Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3313
Rejestracja: 5 lata temu

Innumerable Forms

Pioniere 3 lata temu

Obrazek
Dziś ukazał się Punishment in Flesh, bardzo dobry debiutancki longplay podopiecznych Profound Lore Records. Amerykanie z Innumerable Forms pochodzą z Bostonu i grają od 2007 roku. Skład grupy zasilili oprócz założyciela Justina DeTore muzycy znani ze współpracy z grupami takimi jak: Impalers, Genocide Pact, Iron Lung, Gehenna (US_Nevada), Rival Mob, Mammoth Grinder, czy Power Trip.

Album zawiera dość dynamiczny, utrzymany przeważnie w średnich tempach, brutalny, acz nie pozbawiony melodyjnych wkrętów i chorobliwe mrocznej atmosfery Death/Doom Metal. Coś jakby pozwolić Incantation chwilami zwolnić do tempa Doom Metalu, czy nawet okazjonalnie Funeral Doom, po czym przyspieszyć do swego typowego szaleńczego pędu, nadając muzie przesiąknięty furią, morderczy klimat Death/Doom Metalu lat 90-tych.

Powinno się spodobać zarówno fanom: starego Autopsy, Funebrarum, Winter, Swallowed, czy też ww. Incantation.

Obrazek
Skład:
Doug Cho - Bass Give, Rival Mob
Connor Donnegan - Drums Genocide Pact, Red Death, Witchtrial, Amputation Spree (live), Abuse, Line of Sight, Protester, ex-Power Trip (live)
Jensen Ward - Guitars Iron Lung, ex-Gehenna
Chris Ulsh - Guitars Impalers, Iron Age, Mammoth Grinder, Power Trip, ex-Hatred Surge, Strutter, Vaaska, ex-Faithealer
Justin DeTore - Everything (2007-2016), Vocals, Guitars (2017-present) Devil's Dare, Magic Circle, Stone Dagger, Sumerlands, ex-Death Evocation, ex-Taste of Fear, Boston Strangler, ex-Mental (USA), ex-Mentally Challenged, ex-Mind Eraser, ex-No Tolerance, ex-Prisoner Abuse, ex-R'n'R, ex-Righteous Jams, ex-Shot Dead, ex-Soul Swallower, ex-The Rival Mob, ex-World War 4
▼ Muzycy koncertowi
Doug Cho - Bass Give, Rival Mob
Brian Boeckman - Drums Impalers (live), ex-Mammoth Grinder
Jensen Ward - Guitars Iron Lung, ex-Gehenna
Chris Ulsh - Guitars Impalers, Iron Age, Mammoth Grinder, Power Trip, ex-Hatred Surge, Strutter, Vaaska, ex-Faithealer

Alex Hughes - Bass Holy Money, Sungod, Insect Warfare (live), ex-Hatred Surge, Sacred Shock, ex-Iron Age, ex-Mammoth Grinder, ex-Machine Gun Romantics
Dyskografia:
2010 - Dark Worship [EP]
2012 - Frozen to Death [kompilacja]
2013 - Innumerable Forms / Blessed Offal [split]
2015 - Melbourne Worship [video]
2016 - Promo 2016 [demo]
2018 - Punishment in Flesh
MA: https://www.metal-archives.com/bands/In ... 3540302585
FB: https://www.facebook.com/Innumerable-Fo ... 4799140204
BC: https://innumerableforms.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 3872
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Stolica Kujaw Zachodnich

Vexatus 3 lata temu

Ten ich debiutancki album to jedna z ciekawszych płyt jakie ostatnio słyszałem. Jeszcze cała płyta nie przeleciała, ale jak na razie dużo więcej tutaj Doom niż Death. Klimat fenomenalny robią, a wokale zrywają papę z dachu. :)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3313
Rejestracja: 5 lata temu

Pioniere 3 lata temu

No nakład kasety, która wyprodukowali jako pierwszą, w dniu premiery już wyprzedany.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1676
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 3 lata temu

Lubię to. Punishment in Flesh to kopalnia ciężkich utworów miażdżących niczym gąsienice niemieckiego tygrysa alianckich żołnierzy, od czasu do czasu okraszonych pełzającymi melodiami. Finowie potrafią też przyśpieszyć czy uciec w generowanie chorobliwej atmosfery niczym z opuszczonego psychiatryka. Wokale to standard dla tej odmiany death metalu, niemniej gardłowy bardło ładnie wyrzyguje kolejne frazy. I wszystko niby fajnie, ale nie ma tu mowy o rewolucjiL wszystko to już słyszeliście wcześniej po co najmniej kilkanaście razy. Ale co z tego, skoro płyta IF sprawia tyle radochy?
Ryszard pisze:
3 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1382
Rejestracja: 4 lata temu

pp3088 3 lata temu

Bardzo dobre granie. Oczywiste wpływy Funebrarum, chociaż tutaj jest chyba nawet więcej doom. Ja osobiście bym to zaszufladkował jako death/doom 1 fali, czyli "zimowo-autopsyjne" granie. Przy czym nie ma to najmniejszego znaczenia, bo kapela wie co robi i wie jak należy takie granie grać. No i te smakowite, niemalże funeral doomowe partie. Super sprawa.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4085
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 lata temu

Z pewną taką dozą niepokoju podchodziłem do tej płyty ponieważ po pierwsze nie mam mokrych gaci na widok logo Profound Lore Records a po drugie jak słyszę Incantation to uciekam. A ową płytkę posłuchałem sobie dzisiaj kilka razy no i powiem, że fajne to. Stary poczciwy deciorek zajeżdżający często w okolice placu budowy z walcami drogowymi. Na całe szczęście tego doomu nie jest sporo i klasyczny death metal przeważa. No i chyba bardziej wyczaiłem swoisty klimat Autopsy na tej płycie niż walcownię od Incantation.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Death Metal”