Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Re: Summoning

#101

Zsamot 6 lata temu

@Nucleator - dokładnie tak.

Dla fana to naprawdę udany album. A że średni? Która kapela, która wydała więcej niż 5-7 płyt nie ma słabszych pozycji? ;) Nawet Immolation ma jedną. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.

Tagi:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#102

Hajasz 6 lata temu

Zsamot pisze:
6 lata temu
@Nucleator - dokładnie tak.

Dla fana to naprawdę udany album. A że średni? Która kapela, która wydała więcej niż 5-7 płyt nie ma słabszych pozycji? ;) Nawet Immolation ma jedną. ;)
Różnica jest taka, że Immolation ma jedną słabą a Summoning ma jedną dobrą.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#103

Zsamot 6 lata temu

Rożnica jest taka, że zapomniałeś dodać ważne dwa wyrazy:
Moim zdaniem.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#104

Hajasz 6 lata temu

W przypadku tego zespołu to pierdolę te dwa wyrazy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#105

Nucleator 5 lata temu

Muszę niestety przyznać, że po ostatnim kilkudniowym wałkowaniu ostatnich dwóch albumów tych zacnych Austriaków ostatnie With Doom We Come wypada jednak gorzej niż Old Mornings Dawn. Ta druga wyrosła mi teraz na jedno z trzech najlepszych dokonań Austriaków i na potrzeby mojej wypowiedzi pozwolę sobie dokonać małej wiwisekcji.

Na początku jest więc intro Evernight - trwa niecałe 3 minuty, ale wystarczy to na znakomitą zabawę nastrojem. Od szeptów przez znakomite damskie chóry po klawiszowe pasaże charakterystyczne dla twórczości Summoning. Jeszcze raz to powtórzę - intro jest fenomenalne. Drugi na albumie jest Flammifer - znów znakomity wstęp, później do 2 minuty mamy niezły riff wsparty miarowymi bębnami i chwytające za serce zwolnienie przesiąknięte jesienną aurą. Utwór bardzo dobry, jednak prawdziwym ciosem jest następny w kolejce utwór tytułowy. Gdy Silenius zaczyna śpiewać "Though along thy paths no longer runs..." , to dostaję ciar na całym ciele. W późniejszej fazie czuć nieco celtycki sznyt, co mi bardzo odpowiada. The White Tower to kolejny fajny utwór z hipnotycznymi riffami okraszony "smutnymi" melodiami. Caradhras to drugi zabójczy numer, a pierwsza minuta utrzymana w celtyckich klimatach nasuwa mi skojarzenia z Wiedźminem i Odmętami. Klawisze w 4:33 zapierają dech w piersiach, a gdy wchodzi surowy metalowy riff i męski chór, można wpaść w ekstazę. Jeden z najlepszych utworów w całym bogatym dorobku panów Sileniusa i Protectora.

Of Pale White Morns and Darkened Eves to kolejny cymes ze Śródziemia utrzymany w nieco mroczniejszej atmosferze. Może delikatnie za długi, ale nie jest on na pewno zapychaczem. Wandering Fire jest nieco słabszy i odstaje od reszty utworów na albumie - jest po prostu zbyt monotonny. Earthshine cierpi nieco przez wokale Protectora, niemniej od strony instrumentalnej to rzecz najwyższej próby. Świetny melancholijny motyw klawiszowy i męskie chóry pod koniec utworu podnoszą jego ocenę.

No i reasumując Old Mornings Dawn to bardzo dobra płyta potwierdzająca, że ci "smutni goście w workach jutowych", jak ich tytułuje Hajasz, potrafią znakomicie oddawać klimat lasów, gór, polan i innych pięknych miejsc, których cywilizacja i postęp technologiczny nie dosięgnęły. Swoją drogą, muszę w jakiś letni wieczór wybrać się poszwendać się przy dźwiękach Summoning, z braku czasu zaniechałem jakiś czas temu ten proceder.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#106

DiabelskiDom 5 lata temu

Przecież ta nowa do "Old Morning's Dawn" to nawet podskoku nie ma. OMD była naprawdę udana, zwłaszcza porównując do średniej poprzedniczki.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#107

Zsamot 5 lata temu

Ja się przekonałem do ostatniej płyty. sporo jej posłuchałem jak dojeżdżałem do pracy. Piękna, nieco spokojniejsza.

Teraz przede mną mały gigant- trzy płytowy box z trybutem. Jest nawet Wędrujący Wiatr, po polsku! - zatem jestem cholernie ciekaw. Wydane rewelacyjnie, zatem czeka mnie trochę porównań, co też wyciągnęli inni z tych utworów. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#108

Hajasz 5 lata temu

Zsamot pisze:
5 lata temu
zatem czeka mnie trochę porównań, co też wyciągnęli inni z tych utworów. ;)
Nic nie wyciągnęli. Ten tribute to nuda totalna. Paradoksalnie chyba właśnie oba polskie zespoły zagrały utwory lepiej niż oryginalne wersje i co najciekawsze nigdy nie wierzyłem, że to powiem ale te chujowe kapele raw black metal też zagrały lepiej niż pierwowzory.

Generalnie tribute prawie jak każdy dla frustratów znudzonych życiem na ziemskim padole. Syf, który lepiej omijać szerokim łukiem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#109

yog 5 lata temu

@Hajasz podziwiam absolutnie, żeś tribute SUMMONING ze wszystkich możliwości - 3 cd - postanowił sobie obczaić. Ty chyba potajemnie ich sympatią darzysz, co? ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#110

Hajasz 5 lata temu

I myślisz, że przesłuchałem całość !!! Jeszcze mnie nie pojebało. Posłuchałem tylko tych co grają inaczej czyli te rawy i nasze dwa rodzynki.

Reszta to takie samo pierdolenie o Szopenie czyli odgrywanie nuta w nutę więc nawet nie próbowałem przetrwać te 10 min koślawce.

Przy takim czasie trwania to zespoły, które złożyły hołd i nagrały kawałki z debiutu brzmią jak mistrzowie świata.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#111

Zsamot 5 lata temu

To jakaś nieśmiała miłość czy co? Ja bym nawet nie poświęcił 5 minut na trybut kapeli, której nie lubię...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#112

Hajasz 5 lata temu

Zsamot pisze:
5 lata temu
To jakaś nieśmiała miłość czy co? Ja bym nawet nie poświęcił 5 minut na trybut kapeli, której nie lubię...
Co Ty wiesz o miłości?

Ja poświęciłem więcej niż 5 min na zespoły, które lubię.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#113

Zsamot 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
Zsamot pisze:
5 lata temu
To jakaś nieśmiała miłość czy co? Ja bym nawet nie poświęcił 5 minut na trybut kapeli, której nie lubię...
Co Ty wiesz o miłości?
No i co mam Tobie rzec? Na takie dictum. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#114

yog 5 lata temu

Trzeba było jakąś parafrazę z Psów zapodać, to byście sobie wpadli w objęcia i poszli na piwo ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#115

Zsamot 5 lata temu

Miałem taki zamiar, ale wygrało lenistwo.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#116

Vexatus 5 lata temu

Przez cały weekend słuchałem właściwie tylko i wyłącznie Summoning i po raz kolejny utwierdziłem się tylko w moim zdaniu co do wielkości i fenomenu tego projektu... Kilka razy zmierzyłem się z najnowszym pełniakiem "With Doom We Come" i naprawdę polubiłem ten materiał. Co prawda wokale jednego i drugiego na tej konkretnej płycie dalej uważam za nieszczególnie udane, ale nie drażnią mnie już tak bardzo (zapewne po prostu mi się osłuchały). :) Poza tym to właściwie w 99% taki Summoning do jakiego wszyscy fani zdążyli się już dawno przyzwyczaić i jakiego oczekiwali. Najnowsza płyta to wciąż piękna (choć jak to zawsze u nich bywa schematyczna i przewidywalna) muzyka w ich specyficznym stylu.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#117

Hajasz 5 lata temu

A ja ze znajomymi ponownie oglądaliśmy Pulp Fiction i tam jest taka scena kiedy Vega kupuje narkotyki tzn dialog jest taki:

Lance: Co sądzisz o Trudi? Nie ma faceta, może razem pofruwacie?
Vincent Vega: Która to? Ta z gównem na twarzy?
Lance: Nie, to Jody. Moja żona.


Więc do wszystkiego można się przyzwyczaić, można sobie wmówić, że wszystko jest super.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#118

Zsamot 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
A ja ze znajomymi ponownie oglądaliśmy Pulp Fiction i tam jest taka scena kiedy Vega kupuje narkotyki tzn dialog jest taki:

Lance: Co sądzisz o Trudi? Nie ma faceta, może razem pofruwacie?
Vincent Vega: Która to? Ta z gównem na twarzy?
Lance: Nie, to Jody. Moja żona.


Więc do wszystkiego można się przyzwyczaić, można sobie wmówić, że wszystko jest super.
To ładnie, że oglądasz filmy na HBO. ;)

Tez ostatnio oglądałem. ;) Nad morzem miałem TV, więc sobie przypomniałem po raz n-ty. ;)

Niemniej nie mam od razu każdej kwestii do muzyki tak barwnie przypisanej. Zwłaszcza nieadekwatnie. ;)

Niby nie lubisz, ale tak często tu zaglądasz. ;) To jak pytanie, co u byłej dziewczyny, z kim się aktualnie buja. ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Endymion
Master Of Reality
Posty: 296
Rejestracja: 6 lata temu

#119

Endymion 5 lata temu

Raczej to tak, jakby miał pretensje, że jego eks się spodobała komuś :D Niemniej ma jednak rację, bo Summoning to syf nieziemski :twisted:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#120

Vexatus 5 lata temu

Hajasz pisze:
5 lata temu
A ja ze znajomymi ponownie oglądaliśmy Pulp Fiction i tam jest taka scena kiedy Vega kupuje narkotyki tzn dialog jest taki:

Lance: Co sądzisz o Trudi? Nie ma faceta, może razem pofruwacie?
Vincent Vega: Która to? Ta z gównem na twarzy?
Lance: Nie, to Jody. Moja żona.


Więc do wszystkiego można się przyzwyczaić, można sobie wmówić, że wszystko jest super.
Twój komentarz świadczy o tym, że nie zrozumiałeś tej sceny...
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#121

Hajasz 5 lata temu

Vincent Vega: Sorry, bolesna pomyłka.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#122

Zsamot 5 lata temu

Machnąłem wczoraj ostatni Summoning... Niby nic wybitnego, ale jak raz zapuszczam, to potem tylko ponowie włączam...

Rozumiem wszelkie zarzuty, ale maja swój klimat ich nagrania i powiem szczerze, nie wyobrażam sobie jakieś radykalnej zmiany, którą ktokolwiek by w ich przypadku zaakceptował. Ja jestem kontent.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#123

yog 5 lata temu

Summoning AD 1993 był rzeczywiście groźny, jak twierdził Hajasz.

NO SENSE. NO THOUGTS. NO LIFE.

Obrazek

Summoning supports world wide war and hate, chaos, death, oppression, the fuck off everyone campaign, and sex with animals exclusively.

Don't believe to be a friend of us, just because of having bought our Demon Tape, and we don't give a fuck if you like it or not, asshole!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#124

Hajasz 5 lata temu

Obrazek A dzisiaj to już aż strach patrzeć.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#125

Wędrowycz 5 lata temu

yog pisze: Summoning supports world wide war and hate, chaos, death, oppression, the fuck off everyone campaign, and sex with animals exclusively.
Ło chuj, srogie zawodniki :D i pomyśleć, że potem takie przyjemne melodie ku czci Tolkiena tworzą.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#126

Pogan696 4 lata temu

With Doom We Come to nic nowego. To znaczy jest klimat, surowe nagrania. Cieszę się, że Summoning idzie nadal drogą, którą obrała lata temu. Nie ma drugiej takiej kapeli w takich klimatach. Jak Darkspace ma w dupie koniunkturę i robi swoje. Poziom muzyczny w dzisiejszych czasach może budzić wątpliwość, ale słuchacz w 2019 roku, może odczuć klimat lat przełomu wieków, jak i samej sagi Tolkiena. Można się usrywać nad Grą o Tron, ale w metal,u Tolkien nie ma lepszego "tribute'u".
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#127

Hajasz 4 lata temu

Pogan696 pisze:
4 lata temu
Nie ma drugiej takiej kapeli w takich klimatach.
I to jest chyba najlepsza wiadomość. Jedno gówno to i tak o jedno za dużo.
Pogan696 pisze: ale słuchacz w 2019 roku, może odczuć klimat lat przełomu wieków, jak i samej sagi Tolkiena.
Jedyne co odczuje słuchacz w 2019 roku słuchając Summoning to efekt, że musi pójść się wysrać.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 685
Rejestracja: 7 lata temu

#128

Pogan696 4 lata temu

Hajasz pisze:
Pogan696 pisze:
4 lata temu
Nie ma drugiej takiej kapeli w takich klimatach.
I to jest chyba najlepsza wiadomość. Jedno gówno to i tak o jedno za dużo.
Pogan696 pisze: ale słuchacz w 2019 roku, może odczuć klimat lat przełomu wieków, jak i samej sagi Tolkiena.
Jedyne co odczuje słuchacz w 2019 roku słuchając Summoning to efekt, że musi pójść się wysrać.
Być może? Mam świadomość, że Summoning ma swoich fanów i antyfanów. Ja należę do tych pierwszych, którzy doceniają próchna z lat 90-tych, jak i z lat późniejszych. Może chodzi o sam klimat książek, które też były "napompowane" i proste?
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#129

Vexatus 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
Pogan696 pisze:
4 lata temu
Nie ma drugiej takiej kapeli w takich klimatach.
I to jest chyba najlepsza wiadomość. Jedno gówno to i tak o jedno za dużo.
Coś mi się wydaje, że ta Twoja wendetta przeciwko Summoning wynika z jakichś pobudek osobistych. :)

Drugiej takiej kapeli w takich klimatach faktycznie nie ma. Hm... to znaczy są, np. Caladan Brood, ale to jednak nie do końca to samo...
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#130

Hajasz 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Coś mi się wydaje, że ta Twoja wendetta przeciwko Summoning wynika z jakichś pobudek osobistych. :)
Absolutnie nic z tych rzeczy. To po prostu jest topowy przykład gówna zapakowanego w złotko i błyskotki.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#131

Vexatus 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
Absolutnie nic z tych rzeczy.
No jakoś nie jestem do końca przekonany. :)
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#132

Zsamot 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Hajasz pisze:
4 lata temu
Absolutnie nic z tych rzeczy.
No jakoś nie jestem do końca przekonany. :)
Może mu na maila nie odpisali? ;) Albo zawód miłosny? ;)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#133

Hajasz 4 lata temu

Chciałem aby mi wysłali taki worek bo jak jeździłem po ruinach różnych zamków to chciałem w takim pochasać i pomachać mieczem. Nie przysłali.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#134

Lis 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu
Coś mi się wydaje, że ta Twoja wendetta przeciwko Summoning wynika z jakichś pobudek osobistych. :)
Bo Austriaccy black metalowcy nie chcieli wysyłać ćwierć wieku temu demo i odpisywać na listy Polakom, była już o tym mowa.
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

#135

Orkan 4 lata temu

Caladan Brood
Zespół, duet, projekt, czy jak tam zwał, którego sensu nie potrafię pojąć.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#136

Lis 4 lata temu

Pomogę, muzyka bazująca na patencie wymyślonym przez Summoning opierająca koncept na cyklu powieści Malazańska Księga Poległych.
Orkan
Posty: 90
Rejestracja: 6 lata temu

#137

Orkan 4 lata temu

Warte to to przeczytania?
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#138

Lis 4 lata temu

Nie czytałem, ponoć warte, spytaj Pita, zdaje się czytał. Zachwalał to też Turbo Monaliza, a to był ogarnięty koleszka.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#139

Vexatus 4 lata temu

Orkan pisze:
4 lata temu
Warte to to przeczytania?
Cykl jest bardzo spoko, ale trochę do przeczytania jest, bo z tego co pamiętam 10 tomów po około 800 stron.

http://lubimyczytac.pl/cykl/3738/malaza ... -poleglych

Wróć do „Black Metal”