Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

MYSTIC FESTIVAL 2026 03-06.2026 Gdańsk, Stocznia

Zsamot

Obrazek
Za rok kolejna odsłona.
Tradycyjnie - będzie wiele narzekań i utyskiwań, kogo nie ma. Co jest zjebane, bo będzie, co ma być.
Jak na razie jest kilka naprawdę trafionych typów i kilka takich mocno dla mnie zbytecznych. Ale z perspektywy bycia na festach, to i tak jak ogarnę kilka dziennie, to będzie super.

04.09.2025
Black Label Society
Blood Incantation
theGathering
Six Feet Under
SEPTICFLESH
MASTER BOOT RECORD
Embryonic Autopsy.

16.06.2025
Kublai Khan TX
Scour
Acid King
Winterfylleth. 🔥

30.09.2025
Down
Ice Nine Kills
Evergrey
Martyrdöd

A kolejne się potem dopisze. ;-)
Nie ukrywam, że The Gathering i set Mandylion skłoniły mnie do kupna karnetu. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 1042
Rejestracja: 8 lat temu

mork

Zagapiłem się i nie zdążyłem z kupnem blind bird, ale już na early bird przelew poleciał. Także w przyszłym roku w planie zaliczenie całego festiwalu.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
kyu
Fallen Angel Of Doom
Posty: 391
Rejestracja: 5 lat temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu

Jest póki co dniowa rozpiska na czerwiec i poza paroma TBA wygląda tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 5090
Rejestracja: 9 lat temu

DiabelskiDom

Jeśli miałbym już wydawać klops na bilet, to tylko i wyłącznie dwudniówka piątek-sobota. Wtedy można zobaczyć Electric Wizard, Down, The Gathering, Today Is The Day, Saxon, Acid King, Martyrdöd i Shining. Można też pójść na Primordial po raz siódmy, potańczyć na Carpenter Brut, zobaczyć Coronera, pobawić się w konecwela rocka na Static-X a i też zobaczyć o co kajman z tym Black Label Society.

Plusem jest dla mnie, że tak to się ułożyło w lajnapie, bo w razie podjęcia decyzji o wizycie tam, to w dwa dni upchnięto praktycznie wszystko, co mógłbym zobaczyć. Środa i czwartek to z mojego punktu widzenia "dni kuca", pełne albo szrotu, albo kapel grających rok w rok u nas. Albo jedno i drugie. Jedyne co, to Disharmonic Orchestra, ale może przerzucą ich na późniejszy dzień :D

Generalnie to zero napalenia na tegoroczną edycję, a po bardzo dobrej zeszłorocznej wręcz żal dupę ściska, że skład na 2026 jest tak żenująco słaby. Rzekłem.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Thorgal
Tormentor
Posty: 626
Rejestracja: rok temu

Thorgal

Za dużo jeździsz Duduś i Ci zbrzydło. Skład festiwalu trzyma poziom.
Evol77
Master Of Puppets
Posty: 160
Rejestracja: rok temu

Evol77

https://www.mysticfestival.pl/road-to-m ... qL-pv4QjoQ

Można zagłosować na Astral Nomad albo na inne Astral Nomad.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 5405
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY

Namawiam z głębi serca do podpisania petycji wyrażającej sprzeciw wobec odbycia się tego festiwalu jako bluźnierczego, urągającecego Bogu Trójjedynemu, Matce Bożej oraz świętemu, powszechnemu i apostolskiemu Kościołowi Katolickiemu. Ja już podpisałem, ponieważ uważam, że za słuchanie Benediction powinni palić na stosie. Zachęcam i Was:

https://polskakatolicka.org/pl/petycje/ ... edium=0303
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Evol77
Master Of Puppets
Posty: 160
Rejestracja: rok temu

Evol77

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 7879
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Mieszkam z matką i piję z królikiem!

Vexatus

TITELITURY pisze: 3 mies. temu Namawiam z głębi serca do podpisania petycji wyrażającej sprzeciw wobec odbycia się tego festiwalu jako bluźnierczego, urągającecego Bogu Trójjedynemu, Matce Bożej oraz świętemu, powszechnemu i apostolskiemu Kościołowi Katolickiemu. Ja już podpisałem, ponieważ uważam, że za słuchanie Benediction powinni palić na stosie. Zachęcam i Was:

https://polskakatolicka.org/pl/petycje/ ... edium=0303
Podpisałem ja i wszystkie moje cztery żony! :)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 5405
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY

Niestety, festiwal się odbędzie. :( Pozdrów mężow.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 7879
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Mieszkam z matką i piję z królikiem!

Vexatus

TITELITURY pisze: 2 mies. temu :( Pozdrów mężow.
Jesteś smutny, bo nie możesz zostać piątą żoną? ;)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 5405
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY

Zdecydowanie
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Sierra
Fallen Angel Of Doom
Posty: 358
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra

Vexatus pisze: 2 mies. temu
TITELITURY pisze: 3 mies. temu Namawiam z głębi serca do podpisania petycji wyrażającej sprzeciw wobec odbycia się tego festiwalu jako bluźnierczego, urągającecego Bogu Trójjedynemu, Matce Bożej oraz świętemu, powszechnemu i apostolskiemu Kościołowi Katolickiemu. Ja już podpisałem, ponieważ uważam, że za słuchanie Benediction powinni palić na stosie. Zachęcam i Was:

https://polskakatolicka.org/pl/petycje/ ... edium=0303
Podpisałem ja i wszystkie moje cztery żony! :)
Mnie nie zaproponowałeś! Foch i chuj! Tak się żonę numer któryś tam pomija? Nie daruję ci tego!
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

Na razie organizator Mystic dał nius z dupy, bo moim zdaniem na obecnym etapie dziwnie brzmiący. Otóż to ostatnia edycja w stoczni. Co już byłem pewien będąc tam w tym roku na Hypocrisy, patrząc na agresywne zapędy deweloperki... Jak lata temu jechałem do B90 na koncert Carcass/ Napalm Death/ Obituary/ Voivod 11 listopada to tam były krzaczory, teraz? Tragedia.
Nie wiem, gdzie niby w Gdańsku miałby być inny teren pod taki fest? Koło hali i klepicha? W pełnym słońcu? Ciężko to widzę. To może lepiej przenieść go do Szczecina...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 7879
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Mieszkam z matką i piję z królikiem!

Vexatus

Sierra pisze: miesiąc temu Tak się żonę numer któryś tam pomija?
Cicho, bo się wyda...
Zsamot pisze: miesiąc temu patrząc na agresywne zapędy deweloperki...
W środę sporą część Gdańska objechałem i poza kiepską pogodą oraz standardowymi korkami naoglądałem się całkiem sporo przejawów działalności deweloperów. Póki co Gdańsk i Gdynię odwiedzam dość rzadko i takie zmiany od razu rzucają mi się w oczy.
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 355
Rejestracja: 9 lat temu

synu

Jeśli ktoś szuka noclegu na czas festiwalu, to mam na podorędziu apartament dla 6 os. z wolnym pokojem 2-3 os. (łóżko podwójne + kanapa). Lokalizacja: centrum (2,5 km od stoczni), cena: 1,5 k za cały turnus od środy do niedzieli (można wziąć go też na część festu, nikt tego nie sprawdza).

W razie czego pozostajemy na łączach. Pzdr!
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

Jakby co, to od środy jestem do niedzieli. Będziemy się łapać. @Sierra , @synu Wy będziecie?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 355
Rejestracja: 9 lat temu

synu

Tak, jestem na całości 8-) Łapiemy się!
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 1042
Rejestracja: 8 lat temu

mork

Małe podsumowanie dwóch pierwszych dni festiwalu.

### Dzień 1

**KUBLAI KHAN TX**
Trochę rozczarowanie. Na nagraniach brzmią jak srogi wpierdol spuszczany hurtowo, a na żywo wyszło jakieś takie pierdnięcie kota. Niby wszystko się zgadzało, ale zabrakło energii i polotu.

**NECKBREAKKER**
Poszliśmy trochę z przypadku i żałuję, że wcześniej traciliśmy czas na Kublai. Zajebista energia, świetne breakdowny, bardzo pozytywne zaskoczenie.

**GRAVE**
Przeokrutnie chujowo nagłośnione. Brzmiało to tak, jakby wszystko, łącznie z wokalem, było podpięte pod Metal Zone'a.

**H.EXE**
Muzycznie spoko, ale wokal (mimo, że technicznie ok) kompletnie nie pasuje mi klimatem do reszty.

**SIX FEET UNDER**
Na płytach zawsze wydawali mi się trochę drętwi, ale na żywo petarda. Obejrzeliśmy cały koncert i ani przez chwilę nie było nudy.

**THROWN**
Jeden numer i dziękuję. Wokalista najwyraźniej żałuje, że nie urodził się czarny.

**A.A. WILLIAMS**
Bardzo fajny, klimatyczny koncert. Niestety wokal był ustawiony tak kurewsko głośno, że przy ostatnich dwóch numerach skapitulowałem.

**ICE NINE KILLS**
Gdybym był w gimnazjum, to pewnie bym się nawet podjarał.

**KANONENFIEBER**
Czekałem chyba najbardziej i niestety się rozczarowałem. Wszystko dopracowane – scenografia, ruch sceniczny, oprawa – ale jakoś nie zagrało to jako całość. Trochę jak nowa Batushka po rozłamie: festiwalowo działa, ale czegoś brakuje.

**PRIEST**
Byli członkowie Ghosta. Zajebiste, polecam. Wokalista absolutnie mistrzowski.

**NEPTUNIAN MAXIMALISM**
Świetny występ. Jeden z tych koncertów, które zostają w głowie na dłużej.

---

### Dzień 2

**RETURN TO DUST**
Fajny post-grunge. Bardzo dobre otwarcie dnia i przyjemny klimat na start.

**HEATHEN**
Solidnie, ale szybki thrash z czystym wokalem to po prostu nie do końca moja bajka.

**TRUCKFIGHTERS**
Stoner rock w wersji „wszystko buczy”. Nie wiadomo, czy słyszysz bas czy gitarę, bo brzmi dokładnie tak samo.

**BLOODYWOOD**
Liczyłem na więcej indyjskich klimatów. Ostatecznie wyszedł głównie amerykański rap-metalcore z okazjonalną piszczałką czy melodyjką dla egzotyki.

**PSYCHONAUT**
Ciekawe, ale mnie nie porwało. Wytrzymałem dwa numery.

**DECAPITATED**
Klasa jak zwykle. Nowy wokalista daje radę i nie odstaje od poprzednika.

**ANTHRAX**
Jak na taki staż – rewelacyjna forma. Mnóstwo energii, świetny kontakt z publiką i bardzo dobrze to wszystko bujało.

**MARDUK**
Prosty, momentami wręcz przaśny, klasyczny black metal ale robi robotę. 45 minut obsuwy, chociaż plus za to, że organizatorzy wcześniej poinformowali o opóźnieniu.

**CAVALERA**
Nigdy specjalnie nie rozumiałem zachwytów nad twórczością Sepultury i braci Cavalera. Po tym koncercie nadal nie rozumiem.

**MEGADETH**
Technicznie nadal maszyna. Instrumentalnie wszystko siedzi jak trzeba, ale wokal Mustaine'a jest już niestety cieniem dawnej formy. Mam wrażenie, że niedługo zostanie sam szept, a dźwiękowcy robią już wszystko, co mogą, żeby to ratować.

**TIDES FROM NEBULA**
Piękna muzyczna podróż. Mam tylko odwieczny problem z tym zespołem – zawsze wrzucają ich na sam koniec, kiedy człowiek walczy już ostatkami sił o przetrwanie.

**BLOOD INCANTATION**
Miałem sobie odpuścić, ale kumpel namówił. I bardzo dobrze. Przekozacki koncert, jeden z najlepszych występów festiwalu. Ostatnim numerem z debiutu pozamiatali na dobranoc.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Evol77
Master Of Puppets
Posty: 160
Rejestracja: rok temu

Evol77

Podobało się dla.mnie wszystko. Miejscówka klasa. Byłem dwa dni i zobaczyłem wszystko co chciałem. Przy FOWN wyłem jak gówniok. Behemoth pięknie dali na koniec na głównej, a The Gathering dostukali jescze ostatniego gwoździka do tej trumienki.

Jestem ukontentowany.