Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

HammerFall

#1

Vortex 7 lata temu

Obrazek

Obrazek
wikipedia pisze:Zespół HammerFall powstał 1993 roku w szwedzkim mieście Göteborg z inicjatywy Oscara Dronjaka oraz Jespera Strömblada we współpracy z Niklasem Sundinem i Mikaelem Stannem, muzykami grupy Dark Tranquillity. Początkowo wokalistą tego zespołu był Mikael Stanne, jednakże od 1996 roku aż do dzisiaj na jego rolę pełni Joacim Cans, z kolei Oscar Dronjak jest w chwili obecnej jedynym członkiem zespołu, który gra w nim od początku.
Skład:
Oscar Dronjak - Guitars (1993-present) Ceremonial Oath, ex-Crystal Age, ex-Desecrator, ex-The Hippie Killers
Fredrik Larsson - Bass (1994-1997, 2007-present) Death Destruction, None, ex-Crystal Age, ex-Cans, ex-Evergrey
Joacim Cans - Vocals (1996-present) ex-Mrs. Hippie, ex-Cans, ex-Warlord, ex-Highlander
Pontus Norgren - Guitars (2008-present) Pänzer, ex-The Ring, ex-Dreams Fall, ex-The Poodles, ex-Ludor (live), ex-Great King Rat, ex-Humanimal, ex-Jekyll & Hyde, ex-Talisman (Swe), ex-Zan Clan, ex-Jeff Scott Soto (live)
David Wallin - Drums (2014-2016, 2017-present) Blacksmith, Meduza, Stormwind, ex-Pain (live)
▼ Byli muzycy
Johan Larsson - Bass (1993-1994) Carrion Carnage, ex-Purgamentum, ex-In Flames, ex-Carnal Grief, ex-Powerpig
Jesper Strömblad - Drums (1993-1997) Ceremonial Oath, CyHra, Dimension Zero, ex-Desecrator, ex-In Flames, ex-Nightrage (live), ex-Sinergy, ex-The Resistance, ex-All Ends
Niklas Sundin - Guitars (1993-1995) Dark Tranquillity, Laethora, ex-Septic Broiler, ex-Dead Man's Banquet
Mikael Stanne - Vocals (1993-1996) Dark Tranquillity, ex-Septic Broiler
Glenn Ljungström - Guitars (1995-1997) ex-Dimension Zero, ex-In Flames, ex-The Resistance
Magnus Rosén - Bass (1997-2007) Shadowside, Planet Alliance, ex-Keegan, ex-Revolution Renaissance, ex-X-World/5, Magnus Rosén, ex-Avalanch, ex-Fullforce, ex-Jorn, ex-Tony Martin, ex-Von Rosen
Patrik Räfling - Drums (1997-1999) ex-Full Strike, ex-Heed, ex-Mega Slaughter, ex-Jaggernaut, ex-Aeon, ex-Highlander
Stefan Elmgren - Guitars (1997-2008) Fullforce, ex-Full Strike, ex-Cans, ex-Highlander
Anders Johansson - Drums (1999-2014) Bakteria, Fullforce, Hulkoff (live), Planet Alliance, ex-Johansson, ex-The Johansson Brothers, ex-Silver Mountain, ex-Stratovarius, ex-Tears of Anger, ex-Yngwie J. Malmsteen, ex-Keegan, ex-Blue Murder, ex-Jens Johansson
Johan Kullberg - Drums (2016-2017) Dark Illusion, The Experiment No.Q, ex-Scudiero, Zan Clan, ex-Animal, ex-Lion's Share, ex-Section A, ex-Therion, ex-Chris Laney
▼ Muzycy koncertowi
Pontus Egberg - Bass (2012) Dark Illusion, King Diamond, The Poodles (live), Kryptonite, Tainted Nation, Treat, ex-Lion's Share, ex-Zan Clan
Stefan Elmgren - Bass (2014-2015) Fullforce, ex-Full Strike, ex-Cans, ex-Highlander
Dyskografia:
1997 - Glory to the Brave [single]
1997 - Glory to the Brave
1998 - Heeding the Call [single]
1998 - Legacy of Kings
1999 - On Tour [split]
1999 - The First Crusade [video]
1999 - I Want Out [single]
2000 - I Want Out / Hunting High and Low [split]
2000 - Renegade [single]
2000 - Renegade
2001 - Always Will Be [single]
2002 - The Templar Renegade Crusades [EP]
2002 - The Templar Renegade Crusades [video]
2002 - Hearts on Fire [single]
2002 - Crimson Thunder
2002 - Hearts on Fire [video]
2003 - One Crimson Night [live]
2003 - One Crimson Night [video]
2005 - Blood Bound [single]
2005 - Chapter V: Unbent, Unbowed, Unbroken
2006 - HammerFall / I / Belphegor Sampler [split]
2006 - The Fire Burns Forever [single]
2006 - Natural High [single]
2006 - Threshold
2007 - Last Man Standing [single]
2007 - Steel Meets Steel - Ten Years of Glory [kompilacja]
2008 - The Vinyl Single Collection [boxed set]
2008 - Rebels with a Cause - Unruly, Unrestrained, Uninhibited [video]
2008 - Masterpieces [kompilacja]
2009 - Any Means Necessary [single]
2009 - Any Means Necessary [EP]
2009 - No Sacrifice, No Victory
2010 - My Sharona [single]
2011 - One More Time [single]
2011 - Send Me a Sign [single]
2011 - Infected
2011 - B.Y.H. [single]
2012 - Gates of Dalhalla [video]
2014 - Bushido [single]
2014 - (r)Evolution
2014 - Sabaton & HammerFall: Metal Monsters [split]
2016 - Hammer High [single]
2016 - Built to Last

Wybrane utwory:



MA: https://www.metal-archives.com/bands/HammerFall/201
BC: https://hammerfall.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"

Tagi:
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#2

Gruby Wiór 7 lata temu

Trza zrobić nową szufladkę na forum zatytułowaną "Gay Metal".

Będziecie mogli tam wrzucać razem z Masterplan i Rhapsody of Fire.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#3

Zsamot 7 lata temu

Zrób sobie osobną: ból dupy... Kuźwa, nie rozumiem, w czy masz problem. Nigdy mnie ta kapela nie kręciła, ale litości... Poza tym - gejem okazał się mroczny chłopiec z Gorgoroth. :P

pomijając, że mnie to mało interesuje, co, kto i z kim prywatnie robi horyzontalnie...

W temacie: mieli swój czas, ale częstotliwość kolejnych płyt zabiła ich kreatywność. Tak mi się to wydaje z boku, osoby absolutnie nie fana.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Ziemia Żelaza

#4

Gruby Wiór 7 lata temu

Kiedy mieli swój czas? I dlaczego za wyjawianie oczywistych faktów na temat seksualności muzyków (udowadnianej sukcesywnie każdym albumem licząc od debiutu) śmiesz mi zarzucać jakiś niby ból? :lol: :lol: :lol:

Granie biesiady na 3 nuty jest niestrawne i śmierdzi (chyba, że nazywa się Von, to wtedy nie) i okazuję zazwyczaj wysoką tolerancję dla płaczliwych muzyków, ale tutaj to już nie są żarty, niektórzy ludzie serio traktują ten zespół w kategoriach true metalu.

Pamiętam jak w latach 90tych ludzie mówili o tym zespole pocztą pantoflową jakoby kolejne wcielenie Manowara się narodziło. Na szczęście disco polo metalu jakim jest Hammerfall nigdy nie zbliży się do potęgi i majestatu Into Glory Ride, choćby fani tego pierwszego stanęli na kutasie.

A owi plotkarze i kłamcy jak szybko przylecieli do metalu, tak szybko się i wykruszyli, zasłuchując w twórczości różnych murzynów i okazyjnie w Gojira.

A co do Gaahla - ten od początku kariery wykazywał się pozerstwem, trudniej było o większego chwasta w Norwegii wtedy.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#5

Zsamot 7 lata temu

Był czas, gdy ta kapela miała swoje 5 minut. Mi to nie przeszkadza. A że mi to nie przeszkadza? NBo i dlaczego. Poza tym dali asumpt wielu innym młodym kapelom. A toi już jest wielki plus, zwłaszcza w momencie, gdy startowali, to heavy był mocno passe.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 7 lata temu

Zsamot pisze:zwłaszcza w momencie, gdy startowali, to heavy był mocno passe.
i dzięki takim kapelom jak Hammerfall długi czas wstyd się było przyznać, że się słucha heavy/powerów ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3757
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#7

Zsamot 7 lata temu

Ale też i "reaktywowali" popularność. ;) Zwłaszcza u młodszych, co potem odkryli lepsze kapele. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#8

Vortex 7 lata temu

Jakiś czas temu zdobyłem się na to aby odsłuchać zeszłoroczny album, żeby sprawdzić co w trawie piszczy. No jak się okazuje nadal nic nie piszczy, bo wszystko uciekło :D
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
KorgullExterminator
Master Of Reality
Posty: 289
Rejestracja: 7 lata temu

#9

KorgullExterminator 5 lata temu

Wszystko co napisaliscie to bzdury, dla mnie Hammerfall rzadzi, tak samo jak Manowar, przy czym drudzy to juz legenda, a Hammerfall to tylko kilka dobrych plyt. Bardzo lubie 'Crimson Thunder'.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#10

dj zakrystian 5 lata temu

KorgullExterminator pisze:
5 lata temu
Wszystko co napisaliscie to bzdury, dla mnie Hammerfall rzadzi, tak samo jak Manowar, przy czym drudzy to juz legenda, a Hammerfall to tylko kilka dobrych plyt. Bardzo lubie 'Crimson Thunder'.
Ja sobie tego Crimson Thunder niedawno odswiezylem i to chyba najlepsze co nagrali. Niezle hejwi. Ciekawe kompozycje i gdyby wokal byl nieco mocarniejszy to juz sztos w ogole.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Versatile X
Posty: 66
Rejestracja: 5 lata temu

#11

Versatile X 5 lata temu

Dawniej zasłuchiwało się w Spadający Młot i to bardzo, ale gdy w zeszłym roku odpaliłem 1-raz po wielu latach Legacy Of Kings to wyłączyłem w połowie 5 numeru, bo niestety nie byłem w stanie tego przetrawić. Cóż, aktualnie Power Metal to już zdecydowanie nie moja liga.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 866
Rejestracja: 6 lata temu

#12

mork 5 lata temu

Za młodu nawet przez pewien czas jarałem się tą kapelą. Nie pamiętam w który dokładnie album się zasłuchiwałem ale pamiętam, że przeszło mi jak zobaczyłem teledysk gdzie kapela biega z plastikowym młotkiem za hujowo wyrenderowanym stworkiem 3D w jakiejś hujowej bazie, przebudzeni wcześniej z letargu przez załogę owej stacji. Mimo, że lubiłem Power Rangers to ten teledysk był dla mnie mimo wszystko zbyt kiczowaty :P
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#13

TITELITURY 5 lata temu

Cały ten gatunek, którego najlepszym reprezentantem są chyba Rhapsody i Hamerfall, był chyba częścią przygody każdego osobnika poznającego tę muzykę. Po prostu trza było sprawdzić, czy to fajne i dobre. Jednym zostało, innym nie. Doceniam umiejętności muzyków, ale nie tego szukam w metalu, poza tym te wokale kastratów są dla mnie nie do zniesienia.

Mój kumpel dostał kiedyś płytę Rhapsody w prezencie. Wylądowała w kociej kuwecie.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5282
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#14

Hajasz 5 lata temu

Panie od Literatury ale za porównywanie Rhapsody do HammerFall to wpierdol się należy odgórnie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#15

TITELITURY 5 lata temu

Nie jestem panem od literatury, wypraszam sobie ! Jestem zwykłym, ujebanym smarem robolem. A co do porównań, no ja wiem, że tam pewnie są JAKIEŚ różnice, ale miałem na myśli cały gatunek power metalu w ogólności.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5282
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#16

Hajasz 5 lata temu

Kolego od Matury słuchanie HammerFall jest do przełknięcia ale Rhapsody to kurwa totalny obciach. Lepiej zeżreć kilogram waty cukrowej i nic ci nie będzie niż próba zmierzenia się z czymkolwiek od Rhapsody.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#17

yog 5 lata temu

TITELITURY pisze:
5 lata temu
Cały ten gatunek, którego najlepszym reprezentantem są chyba Rhapsody i Hamerfall, był chyba częścią przygody każdego osobnika poznającego tę muzykę.
To trochę tak, jakbyś najlepszymi reprezentantami black metalu nazwał Dimmu Borgir i Ancient.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#18

TITELITURY 5 lata temu

Aha. To daj jakiś fajny power metal.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#19

dj zakrystian 5 lata temu

Wczesne Helloween, Stratovarius.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1690
Rejestracja: 6 lata temu

#20

porwanie w satanistanie 5 lata temu

Metal Church 8-)
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#21

Nucleator 5 lata temu

Blind Guardian - najlepszy wokal w power metalu.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#22

Vortex 4 lata temu

Nowy album
Obrazek
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#23

Szajtan 2 lata temu

25. lutego za pośrednictwem Napalm Records ukaże się nowa, 12. studyjna płyta o tytule Hammer of Dawn.
Obrazek
Oto jej zawartość:
1. Brotherhood
2. Hammer of Dawn
3. No Son of Odin
4. Venerate Me
5. Reveries
6. Too Old to Die Young
7. Not Today
8. Live Free or Die
9. State of the W.I.L.D.
10.No Mercy

Video clip do tytułowej kompozycji
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 866
Rejestracja: 6 lata temu

#24

mork 2 lata temu

Zasłuchiwałem się za dzieciaka w albumie Legacy of Kings z 1998. Ale to co teraz wychodzi to jakiś miks Sabatonu z Nightwishem. No i jak robili kiczowate teledyski tak dalej robią.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2958
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#25

Szajtan 2 lata temu

Kolejny singiel Venerate Me z gościnnym udziałem Kinga Diamonda.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#26

Vortex 2 lata temu

Nówka, zalicza się niestety do grupy "shit" w ich dyskografii. Nie rozumiem jak to działa, że niektóre albumy słucham z przyjemnością, a niektórych nie mogę nawet przebrnąć do końca...
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
karp
Fallen Angel Of Doom
Posty: 357
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#27

karp 2 lata temu

Ten typ z okładki i w ogóle cały pomysł wygląda jak wyrwany z Hirołsów piątki. No jak nic, gość jest bohaterem Przystani.

A sam Hammerfall, jak to Hammerfall - europałerowe patatajnie. Nie wiem, jak debiutowali to na chleb mówiłem bep, a na dywan wchodziłem po drabinie więc argument, że "dzięki nim nie było siary słuchać heavy" do mnie nie trafia. Na dzień dzisiejszy nawet pierwsza płyta nie umywa się do klasyków, ani nawet epigonów klasycznego grania.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#28

yog 2 lata temu

karp pisze:
2 lata temu
Ten typ z okładki i w ogóle cały pomysł wygląda jak wyrwany z Hirołsów piątki. No jak nic, gość jest bohaterem Przystani.
Albo Tyrael wziął sprawy w swoje ręce i został paladynem-młotkarzem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5282
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#29

Hajasz 2 lata temu

Vortex pisze:
2 lata temu
Nówka, zalicza się niestety do grupy "shit" w ich dyskografii.
W dniu kiedy podpisali papiery z Napalm Records mentalnie i muzycznie zjechali przynajmniej o dwie ligii. Żadnego albumu nie potrafię zdzierżyć jaki wydali w nowej wytwórni nawet tak dla samego fanu. Najgorsze ich płyty jeszcze dla Nuclear Blast przy tych dla Napalm brzmią jak arcydzieła.
W warstwie okładkowej także zjazd ostro w dół. Na pocieszenie można tylko dodać, że gorszy album od nich wydał Sabaton ale w sumie jakie to pocieszenie.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#30

dj zakrystian 2 lata temu

A co ciekawe płyta jest na liście OLIS w top 20 bodaj. Mignęło mi to na pejdżu Mystic.
Edit. Młotek jest na 6 miejscu. Szok. Niczym modni pseudo raperzy.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17504
Rejestracja: 7 lata temu

#31

yog 2 lata temu

Już spadł z rowerka po debiutanckim notowaniu i w kolejnym tygodniu go nawet w 50 nie ma, za to pierwsze zajmuje w czasach wojny Sabaton.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=1423&lang=
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Heavy / Speed / Power Metal”