Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

Re: €£¥₩##$#@%€£$#£

#101

pit 2 lata temu



Noise i bardzo krótkie loopy.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#102

Pioniere 2 lata temu

Żeby nie było, że sam metal wrzucam - macie tu całkiem niezłą elektronikę, zasłyszaną u ziomka. To raczej do relaksu podczas "drzemki", niż na jaką imprezkę. Może nico mi przypomina Love Secred Domin erę Coil, szczególnie z takiego miksu ambient techno i glitch, tu będących dodatkiem do sennych kolaży dźwiękowych, ambientu, idm, czy jakich tam mówionych tekstów itp.



a tak poza tym to jeszcze klasyk chillu



zasadniczo chciałem się tym podzielić, ale jak już nie było nic z Funki Porcini wcześniej, to musiał być wklejony Hed Phone Sex

Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#103

pit 2 lata temu

Mówi Pan, że to takie Love's oparte na glitchu? Jestem zainteresowany.

Znasz Water Borders ‎– Harbored Mantras?
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#104

Pioniere 2 lata temu

Nie, jak napisałem, to jest jedynie element składowej mniejszości, która mi się z Coil skojarzyła, a całość opiera się na miksie ambientu i idm-u.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#105

pit 2 lata temu

Dwa albumy z dronem:



- folkowy



- na trąbce, póki co imo płyta roku w tym gatunku
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#106

pit 2 lata temu

Jest i nowy Vatican Shadow.

Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#107

Szajtan 2 lata temu

Dziwaczny projekt, w którym spotykają się Luke Henshaw, Dave Lombardo i Justin Pearson, a przewodzi im... Lucien Greaves, rzecznik i współzałożyciel Satanic Temple. Jeśli ktoś ma papiery na nadanie zespołowi takiej nazwy, to właśnie oni. Należy jednak zaznaczyć, że to więcej niż gimmick i znajdziecie tu niemało interesujących dźwięków.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#108

pit 2 lata temu

Brzmi jak miks Skinny Puppy z Soft Pink Truth. Co nie jest wcale złe, ale rewolucji nie zrobili.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#109

pit 2 lata temu



Fajna epka. Kosmische musik, kraut na drum and bassowych beatach.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#110

Szajtan 2 lata temu

Coś dla fanów muzyki synthowej, darkwave, elektronicznej, filmów grozy oraz soundtracków z lat 80., w których pełno inspiracji twórczością Poego i Lovecrafta. Jednym słowem róg obfitości.

https://youtube.com/playlist?list=PLt3_ ... XSQHILXuR2
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#111

pit 2 lata temu



"Deep listening" na sowieckim syntezatorze modularnym. So much art. Dla mnie brzmi jak połączenie Pauline Oliveros z "The Universe Is A Haunted House".
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#112

pit 2 lata temu

- typek nęci Plotkinem, Cronenbergiem i nawiązaniem do najcięższego albumu Coil w tytule płyty, ostatecznie nie dostarcza tego czego się spodziawałem, ale i tak jest dużo, dużo lepiej od dajmy na to: ostatnich dzieł Ulver, jeszcze będę wracał
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#113

pit 2 lata temu



Okazuje się, że w ramach jungle jest jeszcze możliwe nagrywanie rzeczy oryginalnych. A to taki drum and bassowy ekwiwalent post-rocka. ;)
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#114

pit 2 lata temu

Ostatnio wyszło dużo zajebistych rzeczy które jedną nogą mocno stoją w neoklasyce, a drugą w ambiencie, industrialu i elektroakustyce. Dodam że żadna z nich nie opiera się na samplowaniu cudzych kompozycji, ci ludzie sami umieją komponować.


Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#115

Pioniere 2 lata temu

Nawet spoko. Przyjemny synthwave w zestawieniu z progresywną elektroniką:

Obrazek

https://music.dynatronsynth.com/album/origins
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#116

pit 2 lata temu

- nowy µ-Ziq, czyli Mike Paradinas, drugi po Squarepusherze najlepszy kumpel Aphex Twina, stonowane idm
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#117

pit 2 lata temu



Gazelle Twin and NYX present: Deep England. Nie ma w necie próbek albumu, ale jest występ na żywo! Oto chorały gregoriańskie oraz 110% brytyjski acid folk podane w wygodnej dark ambientowej formie. Dla fanów, a bo ja wiem: Księżyca, Diamandy Galas, C93, pogańskiego okresu Coil, kolaboracji Micka Harrisa z Martynem Batesem.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#118

kurz 2 lata temu

A to ciekawe, właśnie leci mi ze słuchawek prosto przez uszy do reszty ciała Pastoral, to poszło po przesłuchaniu albumu Deep England z NYX. Dziwna muzyka, dziwnie pokręcona i dziwnie wciąga. Po łebkach tez zapodałem debiut, a tam popowo, ale też inaczej; lepiej, ciekawie na pierwszy rzut ucha. No i będzie następne.

Oprócz tego pomyślałem sobie, coby niejaki @pit sypnął o nich temat, no ale to tylko pomyślałem.

Intrygująca artystka.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#119

pit 2 lata temu

kurz pisze:
2 lata temu
Oprócz tego pomyślałem sobie, coby niejaki @pit sypnął o nich temat, no ale to tylko pomyślałem.
Będzie zrobiony. Ale może jutro.

A przepraszam, są w necie próbki:

Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#120

kurz 2 lata temu

No są, nawet przejrzałem co się dało, bo wyglądało, że o czymś innym pisałeś. No ale to to, faktycznie ciekawy album, mocno nietypowy elektroniczny dark folk. Z całą pewnością będę wracał do tego materiału. Jestem na spacerze z psem i jednak zapodałem po raz kolejny Pastoral. Debiut będzie później.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#121

pit 2 lata temu



Idm i DJ Food like jazz stuff, ale:
Vanishing Twin explore new ground on ‘Ookii Gekkou’ incorporating elements of afrofunk, outer jazz and avant-garde, all while referencing Sun Ra to Alice Coltrane, Martin Denny to Morricone, Can’s Holger Czukay to meditative Gamelan, or The Free Design, to library music of the late ‘60s and early ‘70s. Locked into their strangely-accessible groove is a history of ‘other’ sound, a crafted hauntology that evinces something completely new.
Gdyby to wyszło w wakacje.

I jeszcze idm, downtempo.

Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#122

pit 2 lata temu



- dużo różnych wpływów: Tangerine Dream, krauty, jakieś post-disco, minimalizm, Cyclobe, dużo zabawy
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#123

kurz 2 lata temu

https://music.amazon.com/albums/B073JCX ... a866cf618f

Dosyć stary szajs, ale ładnie kopie, mroczne techno. Ładna rzecz.

Edit. No zajebiste to jest, z tym techno to tylko jako podkład, mocno psychodeliczne to są rytmy jednak, ale nowocześnie. Polecam, naprawdę jest w tym popierdoleństwo.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#124

pit 2 lata temu

MODULISME (translates MODULARISM) is a new media supporting leftfield MODULAR SYNTHESIS.
A radio program, magazine, and above all label-like offering music for you to listen to...

MODULAR SYNTHESIS: a process for creating sounds using a synthesizer composed of a set of independent modules where each performs a function: oscillator (VCO), filter (VCF), amplifier (VCA), envelope generators, effect, mixer... The choice of modules and their interconnection is completely free in order to push further the traditional patterns...

https://www.discogs.com/label/1914015-Modulisme


Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#125

Kozioł 2 lata temu

A ja mam pytanie dziecinne i naiwne. Te wszystkie oczywiście "industrial i post plus okolice starocie," wydające ważne płyty w latach 80tych, ew 90tych.. Konkretnie ważniejsi ludzie tworzący scenę.
Czy którekolwiek z aktualnie tworzących kolektywów i projektów są właśnie wskazywane jako godni następcy?
Ewentualnie artyści mocno kolaborującym z dziadkami, co oczywiście również może być drogowskazem... Otwarte pytanie.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#126

pit 2 lata temu

Industrial, czy post-industrial jako ruch już nie istnieje.

Dla szerszej publiki wszystkie jego wpływy są żywe w szeroko rozumianej muzyce elektronicznej, alternatywnym popie i tym podobnych.

Ze świeżej krwi lubię na przykład: Holly Herndon, Hiro Kone, Hawthonn, Gazelle Twin.

Bezcielesny, bezimienny konsensu powie ci, że Oneohtrix Point Never, How to Dress Well i Arca to nowi zbawcy. Ale ja jestem skrajnie sceptyczny. Jak można brać na poważnie ludzi współpracujących z Kanyem Westem, FKA Twigs i The Weeknd? ;)
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#127

kurz 2 lata temu

Gazelle Twin to dobry trop.
Dodałbym do tego Clipping, dwa ostatnie albumy to total ciosy, połączenie hip-hopu z noiseem, industrialem, mocno przesiąknięte elektroniką.
Z Polski to cała już chyba nieżyjąca Instant Classic z Zimpelem, Dynasonic i Lotto na czele plus oczywiście Zamilska. No i Próchno, ale to na razie tylko jeden zajebisty album.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#128

Kozioł 2 lata temu

Ale ja nie pytałem o wasze gusta tylko o znane współczesne polecenia tuzów z przeszłości 🙄 Niech to będzie start np w XXIw.
😉

Edit. OK, dziwnie sformułowane. 😋
Turris Babylonica e stercore facta est.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#129

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Tutaj bedzie dobrze?

Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#130

Kozioł 2 lata temu

COLD SPRING REC WINTER SALE 4-31 JANUARY
https://coldspring.co.uk/index.php?rout ... ct/special
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#131

pit 2 lata temu

Kozioł pisze:
2 lata temu
Ale ja nie pytałem o wasze gusta tylko o znane współczesne polecenia tuzów z przeszłości 🙄 Niech to będzie start np w XXIw.
😉
W XXI wieku to zbyt daleko.

Stapleton - ludzie z którymi współpracował, czyli np. Stereolab i Larsen (nie industrial), plus swego czasu wyrażany podziw dla kobiecego hip-hopu (nie industrial)

Thirlwell - 10 tysięcy wspólnych albumów, od DJ Fooda po Bang on Can (nie industrial)

Tibet - folkowe i chamber zawijasy, Six Organs of Admittance, Antony and the Johnsons (nie industrial)

Hilmar Örn Hilmarsson - Sigur Rós

Balance - bardzo pozytywnie wyrażał się między innymi o: Earth, Oval, Primal Scream, Labradford, Drew Mulhollandzie oraz Boards of Canada

Christopherson - Scanner (kolega) i Mouse on Mars, obaj z Balancem lubili Aphex Twina

Drew McDowall - Puce Mary, Kali Malone, Hiro Kone (tu jest XXI wiek)
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#132

Kozioł 2 lata temu

pit pisze:
2 lata temu
W XXI wieku to zbyt daleko.
No ale przez pierwsze kilka lat nowego wieku, te wszystkie dziady to miały że 40 lat. Chyba że jebali młodych wilków bo jak by nie było wychowani na bitlesach 😁

Myślę że moi ulubieńcy, The Blutharsch wpasowali by się w listę.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#133

pit 2 lata temu

No to masz. Żaden nestor industrialu i okolic nawet nie zachrypnął się o Cold Meat Industry. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem.

Tak na marginesie. Jeśli chcesz możesz zajrzeć do wkładki Black Light District. Jest tam pełna lista inspiracji Coil z tamtego okresu, od alternatywnego tanga, przez całe wytwórnie z noisem po jedną taką zakonnicę z Polski.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#134

kurz 2 lata temu



Zastanawiałem się, gdzie to wrzucić, pierwsza myśl techno, ale za duża tam się dzieje, tzn. techno ostro bite to mocny początek, z tym że najlepsze zaczyna się tak od połowy, gdy do domu wchodzą goście w postaci ORPHX, King Dude, czy Cindytalk - wówczas dzieją się najfajniejsze rzeczy, w każdym bądź razie, u mnie ślad zostawiło.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#135

pit 2 lata temu

Jeszcze Pan Regis jest wśród gości.


VON HAUSSWOLFFa wyda album na żywo.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#136

pit 2 lata temu


Musique Concrete oraz drone z wpływami tradycyjnej greckiej muzyki.

https://shop.mentalgroove.ch/album/form-grows-rampant
Szykuje się wznowienie "Form Grows Rampant". Debiutanckiego albumu The Threshold HouseBoys Choir - solowego projektu Petera Christophersona założonego po zakończeniu działalności Coil.

Muzyka zawiera ogromną ilość preparowanych dźwięków, głównie mowy. Naprawdę niespotykane zderzenie psychodelii, kosmosu i dalekowschodnich rytuałów religijnych.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#137

Kozioł 2 lata temu

Kurwa leży, podoba się, fajne....
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#138

pit 2 lata temu

Kozioł pisze:
2 lata temu
Kurwa leży, podoba się, fajne....
Niezłe.


Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#139

pit 2 lata temu

Obrazek
Póki co moja płyta roku w kategorii pop.

Edit: Dodałem właściwą okładkę @Pioniere
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#140

pit rok temu


Idm w cyberpunkowych klimatach.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#141

pit rok temu

Dwa zajebiste ambientowe strzały. Żadnego dark ambientu, tylko gęsty klimat.

Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#142

Pioniere rok temu

Znany ze współpracy z: Harold Buddem, Billem Laswellem, czy Mickiem Harrisem, stacjonujący w Londynie Makaroniarz, Eraldo Bernocchi i jego projekt o nazwie {SIMM] w nieco innej niż dotychczas odsłonie - zostało dodane tu i tam nieco MC's wokaliz, tworząc swoistą mieszankę apokaliptycznych klimatów ulepionych z Illbientu, Dubu, post-Industrialu oraz Grimme. Mroczny, minimalistyczny, transowy urbanistyczny senny odjazd

Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#143

Kozioł rok temu

Odpad, powiązany z właśnie założonym tematem....

SLAID:






Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#144

kurz rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
Znany ze współpracy z: Harold Buddem, Billem Laswellem, czy Mickiem Harrisem, stacjonujący w Londynie Makaroniarz, Eraldo Bernocchi i jego projekt o nazwie {SIMM] w nieco innej niż dotychczas odsłonie - zostało dodane tu i tam nieco MC's wokaliz, tworząc swoistą mieszankę apokaliptycznych klimatów ulepionych z Illbientu, Dubu, post-Industrialu oraz Grimme. Mroczny, minimalistyczny, transowy urbanistyczny senny odjazd

Z każdym odsłuchem płytka zyskuje na jakości. Bardzo dobra polecanka.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#145

Kozioł rok temu

BC-Plajlista-copy-paste-

Szun Waves

Kuedo

Moontribe

Berlin Anatomy
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#146

pit rok temu

- nowy kawałek Marka Stewarta, no i oczywiście nie wiadomo, czy wrzucić go tu, do punku, czy może hip-hopu, a i jeszcze duby są
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#147

Kozioł rok temu

... A dwa pozostałe, słuchanie dzisiaj lubelskie folklory to glitchowy, IDMowy split sunnk i Donald Tusk Mite oraz KraUTwerk że wschodu polski.
1. Miło było
2. Jeżeli nie trafiłem z gatunkami to nie jest mi przykro. Ani głupio :mrgreen:


Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#148

pit rok temu

- materialik o Zero Kama
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5426
Rejestracja: 6 lata temu

#149

pit rok temu

- illbient, if you will
- zajebiście długie drone-folk-shoegaze-ambient-post-rockowanie
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#150

kurz rok temu



Kapela ze wsi Płock stworzyła na tym albumie muzę osadzoną gdzieś pomiędzy Scorn i Execution Ground Painkiller. Mnie zmiażdżyli.
@pit
@Vexatus
@Pioniere
@Kozioł
@Lis
@pp3088
Plus cała reszta lubiąca elektronikę, jazz inaczej, wszelakie zabawy dźwiękiem.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”