Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6233
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Dragon

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Dragon to utworzony w 1984 roku polski zespół grający Thrash/Death Metal.

Na koncie ma 5 pełniaków, w tym moją ulubioną płytę Sacrifice, którą serdecznie polecam. Styl zespołu ewoluował i zmieniał się przez lata. Na MA Dragon opisany jest miedzy innymi jako Industrial Hard Rock... Być może jakoś diametralnie zmienili styl na ostatniej płycie z 1999 roku - nie wiem, bo płyty nie mam i jej nie słyszałem.

Zespół zakończył działalność w 2000 i reaktywował się w 2016 roku - do tej pory nie nagrali jeszcze żadnego nowego materiału.

Obrazek
Skład:
Jarek Gronowski - Guitars (1984-2000, 2016-present), Vocals (1986, 1989) ex-Kat, ex-Adrenalina
Adrian "Freddy" Frelich - Vocals (1989-2000, 2016-present) ex-THD, ex-Cremator, ex-Necrophobic, ex-Thriller
Krzysztof "Fazi" Oset - Bass (2016-present) ex-Alkatraz, ex-Kat, ex-Kat & Roman Kostrzewski (live)
Mikołaj Toczko - Drums (2020-present) pARTyzant
▼ Byli muzycy
Tom Woryna - Bass (?-2000) ex-Crystal Viper, ex-Gilotyna, ex-Adrenalina
Golem - Drums (?-2000) Black from the Pit, ex-Börn Again, ex-Scream, ex-Crystal Viper, ex-Darzamat, ex-Adrenalina
Leszek "Spider" Jakubowski - Guitars ex-Piersi
Marek Gania - Vocals (?-1986)
Zbigniew Stężały - Vocals
Krzysztof "Ziga" Nowak - Bass (1984-1988) Kruk
Marek Wojcieski (R.I.P. 2013) - Drums (1984-1986), Vocals (1986-1988)
Krystian "Bomba" Bytom - Drums (1986-1994, 2016-2019) Iscariota, ex-Gilotyna, ex-M.A.S.H., ex-Darzamat, ex-MidnightDate, ex-Diachronia, ex-Vehement Thrower (live), ex-Dark Empire, ex-Under Forge
Grzegorz "Demon" Mroczek - Bass (1989-1994, 2016) ex-Gilotyna
Ireneusz Loth - Drums (2019-2020) ex-Sweet Killer, ex-Kat, ex-Kat & Roman Kostrzewski, ex-Alkatraz (live), ex-Pik (live), ex-Sami
Dyskografia:
1987 - Metal Invasion [split]
1987 - Metalmania '87 [split]
1988 - Metalmania '88 [split]
1989 - Horde of Gog
1990 - Fallen Angel
1991 - Scream of Death
1994 - Sacrifice
1999 - Twarze



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Dragon/2546
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#2

Nucleator 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
Być może jakoś diametralnie zmienili styl na ostatniej płycie z 1999 roku - nie wiem, bo płyty nie mam i jej nie słyszałem.
No i nic absolutnie nie straciłeś, bo syf to nieziemski. Nie wiem, czy to industrial czy rock, ale mniejsza z tym, bo to po prostu gówno. Zresztą poprzedzający go Sacrifice już był poważnym spadkiem formy. Pozostałe nagrania cenię, z naciskiem na najbardziej thrashową Hordę Goga - znakomity album z pomysłowo zaaranżowanymi kompozycjami. Uwielbiam choćby Wieczne Odpoczywanie ze świetnymi riffami i fajnym refrenem. Oczywiście tylko w wersji polskiej, po angielsku brzmi to już nieco gorzej. Fajnie by było, jakby nagrali coś i zreflektowali się po tym badziewiu Twarze.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5276
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#3

Hajasz 6 lata temu

Nucleator pisze:
6 lata temu
Pozostałe nagrania cenię, z naciskiem na najbardziej thrashową Hordę Goga - znakomity album z pomysłowo zaaranżowanymi kompozycjami.
Zespół zasłynął tym, że na płycie Horda Goga, słychać wyraźnie jak Gerald Niemczyk w jednym z utworów zgubił rytm na perkusji!!! Tak to zostało wydane. Spora plama.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17497
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 6 lata temu

Whoa, to na Hordzie Goga gra ten sam słynny Gerard, który to się po przygodzie z Holy Death nawrócił? :D

edit: wg. M-A chyba jednak kto inny tam gubił rytm u Dragona :P

Ta płytka, którą @Vexatus najbardziej poleca leży w Media Markt za 20zł. Nie słyszałem, więc nie kupiłem ;P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#5

Nucleator 6 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
Zespół zasłynął tym, że na płycie Horda Goga, słychać wyraźnie jak Gerald Niemczyk w jednym z utworów zgubił rytm na perkusji!!! Tak to zostało wydane. Spora plama.
Nie no, z tą plamą to bym się tak nie rozpędzał. Chłopaki mieli problemy podczas nagrywania w Giełdzie, goniły ich terminy, więc może z braku czasu to przeszło. Niemniej np. na Endless Pain też niekiedy Ventor rozmijał się z pozostałymi partiami i nic to tej płycie nie ujmuje. A na perkusji grał wtedy Krystian Bytom - tak przynajmniej widnieje w booklecie.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5276
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#6

Hajasz 6 lata temu

A to przepraszam Pana Gerarda za zniesławienie. Coś mi się pochrzaniło.

W takim razie to pan Bomba dał taką plamę. Zgubienie rytmu to mało powiedziane, tam słychać jak kolega się totalnie pogubił.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17497
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 5 lata temu

Irek Loth nowym perkusistą Dragona!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6233
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#8

Vexatus 5 lata temu

Może wreszcie coś nagrają...
Raw Black Metal w rowie!!!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4430
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#9

deathwhore 5 lata temu

Może. Tylko po co?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
ptrknknc
Master Of Puppets
Posty: 173
Rejestracja: 5 lata temu

#10

ptrknknc 5 lata temu

Jeśli mają zamiar nagrywać to jak oba Katy to może coś wyjdzie, ale nie spodziewałbym się nowości od Dragona przed 2026.
Prawda to Metal. I piwko.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17497
Rejestracja: 7 lata temu

#11

yog 5 lata temu

Dramaty z Kata się przeniosły i na Dragona, więc wydają oświadczenia, bo tak najłatwiej zyskać rozgłos i nabrać wiatru w żagle :)



Pierdolenie na zasadzie "- To jego wina, nie nasza! - Nie, wasza!". Nie chciało mi się czytać całego.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#12

EdusPospolitus 4 lata temu



Jakiś tam nowy utwór udostępnili, straszne gówno, brzmi jakby skrzyżowano Kata i jakieś Frontside :)
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
wyziew
Posty: 39
Rejestracja: 5 lata temu

#13

wyziew 4 lata temu

Emerytura, nie granie. Nie mają już nic do powiedzenia. Niestety.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#14

Zsamot 4 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
Dramaty z Kata się przeniosły i na Dragona, więc wydają oświadczenia, bo tak najłatwiej zyskać rozgłos i nabrać wiatru w żagle :)



Pierdolenie na zasadzie "- To jego wina, nie nasza! - Nie, wasza!". Nie chciało mi się czytać całego.
A ja przeczytałem. Cóż, hura optymizm reaktywacji, a potem proza życia. Zarazem pewnie wstyd przed samym sobą, by powiedzieć uczciwie- nie chce mi się...

I wszystko ładnie, tylko... nowy utwór Dragona jest strasznie kiepski, nie wiem też, kto im doradzał ten klip, ale to nie był ich przyjaciel. Zarazem kicz, a ponadto natrzepanie dwustu elementów... wystarczyło dać zapis z koncertu i tyle. ew plus migawki z kronik.

Mam spore obawy, co z tego wyjdzie, wizja KATastrofy a'la Luczyk? Chyba niestety tam to zmierza. Płyta dla nikogo, nijaka i co najgorsze, chyba naprawdę zagrana z pasją.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5473
Rejestracja: 6 lata temu

#15

pit 4 lata temu

Pozwoliłem sobie posłuchać pobieżnie albumu z 1999 roku. Według mnie tzw. "start/stop" riffy nie czynią industrial rocka. Z drugiej strony pod tą etykietą upchnięto tak obrzydliwe albumy, że jeden więcej nie czyni różnicy.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6233
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#16

Vexatus 4 lata temu

EdusPospolitus pisze:
4 lata temu


Jakiś tam nowy utwór udostępnili, straszne gówno, brzmi jakby skrzyżowano Kata i jakieś Frontside :)
Smok z tego teledysku jest jeszcze gorzej zrobiony, niż ten z serialu o Wiedźminie z Żebrowskim w roli głównej. A to już naprawdę o czymś świadczy...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#17

EdusPospolitus 3 lata temu

Także ten, nowy album się szykuje, "Arcydzieło Zagłady" się zwie :)

Obrazek

1. Przemoc
2. RTH
3. Nie zginaj kolan
4. Czas umiera
5. Arcydzieło zagłady
6. Skaza
7. Kłamca
8. Klatka przeznaczenia
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
deathwhore
Tormentor
Posty: 4430
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#18

deathwhore 3 lata temu

Chyba Dragon trzyma poziom!
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Elementw
Master Of Puppets
Posty: 194
Rejestracja: 5 lata temu

#19

Elementw 3 lata temu

Wolałbym jakby trzymał poziom w stylu Hordy albo Upadłego. Jak zgredy wracają to przecież dla zgredów.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2948
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#20

Szajtan 3 lata temu

Dragon prezentuje teledysk do tytułowego utworu z płyty “Arcydzieło zagłady”

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17497
Rejestracja: 7 lata temu

#21

yog 3 lata temu

Drodzy Państwo, przy wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 ukaże się winylowa edycja płyty o tytule, po wymówieniu którego nie trzeba już nic dodawać - Arcydzieła Zagłady.
Najnowszy krążek zespołu zawiera wszystko to, co uwielbiają fani Dragona - porywające solówki, mocne bębny i zaangażowane teksty. Przedsprzedażowa cena - 74.99 PLN - obowiązuje do 8 kwietnia wyłącznie w sklepie Metal Mind Shop!

https://shop.metalmind.com.pl/7461,produkt,pl.html
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2948
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#22

Szajtan rok temu

Upadły Anioł II promuje najnowszą płytę Unde Malum która ukaże się w najbliższy piątek 24 lutego z logiem Metal Mind Productions.
Obrazek
Lista utworów:
1. Powrócą Kiedy Mniej
2. Upadły Anioł Ii
3. Fanatyczne Dogmaty
4. Piewcy Chorych Kłamstw
5. Unde Malum I
6. Nie Zabijaj Ze Strachu
7. Agonia Wskrzeszenia
8. Unde Malum II
9. Nie Mieszaj W To Diabła
10. Trupie Imperium
11. Unde Malum III

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2681
Rejestracja: 7 lata temu

#23

dj zakrystian rok temu

Na pewno sprawdzę całość. Kasy z tego nie mają. Chce im się dalej i fajnie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17497
Rejestracja: 7 lata temu

#24

yog rok temu

Wspaniała retro okładka, chyba znajomy robił ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#25

Zsamot rok temu

dj zakrystian pisze:
rok temu
Na pewno sprawdzę całość. Kasy z tego nie mają. Chce im się dalej i fajnie.
Nie, ale już poprzedni album był super. Liczę, że ten będzie równie dobry. Okładki... Szczerze mówiąc, to mogliby kupić jakieś fotki, albo od znajomego odkupić.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2970
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#26

Vortex rok temu

W zasadzie tylko "Fallen Angel" (który zawsze lubiłem) zawsze gdzieś tam mi się przewijał. Trzeba będzie resztę sprawdzić.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#27

Zsamot rok temu

Jak sobie zrobisz mały filtr na kicz- m.in.okładka..., to ostatni album jest świetny. Dla mnie szacun, że tak dobrze wrócili. Koncerty, zaangażowanie... Nawet nie będę wspominał pieniędzy, bo tylko turbo debil oczekiwałby po tym zarobku. Oby im się jak najdłużej chciało.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6233
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#28

Vexatus 6 mies. temu

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2970
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#29

Vortex miesiąc temu

Jednak debiut to jest kuźwa mega cool granie. Gdyby to miało wyglądać w ich przyszłości w ten sposób, to Vadery i Behemothy miałyby porządnego konkurenta na naszej scenie. Technicznie...najlepsza kapela thrash w naszym kraju.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#30

Zsamot miesiąc temu

Ja jednak najbardziej lubię "Scream of death". Mimo kretyńskiej okładki.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Wróć do „Thrash Metal”