Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Autopsy

#101

Blind 3 lata temu

Słuchałem wczoraj tej koncertówki i naprawdę solidna, fajna rzecz. Set prawie cały złożony z klasyków. Przy początku "Torn from the Womb" ciary na ciele. W pewnym momencie też Chris sobie małą bekę z Limp Bizkit kręci :D
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#102

yog 2 lata temu

Basista Joe Trevisano opuścił kapelę po 13 latach.
Surreal as it is, our long time bass player and friend Joe Trevisano has left the band.

Joe has been making records and kicking ass on stage all over the world with us for the entire chapter two of Autopsy going back to 2008. And before that he was in Abscess going back to 1997, and even before that...we knew Joe from the local scene around 1991 when he was in Von, so we have a long history together. Let it be known the split is on good terms.

Joe has decided to shift his focus to his family and we support him on this 100% and will always consider him part of the Autopsy gang.

In the meantime fear not, Autopsy will continue to forge ahead and we will keep you all posted on developments. We are not done crushing your skulls yet, so consider yourselves warned.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#103

Sacrum_Profanum 2 lata temu

Smutnawo, ale mam nadzieje że znajdą kogoś kto wniesie coś nowego i doda coś świeżego do tego trupa ( w pozytywnym sensie trupa oczywiście). Najbardziej z jego bejs lajnów to mi chyba zapadł w pamięć z numeru ''After The Cutting''. Dojebane przejścia tam są na początku numeru. Więcej konkretów w stanie podać nie jestem, ale brał udział w nagrywaniu dwóch świetnych płyt ME oraz Tornistrów które cenie sobie chyba nawet bardziej, ale takie Dirty Gore Whore to wg jest jedna z ich życiówek.

Do THR wracam rzadko, nie wiem w sumie czemu się nie zakumplowaliśmy, ale zawsze można to naprawić, wszak ekipa nigdy nie dała plamy.

Chciałbym dodać że bardzo mi się podoba sposób napisania i treść tego posta, miło widzieć jak ludzie z TAKICH kapel jak Autopsy, rozchodzą się w zgodzie, w porozumieniu, pozostając na stopie przyjacielskiej nie robiąc przy tym sztucznych afer. Szacunek się należy.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#104

EdusPospolitus 2 lata temu

Po czasie mogę stwierdzić, że "The Headless Ritual" najlepiej mi podchodzi z tych powrotnych materiałów, mimo że wszystkie trzymają dobry poziom. Świetna dawka patologii i chorych melodii, w większych proporcjach niż na krążkach jakie znajdują się pomiędzy nim :)

Aha, no i mogliby w końcu pełniaka sklecić.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#105

Szajtan 2 lata temu

Autopsy anonsuje nowego basistę - Greg Wilkinson znany głównie z produkowania w swoim Earhammer Studios płyt takich kapel jak High on Fire, Autopsy, Necrot, Mortuous, Vastum, Ulthar, Violation Wound, Undergang, Phrenelith, Hyperdontia, Withered, ale też udzielający się w zespołach Brainoil czy Leather Glove.

Obrazek
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#106

Blind 2 lata temu

Na fejsbuku zapowiedzieli nowy album, ale nie mogę wstawić cytatu, bo mi wyskakuje jakiś błąd.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#107

EdusPospolitus rok temu

Nowy album "Morbidity Triumphant" 30 września!

Obrazek
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#108

Szajtan rok temu

Zwiastun do nowego albumu.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5282
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#109

Hajasz rok temu

Dojebali rewelacyjną okładką, chyba jedną z najlepszych w karierze. Oby dźwiękowo i muzycznie było podobnie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#110

Blind rok temu

No okładka klimatyczna, wróży dobrze
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Elementw
Master Of Puppets
Posty: 195
Rejestracja: 5 lata temu

#111

Elementw rok temu

Powtórzmy za Marcinkiewiczem: jes, jesss, jessss!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#112

Vortex rok temu

Śliczna ta okładka, rewelacja.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#113

Kozioł rok temu

Okładka taka se. Przy okazji nowego członka, polecam leather glove obadać. Bdb kapel. Zresztą kiedyś polecany...


Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#114

Szajtan rok temu

Nowy singiel.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5475
Rejestracja: 6 lata temu

#115

pit rok temu

Szajtan pisze:
rok temu
Nowy singiel.

Extracted essence of the stone
Narcotic of the faceless ones
I awake on planet black
Freezing moon, no turning back...


A nie, czekaj...
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#116

Blind rok temu

100% Autopsy w Autopsy. Właściwie zaskoczenia nie ma, bo dostarczyli bardzo dobry kawałek w ich stylu. Właśnie, Autopsy to jeden z tych zespołów, który przez te wszystkie lata wyrobił sobie brzmienie nie do podjebania. Z Incantation na zawsze będą królami death/doomu, choć brzmią zupełnie inaczej.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#117

CzłowiekMłot rok temu

Bardzo spoko utwór, dość przebojowi i oby nie zawiedli jak trochę ostatnim razem. O Makabrze i Bezgłowym Rytuale nie powiem złego słowa. Okładka również na plus, pod koniec września powinniśmy otrzymać świetny kalifornijski death blues.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#118

Nucleator rok temu

Nowy song

Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#119

Czit rok temu

Po prostu majstersztyk. Zarówno teledysk jak i sam utwór!
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#120

CzłowiekMłot rok temu

Ładne bicie po buzi z jajem, oby całość była tak dobra jak te już dwa zaprezentowane kawałki.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#121

deathwhore rok temu

Wiadomo, Shitfun drugiego już nie nagrają. Teraz to jednak bardziej wyluzowane tematy, więcej bujania, w dużej mierze jazda po znanych drogach. Ale co z tego, skoro po tych drogach tak dobrze się jedzie? Nic nowego, nic zaskakujacego. Uwagę zwracają bardzo dobre linie basu, Wilkinson nie tylko fajnie gra, ale i potrafi ustawić brzmienie swojego instrumentu. Nie myślałem, że to przyznam, ale chyba jest lepszy niż Allen.

Jeżeli nie masz wygórowanych oczekiwań, to to po prostu kolejna dobra płyta Autopsy. Bez przetasowań na podium, ale wstydu nie przynosi.

Wróciłem też sobie do Static Abyss, czyli połowy aktualnego Autopsy. Jak wyszła płyta to kręciłem nosem, że to chyba numery tego nowego basisty, chujowate, więc zrobili osobny zespół, żeby mu przykto nie było. Nie wiem co mi się wtedy w głowę działo, bo to znakomity stuff, wcale nie gorszy niż nowe Autopsy. A chyba jednak brutalniejszy. Polecam też z serduszka.

A teraz odświeżam Siege of Power, czyli Reifert z holenderskimi okołoasphyxowymi chłopakami. Z dzisiejszego zestawu to najgorszy materiał, ale nie mam ochoty wyłączyć, bo jest sporo. Jednak Reifert to lepszy bębniarz niż Bagchus i tu jest ta różnics w poziomie.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#122

Vortex rok temu

Tak, też zwróciłem uwagę na ten basik. Poza tym podpiszę się pod powyższy postem. Klasyczny dobry Autopsy.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#123

Kozioł rok temu

woow. zespół powrócił ponad dekadę temu, a to jest pierwszy od 7lat prawdziwy studyjniak. Puncturing The Grotesque ma już pięć lat. :shock:

nowy album wchodzi naturalnie. 40min bardzo szybko przelatuje. nawet nie zastanawiałem się jeszcze czy jest dobra/zła. Dobre piosenki. Sporo w nich rytmu i bluesa z piekła.

Sporo punka l santanowych wybuchów gitary solowej 😁

Jedyne co mi się nie podoba, I to od powrotu, to okładki Wesa Benscotera.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
pampa
Master Of Puppets
Posty: 148
Rejestracja: 6 lata temu

#124

pampa rok temu

Co tu dużo pisać 100% Autopsy w Autopsy świetnie się tego słucha!!! Poprzednie po reaktywacji też lubię.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#125

Zsamot rok temu

U Dunaja poleciał kolejny kawałek. Oni chyba mają przepis na sukces. ;-)

Nie jestem mega fanem, ale za każdym razem są to pozycje topowe.

Co do okładek, to one chyba raczej nie powalały nigdy, chociaż ze starszych kilka naprawdę robią wrażenie. Moja ulubiona to z postaciami pochylający mi się nad pacjentem i z czachą na plecach. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#126

yog rok temu

Okładka z chirurgami jedna z najlepszych w death metalu, okładka późniejszego kultowego rysownika Magic: the Gathering, Keva Walkera z dwójki też bardzo fajniusia, z tych poreaktywacyjnych to moim zdaniem nowa okładka najfajniejsza. To tyle o nie-muzie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#127

Zsamot rok temu

Niby nie o muzie, ale zawsze przyjemniej kojarzyć taki Summoning z piękną okładką, szatą graficzną niż jakieś potworki graficzne, co zdobiły płyty np. z Massacre (Heavenwood chociażby).
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#128

Blind rok temu

Mi się okładka całkiem podoba. Zdarzały im się lepsze w przeszłości, ale ta też jest ok.

A muzyka... Album odsłuchałem póki co tylko jeden raz i w trakcie odsłuchu czuć było tutaj Mental Funeral wymieszane z tym co było na epkach z ostatnich lat. Brzmienie eleganckie - bębny brzmią przezajebiście. Na temat utworów się wypowiem po większej ilości odsłuchów, ale jest dobrze.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6240
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#129

Vexatus rok temu

Bardzo dobry i solidny płyt!
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#130

kurz rok temu

Sztampa i średniawa - muza. Okładka jakich wiele w metalu.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#131

Blind rok temu

Sztampa i średniawa? No nie.

Autopsy muzycznie od debiutu już w pierwszej lidze death metalu. Z nimi jest trochę jak z Incantation - potrzeba było lat, by metalowcy docenili i postawili pomnik tak samo jak wcześniej Morbid Angel, Deicide czy Death (który jako jedyny z wymienionych zespołów jest mi obojętny). Dziś, patrząc po młodych zespołach, okazuje się, że jednak są cholernie wpływowi i zapewne dzieje się tak z prostej przyczyny - ten swój obleśny death metal doprowadzili już dawno do perfekcji. A pisanie zajebistych utworów to im chyba z zupełnym luzem przychodzi.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#132

Kozioł rok temu

jakich lat by metalowcy docenili? autopsy I incantation? od początku kochani... może na bl niedocenieni. no ale to nie cały świat tylko raczej zlepek ewenementów haha
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#133

CzłowiekMłot rok temu

Tak sobie słucham dość intensywnie dokonań z różnych lat Autopsji i stwierdzam, że w dalszym ciągu najfajniejsze są dla mnie te powrotne. Ze starych najlepsze to to z kupą w buzi.

Zadziwia mnie czyjaś opinia z tego tematu, że to jakieś bestialstwo czy brutalizm muzyczny, bo moim zdaniem to po prostu dość jednostajne na przestrzeni lat granie z mocnym jajem jak w Exhumed chociażby. Szkoda, że wszystko tak podobne do siebie i przypadkowo puszczonego utworu nie potrafię z biegu dopasować do konkretnej płyty, mimo, że w sumie znam od ładnych paru lat.

Pomijając marudzenie to uważam, że ostatnia płyta wchodzi gładko, chce się jej słuchać, nóżka chodzi i główka się kiwa, a okładka bardzo mi się podoba, gdyż jest ciekawa. Coś się tam dzieje i daje ciekawsze rozkminy niż jakaś czacha na plecach (co też jest spoko), wspomniana wcześniej kupa w buzi czy inne pseudo artystyczne bazgroły w oczojebnych kolorach.

Dzięki ostatniej, która chyba należy ocenić dość wysoko, bo się nie nudzi, zapunktowała u mnie poprzednia.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#134

kurz rok temu

Nie jestem w stanie ostatnio wysłuchać DM nowego (a może i starego, nie wiem, wolę nie puszczać, żeby się nie zawieść) żadnego. Razi mnie powtarzalność energii, jaką niesie i tak naprawdę brak prawdziwego ciężaru (wokale w postaci growlu to za mało). Nie czuję teraz tej muzy. Padło na Autopsy, bo kozioł jakimś komentarzem na SB przypadkowo mnie zachęcił. Ale nie pykło. Może rzecz tyczy się całego metalu i rocka, nie wiem. Na ten moment tylko syntetyka i podobne mnie ruszają.

A wracając do Autopsy, nie byłem w stanie dosłuchać albumu do końca, tak słaby mi się wydał.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#135

Kozioł rok temu

kurz pisze:
rok temu
Nie jestem w stanie
miałem tak kilka lat temu. jeżeli słuchasz coraz więcej innej dobrej muzy, to chujowaty metal a raczej czas nań stracony, zostanie wyparty przez tą lepszej jakości muzykę. po prostu zaczynasz zauważać wszystkie naiwności, ograniczenia, brak umiejętności pisania czy grania ciekawej muzyki, itp itd. (zresztą każda KAŻDA muzyka to podobny schemat)

pamiętam że było mi tylko troszkę szkoda, i przez chwilkę. i nigdy już nie wróciłem, ty też nie wrócisz. a w przyszłości, po tym samoodwyku, zauważysz i polubisz co najwyżej kilka, muzycznie naprawdę dobrych płyt rocznie - zaoszczędzisz czas i pieniądze. nie martw się 😁

metal, zupełnie jak każdy inny gatunek muzyczny, w 90% procentach składa się z gówna. tak więc twoja bania wyrządziła ci.... dobro haha. akurat u mnie autopsy nie wypadło z obiegu.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#136

CzłowiekMłot rok temu

kurz pisze:
rok temu
Nie jestem w stanie ostatnio wysłuchać DM nowego (a może i starego, nie wiem, wolę nie puszczać, żeby się nie zawieść) żadnego. Razi mnie powtarzalność energii, jaką niesie i tak naprawdę brak prawdziwego ciężaru (wokale w postaci growlu to za mało).
Polecam zatem, (jak najdzie ochota na mocniejsze dźwięki) Dying Fetus (płyty od 2007 w górę) i Misery Index (do "Traitors" włącznie plus ostatnia). Tam prócz growlów, wrzasków i blastów znajdziesz prawdziwą brutalność dzięki paliwie z hardcore. Dziękuję za uwagę.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#137

DiabelskiDom rok temu

Kozioł pisze:
rok temu
kurz pisze:
rok temu
Nie jestem w stanie
miałem tak kilka lat temu. jeżeli słuchasz coraz więcej innej dobrej muzy, to chujowaty metal a raczej czas nań stracony, zostanie wyparty przez tą lepszej jakości muzykę. po prostu zaczynasz zauważać wszystkie naiwności, ograniczenia, brak umiejętności pisania czy grania ciekawej muzyki, itp itd. (zresztą każda KAŻDA muzyka to podobny schemat)

pamiętam że było mi tylko troszkę szkoda, i przez chwilkę. i nigdy już nie wróciłem, ty też nie wrócisz. a w przyszłości, po tym samoodwyku, zauważysz i polubisz co najwyżej kilka, muzycznie naprawdę dobrych płyt rocznie - zaoszczędzisz czas i pieniądze. nie martw się 😁

metal, zupełnie jak każdy inny gatunek muzyczny, w 90% procentach składa się z gówna. tak więc twoja bania wyrządziła ci.... dobro haha. akurat u mnie autopsy nie wypadło z obiegu.
To jest trochę takie pierdolenie. Byłem ograniczony, ale uch och otworzyły mi się oczy i teraz jestem oświecony i zakładam posiadanie na półce iluś tam procent gatunku takiego a iluś tam innego. To jest oczywista oczywistość, że w każdym stylu jest więcej chujni niż dobrej muzy i, jak dla mnie, puszenie się dookoła tym, że się teraz jest świadomym słuchaczem świadczy trochę o wstydzie i chęci wyparcia tego, czego się słuchało kiedyś tam. Nie trzeba tego tak ostentacyjnie podkreślać, bo robi się z tego ostra komedia. Znacznie lepiej napisać jak obywatel @kurz, że nie ma się fazy, parcia na konkretne rzeczy. Sto razy bardziej szanuję kogoś, kto na luzie powie, że kiedyś słuchał Korna, potem Limbonic Art a dzisiaj dojrzał do Gnaw Their Tongues i Phurpy i już mu się nie chce słuchać kolejnego klona Suffocation i Cannibal Corpse, niż kogoś, kto dwadzieścia razy napisze, że kiedyś to był głupi i miał chujowy gust, bo był ograniczonym kucem ale na szczęście dzisiaj to już nauczył się jebać metal i śmieje się z tych, co czerpią radochę z słuchania sztampy i w ogóle hehe jak to można się jarać tym ograniczonym, ciężkim graniem ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5282
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#138

Hajasz rok temu

A ja dopierdolę tak, że tym wpisem towarzysz @kurz walnął ładnym ślepakiem bo i owszem nie mam problemu, że ktoś sobie słucha "prawdziwej" muzyki ale pisanie, że powtarzalność, brak energii i inne duperele nawet po litrze mogę podpiąć pod wszystkie style muzyczne. I tak ja też mam na półce płyty inne niż metal bo kurwa mi się podobają ale nigdy nie powiem, że szedłem sobie ulicą i jebnąłem głową o kafelkę i nagle doznałem oświecenia. Gdyby ktoś z was pił z Bogusławem Kaczyńskim albo chociaż miał taką wiedzę jak on o "muzycznej sztuce" a nawet zaliczył srogie faux pas w kasynie w Monte Carlo z Marią Callas to bym wam uwierzył. Niestety ale chyba nikt z was tego nie doświadczył więc mówiąc krótko zwyczajnie pierdolicie!!! A skoro ten metal to taka chujnia to ja mam dla was radę. Co tu KURWA ROBICIE? chyba pomyliliście forum i jesteście tu przez przypadek. Pora się przebudzić, umyć twarz zimną wodą i powiedzieć przepraszam ale to nie moje dźwięki.

I tak jak pisał ostatnio na SB Boguś, że był na forum (wiem jakie to forum bo tam jestem), gdzie pisanie o muzie innej od tematu forum było od razu piętnowane szanuję bo taka jest idea. Skoro zapisujesz się na forum rowerowe to nie promujesz jazdy tramwajem albo lotu paralotnią itp. Tak więc pora popatrzeć na półki z płytami i przeliczyć ile tam metalu a ile "prawdziwej muzyki" i może po prostu powiedzieć sorry panowie ale ja wypierdalam bo słuchacie gówna. O kierwa trochę się rozpisałem a tu nowe Autopsy kopie dupsko pięknie i równo puchnie. Świetna okładka bo ja lubię właśnie takie okładki, kiedy tak brutalność jest ukazana tak "sztucznie" a zarazem dosadnie. Nie lubię okładek prawdziwych trupów, zwłok itp ale właśnie takie cannibalowe, autopsowe okładki robią robotę a i w wielu przypadkach zasługują na słynny znaczek PA. Chciałem coś jeszcze napisać ale muszę zrobić coś ważniejszego.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#139

kurz rok temu

Zapisałem się do forum po jakimś czasie czytania i na fazie słuchania metalu. Przyznaję, nie jestem metalowcem, nigdy nie byłem i nie zamierzam być, bom za stary na takie rzeczy, za dużo innych spraw mnie interesuje. Ale to nic, ludzie którzy tutaj piszą, w dużej części ujęli mnie wyczuciem muzycznym nie tylko w metalu, a może przede wszystkim w niemetalu, a z czasem także wyczuwalnymi osobowościami, mimo że to tylko internet. I nie @Hajasz, panie kurwa chorąży, nie zamierzam opuścić tego forum, bo mimo, że nie czuję teraz tej muzy, której w większości słuchają użytkownicy, więcej śmieszą mnie niektóre dyskusje na SB, a także niektóre posty, to nadal znajduję w tym sporo ciekawego. Na pewno nie zrobię tego po takim wpisie, choćby z przekory. A wartości nie mierzę ilością metalowych płyt, czy tam innych. Tak samo nie podkreślam, że coś jest chujowe bo jest metalowe, a coś zajebiste, bo syntetyczne. A jeżeli masz z tym problem panie chorąży, choć sądzę i liczę, że nie masz, to możemy stanąć na utwardzonej, albo i błotnistej ziemi i dopierdolić sobie wzajemnie, a potem razem się napić tequili, albo i absyntu, bo takowe wczoraj w Auchan zakupiłem. Zrozumiano?
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#140

Vortex rok temu

Dlaczego to starsze pokolenie, wiecznie chcę się napierdalać? Nie można od razu do absyntu przejść :lol:
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#141

Kozioł rok temu

DiabelskiDom pisze:
rok temu
Kozioł pisze:
rok temu
kurz pisze:
rok temu
Nie jestem w stanie
miałem tak kilka lat temu. jeżeli słuchasz coraz więcej innej dobrej muzy, to chujowaty metal a raczej czas nań stracony, zostanie wyparty przez tą lepszej jakości muzykę. po prostu zaczynasz zauważać wszystkie naiwności, ograniczenia, brak umiejętności pisania czy grania ciekawej muzyki, itp itd. (zresztą każda KAŻDA muzyka to podobny schemat)

pamiętam że było mi tylko troszkę szkoda, i przez chwilkę. i nigdy już nie wróciłem, ty też nie wrócisz. a w przyszłości, po tym samoodwyku, zauważysz i polubisz co najwyżej kilka, muzycznie naprawdę dobrych płyt rocznie - zaoszczędzisz czas i pieniądze. nie martw się 😁

metal, zupełnie jak każdy inny gatunek muzyczny, w 90% procentach składa się z gówna. tak więc twoja bania wyrządziła ci.... dobro haha. akurat u mnie autopsy nie wypadło z obiegu.
To jest trochę takie pierdolenie. Byłem ograniczony, ale uch och otworzyły mi się oczy i teraz jestem oświecony i zakładam posiadanie na półce iluś tam procent gatunku takiego a iluś tam innego. To jest oczywista oczywistość, że w każdym stylu jest więcej chujni niż dobrej muzy i, jak dla mnie, puszenie się dookoła tym, że się teraz jest świadomym słuchaczem świadczy trochę o wstydzie i chęci wyparcia tego, czego się słuchało kiedyś tam. Nie trzeba tego tak ostentacyjnie podkreślać, bo robi się z tego ostra komedia. Znacznie lepiej napisać jak obywatel @kurz, że nie ma się fazy, parcia na konkretne rzeczy. Sto razy bardziej szanuję kogoś, kto na luzie powie, że kiedyś słuchał Korna, potem Limbonic Art a dzisiaj dojrzał do Gnaw Their Tongues i Phurpy i już mu się nie chce słuchać kolejnego klona Suffocation i Cannibal Corpse, niż kogoś, kto dwadzieścia razy napisze, że kiedyś to był głupi i miał chujowy gust, bo był ograniczonym kucem ale na szczęście dzisiaj to już nauczył się jebać metal i śmieje się z tych, co czerpią radochę z słuchania sztampy i w ogóle hehe jak to można się jarać tym ograniczonym, ciężkim graniem ;)
Tam pierdolisz bo nie rozumiesz i masz jakiegoś zacietrzewia. przede wszystkim tobie również mogę zarzucić podobne pierdolenie, tyle że robisz to po swojemu. a ja to rozumiem i szanuję. niczym się nie puszę, raczej stwierdzam, jako były ortodoksyjny death metalowiec, że dobra inna muzyka zastąpiła mi te 90%. i to stosunkowo niedawno. nie boję się przyznać oczywistego faktu oraz pośredniej radości z faktu mojego odkrycia. i wcale nie piszę o chujowym guście, bo ten jest osobistą sprawą nie polegającej dyskusji, raczej o swoich odkryciach, dzięki którym wciąż cieszę się muzyką. może i trochę prowokuje ale łapanie się na tą prowokacje, musi być oznaką jakiegoś rozdarcia czy kompleksów. nie mam nic przeciwko tym którzy słuchają i czerpią radość ze "sztampy", szanuję wolną wolę i dowolne gusta i gusciki. a to, że niektórzy odbierają to jako agresję i czują się sponiewierani, oznacza brak dystansu i ograniczenie.

na koniec jest to forum na którym wyrażamy swoje opinie, małe i duże. w dupie mam jak bardzo chcielibyście tutaj stworzyć elitarną jednostkę wzajemnego wylizywania rowów i bezgranicznej miłości do każdego metalu? szczególnie kiedy sam potrafisz dojebać listą gówien niesłuchalnych. nóż mu się otworzył bo Rysiu stwierdza i powtarza że 90% metalu i innej muzy w jego opinii jest do dupy. tyle że gdy ty to samo powiesz, jeno po swojemu to jest ok. co do chuja pana?


odniosę się jeszcze do emocjonalnego postu Hajasza. sam gnoisz 90% propozycji innych użytkowników, a przy okazji wątpię, abyś sam miał porównywalne z Bogusławem doświadczenia. więc po chuj stawiać się w roli arbitra skoro stronniczość i totalny subiektywizm jest twoim modus operandi???
Ostatnio zmieniony 16 paź 2022, 13:51 przez Kozioł, łącznie zmieniany 1 raz.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#142

DiabelskiDom rok temu

Tak, tak, to ja pierdolę, jestem rozdarty i mam kompleksy a do tego robię to samo i to też ja na każdym kroku i w co drugim wpisie piszę o tym, że EJ JA JUŻ NIE SŁUCHAM METALU TYLKO DOBRĄ MUZYKĘ ;) I oczywiście robię to z dystansikiem, ironicznie i prowokuję.

Jest chłopie różnica między jaraniem się czymś i uciechą z odkryć muzycznych okazywaną z wyższością, jak Tobie się często zdarza, a bez tej wyższości. O to mi chodziło, a nie o jakieś odbieranie Twoich wpisów jako agresywnych.

A no i właśnie, to jest forum, dlatego wyraziłem opinię o takim podejściu, w czym problem? Czy mówię, żebyś tu nie pisał, czy co?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#143

Kozioł rok temu

zapewniam ciebie że nie czuję wyższości nad nikim po za sobą samym w ograniczonym kiedyś świecie muzycznym. a skoro tak często to powtarzam to wskaż konkretne przykłady i ich mnogość.

I lubię dystans, podpierdalanie i dwuznaczność. wolę śmiać się z metalu niż nad nim płakać. bo go znam i jest mój. o!

a to że podkreślam że nie metal a muzyka całościowo jest moim thing, to co? co w tym złego? zabraniam ci twojego podejścia. napisałem kiedyś że masz chujowy gust? wy nonstop tak piszecie.

w ogóle po co czy dlaczego te emocje niepotrzebne. wstyd jakiś?
nie piliśmy nigdy razem więc póki co, nie znamy się i nie bierz moich słów do serca.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#144

kurz rok temu

Muszę stanąć w obronie Kozla, nie zauważyłem faktu wywyższania się u niego. A u DD i owszem, wprawdzie w żartach, ale lele, zresztą u Hajasza też. Zresztą jebac to, nie ma lepszego forum [ŚMIECH!!!!!]

Edit. Dlaczego ktoś usunął mój post pod wpisem vortexa?

Bo był to zwykły spam nie nawiązujący do tematu wątku.
Wszyscy uspokoić się, ogólne, prywatne rozkminy kierować na PW. To jest wątek o Autopsy i Death Metalu.
Pozdrawiam, Czit.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5282
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#145

Hajasz rok temu

Towarzyszu @kurz ale ja absolutnie nie chcę abyś sobie poszedł ani Rysio a mój wpis to taki ogólnikowy tak jak ja to czuję co zresztą ubarwiłem tym forum rowerowym. Ok nie weszło ci nowe Autopsy i tyle. Takie to prawo gustu. Mnie się płyta bardzo podoba chociaż jak wiadomo daleko jej do klasyków chociaż to ciągle stare dobre Autopsy.

Natomiast będę bronić mego zdania odnośnie tekstów, że ktoś wyrósł z jakiejś muzyki bo poznał inną "lepszą i prawdziwą" zwłaszcza kiedy ten ktoś rejestruje się na forum poświęconym muzyce, z której wyrósł albo dojrzał i doznał oświecenia. Inaczej mówiąc "JA TEGO NIE ROZUMIEM". Jeszcze specjalnie sprawdziłem moją tezę rejestrując się na forum chrześcijańskim młodzieży i pisząc tylko dosłownie jeden post z próbą tzw. nawrócenia i spojrzenia na sprawę szerzej. Chwilę później już nie byłem na forum permanentnie. Tak więc tylko o to mi chodzi a że u nas wszyscy kochają wolność i pokój więc możemy sobie porysiować albo jak kto woli poprowokować. Love & Peace.

P.S. Absynthu nie pijam. Absynth tylko słucham.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6240
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#146

Vexatus rok temu

Hajasz pisze:
rok temu
Natomiast będę bronić mego zdania odnośnie tekstów, że ktoś wyrósł z jakiejś muzyki bo poznał inną "lepszą i prawdziwą" zwłaszcza kiedy ten ktoś rejestruje się na forum poświęconym muzyce, z której wyrósł albo dojrzał i doznał oświecenia. Inaczej mówiąc "JA TEGO NIE ROZUMIEM".
A ja to bardzo dobrze rozumiem, bo znam sporo takich byłych metaluchów, którzy "wyrośli" z słuchania tego typu muzyki, ale uważam takie podejście za wyjątkowo głupie...
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#147

brzask rok temu

Ja bym poszedł nawet dalej... takie osoby nigdy metalu do końca nie lubiły i nie pokochały, a słuchały głównie ze względu na zaistniałe akurat okoliczności - bo większość na podwórku tego słuchała, bo najlepsi kumple, bo cała otoczka była zajebista (ubiór) itd...

Jak słyszę gdzieś lub czytam ,,kiedyś to się słuchało.." to po prostu robi mi się niedobrze.

Rozwój rozwojem, ale bez jaj...jak ktoś się śmieje ze swojej metalowej przeszłości, to nie był nigdy prawdziwy.
There's something growing in the trees_______Through time war prevails
I think it's a different me
__________________Thoughts fears cast aside
______________________________________Face the consequence alone
______________________________________With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3142
Rejestracja: 5 lata temu

#148

kurz rok temu

Ludzie bez jaj, kto tu pisze, że dopiero teraz słucha prawdziwej muzy, nie metalu? Ani ja, ani kozioł niczego takiego nie napisaliśmy. Albo bardzo chcecie bronić swojego zdania, jak Hajasz, albo nie chcecie zrozumieć, że nie chodzi o szkalowanie metalu, jak brzask i trochę jak DD.

Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może nie chcieć niemetalowców na metalowym forum. Okej, to byłoby jasne.

Czit, nie zgadzam się z tobą. Więcej jest wpisów bardziej spamowych niż mój, nie usuniętych. Ale ok, akceptuję, jesteś moderatorem, możesz.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#149

deathwhore rok temu

Zadziwia mnie robienie cnoty z faktu, że nadal się słucha takiej muzyki, jak słuchało się mając lat kilkanaście.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#150

dj zakrystian rok temu

Ja to się nie zastanawiam nawet, czy jestem metalowcem, ile procentowo z tego co słucham, to metal. Szczerze, to nie wiem po co ta rozkmina? Słucha się i metalu i elektroniki i bluesów, covid jazzu.

Nowego Autopsy jeszcze w całości nie słuchałem, ale to taka muza, że wiadomo czego się spodziewać i że będzie dobrze.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Death Metal”