Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3145
Rejestracja: 5 lata temu

Re: Metallica

#301

kurz 3 lata temu

Nekroskop ja nie piszę o nostalgii, tylko o rzeczywistym wpływie, jaki wywierała muzyka wczesnej Mety. Pamietam historię kolegi, który siedział w dość ekstremalnym graniu przełomu lat 80/90, Bathory, Megadeth, Metallica właśnie, Slayer itp. Jak usłyszał Black Sabbath Paranoid, z info że to początek lat 70-ych, opadła mu szczena; „to wtedy tak grali?!” Przytaczam tę historyjkę, tylko dla zrozumienia, jak istotne jest od czego zaczynasz słuchać muzykę.

Metallica z wczesnych albumów, to kawał przykurwistej muzy, której nie sposób zapomnieć, te albumy to kanon metalu i mieszanie ich z błotem, za obecną gównianą działalność to nadużycie. Ja sam po prostu ich nie słucham, ale jak poleci jakikolwiek z 5-u pierwszych albumów, to zawsze przeżywam podobna ekscytacje, znając je na pamięć, potrafię odkrywać je na nowo.

Deathwhore, kompletna zgoda z 40-ma minutami. Jeszcze dodałbym, że trzeba było dbać o to, aby każda strona miała swoją integralność, oczywiście przy zachowaniu spójności całego albumu.

Tagi:
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#302

Nekroskop 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
Niezależnie od tego czy się podobają, to trzy pierwsze albumy Metalliki były nowatorskie, znakomite technicznie i kompozycyjnie. Porządne to mogły być te zespoły, które nagrywały po nich.
Wiem trochę o dźwięku, ale moja wiedza muzyczna jest właściwie żadna, stąd muzykę oceniam z perspektywy stricte słuchacza. Z tej perspektywy nigdy nie było mi z Metalliką po drodze, co najwyżej nasze drogi się przecięły kilka razy. Nie wątpię, że trzy pierwsze albumy były nowatorskie i inspirujące, ale odnoszę wrażenie, że ich legenda je przerasta, zwłaszcza że ludzie więcej o Metallice mówią niż jej słuchają. To, czy są to albumy porządne, bardzo porządne, wykraczające ponad porządność - byłoby w tym wypadku bardziej sporem o słowa, bo ja nie próbuję im ujmować, chociaż po stokroć wolę wczesnego Slayera i Sepulturę. Poza tym "są" faktycznie może mieć znaczenie, bo gdybym nie urodził się w latach 80., to mógłbym na to patrzeć inaczej. Wreszcie, dochodzi kwestia mojej nieumiejętności oddzielenia artysty od jego sztuki, o czym już pisałem, a trudno mi mieć do tego zespołu szacunek patrząc z perspektywy ostatnich trzech dekad. Pal nawet licho słabą muzę, chodzi całokształt, który powoduje u mnie dokładnie taką reakcję:

Obrazek
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#303

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Niezle zaczeli bo Dave Mustaine.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5476
Rejestracja: 6 lata temu

#304

pit 3 lata temu

Swoja drogą ostatnio (jak go widziałem) zaczął wyglądać jak Clint Eastwood.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3760
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#305

Zsamot 3 lata temu

kurz pisze:
3 lata temu
Pioniere pisze:
3 lata temu
albumy przed ww. to kamień węgielny Metalu i inspiracja dla wielu, wielu kapel po dziś dzień.
A już myślałem, że tego nie powiesz.

Odzywa się we mnie stary piernik i mówi, że ma takie wrażenie, że tak chujowo o Mecie mogą mówić tylko ci co zaczęli jej słuchać na przełomie lat 90/00 lub później.

Meta to był kult, który się skończył i nigdy nie zakończył i sorry, ale Fisher nie ma tutaj nic do rzeczy, jako obiekt porównawczy, oczywiście.
Odzywa się we mnie hiper fan bandu Metallica. Nagrał on 5 zajebistych płyt. O tym, że jest zły miks na czwórce usłyszałem po latach, śmiem twierdzić, że gros "znafcuf" tez o tym po latach usłyszała, bo raczej na kastach MG czy Takt takich niuansów nie wychwyciła.


I pierdolenie o słabym wpływie pierwszych płyt Metallica, bo obecny wizerunek to dno, to jakiś chyba nieudany trud bycia "true".

Ja w ogóle nie rozumiem deprecjonowania jakości pewnych rzeczy, bo późniejsze są denne.

To De Niro kiepsko wcześniej grał, bo teraz chałturzy? To saga Wiedźmina jest denna, bo "Sezon burz" jest średniawy???


Takich debilizmów nawet się nie chce czytać. To że Samael gra teraz dno, to też mam deprecjonować pierwsze 4 albumy?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#306

Nekroskop 3 lata temu

Ad. 1
Zsamot pisze:
3 lata temu
Ja w ogóle nie rozumiem deprecjonowania jakości pewnych rzeczy, bo późniejsze są denne.

To De Niro kiepsko wcześniej grał, bo teraz chałturzy? To saga Wiedźmina jest denna, bo "Sezon burz" jest średniawy???


Takich debilizmów nawet się nie chce czytać. To że Samael gra teraz dno, to też mam deprecjonować pierwsze 4 albumy?
Naucz się czytać:
Nekroskop pisze:
3 lata temu
Zresztą nie chodzi o same słabe albumy, ale o całokształt.
Nekroskop pisze:
3 lata temu
dochodzi kwestia mojej nieumiejętności oddzielenia artysty od jego sztuki, o czym już pisałem, a trudno mi mieć do tego zespołu szacunek patrząc z perspektywy ostatnich trzech dekad. Pal nawet licho słabą muzę, chodzi całokształt
Nigdy nie deprecjonowałem starych albumów M. ze względu na to, że nowe są chujowe, więc naucz się czytać (po raz drugi).

Ad. 2
Zsamot pisze:
3 lata temu
I pierdolenie o słabym wpływie pierwszych płyt Metallica, bo obecny wizerunek to dno
Naucz się czytać (po raz trzeci):
Nekroskop pisze:
3 lata temu
Kamień węgielny metalu spadł dużo wcześniej, a albumy M. były po prostu porządnymi albumami thrash metalowymi. Inspirującymi dla wielu, owszem, ale od nich się metal na pewno nie zaczął.
Nekroskop pisze:
3 lata temu
Nie wątpię, że trzy pierwsze albumy były nowatorskie i inspirujące
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3760
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#307

Zsamot 3 lata temu

Ty już sam nie wiesz, co piszesz, skoro wlisz takie kwiatki, a cytujesz mi inne:

Wreszcie, dochodzi kwestia mojej nieumiejętności oddzielenia artysty od jego sztuki, o czym już pisałem, a trudno mi mieć do tego zespołu szacunek patrząc z perspektywy ostatnich trzech dekad.

Zresztą nie chodzi o same słabe albumy, ale o całokształt.

Nie wątpię, że trzy pierwsze albumy były nowatorskie i inspirujące

i tak można przeciwstawiać Twe zdanka... ale mam ciekawsze życie niż prostowanie kogoś konfabulacji.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#308

Nekroskop 3 lata temu

Zsamot pisze:
3 lata temu
Ty już sam nie wiesz, co piszesz, skoro wlisz takie kwiatki, a cytujesz mi inne
Przecież zacytowałeś to samo co ja... Co z czym tu przeciwstawiasz?
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3145
Rejestracja: 5 lata temu

#309

kurz 3 lata temu

Obrazek

Fantastyczne, surowe brzmienie. Muza z tego albumu kopie słuchacza prosto w jaja!


Edit; zapomniałem dodać:

WHIPLASH!!!!!
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#310

Kozioł 3 lata temu

Meta cały czas, 4 pierwsze albumy to moc i pomimo upływu lat i niezliczonych przesłuchań, od czasu do czasu zapuścić którąś na piździe, jeden chuj z placka, yt czy 64kb ifoszajsika. W domu, pracy czy samochodzie. Taki plaskacz w ryj, stań prosto! , Back to the front! :D Te albumy to przepotężna spontaniczna moc dziewiczego metalu, poznane jeszcze w czasach w których dobre brzmienie to *głośno*. Dla mnie Jastiska brzmi tak jak brzmi i tak jak brzmieć powinna. Jeden chuj ile tam aparatura DR IQ Ph pokazuje... Gdzie jest bass. Kto się tym przejmował?

Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5476
Rejestracja: 6 lata temu

#311

pit 3 lata temu

Mi jest szkoda Jasona. Poza swoim macierzystym, niszowym zespołem wiecznie jest w cieniu basistów którzy grali przed nim.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4171
Rejestracja: 7 lata temu

#312

DiabelskiDom 3 lata temu

Ja ostatnio kilka razy odświeżałem ...And Justice For All i ciągle uważam, że jest to, zaraz po Ride The Lightning najlepsza płyta Mety. Pierwsza, którą usłyszałem w całości, na 10-latku, który wcześniej słuchał tylko singli Enter Sandman, Until It Sleeps itp zrobiła niemałe wrażenie. Takie długie, połamane kawałki, takie to wszytko "płogłesywne" a jednocześnie cały czas napierdala metal. W sumie to, że uważam ją za drugą w kolejności wynika chyba bardziej z jej "inności" niż z faktu, że utwory mniej mi się podobają, bo z obydwu płyt uwielbiam tak naprawdę wszystkie. Różnica jest marginalna.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3145
Rejestracja: 5 lata temu

#313

kurz 3 lata temu

Justice jest zajebista. Tak jak 3-y poprzednie i 1-a następna. Kompozycyjnie, melodyjnie i z powerem. Poziom nieosiągalny dla większości obecnych grup z tego sposobu grania.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#314

Kozioł 3 lata temu

pit pisze:
3 lata temu
Mi jest szkoda Jasona. Poza swoim macierzystym, niszowym zespołem wiecznie jest w cieniu basistów którzy grali przed nim.
A mnie tam jest bardzo z tego powodu wszystko jedno.
Turris Babylonica e stercore facta est.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4440
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#315

deathwhore 3 lata temu

Z ...And Justice wyjebałbym tak z 70% solówek. Dodał bas, ale też nie Jasona, a Burtona. Może wtedy, no.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#316

Pioniere 2 lata temu

Podobno już ponad 10 nowych utworów zostało skomponowane, które w niedalekiej przyszłości mają się znaleźć na nowym albumie grupy.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2972
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#317

Vortex 2 lata temu

Czuję po kościach podwójny album....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#318

Pioniere 2 lata temu

Vortex pisze:Czuję po kościach podwójny album....
Albo album i ep-kę przed lub od razu po.
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 273
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#319

kyu 2 lata temu

Gdzieś tam pomiędzy jeszcze wypadnie jakaś kompilacja unplugged live (z nazwą większego miasta albo @ bbc w tytule) z której część dochodów pójdzie na instytucję walki ze skutkami ekonomicznymi po covid, zarejestrowaną na konto ulricha.
paero123
Posty: 64
Rejestracja: 5 lata temu

#320

paero123 2 lata temu

Lars zyskał dziś mój szacunek. Jego żona to podobno https://models.com/models/jessica-miller
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2683
Rejestracja: 7 lata temu

#321

dj zakrystian 2 lata temu

Jak utrzymają poziom Hardwired to będzie dobrze. znając ich tempo to płyta w 2023. Po drodze kilkanaście wywiadów i zapowiedzi z Larsem, historyjki o zgubionym smartfonie z riffami Kirka a ostatecznie i tak wszystkie numery będą autorstwa Papy Heta.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#322

Sacrum_Profanum 2 lata temu

paero123 pisze:
2 lata temu
Lars zyskał dziś mój szacunek. Jego żona to podobno https://models.com/models/jessica-miller
W sumie to... no i chuj? Jak to dla Ciebie tak plusuje na konto Larsa, że ma fajną dupę, to wróć do nagrań z jego grą na perce, z czasów dzisiejszych, do nw....wczesnych dwutysięcznych, może ci ten szacunek przejdzie :D.Dla mnie ten typo to regress skila z roku na rok, i już dawnien-dawno wyprztykał się z dobrych pomysłów, generalnie jebać. Chyba najsłabszy pałker z Big 4, a jakbyś powiedział żeby zajechał jakimś dobrym blast-beatem, to pewnie by uciekł i obudował się żelazną dziewicą z klocków Lego, gdzieś w Duńskim legolandzie. Jebać.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#323

Czit 2 lata temu

paero123 pisze:
2 lata temu
Lars zyskał dziś mój szacunek. Jego żona to podobno https://models.com/models/jessica-miller
Obrazek

Kuuurwa co za chuda szkapa. Bleee... To Ci się podoba?
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
paero123
Posty: 64
Rejestracja: 5 lata temu

#324

paero123 2 lata temu

Czit pisze:
2 lata temu
Kuuurwa co za chuda szkapa. Bleee... To Ci się podoba?
Dla mnie ekstra, JM zawsze mi się podobała. Okres jej świetności jako modelki to lata 2000-te ale teraz jako 35+ latka też wygląda niczego sobie



Obrazek
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#325

Wędrowycz 2 lata temu

Ale cienka laska :D chuda i przeciętna w opór.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 576
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#326

TheAbhorrent 2 lata temu

Metallica to umie zbierać publikę. Lars punktuje za laskę, James za sceptyczne nastawienie do szczepień przeciw covid.
Obrazek
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2433
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#327

CzłowiekMłot 2 lata temu

TheAbhorrent pisze:
2 lata temu
James za sceptyczne nastawienie do szczepień przeciw covid.
Skąd info?

Zawsze najbardziej szanowałem typa z tej całej ekipy.


A na nową raczej nie czekam, nie słyszałem od nich dobrego kawałka po powrocie do traszowanka. No ale jak ktoś lubi, to spoko.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 576
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#328

TheAbhorrent 2 lata temu

Mnie nie podobają się nowe nagrania tego zespołu. Jak byłem dzieciakiem to wyszły Loady i wtedy nawet lubiłem, potem jeszcze garaż i nic. Ale albumy z last 80ych do teraz uważam za mega fajne granie.

O Jamesie i szczepieniu:

https://www.nme.com/news/music/metallic ... ne-2936210
Obrazek
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2433
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#329

CzłowiekMłot 2 lata temu

No proszę, raz szczepiony w życiu na cokolwiek i żyje skubaniec. Totalny szur i wariat, z chęcią sprawdzę nową płytę Metalliki 😆
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5476
Rejestracja: 6 lata temu

#330

pit 2 lata temu

Nieszczepiony bo: "Christian Science".
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2433
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#331

CzłowiekMłot 2 lata temu

Tak, widziałem, ale mimo wszystko trzyma się swoich przekonań, jak głupie by nie były.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
paero123
Posty: 64
Rejestracja: 5 lata temu

#332

paero123 2 lata temu

E tam pierdolicie, panowie. Tak to w życiu jest, że modelki z sukcesami zwykle łączą się z facetami z sukcesami (co najmniej podobny poziom życia/kasa, pozycja zawodowa/społeczna etc.) a nie z biednymi poetami czy kolesiami na dorobku. A że średnia metalowa estetyka to bardziej panie z ciałem, tatuażami, kolczykami itp. to tym bardziej LU mnie pozytywnie zadziwił, bo nie spodziewałem się u niego gustu do modelek.
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#333

Sacrum_Profanum 2 lata temu

@paero123 Wiesz, powiem ci co o tym myślę, mianowicie, nabijasz tu posty o jakiejś szparze niskiego, śmiesznego Duńczyka, co to jest kurwa? pudelek? Tu się o muzyce gada, może następnym razem wklej coś o tym jakich podpasek używa Kirk Hammett, i po chuj wszędzie wpierdala to wah-wah. NIe zrozumcie mnie źle, że tu tylko bluzgam dla bluzgów, ale kogo to chuj obchodzi. To nie jest glam rap ani tv trwam.

a dla Jamesa pozdro za podejście do szczepionek, co za tym idzie pewnie całej pandemii, bo ciężko żeby nie szło to w parze.

A żeby nie było że spam, najlepsza Meta od 1410 to AJFA i RTL.

P.S z ryja ta jego dupa też nie zachwyca, więc tym bardziej zapytowywuje..no po chuj?
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
paero123
Posty: 64
Rejestracja: 5 lata temu

#334

paero123 2 lata temu

A o czym tu pisać w temacie muzyki, pojawił się jakiś nowy album Metalliki? Bo te co są to już chyba przewałkowane na wskroś ale może są jakieś nieodkryte warstwy i wiadomość, z kim śpi Ulrich może pozwolić spojrzeć ponownie i inaczej na jego twórczość i odkyć tę wielowymiarowość dotychczas ukrytą? Ktoś tu wyżej coś bąkał o trudności/niemożności oddzielenia osoby artysty od jego twórczości.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5476
Rejestracja: 6 lata temu

#335

pit 2 lata temu

Przecież powiedział w wywiadzie, że jak będzie mu to niezbędne do pracy to się najprawdopodobniej zaszczepi.

A na przyjęcie tych których nie dostał w dzieciństwie jest już pewnie za stary.
paero123
Posty: 64
Rejestracja: 5 lata temu

#336

paero123 2 lata temu

pit pisze:
2 lata temu
A na przyjęcie tych których nie dostał w dzieciństwie jest już pewnie za stary.
a jakby się zaszczepił to nie miałby śladów po ospie na twarzy ;-)
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 576
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#337

TheAbhorrent 2 lata temu

Zgodnie z opinią niektórych osób to cud, że jako niezaszczepiony dożył nagrania Kill'em All ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#338

Pioniere 2 lata temu

Ależ macie tematy do debat - jeszcze o pryszczach załogantów se pogadajcie, tych co to ostatnio komu wyskoczył i nie ukryli go spece od wizerunku i poszło na zdjęcie zamieszczone na Instagramie, haha. Idzie nowa płyta i to jest jedyna istotna widomość, utwory gotowe, tylko wchodzić do studio, i nagrywać.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 576
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#339

TheAbhorrent 2 lata temu

Szczerze mówiąc nowa płyta Metalliki mniej mnie interesuje niż tematy wokół zespołu. Nie spodziewam się po ich nowych nagraniach niczego fajnego, a mają mój wielki szacunek za stary materiał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2972
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#340

Vortex 2 lata temu

Na załadunku w Niemczech podjeżdża kolega takim sprzętem, po Europie nagina na koncerty. Niezła zajawka...

ObrazekObrazekObrazekObrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 576
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#341

TheAbhorrent 2 lata temu

Heh, niech uważa, żeby go prawnicy Ralsa nie ścignęli za wykorzystanie zastrzeżonego logotypyu :D

Ale ogólnie nieźle. Niby Meta to komercha, a prawdziwy kvlt jest gdzie indziej, ale jednak takich zachowań tamte kvltowe zespoły nie wyzwalają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3760
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#342

Zsamot 2 lata temu

Samochód rewelacja. Myślę, że największy ból dupy o Metallica mają ci, co od niej zaczynali, a teraz mają jakieś dziwne pretensje, jednocześnie słuchając Ulver i inne kapele, co ewolucję muzyczną zaliczyły na poziomie ekspert.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4633
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#343

TITELITURY 2 lata temu

Kicz w chuj. Ja mam w miescie takich od Running Wild. Dla mnie wieś tańczy, wieś śpiewa.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3145
Rejestracja: 5 lata temu

#344

kurz 2 lata temu

Słucham najlepszych i jedynych dobrych albumów grupy, od końca czyli od Czarnego Albumu w dół. I po raz kolejny przekonuję się, jaki to zajebiście przykurwisty mjuzik jest. KAŻDY utwór to absolutny hicior; bujanie, energia, siła kompozycji na najwyższym, metalowym poziomie. Pierwsze miejsce w Wielkiej Trójcy absolutnie zasłużone (świadomie pomijam Anthrax, który nie wiem z jakiego to powodu znalazł się w takim szacownym gronie).

REWELACJA! A ludzie, którzy tego nie czują.. no to nie wiem.. to po prostu tego nie czują, albo nie słuchali Mety zbyt dokładnie.

Z metylowym pozdrowieniem
A.
„To Live Is to Die”
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#345

yog 2 lata temu

Sobie słuchałem jakoś po nowym roku Black Albumu, nie słuchałem tego lat chyba z dziesięć, jak nie piętnaście, z tej samej kopii, co dwadzieścia parę lat temu, z zeszmaconym bookletem, z którego za wiele nie rozumiałem, ale i tak czytałem. Wkurwia mnie tam brzmienie perkusji, pięć razy głośniejsze od reszty, średnio mnie już jara Enter Sandman, ale już przy Sad But True to ciary. Może jestem untrue, pierdolę to, ale końcówkę płyty znam dużo gorzej, bo zwykle po 8. kawałku odpalałem go po raz kolejny i kolejny, a reszty już się często nie udawało dosłuchać. Dobra płyta z gorszymi momentami i z wkurwiająco głośną perkusją.

Gadanie Nekroskopa sprzed paru miechów o niezasłużonym kulcie - śmieszne. Defhorowy tekst o tym, że czasy, w których trzeba było się w 40 minutach zmieścić ze swoim przygrywankiem były lepsze - wielce prawdziwy.
kurz pisze:
2 lata temu
„To Live Is to Die”
W piątce najlepszych kawałków Metalliki, razem z Orion, One, Fade to Black.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2683
Rejestracja: 7 lata temu

#346

dj zakrystian 2 lata temu

Ta głośna, choć dość prosta perkusja na Czornaja Metalika to było coś dla mnie kiedym usłyszał w Trujce Unforgiven. Nie kumam co w brzmieniu perki na tej płycie jest nie tak. Wiele kapel starało się kopiować ten sound, ot choćby nasz Proletaryat na Czarnych Szeregach jawnie mówili, że to brzmienie BLM ich inspirowało.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17508
Rejestracja: 7 lata temu

#347

yog 2 lata temu

Nie wiem, co jest nie tak - po prostu jak teraz słuchałem parę razy tego albumu, to mnie to wkurwiało. Reszta brzmienia elegancka, a to - jakby Lars cichaczem podkręcił gałki jak reszta wyszła na papierosa.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2683
Rejestracja: 7 lata temu

#348

dj zakrystian 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Nie wiem, co jest nie tak - po prostu jak teraz słuchałem parę razy tego albumu, to mnie to wkurwiało. Reszta brzmienia elegancka, a to - jakby Lars cichaczem podkręcił gałki jak reszta wyszła na papierosa.
Na AJfA podobnie jest. Perka i wiosła na pierwszym planie. Tylko na Cziornoja Metallica nie dał rady wyciszyć basu. Co jak co, ale Meta z 91 roku ma wręcz wzorcowe brzmienie, powielane później przez wielu.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
deathwhore
Tormentor
Posty: 4440
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#349

deathwhore 2 lata temu

Mnie nie wadzi brzmienie i głośność bębnów, ale przy tak prostych partiach trochę to wkurwia. Są fragmenty gdzie taka nośna, wyraźna linia rytmu jest potrzebna, ale są i takie gdzie to jego toporne tłuczenie jeszcze bardziej się uwydatnia ze swoją topornością. Nieprzesadnie podoba mi się to brzmienie gitary które niby z jednej strony jest w chuj profesjonalne i potężne, ale z drugiej strony za szerokie i za ciężkie. Gdyby je trochę przyciąć, to byłoby więcej przestrzeni na gitarę basową i łatwiej byłoby uzyskać potężne brzmienie całości. Nieco bardziej opresyjnie i nieprzyjemnie.

Zajebiście zrealizowane wokale.

Ogólnie za geniusz Metalliki odpowiadał Burton i bez niego ten zespół powoli rozmieniał się na dobre.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3145
Rejestracja: 5 lata temu

#350

kurz 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
„To Live Is to Die”

W piątce najlepszych kawałków Metalliki, razem z Orion, One, Fade to Black.
Przykurwiste kawałki. Do tej „piątki” dodałbym Whiplash, Metal Militia, For Whom The Bell Tolls, The Call of Ktulu, Master of Puppets, Welcome Home (Sanitarium), Harvester of Sorrow, Wherever I May Roam, Of Wolf and Man, a i tak za mało najlepszych zajebistości wymieniłem.

Brzmienie Czarnego Albumu, w chwili wydania, to był szok. Było absolutnie rewelacyjne. Po prostu. Tą drogą podążyła dalej grupa i niestety zatraciła to „coś”.

Wróć do „Thrash Metal”