Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

Megadeth

#1

CzłowiekMłot 7 lata temu

Obrazek
Jeden z zespołów tworzących "Wielka Czwórkę Thrash Metalu", założony przez uroczego rudzielca, krótko po opuszczenia przez niego szeregów Metalliki. Nazwa zespołu pochodzi od określenia hipotetycznej jednostki oznaczającej śmierć miliona osób na skutek eksplozji nuklearnej.

Mimo wielu zmian w składzie, Megadeth do dziś potrafi nagrywać mocne albumy, czego dowodem jest zeszłoroczna "Dystopia", z której pochodzi utwór za który Mustaine i spółka otrzymali nagrodę Grammy.

Obrazek
Skład:
Dave Mustaine - Guitars, Vocals (1983-2002, 2004-present) ex-MD.45, ex-DeuxMonkey, ex-Metallica, ex-Red Lamb, ex-Fallen Angels, ex-Panic
Kiko Loureiro - Guitars (lead) (2015-present) Kiko Loureiro, Neural Code, ex-Angra, ex-Tarja (live), ex-Legalize, ex-Projeto Brasil Guitarras, ex-Supla
Dirk Verbeuren - Drums (2016-present) Abyssal Vortex, Akroma, Bent Sea, Brave the Cold, Cadaver, Freya, Geoda, Hespera, Phaze I, Pulse of Nebulae, The Project Hate MCMXCIX, Tronos, Vetur, Withered Moon, Devin Townsend (live), ex-Anaon, ex-Nuclear Blast Allstars, ex-Scarve, Blood from the Soul, Kill Division, ex-Aborted, ex-Anatomy of I, ex-Headline, ex-Mortuary, ex-Powermad, ex-Soilwork, ex-Taliandörögd, ex-At the Gates (live), ex-Jeff Loomis (live), ex-Satyricon (live), ex-Testament (live), ex-Yyrkoon (live), ex-Lyzanxia, ex-7th Circle, ex-Artsonic, ex-Devin Townsend Project, ex-Solium Fatalis, ex-Warrel Dane, ex-Phazm, ex-One-Way Mirror, ex-Stenval
▼ Byli muzycy
David Ellefson - Bass (1983-2002, 2010-2021) Altitudes & Attitude, Ellefson, Metal Allegiance, ex-Knight Fury, ex-Temple of Brutality, Hail!, ex-Killing Machine, ex-The Alien Blakk, ex-Soulfly (live), ex-Tim Ripper Owens (live), ex-F5, ex-Angels of Babylon, ex-Fallen Angels, ex-KK's Priest
Richard Girod - Drums (1983)
Dijon Carruthers - Drums (1983) ex-Psycho Capone
Lee Rausch - Drums (1983-1984) ex-Grimace, ex-Wargod, ex-Dark Angel, ex-Artillery
Greg Handevidt - Guitars (1983-1984) Kublai Khan, ex-Fallen Angels
Robert Cromwell - Guitars (1983) ex-Forgotten Child, ex-Fallen Angels
Brett Michael Phillips - Guitars (lead) (1983) ex-Final Dawn, ex-Martyr
Bobby Bonn - Vocals (1983)
John Cyriis - Vocals (1983) Agent Steel, ex-Black Reign, ex-Lemegeton, ex-Pontius Prophet, ex-Sceptre, ex-Stellar Seed, S.E.T.I., ex-Abattoir, ex-Medusa, ex-Vermin, ex-Blind Fantasy, ex-Malfeitor, ex-Martyr, ex-Revelation 23, ex-Sanctuary, ex-Toxik Shok
Lawrence "Lor" Kane - Vocals (1983)
Gar Samuelson - Drums (1984-1987) (R.I.P. 1999) ex-Fatal Opera, ex-The New Yorkers
Chris Poland - Guitars (1984-1987) Chris Poland, ex-Damn the Machine, Ohm, OHMphrey, ex-Circle Jerks, ex-Mumbo's Brain, ex-The New Yorkers
Chuck Behler - Drums (1987-1989) ex-Street Elite, Motor City Freaks, ex-Erebus, ex-The Meanies, ex-Madaxemen, ex-Massacre, ex-Nightmare, ex-Sinclair, ex-War Party
Jeff Young - Guitars (1987-1989) Jeff Young, Project 2:22, ex-Badi Assad, ex-Black Widow
Jay Reynolds - Guitars (1987) ex-Malice, ex-Neverland, ex-Metal Church, ex-Jade, ex-The Ravers, ex-The Violators, ex-War Party
Nick Menza - Drums (1989-1998, 2004) (R.I.P. 2016) ex-Rhoads, ex-Von Skeletor, ex-Marty Friedman, ex-Memorain, ex-Orphaned to Hatred, ex-Atomic Disintegrator, ex-Chodle's Trunk, ex-Cold Fire, ex-Deltanaut, ex-Grand Theft, ex-Menza, ex-Mindstreem, ex-OHM, ex-Metal All Stars (live)
Marty Friedman - Guitars (1990-1999) Marty Friedman, Metal Clone X, Takamiy (live), ex-Cacophony, ex-Hawaii, ex-Aloha, ex-Deuce, ex-Vixen, ex-Aikawa Nanase, ex-FANTA, ex-Jet Red, ex-Lovefixer, ex-Red Dye #2, ex-Rock Fujiyama Band, ex-Rocket to Russia, ex-Ami Suzuki (live), ex-Shining (live)
Jimmy DeGrasso - Drums (1998-2002) F5, ex-MD.45, ex-Killing Machine, ex-Ministry, ex-Suicidal Tendencies, ex-Dokken (live), ex-Alice Cooper, ex-Black Star Riders, ex-David Lee Roth, ex-Fiona, ex-Hail!, ex-Mama's Boys, ex-O'2L, ex-Ratt, ex-Talas, ex-White Lion, ex-Y&T, ex-Ronnie Montrose (live), ex-Stone Sour (live)
Al Pitrelli - Guitars (2000-2002) Trans-Siberian Orchestra, Savatage, ex-Widowmaker, ex-Van Helsing's Curse, O'2L, ex-Alice Cooper, ex-Asia, ex-Blue Öyster Cult, ex-CPR, ex-Danger Danger, ex-Flesh & Blood, ex-Hotshot, ex-Michael Bolton, ex-Mojo Bros., ex-Morning Wood, ex-Place Called Rage, ex-Talas, ex-Vertex
James MacDonough - Bass (2004-2006) ex-Mad Axe, ex-Prodigy, ex-Iced Earth, ex-Nevermore (live), ex-Strapping Young Lad (live), ex-Brutal Assault, ex-Delta 9, ex-Invader
Shawn Drover - Drums (2004-2014) Eidolon, Hollentor, Act of Defiance, ex-Infernäl Mäjesty (live), ex-Bruiz
Glen Drover - Guitars (2004-2008) Eidolon, Hollentor, Walls of Blood, ex-Glen Drover, ex-Castrofate, ex-King Diamond, ex-Testament (live), ex-Queensrÿche
James LoMenzo - Bass (2006-2010) Firstborne, Jerry Cantrell (live), ex-Pride & Glory, Echobats, Hail!, Sweet & Lynch, X Drive, ex-Black Label Society, ex-Killing Machine, ex-Ozzy Osbourne, ex-Zakk Wylde, ex-Rondinelli, ex-David Lee Roth, ex-Dio Disciples, ex-Lynch Mob, ex-Slash's Snakepit, ex-White Lion, ex-Ace Frehley (live)
Chris Broderick - Guitars (2008-2014) In Flames, Act of Defiance, ex-Industrial Eden, ex-Jag Panzer, ex-Altitudes & Attitude (live), ex-Ballistic, ex-Nevermore (live), ex-Grey Haven
▼ Muzycy koncertowi
Kerry King - Guitars (1984) Slayer
Mike Albert - Guitars (1985) Mike Albert Project
Chris Adler - Drums (2015-2016) Firstborne, ex-Burn the Priest, Hail!, ex-Blotted Science, ex-Lamb of God, ex-Corrosion of Conformity (live), ex-Nitro, ex-Calibra, ex-Cry Havoc, ex-El Tigre, ex-EvilDeathInc., ex-Exit-In, ex-Grouser, ex-Jettison Charlie
Tony Laureano - Drums (2015-2016) Insidious Disease, Naphobia, Devil's Highway, Sanctification, ex-Aurora Borealis, ex-Brujeria, ex-Devolution, ex-Eulogy, ex-Malevolent Creation, ex-Nidingr, ex-Nile, ex-SMRT, ex-1349 (live), ex-All That Remains (live), ex-Belphegor (live), ex-Dimmu Borgir (live), ex-Kult ov Azazel (live), ex-Skeletonwitch (live), ex-The Berzerker (live), ex-The Black Dahlia Murder (live), ex-Acheron, ex-Angelcorpse, ex-Astaroth, ex-Nachtmystium (live)
Dirk Verbeuren - Drums (2016) Abyssal Vortex, Akroma, Bent Sea, Brave the Cold, Cadaver, Freya, Geoda, Hespera, Phaze I, Pulse of Nebulae, The Project Hate MCMXCIX, Tronos, Vetur, Withered Moon, Devin Townsend (live), ex-Anaon, ex-Nuclear Blast Allstars, ex-Scarve, Blood from the Soul, Kill Division, ex-Aborted, ex-Anatomy of I, ex-Headline, ex-Mortuary, ex-Powermad, ex-Soilwork, ex-Taliandörögd, ex-At the Gates (live), ex-Jeff Loomis (live), ex-Satyricon (live), ex-Testament (live), ex-Yyrkoon (live), ex-Lyzanxia, ex-7th Circle, ex-Artsonic, ex-Devin Townsend Project, ex-Solium Fatalis, ex-Warrel Dane, ex-Phazm, ex-One-Way Mirror, ex-Stenval
Dyskografia:
1984 - Last Rites [demo]
1985 - Killing Is My Business... and Business Is Good!
1986 - Peace Sells... but Who's Buying?
1986 - Wake Up Dead [single]
1988 - So Far, So Good... So What!
1988 - Anarchy in the U.K. [single]
1988 - Mary Jane [single]
1988 - Liar [single]
1989 - No More Mr. Nice Guy [split]
1990 - Hangar 18 [single]
1990 - Holy Wars... the Punishment Due [single]
1990 - Rust in Peace
1991 - Bill & Ted (OST) [split]
1991 - Rusted Pieces [video]
1992 - Skin o' My Teeth [single]
1992 - Countdown to Extinction
1992 - Symphony of Destruction [single]
1992 - Foreclosure of a Dream [single]
1992 - Exposure of a Dream [video]
1992 - Limited Edition! Megadeth Live [EP]
1993 - 99 Ways to Die [single]
1993 - Megabox Single Collection [boxed set]
1993 - Sweating Bullets [single]
1994 - The Story of Megadeth [single]
1994 - Selections from Nativity in Black A Tribute to Black Sabbath [split]
1994 - Tales from the Crypt Presents: Demon Knight [split]
1994 - Youthanasia
1994 - Train of Consequences [single]
1995 - À Tout le Monde [single]
1995 - Evolver (The Making of Youthanasia) [video]
1995 - Hidden Treasures [kompilacja]
1996 - Cyberarmy Exclusive Tracks [EP]
1997 - The Originals [boxed set]
1997 - Cryptic Writings
1997 - Trust [single]
1997 - Live Trax [EP]
1998 - Cryptic Sounds (No Voices in Your Head) [EP]
1999 - Less than Jake / Megadeth [split]
1999 - Risk
2000 - Breadline [EP]
2000 - Capitol Punishment: The Megadeth Years [kompilacja]
2001 - More Deth [split]
2001 - The World Needs a Hero
2001 - Behind the Music (Extended Version) [video]
2002 - Rude Awakening [live]
2002 - Rude Awakening [video]
2002 - Still, Alive... and Well? [kompilacja]
2004 - Unplugged in Philly [live]
2004 - Blackmail The Universe [single]
2004 - Die Dead Enough [single]
2004 - Of Mice And Men [single]
2004 - The System Has Failed
2004 - Hell Wasn't Built in a Day: The Complete Remasters [boxed set]
2005 - The Scorpion [single]
2005 - Video Hits [video]
2005 - Greatest Hits: Back to the Start [kompilacja]
2006 - Unplugged in Boston [live]
2006 - Gears of War [single]
2006 - Arsenal of Megadeth [video]
2007 - That One Night: Live in Buenos Aires [video]
2007 - Extended Versions [kompilacja]
2007 - Washington Is Next! [single]
2007 - À tout le monde (Set Me Free) [single]
2007 - United Abominations
2007 - That One Night: Live in Buenos Aires [live]
2007 - Warchest [boxed set]
2008 - Anthology: Set the World Afire [kompilacja]
2009 - Deep Cuts [EP]
2009 - Head Crusher [single]
2009 - Endgame
2010 - Rust in Peace Live [video]
2010 - Sudden Death [single]
2010 - The Big 4: Live from Sofia, Bulgaria [split video]
2011 - Never Dead [single]
2011 - Peace Sells... but Who's Buying? [boxed set]
2011 - Public Enemy No. 1 [single]
2011 - Th1rt3en
2012 - Rust in Peace / Countdown to Extinction [kompilacja]
2013 - Super Collider [single]
2013 - Super Collider
2013 - Countdown to Extinction: Live [live]
2014 - Icon [kompilacja]
2014 - 5 Classic Albums [boxed set]
2014 - Countdown to Extinction / Rust in Peace [kompilacja]
2015 - Fatal Illusion [single]
2015 - The Threat Is Real [single]
2016 - Dystopia
2019 - Warheads on Foreheads [kompilacja]
2020 - No More Mistakes (Live 1994) [live]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Megadeth/138
YT: https://www.youtube.com/megadeth
WWW: http://www.megadeth.com/
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#2

Zsamot 7 lata temu

Zawsze była to jedna z moich topowych kapel. Od samego początku słuchania tego rodzaju muzyki.

Na szczęście widziałem ich na żywo. Co w kontekście istnej karuzeli personalnej jest uzasadnione. Zresztą Rudy co chwila ma loty, czasem większe, czasem mniejsze. Niemniej przyznam, że na żywo są świetni.

Moja znajomość z Megadeth zaczęła się od klipów z genialnej "Countdown to...", które leciały non- stop na MTV. Potem zdobyło się na rynku, gdzie koleś na łóżku polowym sprzedawał kasety, pozostałe albumy ekipy Dave'a. Dla mnie najlepszym "krążkiem" był wtedy "Countdown..." i "So far...". Nie doceniłem od razu "Rust...", ale ten błąd szybko został naprawiony. ;) Peace ... jakoś nie mogłem do końca polubić.

Nieco rozczarowała mnie "Youthanasia" w momencie premiery, ale jeszcze im "odpuściłem", bo kompozycyjnie było super. Niestety, kolejne dwie płyty odrzuciły mnie od mojej - dotychczas - topowej kapeli. Dopiero "Words need..." dał mi powód, by uwierzyć, że Rudy ma jeszcze coś do powiedzenia. I tak to trwa do dziś. Kapela wróciła u mnie do ulubionych. Czasem ekipa zawiedzie "Super Collider", czasem zachwyci - m. in. Endgame czy najnowszy.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#3

Gruby Wiór 7 lata temu

Od nich zaczęła się moja przygoda z metalem. "So far..." mam do teraz i nie odsprzedałem z sentymentu, jak wypierdolić ten totalnie nieudany i zbędny cover pistolsów to całkiem niezła płyta. Tak to Youthanasia jeszcze była słuchalna, spustów nad RIP nie kumam do teraz. Jak RIP to wolę te od Coronera.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Speedy
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu

#4

Speedy 7 lata temu

Lubię rudego dlatego że wprowadził cały feeling do thrash metalu i mnóstwo techniki... facet na gitarze zasuwa jak karabin jeśli chodzi o albumy to tylko i wyłącznie Peace Sell's , Hangar 18 i Countdown Extiniction bomba na maxa... Nowy Album Dystopia hmm powiem tak niektóre partie wymiatają a nie które są nudne jak flaki z olejem... Nie powiem że to zły album ale moim zdaniem przebił album Metallici... :D
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#5

Wędrowycz 7 lata temu

Z tą kapelą miałem kiedyś jakiś paru miesięczny epizod (podobnie jak z Iron Maiden), kiedy to faktycznie muzycznie mi pasowało. Głównie jeżeli chodzi o starocie, bo fajowo brzmiały i miały wpadające w ucho melodie. Krótko mówiąc nie słuchałem ich już jakieś paręnaście lat...

No i na koniec dodam jedno, bo bez tego nie byłbym sobą :mrgreen: - nie lubię rudego.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Speedy
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu

#6

Speedy 7 lata temu

Co jak co ale Rudy to jebany arogant uważa że bez niego nie było by Metallici, Megadeth, Anthrax uważa się za muzyczny pępek świata ... Muzę robi zajebistą ale charakter ma pokurwiony za dużo spiny do innych za mało luzuu i dystansu do siebie ....
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Pioniere 7 lata temu

... to akurat w dużej mierze prawda - gdyby nie Rudy, to dwie z nich nie zaistniałaby wcale, a na pewno, nie w z znanym nam dziś formacie o statusie mega-gwiazd gatunku.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#8

Vortex 7 lata temu

W sumie nie mam problemu z rozbratem Rudego i Metallici bo za tymi i za tymi średnio przepadam. Pan Dave, ma dość skomplikowany charakterek, dzięki czemu media dostarczają nam co rusz jakieś ciekawe doniesienia na jego temat, co moja osoba ogólnie kwituje lekkim ironicznym uśmieszkiem. Mimo tego, nie można mu odmówić umiejętności kompozytorskich jak i muzycznego talentu. Staram się śledzić co tam dzieję się w obozie Megadethowym, i raczej na bieżąco słucham nowych wydawnictw, choć raczej dość szybko o nich zapominam.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Speedy
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Speedy 7 lata temu

Chwała Dave-owi za odkrycie jednego z wariatów - Kerrego Kinga facet na gitarze jest niesamowity i co najlepsze pozostał Trashowi wierny do końca... nie poszedł w popową popse
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 7 lata temu

Speedy pisze:Chwała Dave-owi za odkrycie jednego z wariatów - Kerrego Kinga facet na gitarze jest niesamowity i co najlepsze pozostał Trashowi wierny do końca... nie poszedł w popową popse
Mówisz o tym Kerrym Kingu, który dla hajsu wystąpił u Beastie Boys w trakcie nagrywania Reign in Blood, chociaż nie podobała mu się ich muza? :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Speedy
Posty: 63
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Speedy 7 lata temu

Tak mówię o Kerrym Kingu ze Slayera i ten który grał w Bestie Boys a co źle gra ??? ... wg zajebiście gra,... i mimo że grał z jakąś wjochom to i tak uważam że to dobry muzyk i powiem więcej nie oceniam ludzi w jakich grają zespołach bo to mija się z celem...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 7 lata temu

Beastie Boys to nie wiocha ;p

Licensed to Ill jest zajebiste, polecam mój artykuł na ten temat: http://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-New ... Boys-11736

wiochą jest raczej granie za hajs w kapeli, której muzy nie lubisz, ale ja tam purystą nie jestem, wyjebane mam w takie rzeczy, mógłby i disco polo grać

Megadeth lubię najmniej z big4, strasznie mnie cukierkowatość brzmienia tej kapeli mierzi (a może to remastery?)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#13

Wędrowycz 7 lata temu

yog pisze:Beastie Boys to nie wiocha ;p

Licensed to Ill jest zajebiste, polecam mój artykuł na ten temat: http://www.antyradio.pl/Muzyka/Rock-New ... Boys-11736
yogi to widzę mój człowiek od Beastie Boys. To jeden z najlepszych składów raperskich ever w mojej opinii. A wałek, w którym udziela się Kerry King tj. "No Sleep Til Brooklyn" to już klasyk.

Widzę to tak:

Beastie Boys >>> Megadeth 8-)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 7 lata temu

Wędrowycz pisze:Beastie Boys >>> Megadeth 8-)
popieram ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#15

Pioniere 7 lata temu

To może jeszcze Boys >>> od Beastie Boys ... hehe. Porównania niczym gówna do czekolady, tylko dlatego, że jedno i drugie jest podobnej barwy (muzyką). Co komu leży. Jedni lubią Thrash inni Rap, a inni jedno i drugie jednocześnie. Konfrontować ze sobą obu stylów nie ma najmniejszego sensu. Ja tam bardzo lubię muzę Rudego, szczególnie starsze płyty. Beastie Boys zaś cenię, na pewno jest to zacny twór w swym gatunku — mogę ich od czasu do czasu, gdy ktoś zapoda, posłuchać z przyjemnością bez jakiegoś skrzywienia na twarzy.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#16

Wędrowycz 7 lata temu

No porównanie może z dupy, bo to zupełnie inne gatunki muzyczne, ale pokusiłem się o to, gdyż po prostu na przestrzeni lat Megadeth mi się zupełnie zdezaktualizował, a mimo wszystko thrashu sobie trochę słucham. Taki Slayer leciał parę dni temu i nic, a nic czas nie wpłynął na odbiór ich muzyki u mnie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#17

dj zakrystian 7 lata temu

Wędrowycz pisze:No porównanie może z dupy, bo to zupełnie inne gatunki muzyczne, ale pokusiłem się o to, gdyż po prostu na przestrzeni lat Megadeth mi się zupełnie zdezaktualizował, a mimo wszystko thrashu sobie trochę słucham. Taki Slayer leciał parę dni temu i nic, a nic czas nie wpłynął na odbiór ich muzyki u mnie.
Chyba tylko debiut Rudego trąci myszką i to ze względu na fatalne brzmienie. Połowę budżetu na nagrania wydali na dragi i alkohol, no i tak wyszło. Płyty z Friedmanem w składzie w żadnym razie się nie zdezaktualizowały
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 6 lata temu

podjebane z heavyrock.pl, cykl - bez komentarza:


Zapytany o to, czy David Ellefson i Kiko Loureiro także wnoszą swoje pomysły do kompozycji Megadeth, Mustaine wyjawił jak to wygląda od kuchni:
Tak, każdy to robi – każdy ma świetne pomysły. Problem w tym, że mamy za dużo świetnych pomysłów. Nauczyłem się więc już dawno temu, że aby nie kłaść naszej przyjaźni na szali i nie powodować problemów między nimi i mną, kiedy wysyłają swoje utwory i inne rzeczy, po prostu wysyłają je do managementu i wytwórni, a potem, wiesz, jeśli im się to spodoba… Bo, widzisz, byłoby źle, prawda? – gdyby mieli świetny utwór, ja bym go usłyszał, ale miałbym czymś zajęty dzień, albo zajmowałbym się jakimiś pilnymi bzdurami w pośpiechu, a oni zagraliby mi ten świetny utwór, a ja bym go [tak naprawdę] nie usłyszał i przepadłby na zawsze. Byłoby źle, prawda?
http://heavyrock.pl/megadeth-ellefson-i ... -wytworni/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#19

Vortex 6 lata temu

Współpraca pełną gębą.....
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#20

CzłowiekMłot 6 lata temu

Ci co przeczytali autobiografię Mustaina nie powinni się dziwić takiemu stanu rzeczy. Megadeth = Dave Mustaine + muzycy studyjni/koncertowi.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
EdusPospolitus
Tormentor
Posty: 838
Rejestracja: 7 lata temu

#21

EdusPospolitus 6 lata temu

Niech nagrywają nowy album w obecnym składzie, "Dystopia" była bardzo dobra.
I don't know
I just took that knife
And I cut her from her neck
Down to anus
And I cut out the vagina
And I ate it
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#22

Nucleator 6 lata temu

Chyba moja ulubiona kapela, której zawdzięczam wejście w świat thrash metalu. To znaczy znałem wtedy Kill'em All i mi się podobało, ale któryś ze starszych kolegów kiedyś przyszedł z browarami i płytą Peace Sells... But Who's Buying? I zostałem zmieciony! Do dnia dzisiejszego to moja ulubiona płyta wszech czasów - tam jeden zajebisty riff goni następny jeszcze lepszy riff, solówki to mistrzostwo, podobnie jak gra Samuelsona za garami. The Conjuring, My Last Words, Bad Omen, Black Friday i najlepsza kompozycja metalowa IMO ever Wake Up Dead. Jak usłyszałem to ostatnie solo Mustaine'a w tym numerze, od razu postanowiłem zacząć grać na gitarze. Zresztą do dziś uważam go za najlepszego gitarzystę solowego w świecie metalu, któremu taki Hammett mógłby gitary nosić.

Ponadto Megadeth w swoim repertuarze ma arcygenialne Rust in Peace, speedowy debiut ze zjebanym brzmieniem, kozacki Endgame i ostatnia Dystopia, która z każdym przesłuchaniem tylko zyskuje. Niestety, mają też parę gniotów jak Risk, Super Collider, przeciętne Countdown to Extinction czy nudne The World Needs a Hero. A przecież Rudy potrafił w melodyjne klimaty, np. w tej piosence o wagine:



Niemniej ten band uwielbiam niczym Blind Morbid Angel i nie ma tygodnia, by Peace Sells i Rust in Peace nie poleciało z płyty.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 6 lata temu

#23

Haghi 6 lata temu

Znam, szanuję i słucham. Dobry band z extentrycznym Rudym na czele. Nie będę się rozpisywać jakie albumy z dysko lubię, czego nie za bardzo chce mi się słuchać. Jedyne co mogę najogólniej powiedzieć to fakt, ze to jedna z lepszych kapel nurtu, obok której nie można przejsć obojętnie. Pozycje obowiązkowa i tyle.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#24

HUMAN 6 lata temu

na Metal Hammer Festival 20 lat temu rozwalili a ten utwór na koniec



na zywo mega i na pewno nie śmierć
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#25

deathwhore 6 lata temu

Jak powiem, że najbardziej lubię Cryptic Writings - to pozer będę?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#26

Wędrowycz 6 lata temu

A ja miałem krótki epizod tj. ok miesiąca kiedy muzyka Megadeth mi się podobała, było to lata temu, pewnie ok. 19-20 roku życia, a od tego czasu mam awersję do rudych. Tyle ode mnie ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#27

yog 6 lata temu

Też się kiedyś zapoznałem z dyskografią, posłuchałem sporo, ale Rudy to ma wokal taki, że i riffy nie ratują go na dłuższą metę ;) Peace Sells najlepsze, Rust in Peace nieco za dużo cukierków na mój gust (ale może to wina remastera?), ale nie będę przesadnie narzekał na jakieś Holy Wars i inne Hangary przecież. Późniejsze hity w stylu Symphony of Destruction czy A Tout La Monde lubię, ale pełne płyty nieco męczą bułę.

Tak ogólnie to Megadeth do Cryptic Writings daje radę, potem to srogie pomyje napierdalają i dopiero Endgame da się dla przyjemności jako takiej odpalić. Myślę, że ostatni raz słuchałem całej płyty jak wychodziło Thi1rt3en. Może ewentualnie kiedyś się sam ze sobą mierzyłem próbując przetrwać całe Super Collider, bo to już powrót do poziomu Risk, czyli pukanie w dno, od spodu.

Koncertowo ok, ale bez specjalnej podniety, jak dla mnie najgorsza kapela z wielkiej czwórki :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#28

Nucleator 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Jak powiem, że najbardziej lubię Cryptic Writings - to pozer będę?
Z przekory chciałem napisać, że tak, ale mi Cryptic Writings też się podoba - dużo tam fajnych piosenek jak FFF, A Secret Place, Have cool, will travel czy koncertowy pewniak She-Wolf. Choć jest tam jeden chujowy numer, a zowie się on Trust.
yog pisze: Też się kiedyś zapoznałem z dyskografią, posłuchałem sporo, ale Rudy to ma wokal taki, że i riffy nie ratują go na dłuższą metę ;) Peace Sells najlepsze, Rust in Peace nieco za dużo cukierków na mój gust (ale może to wina remastera?), ale nie będę przesadnie narzekał na jakieś Holy Wars i inne Hangary przecież.
Może tak być. Jako producent Refuge Denied Mustaine sprawdził się dobrze, ale przy remasterach płyt Megadeth odwala taką kichę, że aż zęby bolą. No może Killing jest ok we wznowionej wersji, ale bądźmy szczerzy, gorzej się tego nie dało nagrać. Dlatego za first pressa Peace Sells i Rust in Peace dałem swego czasu niezłą sumkę, bo nie chciałem tego remasterowanego gniota
yog pisze: Koncertowo ok, ale bez specjalnej podniety, jak dla mnie najgorsza kapela z wielkiej czwórki :P
No teraz trochę też chujnia na żywo, wokal Dejwa brzmi coraz gorzej, zwłaszcza, gdy dźwiękowcy go uwypuklają kosztem gitar, ale z drugiej strony nadal lubi sobie pomachać banią. To był jeden z powodów, za które podziwiałem Megadeth - machać głową czy śpiewać, grając te wszystkie pokomplikowane riffy to nie lada wyzwanie jak np. w Take no Prisoners czy Good Mourning/Black Friday.

To mój ulubione wideo live od nich mimo słabej jakości filmu:



A Megadeth>>>>Anthrax, zawsze, względem Slayer i Mety to już zależnie od preferencji słuchacza, ja stawiam ich najwyżej.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#29

yog 6 lata temu

Nucleator pisze:
6 lata temu
A Megadeth>>>>Anthrax, zawsze
Ogólnie pewnie tak, ale Spreading the Disease > dowolny Megadeth ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#30

deathwhore 6 lata temu

Jesteś pijany czy niespełna rozumu? Jak Anthrax to ewentualnei Fistful of Metal, a to i tak druga liga.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#31

yog 6 lata temu

Pijany nie jestem, innych substancji też nie spożywałem - uważam, że intro z Armed and Dangerous czy bas w Lone Justice rozpierdalają najlepsze riffy Dejva :) Do tego A.I.R., Madhouse, Gung-Ho. Praktycznie wszystko najlepsze, co nowojorczycy nagrali jest na tej płycie. Nie jest to szczególnie skomplikowane granie, ale metal to nie zawody w shreddingu :P

Fistful of Metal nigdy nie czaiłem i się to raczej nie zmieni. To jest nie druga, a 4 liga speed metalu :P Do tego ta pokraczna okładka...
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4438
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#32

deathwhore 6 lata temu

Być może i 4 liga, ale to i tak najlepszy Anthrax! Być może też prawdą będzie, że ta płyta mogłaby się po Deathrider skończyć, a Anthrax nic więcej nie nagrać.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#33

Nucleator 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Być może i 4 liga, ale to i tak najlepszy Anthrax! Być może też prawdą będzie, że ta płyta mogłaby się po Deathrider skończyć, a Anthrax nic więcej nie nagrać.
Nie mam nic do dodania, Fistful of Metal to jedyna dobra rzecz od Wąglika.
yog pisze: Pijany nie jestem, innych substancji też nie spożywałem - uważam, że intro z Armed and Dangerous czy bas w Lone Justice rozpierdalają najlepsze riffy Dejva :)
Posłuchaj basu na płytach Megadeth, bo akurat oni umieją go pięknie zaimplementować w utwory. I nie mówię tu o oczywistościach w stylu Peace Sells, Five Magics czy Symphony of Destruction, ale też np. Wake Up Dead, w którym partie Ellefsona pięknie się zgrywają z gitarami czy Hangar 18. Jeśli chodzi o umiejętności kompozytorskie i aranżacje utworów, to Anthrax w przeciwieństwie do Megadejwa zawsze obsysał.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#34

yog 6 lata temu

Oj tam, spięte dupy macie i się dobrze bawić nie umiecie, to i Anthrax chujowy ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#35

Pioniere 6 lata temu

Z Wielkiej Czwórki zdecydowanie wolę Slayera, choć muzę MagaDave'a stawiam prawie na równi z kompozycjami Kinga i Hannemana, a co do Wąglika zaś to dla mnie istnieje głównie za sprawą uwielbianego przeze mnie Likera (Nuclear Assault, Brutal Truth, Exit-13, Blurring) choć wciąż też posiadam CD z Persistence of Time, które wcisnął mi ktoś, chyba na wymianę ze jakieś stare kasety, nie pamiętam już dobrze. Ogółem w nierówności wygląda to jakoś tak: Slayer > Megadeth >>> Meta > Anthrax, a ponad tym wszystkim i tak w wykładniczym wywyższeniu góruje od lat Sodom, ale to już zupełnie inna bajka.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#36

CzłowiekMłot 6 lata temu

deathwhore pisze:
6 lata temu
Jak powiem, że najbardziej lubię Cryptic Writings - to pozer będę?
Skądże. To jedna z ich najlepszych płyt z megahitem:

Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1495
Rejestracja: 7 lata temu

#37

pp3088 6 lata temu

CzłowiekMłot pisze:
6 lata temu
deathwhore pisze:
6 lata temu
Jak powiem, że najbardziej lubię Cryptic Writings - to pozer będę?
Skądże. To jedna z ich najlepszych płyt z megahitem:

Nucleator pisze:Z przekory chciałem napisać, że tak, ale mi Cryptic Writings też się podoba - dużo tam fajnych piosenek jak FFF, A Secret Place, Have cool, will travel czy koncertowy pewniak She-Wolf. Choć jest tam jeden chujowy numer, a zowie się on Trust.
Sama kapela niespecjalnie mnie interesuje, ale tego nie mogłem zostawić bez odpowiedzi.

TEST YOU MIGHT, tytyty, Test your might, tyty
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2429
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#38

CzłowiekMłot 6 lata temu

Jesteś okrutny wobec Rudego Liska metalu. Ta piosenka jest bardzo fajna...
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#39

yog 6 lata temu

No jasne, że bardzo fajna pioseneczka, nawet się nie spodziewałem, że będę ją pamiętał, a tu jednak (chociaż wokale to by syntezator mowy lepsze nagrał).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#40

Belzebóbr 6 lata temu

Tego typa nie da się słuchać, a jaki kurwa brzydki i fałszywy.
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#41

Endymion 6 lata temu

Heft pisze:
6 lata temu
a jaki kurwa brzydki i fałszywy.

Nie no, zajebisty argument i wszystko jasne w temacie.

Lubie Megadeth, ale w mojej prywatnej hierarchii ustepuje on i Slayerowi, i Metallice. Najczęściej odpalam Countdown to Extinction z takimi hitami jak Symphony of Destruction czy Ashes in Your Mouth, ale szanuje tez Peace Sells... i Rust in Peace. Nowsze albumy do mnie nie przemawiają i ustepują np. ostatnim wydawnictwom Mety. Ogolnie to wyszło na plus dla obu stron wyrzucenie Mustaine'a, bo ten założyl Megadeth i nagrał pare fajnych płyt, a Metallica pozyskała lepszego instrumentalistę Hammeta i zaczęła karierę na poważnie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#42

yog 6 lata temu

No, co, może Dave nie jest megacwelem? Co chwila jakieś burackie teksty napierdala. Tak się zastanawiam, czy ten koleś w ogóle ma jakichś przyjaciół :P
Endymion pisze:
6 lata temu
[...] a Metallica pozyskała lepszego instrumentalistę Hammeta [...]
Jassssne.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#43

Nucleator 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
No, co, może Dave nie jest megacwelem? Co chwila jakieś burackie teksty napierdala. Tak się zastanawiam, czy ten koleś w ogóle ma jakichś przyjaciół :P
Chyba napierdalał i chyba był - dość mocno mu odwalało, to fakt, ale teraz już się uspokoił ponoć. Aczkolwiek na przełomie lat 80-90 -tych to muzycy lubili sobie dogryzać i kpić w wywiadach. Polecam przypomnieć sobie, co o Sepulturze gadali muzycy Slayer albo jak Carcass wrzucał na Cannibal Corpse. A miał też kilka fajnych tekstów:

http://joemonster.org/art/20289

A argumenty, że jest brzydki i fałszywy trudno traktować poważnie.
Endymion pisze: Ogolnie to wyszło na plus dla obu stron wyrzucenie Mustaine'a, bo ten założyl Megadeth i nagrał pare fajnych płyt, a Metallica pozyskała lepszego instrumentalistę Hammeta i zaczęła karierę na poważnie.
Ty to zawsze mnie potrafisz rozbawić, szacun za to z mojej strony. Osobiście nie rozumiem, jak nadużywanie wah-wah i losowe walenie w progi jest lepsze od dobrze skrojonych partii wzbogacających utwory? A Hammett został sprowadzony, bo Hetfield i Ulrich potrzebowali przytakiwacza, który zgodzi się na wszystko, co oni wymyślą. Mustaine ma ciężki charakter i wskutek tremy Jamesa wyrastał na lidera zespołu - to go Metallica wywaliła. Zresztą poszukaj sobie utworów z Kill'em All z bootlegów, gdy grali z Mustaine'em, porównaj z tymi z płyty i zobacz, jak Hammett kaleczył solówki Rudego.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#44

yog 6 lata temu

Nucleator pisze:
6 lata temu
yog pisze:
6 lata temu
No, co, może Dave nie jest megacwelem? Co chwila jakieś burackie teksty napierdala. Tak się zastanawiam, czy ten koleś w ogóle ma jakichś przyjaciół :P
Chyba napierdalał i chyba był - dość mocno mu odwalało, to fakt, ale teraz już się uspokoił ponoć
Wątpię, bo jak pracowałem w anty ten rok temu to czytałem wszystko co pierdolił w mediach i nigdy nie powiedział nic miłego. Plucie jadem i podkreślanie własnego geniuszu - nic ponad to.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#45

Endymion 6 lata temu

No nic nie poradze, ze wole melodyjne, przemyslane sola niz napierdalanie po gryfie bez ladu i skladu. Hammett ma na koncie mnostwo znakomitych partii jak One, Enter Sandman, The Thing that Should not Be czy Fight fire with Fire. Z Mustaine'em taki Kill'em All bylby slabszy, a taki Black Album mogl wcale nie zostac nagrany.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#46

Pioniere 6 lata temu

A mnie się utwory z Kill 'Em All zgrane przez Mustaine, zawarte na różnych wcześniejszych bootlegach i rehearsalach, bardziej podobają, niż te na płycie z Hammettem, choć i tak stanowią one wraz z tymi szlagierami autorstwa Rudego z kolejnej płyty, jak: Ride the Lightning i The Call of Ktulu najlepsze co spłodzili.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#47

Nucleator 6 lata temu

Endymion pisze:
6 lata temu
Z Mustaine'em taki Kill'em All bylby slabszy, a taki Black Album mogl wcale nie zostac nagrany.
No za Black Albumem to bym raczej nie tęsknił :twisted:

A co do Kill'em All to
Pioniere pisze: A mnie się utwory z Kill 'Em All zgrane przez Mustaine, zawarte na różnych wcześniejszych bootlegach i rehearsalach, bardziej podobają, niż te na płycie z Hammettem, choć i tak stanowią one wraz z tymi szlagierami autorstwa Rudego z kolejnej płyty, jak: Ride the Lightning i The Call of Ktulu najlepsze co spłodzili.
Wszystko w temacie. Hammett nie potrafił nawet zagrać tych solówek Mustaine'owych z wczesnych wersji utworów i je zmienił podczas nagrywania na swoje - gorsze.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#48

yog 6 lata temu

Szczerze powiem, że mnie argument "nie zagrał jego solówek" dosyć śmieszy, bo solówki to dość osobista kwestia i granie cudzych nie jest jakimś powodem do dumy :P

A Black Album wolę niż dowolny Megadeth i od lat niezmiennie mnie bawi nagonka na ten, moim zdaniem wybitny album rockowo-metalowy.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#49

Nucleator 6 lata temu

yog pisze:
6 lata temu
Szczerze powiem, że mnie argument "nie zagrał jego solówek" dosyć śmieszy, bo solówki to dość osobista kwestia i granie cudzych nie jest jakimś powodem do dumy :P
A widzisz, Murphy'emu dla przykładu korona z głowy nie spadła, jak grał partie Skolnicka będąc w Testament. Niekiedy dokładał coś od siebie, ale w tych najbardziej znanych solach nie zmieniał nic i dla mnie to jest zachowanie godne podziwu. W ogóle to mocno niedoceniany gitarzysta jest. A Hammett miał początkowo nagrywać solówki Dave'a ale grał tylko początkowe frazy. Jedni mówią, że się zbuntował, a w jakimś video o historii thrash metalu chyba sam producent mówił, że miał z nimi problemy i dlatego zmodyfikował je. To trochę inny argument niż ten, o którym mówisz.
yog pisze: A Black Album wolę niż dowolny Megadeth i od lat niezmiennie mnie bawi nagonka na ten, moim zdaniem wybitny album rockowo-metalowy.
Ja go nie cierpię i po prostu nie potrafię czerpać przyjemności ze słuchania go. Miał bardzo duży wpływ na scenę, bo zaraz zazdrosny Dejw, Sacred Reich i inne zespoły tez zaczęły zmiękczać brzmienie. Ale dla równowagi nie trawię też Countdown to Extinction, choć jest tam parę znakomitych utworów (Sweating Bullets, Psychotron, Symfonia destrukcji) i stawiam go wyżej niż Czarny Album.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#50

yog 6 lata temu

Tylko trochę co innego jest zmieniać solo w Alone in the Dark, które wszyscy znają, a co innego zmienić solo w kawałku, który nie trafił dotąd na płytę, nie sądzisz?

No jak dla mnie to Nothing Else Matters na koncercie na Sonisphere był najwspanialszym momentem tego gigu, chociaż rzygałem tym kawałkiem i to, czy miękki, czy nie miękki nie robi mi akurat różnicy, bo dla mnie najlepsze kawałki Mety to w głównej mierze właśnie balladki jak Fade to Black, Orion, To Live is to Die i tak dalej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Thrash Metal”