Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1711
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Dzivia

Nucleator 3 lata temu

Obrazek
Słowanie nie gorsi niż ludy północy i swoją Wardrunę mają. Choć określenie białoruskiej Dzivii owym mianem byłoby sporym uproszczeniem. Dlaczego zapytacie albo i nie? Ano dlatego, że tegoroczny Rujnuj zawiera muzykę, gdzie spokojne, folkowe plumkanie miesza się z orkiestrowym, podniosłym graniem. Gdybym miał pokusić się o jakieś drogowskazy, to odpowiednim byłaby ścieżka dźwiękowa do trzeciej części Wiedźmina. Niemniej Dzivia nie zamyka się wyłącznie w słowiańskich motywach, toteż możemy niekiedy usłyszeć rozwiązania zaczerpnięte z kultury państw Afryki czy Bliskiego Wschodu, operując choćby w orientalnych skalach.

Słucha się tego nieźle, doceniam różnorodność utworów i nastrojów, niemniej jest to płyta za długa, dlatego trzeba ją sobie spokojnie dawkować. Jej poprzedniczka, Dream Reaper, jest łaskawsza pod tym względem, a przy tym mniej rozbuchana.

Skład:
Artur Matveenko

Dyskografia:
2013 - Žniajar Mrojaŭ (Dream Reaper)
2019 - RujnujBC: https://dzivia.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/3829950-Dzivia
Ryszard pisze:
4 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:

Wróć do „Folk / Pagan / Viking”