiejsze.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#240

Okkultist 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu

Skoro Inquisition nie ma prawa, to czy ma je Varg Vikernes, Jon Nodtveidt albo Faust?
Historia black metalu jest pełna zabójstw, samobójstw, podpaleń. Wszystko to działo się w latach, kiedy min. wymienieni przez Ciebie Panowie byli młodzi i chcieli szokować. Obecnie chyba nikt, nawet z black metali nie zwróci szczególnej uwagi na spalony kościół. Przecież w 2019 roku był pożar katedry Notre-Dame w Paryżu. Jednej z najważniejszych chrześcijańskich świątyń! I co? Nic. Ani jednego black metalowego albumu, czy chociaż utworu o tym nie znajdziesz. Nie zainspirowało nikogo. To tylko taki przykład, bo nie liczyłbym na to, że taki album miałby powstać.

Co do Inquisition to Dagon popełnił czyn o który najczęściej oskarża się księży, dlatego nie wiem jak miałoby to imponować black metalowcom, którzy księży i ich zachowania z reguły nie lubią. Natomiast ich muzyki nie oceniam przez pryzmat tego czynu. Ostatni album jest po prostu bardzo nudny...
yog pisze:
3 lata temu
@kurz moim zdaniem jest to, nazwijmy to, droga do oświecenia (cokolwiek to znaczy), wolności tworzenia świata wokół, postępowania wbrew narzucanemu ładowi, robienie rzeczy po swojemu, a nie tak, jak "ustawa przewiduje", czasem może i trochę wbrew logice, chodzenie nieprzetartymi ścieżkami, ale ja się nie znam i mam takie raczej optymistyczne spojrzenie na satanizm - miłość, przyjaźń, dobre słowo, tego typu sprawy. Wydaje mi się, że sporo, nazwijmy to, największych satanistów w black metalu postrzega to podobnie, bo bardzo częstą woltą stylistyczną w tym gatunku jest przejście z najgłębszego mroku w znacznie bardziej świetliste granie, niosące pozytywną wibrację (np. Samael, Mystifier, Root). Tak z grubsza rozumiem taki niezorganizowany satanizm, bardziej jako palenie prometejskiego ognia, niż zabytkowych świątyń.
Coś w ten deseń. Rebelia to odpowiednie słowo. Satanizm to ścieżka samodoskonalenia. To czy satanizm ma charakter ''religijny'', czy nie to właściwie decyduje o tym sam satanista. Nie jest to żadna religia instytucjonalna (poza LaVeyem), a ścieżek jest wiele, więc każdy wybiera swoją. Ta miłość wcale nie brzmi tak głupio, bo nawet Aleister Crowley powiedział ''Miłość jest prawem, Miłość podług Woli''. Akurat Mystifier bardzo się nim inspiruje. Ostatecznie to fakt, że sataniści raczej palą świeczki niż świątynie.
World Without End
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#241

yog 3 lata temu

Okkultist pisze:
3 lata temu
Obecnie chyba nikt, nawet z black metali nie zwróci szczególnej uwagi na spalony kościół. Przecież w 2019 roku był pożar katedry Notre-Dame w Paryżu. Jednej z najważniejszych chrześcijańskich świątyń! I co? Nic. Ani jednego black metalowego albumu, czy chociaż utworu o tym nie znajdziesz. Nie zainspirowało nikogo. To tylko taki przykład, bo nie liczyłbym na to, że taki album miałby powstać.


Założę się, że to nie jedyne. Nie wspominając już o wszelkich "teledyskach" Burzum na jutubie, jakie się od tego czasu pojawiły.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#242

pit 3 lata temu

Okkultist pisze:
3 lata temu
Obecnie chyba nikt, nawet z black metali nie zwróci szczególnej uwagi na spalony kościół. Przecież w 2019 roku był pożar katedry Notre-Dame w Paryżu. Jednej z najważniejszych chrześcijańskich świątyń! I co? Nic. Ani jednego black metalowego albumu, czy chociaż utworu o tym nie znajdziesz. Nie zainspirowało nikogo. To tylko taki przykład, bo nie liczyłbym na to, że taki album miałby powstać.
I tak byliby wtórni. W Coil przewidzieli ten pożar w 1984. ;)

And in the distance
A cathedral in flames
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#243

Okkultist 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu



Założę się, że to nie jedyne. Nie wspominając już o wszelkich "teledyskach" Burzum na jutubie, jakie się od tego czasu pojawiły.
Czyli coś wyszło. Pewnie coś miernego.

No tak, ale Youtuberzy to sobie mogą wszystko przerabiać i na tym się kończy.
Chodzi mi o to, że wielkiego odzewu od black metalowców na ten temat nie było, bo to już nikogo nie szokuje.
World Without End
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#244

pp3088 3 lata temu

Okkultist pisze: Historia black metalu jest pełna zabójstw, samobójstw, podpaleń. Wszystko to działo się w latach, kiedy min. wymienieni przez Ciebie Panowie byli młodzi i chcieli szokować.
Sprawa jest banalnie prosta. Varg, goście z Absurd czy Jon Nodtveidt byli dumni ze swoich czynów, znajdowali dla nich uzasadnienie w mroku, szatanie, magii gwiezdnej entropii, left hand path czy innym. Dagon ukrywał się z tym i wolałbym nie mówić o swojej wpadce. Kwestia optyki.

Zresztą jakoś molestowanie dzieci czy gwałty są powszechnie(zarówno przez ludzi na wolności jak i więzieniu) uważane za znacznie gorsze niż zabójstwo, złodziejstwo, podpalenia czy rasizm/nazizm(z wyjątkiem lewackich pokurwieńców - dla nich rasizm i nazizm to najgorsze zło).

Gdyby Dagon wystąpił i krzyczał: "Dla Szatana wyrucham wasze dzieci i wszystkich moich słuchaczy. Niech żyje henodizm i ścieżka lewej ręki, ave szatan" to jestem ciekaw jaka byłaby reakcja większości sceny ; )
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#245

Belzebóbr 3 lata temu

pp3088 pisze:
3 lata temu
Gdyby Dagon wystąpił i krzyczał: "Dla Szatana wyrucham wasze dzieci i wszystkich moich słuchaczy. Niech żyje henodizm i ścieżka lewej ręki, ave szatan" to jestem ciekaw jaka byłaby reakcja większości sceny ; )
W większości wypięliby mu dupy.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#246

pp3088 3 lata temu

Belzebóbr pisze:
3 lata temu
pp3088 pisze:
3 lata temu
Gdyby Dagon wystąpił i krzyczał: "Dla Szatana wyrucham wasze dzieci i wszystkich moich słuchaczy. Niech żyje henodizm i ścieżka lewej ręki, ave szatan" to jestem ciekaw jaka byłaby reakcja większości sceny ; )
W większości wypięliby mu dupy.
Głośno zaśmiałem się. Dzięki.

"Dagon użyj swojego berła nieświetości by nadać ostateczną pieczęć aktowi boskiej zniewagi i blasfemii!"
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#247

yog 3 lata temu

pp3088 pisze:
3 lata temu
Zresztą jakoś molestowanie dzieci czy gwałty są powszechnie(zarówno przez ludzi na wolności jak i więzieniu) uważane za znacznie gorsze niż zabójstwo, złodziejstwo, podpalenia czy rasizm/nazizm(z wyjątkiem lewackich pokurwieńców - dla nich rasizm i nazizm to najgorsze zło).
Wszystko pięknie, sama prawda, tylko, z tego co wiadomo, przynajmniej jeśli się nie mylę, to nikogo nie molestował ani nie gwałcił, a "posiadał zdjęcia", tym samym jest to bliższe raczej oglądaniu filmów snuff, niż morderstwu, bo czy się przy tych zdjęciach tasował, czy nie, to wie pewnie tylko on sam. Blondasek z Manowara przynajmniej wiadomo, że sam te zdjęcia małoletnich dziewczyn(ek) zdobywał, co oczywiście go dodatkowo obciąża.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#248

pp3088 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
pp3088 pisze:
3 lata temu
Zresztą jakoś molestowanie dzieci czy gwałty są powszechnie(zarówno przez ludzi na wolności jak i więzieniu) uważane za znacznie gorsze niż zabójstwo, złodziejstwo, podpalenia czy rasizm/nazizm(z wyjątkiem lewackich pokurwieńców - dla nich rasizm i nazizm to najgorsze zło).
Wszystko pięknie, sama prawda, tylko, z tego co wiadomo, przynajmniej jeśli się nie mylę, to nikogo nie molestował ani nie gwałcił, a "posiadał zdjęcia", tym samym jest to bliższe raczej oglądaniu filmów snuff, niż morderstwu, bo czy się przy tych zdjęciach tasował, czy nie, to wie pewnie tylko on sam. Blondasek z Manowara przynajmniej wiadomo, że sam te zdjęcia małoletnich dziewczyn(ek) zdobywał, co oczywiście go dodatkowo obciąża.
No fakt, dobra uwaga. Blondasek z Manowara od dawna mi na takiego wyglądał ale to i tak małe buty w porównaniu z tym zjebem z lostprophets.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

#249

Okkultist 3 lata temu

pp3088 pisze:
3 lata temu
Sprawa jest banalnie prosta. Varg, goście z Absurd czy Jon Nodtveidt byli dumni ze swoich czynów, znajdowali dla nich uzasadnienie w mroku, szatanie, magii gwiezdnej entropii, left hand path czy innym. Dagon ukrywał się z tym i wolałbym nie mówić o swojej wpadce. Kwestia optyki.

Zresztą jakoś molestowanie dzieci czy gwałty są powszechnie(zarówno przez ludzi na wolności jak i więzieniu) uważane za znacznie gorsze niż zabójstwo, złodziejstwo, podpalenia czy rasizm/nazizm(z wyjątkiem lewackich pokurwieńców - dla nich rasizm i nazizm to najgorsze zło).

Gdyby Dagon wystąpił i krzyczał: "Dla Szatana wyrucham wasze dzieci i wszystkich moich słuchaczy. Niech żyje henodizm i ścieżka lewej ręki, ave szatan" to jestem ciekaw jaka byłaby reakcja większości sceny ; )
Oj bardzo dużo jest prawdy w tym, co tu piszesz.
yog pisze:
3 lata temu
Blondasek z Manowara przynajmniej wiadomo, że sam te zdjęcia małoletnich dziewczyn(ek) zdobywał, co oczywiście go dodatkowo obciąża.
Dobrze, że wspomniałeś Manowar i tego typa, bo Dagon tak się musiał nim zainspirować i jego upodobaniami, że na tym nowym albumie Inquisition zagrali power metal. :lol:
World Without End
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#250

Vortex 2 lata temu

Nówka mnie porobiła. Wyśmienity krążek.
"Between Shit and Piss we are Born"

Wróć do „Black Metal”