Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

Species

#1

CzłowiekMłot rok temu

Obrazek

Obrazek

Techniczny thrash z Warszawy zainspirowany takimi rzeczami jak Coroner, Toxik, Xentrix, ale też King Crimson, Rush oraz Yes. Trzy pierwsze nazwy spokojnie można przyrównywać do tego co zagrali stołeczni „śmieciowi” metalowcy, którzy od 2019 roku nagrali nienajgorszą epkę oraz zaskakująco dobry album.

Species są obecnie - podobnie jak Pandemic Outbreak - pod opieką chińskiego Awakening Records.

Skład:
Piotr Drobina - Bass, Vocals ex-Better than Worse, ex-Frenatron, ex-Pandemic, ex-R.I.P. (live), ex-Alkaptonuria
Przemysław Hampelski - Drums Fiasko, R.I.P. (live), ex-War Messiah
Michał Kępka - Guitars Sacrofuck, ex-R.I.P. (live)

Dyskografia:
2019 - The Monument of Envy [EP]
2019 - Malfunction (Live) [single]
2022 - To Find Deliverance



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Species/3540454488
BC: https://awakeningrecordscn.bandcamp.com/music
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#2

Szajtan rok temu

Chyba najlepsza płyta z rodzaju techniczny thrash metal jaką wydała polska ziemia. Przynajmniej nie przypominam sobie, by ktokolwiek przed warszawiakami wymiatał tak udanie na starą modłę. Co się od początku rzuca w uszy na tym krążku, to wspaniale chodzący bas. Gitarzyści wcale nie są gorsi. Mnóstwo na tym albumie połamańców, nagłych przejść czy zmian tempa w najmniej oczekiwanym momencie. Mnogość pomysłów w tym temacie może powodować niekontrolowany opad szczęki na podłogę. Co wyróżnia Species z fali retro naśladowców to także wokal w nieco zapomnianym już, rzadko stosowanym dziś wrzaskliwym tonie, mocno ekspresyjny, robiący niesamowitą robotę. Sound niczym z końcówki lat osiemdziesiątych. Dodatkowo perka chwilami chodzi bardzo garażowo, niemal demówkowo, podkreślając oldskulowe podejście zespołu do tworzonych dźwięków. Mimo iż panowie mają warsztat wyraźnie opanowany na najwyższym poziomie, nie silą się na zbyteczne onanizmy. Wszystko co tu słyszymy jest konkretnie przemyślane i wyważone. Dla mnie rewelka.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore rok temu

"Gitarzyści" w kontekście tego zespołu brzmi dość zabawnie, zwłaszcza jeżeli basistę wymienia się osobno.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Pioniere rok temu

Szajtan pisze:
rok temu
Chyba najlepsza płyta z rodzaju techniczny thrash metal jaką wydała polska ziemia. Przynajmniej nie przypominam sobie, by ktokolwiek przed warszawiakami wymiatał tak udanie na starą modłę.
A materiały Astharoth z Dorotą Homme pan słyszał? Debiut, jak i cztery wydane po nim demosy, zrywają papę z dachu.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#5

Szajtan rok temu

Pioniere pisze:
rok temu
A materiały Astharoth z Dorotą Homme pan słyszał?
Zespół to kompletnie mi nieznany, więc z całą pewnością nadrobię zaległości i zapoznam się z wydawnictwami zespołu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Pioniere rok temu

To jak już zamierzasz pojechać z tematem, posłuchaj też jedyny album łódzkiego Acrimony, co prawda post produkcja mogłaby tu jeszcze nieco poprawić, ale kompozycyjnie jest to podobnie wysoki poziom.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#7

CzłowiekMłot rok temu

A ja powiem tak - lepszego thrashu w wykonaniu polskiego zespołu ze świecą szukać. Mowa o ostatnich kilkunastu latach. Śmiem twierdzić, że i wcześniej nie umieliśmy w ten podgatunek - Wolf Spider, Turbo z Kawalerią Szatana, śmieszki Kwasożłopy, czy inne Alastory...nigdy nawet obok amerykańskiego śmieć metalu nie stały. W technicznym pewnie jakieś tam pojedyncze perełki się zdarzyły, ale jak widać, prawie nikt o nich nie słyszał.

Teraz mamy młody zespół o dziwnej nazwie, nieładnym logo i ciekawej okładce, ale w okropnej kolorystyce, to są szczegóły. Nagrali znacznie lepszą płytę niż ostatnio starzy wyjadacze z Heathen i porównywalną z nowym Xentrix, a Coroner mógłby ich wziąć w trasę. Bez włażenia w dupsko - no nadzieja dla tego stylu w Polsce, brawo i mam nadzieję na kolejne dobre dźwięki w przyszłości. A i wokal nie niszczy dobrej muzy jak np w Toxik.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Pioniere rok temu

CzłowiekMłot pisze: A ja powiem tak - lepszego thrashu w wykonaniu polskiego zespołu ze świecą szukać. Mowa o ostatnich kilkunastu latach.
Z tym nie sposób się nie zgodzić, lecz już dalsza cześć :
CzłowiekMłot pisze: Śmiem twierdzić, że i wcześniej nie umieliśmy w ten podgatunek - Wolf Spider, Turbo z Kawalerią Szatana, śmieszki Kwasożłopy, czy inne Alastory...nigdy nawet obok amerykańskiego śmieć metalu nie stały. W technicznym pewnie jakieś tam pojedyncze perełki się zdarzyły, ale jak widać, prawie nikt o nich nie słyszał.
odbijają się czkawką, zbyt słaba znajomością sceny w kwestii przeszłości i ignorancja na wiele polecanek z okresu. A i co to za porównanie, grania tech. thrashu do amerykańskiego death metalu, obok którego to poleski tech. thrash "nawet nie stał" ?
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#9

CzłowiekMłot rok temu

Pisałem nie o śmierć, a o śmieć (to żart Pioniere) metalu.

Moim zdaniem Polska nie umiała nigdy w trasze i żadne polecanki których świat nie poznał tego nie zmienią. Ale na priv ze dwie kapele możesz podrzucić, o ile to nie kwadratowe granie z kiepskim wokalem od czapy.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Pioniere rok temu

A co to, ten amerykański śmieć metal? W kwestii polecanek spróbuj te wcześniej polecane np. debiut i kompilację demosów Lost Forever World od Astharoth, to w kwestii coronerowania, Acrimony zaś gra tech. thrash, lecz bardziej progresywnie pod miks Mekong Delta i starego Voivod
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#11

CzłowiekMłot rok temu

Z tym coronerowaniem chodziło mi raczej o to, że wstydu by nie przyniesli jak choćby czesto promowane, brzmiące nijako inne współczesne polskie tresze.

Astharoth bardzo ładne, oczywiście nie znałem, drugiej też nie (sprawdzę), ale to bardzo mało jak na taką popularność stylu w Polsce, co mnie zawsze dziwiło, skoro w przypadku innych podgatunków ostrzejszego lub cięższego grania było dobrze lub bardzo dobrze i jest nadal.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#12

Pioniere rok temu

Skąd te info o wzmożonej popularności tech. grania w PL? Techników od grania thrashu na świecie również nie było wielu (co innego w kwestii dm), więc myślę, że proporcje w globalnym wymiarze jakoś tam zachowaliśmy.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#13

CzłowiekMłot rok temu

Thrashu ogółem.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#14

Blind rok temu

Na żywo świetnie wypadli. Całe te techniczne wygibasy nie przyćmiewają po prostu również metalowego wpierdolu. Płytę słyszałem mocno po łebkach, ale wrażenia tak samo jak najbardziej pozytywne, więc kwestią czasu jest zaznajomienie się z całym albumem. No i liczę, że będzie dane ich kiedyś jeszcze na żywo zobaczyć.

Basistowokalista bardzo sympatyczny na scenie i poza sceną!
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#15

Zsamot rok temu

Dunaj zapuścił dziś w audycji - kolos kilkunastominutowy, robi wrażenie. muszę obadać. A że na żywo dają radę, to jeszcze lepiej.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
TaktycznyPingwin
Posty: 45
Rejestracja: 7 lata temu

#16

TaktycznyPingwin rok temu

I kurwa żaden Geishy Goner nie wymieni a się będą pałować jakimiś chlopaczkami xD ech.. i jeszcze te buńczuczne deklaracje że w Polsce nikt tak i że ktoś tam nie stał. W pizdu…
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#17

CzłowiekMłot rok temu

No polski thrash to o kant dupy potłuc, wyjątkiem jest Species i to co wrzucał wyżej Pioniere.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#18

Blind rok temu

Geisha Goner od dawna jest martwa, a Species to przyszłość. W czym problem? Zwłaszcza, że coś innego niż wytwory furiopodobne na polskiej scenie po prostu cieszą. Zamiast narzekać, lepiej pójść na żywo i zobaczyć jak chłopaki ze stolicy sobie radzą z pokręconymi riffami, a jednocześnie spuszczają wpierdol. Zwłaszcza, że ich opanowanie instrumentów nie przyćmiewa zdolności kompozytorskich.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
TaktycznyPingwin
Posty: 45
Rejestracja: 7 lata temu

#19

TaktycznyPingwin rok temu

Tak. Jak się polskiego Thrashu słuchało dupą całe życie i o metalu wie się tylko tyle, ze wyrób furiopodobny ple ple zulugula bęc, to można faktycznie się jarac jakimś tam Species.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#20

Blind rok temu

A ruchałeś kiedyś?
Wymień te mocne strzały, bo umieram z ciekawości.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#21

Zsamot rok temu

Blind pisze:
rok temu
A ruchałeś kiedyś?
Wymień te mocne strzały, bo umieram z ciekawości.
Daj sobie spokój. Przecież tu kurwa alfa i omega polskiego (żeby tylko) metalu za klawiaturą.
ps. Geisha Goner grała całkowicie inaczej. Szkoda, że kiepsko trafili z promocją i wsparciem wytwórni. Niestety. Swego rodzaju rozwinięciem był Rootwater. Tuff to zawsze ma wygar. Czy to Black River czy w/w zawsze wypada rewelacyjnie. Dwójeczka Rootwater była niezłym kierunkiem. Niestety nie udało się.

ps. 2. Jest (?) jeszcze Virgin Snatch, który naprawdę był fajny. Niestety, za mało zgrana ta scena, koncerty lekko kulały...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#22

Kozioł rok temu

last war, sparagmos, magnus, geisha umieli w thrash. może jeszcze ze dwie, trzy można odkopać.

tak naprawdę to w PRL, i latach 90 tych bida była a później gorzej. nikt nie mówi że nic nie grali, ale nie grali zbyt wybitnie czy światowo.

Zara posłucham śmieć metalu od śmieci, eee species

p. s. aaaah, tylko techniczny thrash.... w Polsce hmmmm

Obrazek

i tyle w temacie. leci zespół. acrimony było lepsze a geisha i tak była najlepsza. tak więc o to mamy polską trójkę wszech czasów :mrgreen:

p. s. 2 jeszcze tą listę możecie sobie przerobić w poszukiwaniu światowej klasy technicznego śmieć metalu z PL :D

Obrazek
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#23

Wyrocznia rok temu

Species widziałem 2 razy na żywo, za pierwszym razem głównie stałem i kiwałem głową za drugim w młyn poleciałem, znałem już większość kawałków (bardzo wpadają w ucho) to find deliverence mam na cd ,ale jednak to nie to samo co na żywca.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#24

deathwhore rok temu

Gorąco zachęcam do głosowania na Species na Road to Mystic https://www.mysticfestival.pl/road-to-m ... losowanie/
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#25

Wyrocznia rok temu

deathwhore pisze:
rok temu
Gorąco zachęcam do głosowania na Species na Road to Mystic https://www.mysticfestival.pl/road-to-m ... losowanie/
Już oddałem jakiś czas temu, również zachęcam.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2431
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#26

CzłowiekMłot rok temu

Również kliknąłem, niech się bawią chlopaki, bo wstydu nie przynoszą.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#27

Pioniere rok temu

Też swój głos oddałem na bohaterów wątku.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#28

HUMAN rok temu

mam nawet cd, bardzo dobry materiał
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#29

Zsamot rok temu

Gdzie brałeś? Od nich?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#30

Szajtan 3 mies. temu

Panowie wydali swój pierwszy album koncertowy "Live at 2KO​Ł​A" , zawierający oprócz numerów z ich genialnego debiutu, także dwa nowe utwory. Nagrań dokonano 29 września 2023 roku w 2KOŁA, Pub Motocyklowy.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Thrash Metal”