Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Kły

#51

dj zakrystian 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
No ciekawe jak te Cienie.
Może i dlatego że mam najbardziej osłuchany, (nic nie ujmując pozostałym albumom,które lubię) myślę, że wyżej Szczerzenia to już chłopaki nie podskoczą. Przegenialna i wciagająca plyta, świetny leśny klimat z wisienką w postaci Kłysicy....

"W góry idziemy, w dzicz rozszalałą z białym szaleństwem zmierzyć się, sprawdzić, ile wart każdy jest z nas.
Nad głową księżyc, pod stopą skała. W zimy całunie niesionym przez wiatr.(...)"

Edycja- włączam, nabrałem ochoty
Obrazek
Nic tylko potwierdzić. Szczerzenie to jedna z najlepszych płyt około black metalowych w Polin. Niesamowicie klimatyczna i odrealniona. Ucieczka od betonu w góry i lasy. Do tego reflekje o świecie w jakkim żyjemy. Nie będzie chyba na wyrost, gdy powiem, że to prawdziwa Sztuka? Kolejne odsłony ciekawe, ale już bez tej refleksyjności, choć może to tylko subiektywne odczucie. Do tego Szczerzenie jest wyśmienicie skomponowane, od wprowadzenia i recytacji, po black metalowe porywy. Niczym w dobrym słuchowisku, bo i tak można płytę określić. Kłysica to apogeum płyty, ale najlepiej słuchać całości, bo to monolit. Jeden genialny koncept podzielony na kilka utworów.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#52

deathcrush 2 lata temu

Odsłuchałem "Szczerzenie" i jestem pod wrażeniem atmosfery jaka tam panuje. Trochę mi się kojarzy z Morowe, pewnie dlatego, że Nihil odpowiadał za mastering :D Chętnie kupię inne ich albumy.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#53

Vortex 2 lata temu

Mieszane mam odczucia po odsłuchaniu "Szczerzenie". Z jednej strony fajnie to buja, ale jakby brakowało i porządnego napierania, i klimatowania. W zasadzie jest tego sporo, ale za to nie w moim klimacie :p. Dam jeszcze szansę, bo na pewno jest to intersująca muzyka.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#54

Zsamot 2 lata temu

A ja jestem zachwycony... właśnie za klimat.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#55

Vexatus 2 lata temu

Materiał z płyt z kolorowymi okładkami niestety nie wchodzi już tak dobrze, jak dwie (w sumie to trzy) poprzednie.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2960
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#56

Vortex 2 lata temu

Poszedł "Chen" i nie powiem, zagrało. Świetny bas, mocny, wyrazisty z genialnym wręcz brzmieniem.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#57

Zsamot 2 lata temu

Ja się w tych płytach totalnie zasłuchuję. każda inna, super, że szukają cały czas. Bardzo dobrze mi to towarzyszy na spacerach. Pogoda idealnie pasuje. Muszę z Pagan brakujące zamówić.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#58

deathcrush 2 lata temu

Co oni tak późno z tego lasy wyszli? Założyli zespół w 1997 i tyle lat nic nie wydali?
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#59

dj zakrystian 2 lata temu

deathcrush pisze:
2 lata temu
Co oni tak późno z tego lasy wyszli? Założyli zespół w 1997 i tyle lat nic nie wydali?
Znając polskie realia, nie było czasu i piniendzów na realizowanie pasji. Debiut chwycił, to poszli za ciosem.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#60

deathcrush 2 lata temu

Nie przekonuje mnie to co napisałeś. Przez 20 lat nic nie wydać?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#61

yog 2 lata temu

Taaaaa, tak jak Besatt zaczął grać w 1991, a Nargaroth w 1989.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#62

DiabelskiDom 2 lata temu

Tylko, że na Besatt i Nargaroth powinno się pluć, gdyż jest to w znakomitej większości szajs niewart oddania balasa.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#63

yog 2 lata temu

Kto pluje na Besatt, bo się powinno, ten jest zwykły pozer.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#64

DiabelskiDom 2 lata temu

Owszem, ale jak ktoś pluje na Besatt, bo to gnój, ten król :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#65

Zsamot 2 lata temu

deathcrush pisze:
2 lata temu
Co oni tak późno z tego lasy wyszli? Założyli zespół w 1997 i tyle lat nic nie wydali?
Napisz i zapytaj. ew. podpowiem szalony pomysł: poczytaj wywiady.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#66

deathcrush 2 lata temu

Napisz i zapytaj. ew. podpowiem szalony pomysł: poczytaj wywiady.
Szukałem i nie mogę znaleźć, masz może coś ażeby podesłać?
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#67

Vexatus 2 lata temu

deathcrush pisze:
2 lata temu
Nie przekonuje mnie to co napisałeś. Przez 20 lat nic nie wydać?
Znam takie przypadki...
yog pisze: Taaaaa, tak jak Besatt zaczął grać w 1991, a Nargaroth w 1989.
Taaaaa... Besatt zaczął grać w 1666 roku, a Nargaroth walczył pod Grunwaldem. ;)
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#68

Hajasz 2 lata temu

Kły, kły, kły oj dali dupy po całości. Pewnie nawet bardziej ale w tym momencie nie znam słowa aby określić ich poziom dania dupy. Wystrzelili po debiucie jak Lex Steele ze swojej armaty. Wyrzyny!!! Mało kiedy zespołom udaje się w tytule płyty zawrzeć swój stan "kariery". Im się udało bo obie płytki po Wyrzynach to nawet nie nirzyny tylko głęboka depresja. Bardzo bezpieczne granie idealnie wpasowujące się w festyn w Bolkowie albo dla wszelakiej maści black metalowców, którzy nadal nie mają kontroli nad swoimi małymi fiutkami. Lepiej odżałować te parę groszy i w ciszy zobaczyć zamek Chęciny niż masturbować się na sucho przed kartką z napisem "Sentyment".
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#69

yog 2 lata temu

Bezpieczne granie, dlatego na onecie recenzję zobaczyć można było. Pagan pewnie zadowolony.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#70

dj zakrystian 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Bezpieczne granie, dlatego na onecie recenzję zobaczyć można było. Pagan pewnie zadowolony.
Na der Onet piszą o wszystkim co popularne, niekoniecznie nawet bezpieczne. A Kły chyba nawet na debiucie nie były jakimś niebezpiecznym zespołem. Były cholernie klimatyczne bez niepotrzebnych kontrowersji.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#71

brzask 2 lata temu

Mnie tam w ostatnich latach z naszego podwórka, może jeszcze poza w~t~z (nie licząc Futuristy do którego dalej nie mogę się przekonać), żadna polska grupa nie zaczarowała tak jak Kły. Możemy się tu zastanawiać która płyta lepsza a która nie trzyma poziomu poprzedniej itp itd.., to kwestia gustu ( u mnie najwyżej np Szczerzenie i Cienie) ale generalnie nikomu nie udało się już dawno stworzyć tak ciekawego klimatycznego grania/konceptu.

@deathcrush , w ostatnim magazynie Noise jest z nimi wywiad ale nie pamiętam już czy pada jakiekolwiek wyjaśnienie odnośnie początków i zwlekania z wydaniem dema i debiutu.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#72

Zsamot 2 lata temu

Odraza, Kły, no to są już kapele z konkretnym dorobkiem. Można już osądzać ich rozwój, konstruktywnie wnioskować. Moim zdaniem chyba te czarno -białe płyty były bardziej klimatyczne. ale czy to źle, że idą dalej? wolę, by sami się realizowali niż 5 podobnych płyt.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1091
Rejestracja: 5 lata temu

#73

Derelict 2 lata temu

Dałem szansę wyrzynom i w połowie już miałem dosyć. W przerywnikach jakieś kazania jak na mszy, jakieś pierdololo "jesteś rozgwiazdą", śmieszne wokale, aranżacje bez ładu i składu. Od strony instrumentalnej też nie ma zachwytu. Całość brzmi jakby jaki kabanos wziął się za nagrywanie black metalu. Dużo melodyjkowania vixiarsko-jarmarcznego.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#74

Zsamot 2 lata temu

Jedyny kabanos, jaki znam, to od Tarczyńskiego, zatem tylko się odniosę do tych zarzutów... Strona instrumentalna- ot, plumkanie klimatyczne. Nie ma zachwycać. Ma zainteresować. Żadna wirtuozeria nie jest potrzebna. albo czujemy, chłoniemy pewną myśl, albo nas odrzuca. Wokalnie jeszcze bardziej będzie to odczuwalne. Natchnione frazy mogą urzekać labo... śmieszyć. Tylko ten zarzut można rzucić w każdą stronę metalu.

Reasumując- dla mnie te nowe wcielenie Kłów to ciekawy rozdział. Co będzie dalej? To już zobaczymy. Na chwilę obecna, kapela ma swój styl, co jest samo w sobie już osiągnięciem. Pytanie, czy wcześniejsza stricte blackowa tożsamość dalej będzie odczuwalna? Oby. Cholernie to pasuje do nich. A nie miałkość.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#75

dj zakrystian 2 lata temu

Fakt, że wokale na Wyrzynach są przerysowane, ale instrumentalnie jest nadal dobrze, klimat można siekierką kroić. Te wszystkie sample czy recytacje, to też integralna część Kłów. Szczerzenie jednak nie do pobicia.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1091
Rejestracja: 5 lata temu

#76

Derelict 2 lata temu

Zsamot pisze:
2 lata temu
Jedyny kabanos, jaki znam, to od Tarczyńskiego
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#77

Hajasz 2 lata temu

Kolejna płyta z tych odwlekanych bo może być chujowo. Pierwsza część czyli Chen faktycznie była sraką totalną więc czego można się było spodziewać po kontynuacji albo drugiej części. Co ciekawe tutaj jest o wiele lepiej, może nie aż tak jak na Wyrzynach ale można posłuchać nie wybudzając Wacława. Mocniejsze granie, mocniejsze zaśpiewy, szczypta cepelii ale jakoś to wszystko się broni. Sumując całość obu płyt to jednak wypada mizernie przede wszystkim za sprawą pierwszej części. Generalnie jest taka zasada, że jak zespół nagra tzw. przełomowy album w karierze to potem tylko zjazd w dół.

W przypadku Kły jest jeszcze nadzieja tylko oby nie popadli w jakieś pierdolone atmosferyczne plumkanie albo granie muzyczki do waty cukrowej a do tego mocno się zbliżyli jednakowoż dając nadzieję, że to tylko takie granie w chuja bo jednak Cienie to kawałek dobrej muzyki.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#78

Vexatus 2 lata temu

KŁY z kolorowymi okładkami be, KŁY z okładkami w skali szarości cacy. Proste...
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#79

brzask 2 lata temu

Acha, czyli dobry black metal czy ogólnie muza to ta opakowana w czarno białą okladkę?!:)...hm ciekawe podejście ..

Słabszy i trochę nijaki był jedynie "Chen" a "Cienie" są znów bardzo dobre by nie powiedzieć zajebiste. Jak na takie granie dzieje się na nim mnóstwo i album ma świetny klimat.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#80

Vexatus 2 lata temu

brzask pisze:
2 lata temu
Acha, czyli dobry black metal czy ogólnie muza to ta opakowana w czarno białą okladkę?!:)...hm ciekawe podejście ..
Niczego takiego nie napisałem na temat muzyki, Black Metalu, ani nawet na temat płyt bohaterów tego tematu, ale najwyraźniej każdy z nas ma własne oczy i każdy czyta po swojemu... Pisałem już kilkukrotnie gdzieś tam wyżej co sądzę na temat wszystkich kolejnych materiałów - wystarczy sprawdzić zamiast się czepiać i szukać od razu drugiej dziury w dupie. ;)
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#81

brzask 2 lata temu

Wyluzuj.Napisales ze Kły z kolorowymi okładkami do kitu.

Nie zgodzam się by kolor okładek miał tu, lub gdziekowiek, jakieś znaczenie.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#82

Vexatus 2 lata temu

Bo pierwsze dwa pełniaki są zajebiste, a dwa kolejne coraz bardziej przewidywalne i zachowawcze. Akurat kolorystycznie wypadło dokładnie pół na pół. No i to tylko i aż tyle... ;) Skąd wniosek, że oceniam płyty na podstawie kolorów okładek to nie wiem i nie będę nawet próbował tego dociekać, bo nie jestem specjalistą od procesów myślowych.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1653
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#83

brzask 2 lata temu

Obrazek
2 ostatnie albumy na winylu wychodzą /Pagan Rec/ - każdy wariant w limicie 250 egzemplarzy a pierwsze 111 sztuk z dodatkowym plakatem
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#84

yog rok temu

Wyszły dziś te powyższe winyle.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 258
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#85

kyu rok temu

A oprócz placków cztery t-shirty w różnych kolorach z motywami z Chen / Cienie :)
link dla leniwych:
https://pagan-records.com/
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#86

Wędrowycz rok temu

Najwyraźniej Kły postanowiły zakończyć swoją działalność:
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#87

Zsamot rok temu

TO KONIEC
"Autoterapia dobiegła końca. Skończyliśmy opowiadać swoją opowieść i jako wolny zespół wybieramy milczenie... Dziękujemy za całą dobrą energię od naszych Słuchaczy, która pozwoliła nam uwierzyć, że to wszystko ma sens."
Ostatni, dwuczęściowy wywiad z trzema Kłami w najnowszym numerze Shades of Darkness Magazine
https://www.shadesofdarknessmag.pl/pl-c-1.html
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 258
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#88

kyu rok temu

Szkoda, ale też miło, że tuż przed "śmiercią" wydali podwójną płytę bo raz, że jest co wspominać, to jeszcze się pokazali muzycznie z nieco innej strony na Chen/Cienie.

W zależności od nastroju i pogody sięgam po różne Kły, czasami Szczerzenie, czasami Wyrzyny, chociaż po Szczerzenie zdecydowanie częściej. :)

Jeśli chodzi o Chen + Cienie to dobrze by było zrobić mikstejpa pod ręke z najmocniejszymi wałkami z każdego z tych dwóch albumów.
Z drugiej jednak strony fajnie się słucha jako artystyczna całość z tymi tekstami z filmu.

Będzie mi brakowało Kieł, szczególnie tym dyptykiem strasznie przypomnieli o sobie artystycznie i z całą pewnością wkradli się do mojego TOP10 najczęściej słuchanych artystów od jakoś od wydania Chen na jesień.

Szczególnie, że o ile niektóre polskie formacje wywodzące się gdzieś tam z blackowych korzeni obecnie nieco przeginają z formą ekspresji teatralnej awangardy, o tyle spektakle Kieł nigdy nie przejawiały jakiegokolwiek przerostu formy nad treścią, było artystycznie, ale jak dla mnie - oszczędnie.

Z każdym albumem chłopaki zarzucali z artystycznym niedbalstwem parę kotwic z motywami i zawsze zręcznie wokół nich cumowali na nagranym materiale.

Będzie pamiętane i regularnie słuchane. ;)

"Padnij
Tu jest kres
Lecz coś
Każe nam iść
Do przodu
Wciąż naprzód iść
Krok za krokiem"


Kły - Kłysica, Szczerzenie, 2018
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#89

Hajasz rok temu

No i tak to powinno wyglądać. Ewidentnie chłopaki się wypstrykali z pomysłów i aby nie popaść w marazm posłuchali Time To Say Goodbye ślicznej Sarah i powiedzieli Adios Compadre.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#90

Zsamot rok temu

Niezależnie od wszystkiego - stworzyli coś własnego. U mnie będą te płyty często się kręcić. Jak pisał @kyu w zależności od nastroju. Szkoda, że nie zobaczyłem, jak ta muzyka "sprzedaje się" na żywo.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#91

Vexatus rok temu

Chłopaki nagrali co mieli do nagrania i zakończyli działalność. No i w sumie dobrze, bo zawsze lepsze to niż nagrywanie na siłę jakiegoś wymęczonego gówna. Szacun za takie podejście! Do płytek z kolorowymi okładkami jeszcze się w pełni nie przekonałem, ale i tak zamówię, bo wyszły na kolorowych placuszkach. Będzie komplecik. ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#92

yog rok temu

Głupie pytanko - ten maszt na ich demie i debiucie to bruka pogańską Ślężę, czy mi się wydaje?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#93

Vexatus rok temu

Chyba tak, ale to chyba nie są aktualne zdjęcia, bo w internetach jest ich sporo i maszt RTCN wygląda na nich trochę inaczej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#94

Hajasz rok temu

yog pisze:
rok temu
Głupie pytanko - ten maszt na ich demie i debiucie to bruka pogańską Ślężę, czy mi się wydaje?
https://pl.wikipedia.org/wiki/RTCN_%C5% ... Krzy%C5%BC
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#95

TITELITURY rok temu

O, wymyśliłem kawał!

Który polski zespół BM jest zajebisty?
Każdy, który się rozpadł!


A teraz możecie pójść do kuchni się napić

Te Kły, to było takie atmosferyczne sranie, trochę zerżnięte z morowe - furiowe - chujowe, a to tak jakby wrzucić końską zwałę do kserokopiarki. Próbowałem tego słuchać, ale zacząłem ziewać po kilku minutach i zamiast się szczerzyć, zachciało mi się po prostu srać. Jeśli umarli, to chuj im na grób. A jeśli za tydzień się reaktywują, żeby dalej męczyć bułę i rozpalać rządzę hipsterskich black metalowców, to tym bardziej.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#96

deathcrush 11 mies. temu

Obrazek
kataton88
Fallen Angel Of Doom
Posty: 387
Rejestracja: rok temu

#97

kataton88 11 mies. temu

Dobry projekt to był.

Najczęściej wracam do "Szczerzenia" i "Tarangeja". Poetyka "Wyrzyn" trochę irytująca, ale ja ogólnie nie przepadam za grzybami, chęciński duptyk dobry, ale czegoś w nim już brak. Niemniej jednak cały koncept, te gierki słowne, nawiązania - bardzo zacne.

Do "Kłysicy" mam szczególną słabość, bo jeszcze zanim powstała, zdobywałem po mocnym przepiciu tę górkę niczym K2, więc rozumiem zawarty w tekście heroizm bardziej, aniżeli autor by sobie życzył.

Jeszcze tak oftopowo, to ostatniej jesieni chciałem sobie połazić po łysogórkach, dzwonię do schroniska, a tam pani:
- Nie, nie przyjmujemy turystów. Mamy uchodźców. Serce, proszę pana, się kraje.
Aż się spłoniłem ze wstydu, że wojna, sierotki, a ja dzwonię w celach turystycznych... A babeczka nawija, prawie płacząc:
- Wszystko, panie, zniszczyli. Całkowita ruina. Tu już trzeba generalnego remontu. Nie wiem, ile czasu to zajmie, jak wreszcie wyjadą. Ja już mam dość.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#98

Zsamot 11 mies. temu

Taa, ja widziałem lokale PRZED i po, jakoś jakl zawsze w stylu polskim naciąganie na syf, który był wcześniej. Ale co tam. Dopłaty brali, dary itp. Oj chętnie bym pierdolety zweryfikował.

A w temacie- to chociaż żal kapeli, to jakoś czułem, że te intensywne wydawanie płyt może mieć taki koniec. Szkoda, że szacun za umiejętność powiedzenia stop.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Lukas
Posty: 1
Rejestracja: 3 tyg. temu

#99

Lukas 3 tyg. temu


Wróć do „Black Metal”