Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Dragon

Vexatus 2 lata temu

Obrazek
Dragon to utworzony w 1984 roku polski zespół grający Thrash/Death Metal.

Na koncie ma 5 pełniaków, w tym moją ulubioną płytę Sacrifice, którą serdecznie polecam. Styl zespołu ewoluował i zmieniał się przez lata. Na MA Dragon opisany jest miedzy innymi jako Industrial Hard Rock... Być może jakoś diametralnie zmienili styl na ostatniej płycie z 1999 roku - nie wiem, bo płyty nie mam i jej nie słyszałem.

Zespół zakończył działalność w 2000 i reaktywował się w 2016 roku - do tej pory nie nagrali jeszcze żadnego nowego materiału.

Obrazek
Dyskografia:
1987 - Metal Invasion [split]
1987 - Metalmania '87 [split]
1988 - Metalmania '88 [split]
1989 - Horde of Gog
1990 - Fallen Angel
1991 - Scream of Death
1994 - Sacrifice
1999 - Twarze

Skład:
Jarek Gronowski - Guitars (1984-2000, 2016-present), Vocals (1986, 1989) ex-Kat, ex-Adrenalina
Adrian "Fred" Frelich - Vocals (1989-2000, 2016-present) ex-THD, ex-Cremator, ex-Necrophobic, ex-Thriller
Krzysztof "Fazi" Oset - Bass (2016-present) ex-Alkatraz, ex-Kat, ex-Kat & Roman Kostrzewski (live)
Ireneusz Loth - Drums (2019-present) ex-Kat, ex-Kat & Roman Kostrzewski, ex-Pik (live), ex-Sami
▼ Byli muzycy
Tom Woryna - Bass (?-2000) ex-Crystal Viper, ex-Gilotyna, ex-Adrenalina
Tomasz Dańczak - Drums (?-2000) Black from the Pit, Börn Again, Crystal Viper, ex-Scream, ex-Darzamat, ex-Adrenalina
Leszek "Spider" Jakubowski - Guitars
Zbigniew Stężały - Vocals
Marek Gania - Vocals (?-1986)
Krzysztof "Ziga" Nowak - Bass (1984-1988) Kruk
Marek Wojcieski (R.I.P. 2013) - Drums (1984-1986), Vocals (1986-1988)
Krystian "Bomba" Bytom - Drums (1986-1994, 2016-2019) MidnightDate, ex-Gilotyna, ex-M.A.S.H., ex-Darzamat, ex-Under Forge, ex-Diachronia, ex-Dark Empire, ex-Vehement Thrower (live)
Grzegorz "Demon" Mroczek - Bass (1989-1994, 2016) ex-Gilotyna

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Dragon/2546

Tagi:
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator 2 lata temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
Być może jakoś diametralnie zmienili styl na ostatniej płycie z 1999 roku - nie wiem, bo płyty nie mam i jej nie słyszałem.
No i nic absolutnie nie straciłeś, bo syf to nieziemski. Nie wiem, czy to industrial czy rock, ale mniejsza z tym, bo to po prostu gówno. Zresztą poprzedzający go Sacrifice już był poważnym spadkiem formy. Pozostałe nagrania cenię, z naciskiem na najbardziej thrashową Hordę Goga - znakomity album z pomysłowo zaaranżowanymi kompozycjami. Uwielbiam choćby Wieczne Odpoczywanie ze świetnymi riffami i fajnym refrenem. Oczywiście tylko w wersji polskiej, po angielsku brzmi to już nieco gorzej. Fajnie by było, jakby nagrali coś i zreflektowali się po tym badziewiu Twarze.
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 lata temu

Nucleator pisze:
2 lata temu
Pozostałe nagrania cenię, z naciskiem na najbardziej thrashową Hordę Goga - znakomity album z pomysłowo zaaranżowanymi kompozycjami.
Zespół zasłynął tym, że na płycie Horda Goga, słychać wyraźnie jak Gerald Niemczyk w jednym z utworów zgubił rytm na perkusji!!! Tak to zostało wydane. Spora plama.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Whoa, to na Hordzie Goga gra ten sam słynny Gerard, który to się po przygodzie z Holy Death nawrócił? :D

edit: wg. M-A chyba jednak kto inny tam gubił rytm u Dragona :P

Ta płytka, którą @Vexatus najbardziej poleca leży w Media Markt za 20zł. Nie słyszałem, więc nie kupiłem ;P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
Zespół zasłynął tym, że na płycie Horda Goga, słychać wyraźnie jak Gerald Niemczyk w jednym z utworów zgubił rytm na perkusji!!! Tak to zostało wydane. Spora plama.
Nie no, z tą plamą to bym się tak nie rozpędzał. Chłopaki mieli problemy podczas nagrywania w Giełdzie, goniły ich terminy, więc może z braku czasu to przeszło. Niemniej np. na Endless Pain też niekiedy Ventor rozmijał się z pozostałymi partiami i nic to tej płycie nie ujmuje. A na perkusji grał wtedy Krystian Bytom - tak przynajmniej widnieje w booklecie.
Ryszard pisze:
rok temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 lata temu

A to przepraszam Pana Gerarda za zniesławienie. Coś mi się pochrzaniło.

W takim razie to pan Bomba dał taką plamę. Zgubienie rytmu to mało powiedziane, tam słychać jak kolega się totalnie pogubił.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Irek Loth nowym perkusistą Dragona!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus rok temu

Może wreszcie coś nagrają...
deathwhore
Tormentor

deathwhore rok temu

Może. Tylko po co?
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
ptrknknc
Master Of Puppets

ptrknknc rok temu

Jeśli mają zamiar nagrywać to jak oba Katy to może coś wyjdzie, ale nie spodziewałbym się nowości od Dragona przed 2026.
Prawda to Metal. I piwko.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Dramaty z Kata się przeniosły i na Dragona, więc wydają oświadczenia, bo tak najłatwiej zyskać rozgłos i nabrać wiatru w żagle :)

Pierdolenie na zasadzie "- To jego wina, nie nasza! - Nie, wasza!". Nie chciało mi się czytać całego.
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor

EdusPospolitus 7 mies. temu

Jakiś tam nowy utwór udostępnili, straszne gówno, brzmi jakby skrzyżowano Kata i jakieś Frontside :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
wyziew

wyziew 7 mies. temu

Emerytura, nie granie. Nie mają już nic do powiedzenia. Niestety.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 7 mies. temu

yog pisze:
rok temu
Dramaty z Kata się przeniosły i na Dragona, więc wydają oświadczenia, bo tak najłatwiej zyskać rozgłos i nabrać wiatru w żagle :)

Pierdolenie na zasadzie "- To jego wina, nie nasza! - Nie, wasza!". Nie chciało mi się czytać całego.
A ja przeczytałem. Cóż, hura optymizm reaktywacji, a potem proza życia. Zarazem pewnie wstyd przed samym sobą, by powiedzieć uczciwie- nie chce mi się...

I wszystko ładnie, tylko... nowy utwór Dragona jest strasznie kiepski, nie wiem też, kto im doradzał ten klip, ale to nie był ich przyjaciel. Zarazem kicz, a ponadto natrzepanie dwustu elementów... wystarczyło dać zapis z koncertu i tyle. ew plus migawki z kronik.

Mam spore obawy, co z tego wyjdzie, wizja KATastrofy a'la Luczyk? Chyba niestety tam to zmierza. Płyta dla nikogo, nijaka i co najgorsze, chyba naprawdę zagrana z pasją.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 7 mies. temu

Pozwoliłem sobie posłuchać pobieżnie albumu z 1999 roku. Według mnie tzw. "start/stop" riffy nie czynią industrial rocka. Z drugiej strony pod tą etykietą upchnięto tak obrzydliwe albumy, że jeden więcej nie czyni różnicy.
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 7 mies. temu

EdusPospolitus pisze:
7 mies. temu

Jakiś tam nowy utwór udostępnili, straszne gówno, brzmi jakby skrzyżowano Kata i jakieś Frontside :)
Smok z tego teledysku jest jeszcze gorzej zrobiony, niż ten z serialu o Wiedźminie z Żebrowskim w roli głównej. A to już naprawdę o czymś świadczy...

Wróć do „Thrash Metal”