Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Peste Noire

yog 3 mies. temu

Vexatus pisze:
3 mies. temu
Co do mojej fascynacji Raw Black Metalem to chyba nie ma tutaj nic do rozumienia. Ja po prostu uwielbiam prostą, surową i źle wyprodukowaną metalową muzykę. :)
No i takie jest Peste Noire. Oczywiście jest tu małomiasteczkowy klimat (wiejski niezbyt), dlatego jest to takie zajebiste i szczere. Jak dla mnie, nie ma bardziej francuskiej kapeli grającej francuski black metal, a gdybym żył w średniowieczu i usłyszał w kościele Ballady, to bym poszedł z nimi na krucjatę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

No to może na przykładzie, bo akurat słucham...



Taki Szron zmiata całe Peste Noire pierwszym riffem. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 mies. temu

Z całym szacunkiem do Szron, bo lubię stary i mam na półce, ale jedno to liga mistrzów, a drugie ekstraklasa (i zerowa oryginalność, w tym tego pierwszego riffu). Jeśli słuchasz Peste Noire i przeszkadza ci jakaś wiejskość, przy czym z drugiej strony wpierdalasz Goatmoon ze smakiem, to nie wiem, czy rzeczywiście ci to przeszkadza, czy na siłę szukasz powodu, bo Goatmoon jest nieporównywalnie bardziej wieśniacki - i bardzo dobrze, że jest, bo to wieśniactwo też jest szczere.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

Ale jakie znowu szukanie powodu na siłę? :) Po prostu moim zdaniem Peste Noire to słaby zespół i kompletnie mi ta muzyka nie podchodzi. No i co poradzę, że mam takie właśnie odczucia i takie zdanie? :) Po prostu nie podoba mi się i tyle, a po wydaniu ostatniej serowej płyty trudno mi ten zespół traktować poważnie i przypominam sobie o nich za każdym razem, kiedy podczas zakupów natknę się na Camembert. ;) Uczciwie muszę jednak przyznać, że niewiele znam z tej całej radosnej twórczości, bo lata temu odbiłem się od tego co miałem okazję poznać. Zaraz sobie coś od nich odpalę i zobaczymy co będzie...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 mies. temu

Ale co ma wydanie płyty z serem do czasów, kiedy grali jeden z najlepszych black metali w historii gatunku? Zanim ją nagrali, to zmienili styl z 5 razy, ale jednocześnie zawsze było wiadomo, że to Peste Noire, a takie riffy jak Szron to mogłoby zagrać 200 innych kapel i prawie nikt by nie zauważył różnicy. Sądzę, że od parunastu lat KPN ma więcej dystansu do własnego grania, niż większość kapel w tym dziale.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

yog pisze:
3 mies. temu
grali jeden z najlepszych black metali w historii gatunku
Która to ich płyta to tak zajebista zajebistość? Serio pytam, bo ja ten zespół naprawdę bardzo słabo znam. Będzie słuchana zaraz po serze.
yog pisze:
3 mies. temu
takie riffy jak Szron to mogłoby zagrać 200 innych kapel i prawie nikt by nie zauważył różnicy.
Bez żartów! Nie chodzi o same riffy tylko o to jak to jest zagrane. Szronowe gitary są tak charakterystyczne, że raczej trudno pomylić z jakimś innym zespołem. A kiedy wchodzi wokal to już naprawdę żadnych wątpliwości być nie może co to za zespół.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 mies. temu

1 i 3 Peste Noire najlepszy black metal, z czego 1 bardziej black metal, 3 bardziej najlepszy.

Nie przesadzałbym z tą charakterystycznością, ot bardzo dobry black metal bez zbędnych ozdobników, ale jednak nic nowego do gatunku nie wnieśli.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

yog pisze:
3 mies. temu
3 bardziej najlepszy.
Będzie sprawdzane.
yog pisze:
3 mies. temu
Nie przesadzałbym z tą charakterystycznością
No to widocznie słyszymy zupełnie inaczej, bo dla mnie riffy i brzmienie szronowych gitar są bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 mies. temu

Riffy Szron brzmią tak, jakby je mogło Darkthrone nagrać, riffów Peste Noire by nie mogło Darkthrone nagrać.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

yog pisze:
3 mies. temu
Riffy Szron brzmią tak, jakby je mogło Darkthrone nagrać, riffów Peste Noire by nie mogło Darkthrone nagrać.
Riffy Szron brzmią jak riffy Szron. Darkthrone by mogli wszystko nagrać!!! :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 mies. temu

Czy będziemy świadkiem klasyka, o którym wiele razy pisałem czyli no za chuja mi się nie podoba ale skoro słuchają inni to będę słuchał do bólu.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4206
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 3 mies. temu

Ja tylko wtrącę, że jeśli o najlepsze Pestki chodzi, to żadne Ballady czy debiut (chociaż to są przesztosy, rzecz jasna, a debiut to długi czas była moja ulubiona płyta) a L'ordue a l'etat Pur!!!!

To jest kwintesencja tego, czym jest Peste Noire zamknięta w ramach jednej godzinnej płyty.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 mies. temu

Szkoda tylko, że pierwsze 20 minut tej godzinnej płyty jest znacznie gorsze od reszty.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4206
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 3 mies. temu

Nie masz pojęcia o czym piszesz, ewentualnie po prostu się nie znasz.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 mies. temu

Niestety piszę to z bólem serca ale Miechu ma rację.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

Hajasz pisze:
3 mies. temu
Czy będziemy świadkiem klasyka, o którym wiele razy pisałem czyli no za chuja mi się nie podoba ale skoro słuchają inni to będę słuchał do bólu.
Nie, nie będziesz. Prędzej będziesz świadkiem Johowy... :D Jak na razie to przesłuchałem dokładnie ostatniego pełniaka i zdania o zespole nie zmieniłem. Na całej płycie są może z dwa ciekawe riffy, najlepiej wypadają na niej chyba żeńskie wokale, najbardziej w pamięci utkwiły mi fałsze w solówce z przedostatniego kawałka, a największą zaletą płyty jest jej długość, bo trwa tylko nieco ponad pół godziny... Może jutro kolejną płytę odpalę.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 mies. temu

Słuchałem tej dudusiowej płyty ostatnimi miesiącami sporo i najlepiej mi się jej słuchało chodząc po mieście kiedy odpalałem od trzeciego kawałka :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1142
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 3 mies. temu

yog pisze:
3 mies. temu
Godzinkę temu wleciał na jutub remix Turbofaszyzmu autorstwa Dj Nocide.

Może i bym wysłuchał tego w całości, ale gdyby był klasyczny podkład rapowy, typu boom bap, etc. A tak to nie chce mi się słuchać tych drillowych gówien dla poserów.

Vexatus pisze:
3 mies. temu
Ale jakie znowu szukanie powodu na siłę? :) Po prostu moim zdaniem Peste Noire to słaby zespół i kompletnie mi ta muzyka nie podchodzi. No i co poradzę, że mam takie właśnie odczucia i takie zdanie? :) Po prostu nie podoba mi się i tyle, a po wydaniu ostatniej serowej płyty trudno mi ten zespół traktować poważnie i przypominam sobie o nich za każdym razem, kiedy podczas zakupów natknę się na Camembert. ;) Uczciwie muszę jednak przyznać, że niewiele znam z tej całej radosnej twórczości, bo lata temu odbiłem się od tego co miałem okazję poznać. Zaraz sobie coś od nich odpalę i zobaczymy co będzie...
No właśnie, przecież ten ostatni album to jest takie granie, że puszczasz babci w samochodzie podczas trasy na imieniny do wujka i cały czas uśmiech od ucha do ucha, bo cudowna muzyka ludowa się sączy@!

Kurwa peste noirarze to na prawdę już hipstertstwo zakrawające o psychiatryk.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 mies. temu

Derelict pisze:
3 mies. temu
No właśnie, przecież ten ostatni album to jest takie granie, że puszczasz babci w samochodzie podczas trasy na imieniny do wujka i cały czas uśmiech od ucha do ucha, bo cudowna muzyka ludowa się sączy@!
A czy ktoś gdzieś tu pisał, że jest inaczej? To właśnie taka płyta, jakiś folko-szanson, granko niezwykle niezobowiązujące. Dlatego też nie czaję, po co Vexio ją odpalał, skoro się do tej pory do Peste Noire nie przekonał. Chyba po to, żeby się odpowiednio nastawić przed sprawdzaniem kolejnej i uznać, że jednak od początku miał rację :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

Oczywiście! Od samego początku miałem rację. :D
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4206
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 3 mies. temu

yog pisze:
3 mies. temu
Chyba po to, żeby się odpowiednio nastawić przed sprawdzaniem kolejnej i uznać, że jednak od początku miał rację :)
To zupełnie tak, jak niektórzy w przypadku najlepszej płyty zespołu, wymienionej kilka postów wyżej. Na złość mamie nie posłucham rekomendowanej przez mądrzejszych od siebie jako najlepszej, a kiedy już poleci, to będę odpowiednio nastawiony, że wcale najlepszą nie jest ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

Dorabiacie jakąś krzywą ideologię do prostego faktu, że po prostu otworzyłem profil Peste Noire na MA i zacząłem przerabianie dyskografii od końca... :D
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1730
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 3 mies. temu

Vexatus pisze:
3 mies. temu
zacząłem przerabianie dyskografii od końca... :D
W zasadzie zrobiłeś najgorzej jak tylko można ...bo biorąc pod uwagę Twoje zainteresowania raw bm powinieneś zacząć od La Sanie... i dem.

Co do faktycznie przezaaajebistej L'ordure... przywołanej przez DD, czy świetnych ballad yoga...to ja tam zostawiłbym to na później - pierwsza z nich ma kobylaste 10cio minutowe numery /ba, jeden 20to...*/ a druga jest stosunkowo delikatna ...więc obie na początek by kogoś zachęcić? Chyba nie.

*ten kawałek to faktycznie esencja KPN - od miejskiej patologii z przeładunkami broni, syrenami w tle, przez przepiękne damskie wstawki, po typową Faminową chamówę.

Edit - jeszcze jedno. Zakładam, że wiesz że Francuzi nie są apolityczni...więc może to jest też kwestia istotna u Ciebie (i innych oponentów) w odbiorze ich muzy i podświadomie nastawiasz się >anty<...
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

brzask pisze:
3 mies. temu
[Edit - jeszcze jedno. Zakładam, że wiesz że Francuzi nie są apolityczni...więc może to jest też kwestia istotna u Ciebie (i innych oponentów) w odbiorze ich muzy i podświadomie nastawiasz się >anty<...
Nie są apolityczni? Nie wiedziałem... :D :D :D
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 mies. temu

Wszystko na tym świecie jest polityczne.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 mies. temu

brzask pisze:
3 mies. temu
*ten kawałek to faktycznie esencja KPN - od miejskiej patologii z przeładunkami broni, syrenami w tle, przez przepiękne damskie wstawki, po typową Faminową chamówę.
Jak dla mnie najlepszy utwór na płycie. Dwa wcześniejsze mi się pewnie tak nie spodobały, bo żałowałem 260 zeta na winyl. Na szczęście się wyprzedały ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1142
Rejestracja: 5 lata temu

Derelict 3 mies. temu

Dla jaj sobie zapuściłem tą ostatnią płytę, no i kurwa, przecież tam są akordy rodem z horytnicy. Disco francolo ludowy black metal. A najzabawniejsze jest to, że jakościowo najlepsze są te części folkowe :lol: :lol: :lol:
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 mies. temu

Dziwnym nie jest.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 mies. temu

Oczywiście, że nie, bo to banda wieśniaków. :D
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 mies. temu

L'ordue a l'etat Pur jest znowu dostępne na LP.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4206
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 2 mies. temu

A to nie jest to samo wydanie, co z zeszłego roku? Chyba sobie zamówię, bo brak ci u mnie Pestek na JSN.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 mies. temu

Nie wiem nic ponad to, co pisał brzask, mam dwa razy Pastorałki i niby jest to samo, ale imo się minimalnie różnią odcieniem okładki.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1730
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 mies. temu

Kiedyś coś zamawiałem i zaczęły przychodzić powiadomienia - ostatnie sprzed 2tyg dotyczyło właśnie m.in wznowienia 'L'Ordure...' -
[02.2024]
The next PESTE NOIRE album (Livre II - Dieppe) and L'Ordure à l'état pur LP (2nd press) will be out before the end of the month.
Best regards,
F

Przy okazji dzisiejsze 2 strzały!💪
Obrazek
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Wróć do „Black Metal”