Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 5 lata temu

Re: Wasze kolekcje

#51

Andrzej Oktawa 4 lata temu

Eklektycznie dosyć...
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#52

deathwhore 4 lata temu

Też się pochwalę. Jest trochę więcej niż mi się wydawało jeżeli chodzi o kompakty. Jedna półka to około 80 sztuk, 11 półka kończy się zapełniać, do tego trochę szrotu leżącego ot tak na dole. Pewnie coś z 850. Kaset przyniosłem sobie około 400. Trochę zostało jeszcze u rodziców, tak samo jak kompaktów, ale już niedużo i w przypadku kaset jakieś rzeczy fajne, tak w przypadku CD już raczej nie. Wiem, że demówki zostały w szufladzie a tego trochę było. Winyli mniej niż miałem wrażenie, przed chwilą naliczyłem 62 sztuki.

ObrazekObrazek

Ostatnimi czasy bardzo mocno zwolniłem z kupowaniem, w przeciwieństwie do tego co pisałem w postach te dwa lata temu - teraz prędzej kupię jedną, dwie płyty w lepszych wydaniach i droższe, niż więcej tanich. Chociaż najmilej jest jak kompakty z lat 80 uda się wyrwać za 20-25 zł w zajebistym stanie, co ostatnio kilka razy mi się udało, ale to muzyka nie na to forum.


Niedługo planuję pobawić się w stolarza i dokupić półki, odpowiednio zmniejszając przestrzenie między istniejącymi.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#53

Sacrum_Profanum 4 lata temu

Andrzej Oktawa pisze:
4 lata temu
Eklektycznie dosyć...
A no eklektycznie :D. Nigdy nie ukrywałem że wiele gatunków mi siada i że nie ograniczam się tylko do metalu...Ile bym płyt nie miał, to i tak stojąc przed tym zbiorem przychodzi mi na mysl tylko jedno ''kurwa, nie ma co posluchac'' :D Pozdro.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#54

DiabelskiDom 4 lata temu

Obrazek

Taki regalik potrójny. Nie jakaś wielka kolekcja, bo raptem 518 sztuk cedeków, ale systematycznie się rozrasta.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 5 lata temu

#55

Andrzej Oktawa 4 lata temu

Nie wiem czy czytacie MM Forum... Co prawda fot nie ma, ale jest jeden link do discogs... ekhm. Także tego. Chciałbym to zobaczyć na żywo. Mam nadzieję, że pojawią się kiedyś foty chociaż.
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

#56

Sacrum_Profanum 4 lata temu

Dobry collect! @DD
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#57

Wędrowycz 4 lata temu

@Andrzej Oktawa jeżeli masz na myśli kolecje Marii bądź Pestena to nie ma co, bo oni mają (ten drugi chyba już miał) kolekcje tak jebitnie potężne, że mało kto w Polsce może się z nimi równać.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#58

Vexatus 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
ten drugi chyba już miał
Swego czasu się pozbył znacznej części cedeków (coś tam nawet od niego kupiłem), ale po jakimś czasie i tak wrócił do kupowania tego na tony. :)
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 5 lata temu

#59

Andrzej Oktawa 4 lata temu

Wędrowycz pisze:
4 lata temu
@Andrzej Oktawa jeżeli masz na myśli kolecje Marii bądź Pestena to nie ma co, bo oni mają (ten drugi chyba już miał) kolekcje tak jebitnie potężne, że mało kto w Polsce może się z nimi równać.
Mi chodziło akurat o użytkownika AdrianSmith, który ostatnio udostępnił na kilka dni link do kolekcji w Discogs, gdzie wklepał już, jak sam pisze, ok. 40% swojej kolekcji i wyszło grubo ponad 7k szt. CD, co wg. Discogs jest średnio warte ponad 100 000 euro. A ja narzekam, że nie mam czasu, żeby moją skromną kolekcję porządnie przesłuchać lub/i regularnie wracać...
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#60

Pioniere 4 lata temu

Przecież to są tylko zbieracze, którzy z tego słuchają może 10-20%, a tak to stoi jedynie na półkach, jak znaczki w klaserach. Znam DJ'a co ma ok. 5 tys. winyli i co słucha ich, a gdzie tam, niekiedy którego czasem użyje do miksu, jak gdzieś gra, a tak to, jak mawia @Wędrowycz, "czeka skolejkowane na swój czas" (czasem i kilka lat).
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#61

Wędrowycz 4 lata temu

Już było to wałkowane nie raz, ale się powtórzę, większość z nas woli odpalić po raz n-ty ulubione materiały, więc budowanie kolekcji w tysiącach to faktycznie albo czyste zbieractwo, ewentualnie ktoś chce mieć tego towaru taką ilość pokaźną, że jak go nagle najdzie, to będzie miał pod ręką. W moim wypadku kolekcja którą już posiadam ok. 600 materiałów wystarczy, żeby mi się nie nudziło, a i tak większość rzeczy odpalam raz na dłuższy czas.

Ja wszystko lubię katalogować: filmy i seriale, muzykę i od jakiegoś czasu również książki. Stąd oprócz tego co już mam, znam i oceniłem, to ustawiam sobie kolejki do sprawdzenia.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#62

Pioniere 4 lata temu

@Wędrowycz Ależ ja odnosłlem się tylko do twego hasła, nie do twej kolekcji, kolekcje to komentowałem typa, gdzie 7 tys. to zaledwie 40%. A przy tak wielkiej kolekcji jednokrotne jej przesłuchanie, zakładając ze pojedyncza płyta ma zaledwie 30 min, zajęłoby mu to, słuchając non-stop przez całe doby, ponad rok.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6054
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#63

Wędrowycz 4 lata temu

@Pioniere, wiem wiem, po prostu mnie też przy okazji naszło żeby coś od siebie dodać w tej kwestii, choć pamiętam że wielokrotnie już o tym tu dysputy toczyliśmy na forum.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#64

DiabelskiDom 4 lata temu

A co w tym dziwnego, skoro ktoś buduję sobie kolekcję od wielu lat, każdy kupiony materiał kupił z tego powodu, że kilka razy go odsłuchał i tak mu się podobało, że sprawił sobie oryginał? I tak trwa to cały czas, jednych słucha obecnie rzadziej, innych częściej ale generalnie kupuje to, co go jara.

Bo trochę brzmicie tak, jakby kolekcja większa niż ileś tam nie miała sensu, bo przecież tego nie słucha w wielu przypadkach ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#65

Pioniere 4 lata temu

Ci co słuchają, co jakiś czas, nie mają jednak kolekcji po 20 tyś płyt, a z 2-3 tyś.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1542
Rejestracja: 7 lata temu

#66

HUMAN 4 lata temu

@Wedrowiec jeśli chodzi B Pestena i niestety niezyjacego Jacka to w Europie trudno było znaleźć podobne kolekcje
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#67

Pan Efilnikufesin 4 lata temu

@Pioniere,Ty zdaje sie tez pare plyt masz............
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2649
Rejestracja: 7 lata temu

#68

dj zakrystian 4 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
4 lata temu
@Pioniere,Ty zdaje sie tez pare plyt masz............
Wrzuć fote winampa i twardy dysk :D
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#69

Pioniere 4 lata temu

Płyt mam tyle, co i miałem, pisałem na poprzednim forum, nie wiele przybyło przez te 7 lat, a nowe wszystko we flac. Jebie mnie zbieranie kolekcji, CD, czy winyli - szkoda mi kasy tym bardziej, że życia już mało zostało, co innego może bym mówił, jakbym miał te 25-30 lat. A dysków mam pięć.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#70

Molotow 666 4 lata temu

^ Boże a ja byłem pewien, że @Pioniere to "kult true" kolekcjoner.... FUCK i ja mam te nędzne 35 lat i kolekcja w miejscu stoi... Wiadomo życie i rodzina jednak pochłania większość funduszy... W trasę zabieram około 170 albumów z moich zbiorów...
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3967
Rejestracja: 7 lata temu

#71

Pioniere 4 lata temu

W kolekcjonowanie bawiłem się kiedyś, kupując FP w latach '80 i '90, gdy metalowa muzyka była najlepsza. Teraz to czasem coś kupie, ale to kilka sztuk na rok, a tak to głównie wydaje na lekarstwa i szykuje się na ostateczne rozwiązanie, bo rokowania lekarzy nie są zbyt dobre.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 983
Rejestracja: 6 lata temu

#72

Molotow 666 4 lata temu

Pioniere pisze:
4 lata temu
W kolekcjonowanie bawiłem się kiedyś, kupując FP w latach '80 i '90, gdy metalowa muzyka była najlepsza. Teraz to czasem coś kupie, ale to kilka sztuk na rok, a tak to głównie wydaje na lekarstwa i szykuje się na ostateczne rozwiązanie, bo rokowania lekarzy nie są zbyt dobre.
O jessssu.... To wszystko tłumaczy.... Kurwa czy wszystkie wartościowe osobistości muszą mieć kłopoty ze zdrowiem ?!?!?
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#73

DiabelskiDom 3 lata temu

Po dojściu do wniosku na skutek konstruktywnej dyskusji z Płytowymi Torbiarzami postanowiłem zainwestować w coś, co starczy na dłuższą metę niż Gnedby. Efekt prezentuje się tak:

Obrazek
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#74

Ryszard 3 lata temu

Jak to się nazywa? Bo 10" i 7" pewnie też wejdą...
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#75

yog 3 lata temu

Pewnie tak Dede wybrał, żeby druga płyta Death Karma mu weszła :v
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#76

DiabelskiDom 3 lata temu

Nie wybierałem specjalnie pod to, ale weszła idealnie ;)

Takie coś: https://www.tectake.pl/regal-cd-na-1080-plyt-800212
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2991
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

#77

Ryszard 3 lata temu

Pioniere pisze:
4 lata temu
W kolekcjonowanie bawiłem się kiedyś, kupując FP w latach '80 i '90, gdy metalowa muzyka była najlepsza. Teraz to czasem coś kupie, ale to kilka sztuk na rok, a tak to głównie wydaje na lekarstwa i szykuje się na ostateczne rozwiązanie, bo rokowania lekarzy nie są zbyt dobre.
Ile tego masz? . Tak na pałę walnij jeżeli nigdy nie spisałeś. Nikt nie będzie zazdrosny czy złośliwy. Lepsza czy gorsza, nie o muzyce tutaj i teraz.

Osobiście, kiedyś też dążyłem do jakiejś tam kolekcji ale człowiek nie koń i samo pojęcie kolekcji ewoluuje w zależności od humoru, portfela i innych. Obecnie mam wyjebane. Jak mam ochotę to kupię a jak mi się nudzi to sprzedam. Nie boję się też oddać. A co.

Kiedyś się cieszyłem bo doszedłem do tausena ale później się zmieniło i ndd wątpię żebym go kiedykolwiek przeskoczył. Najpierw zbierałem dyskografie deathmetalowe. Potem komercha i zacząłem wymieniać na winyle a teraz... Pragnienie żeby metalu było mniej niż połowę albo i 25% Bo po co mi tyle?

Na świecie istnieją kolekcje kilkuset tysięczne i oczywistym jest że nie do słuchania przede wszystkim.... Jak już się miało 50 matchbox ów to też na półce a nie ulicy z kredek. Na discogs jest wielu z towarem idącym w dziesiątki tysięcy. Połowa to single i 7ki
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#78

Belzebóbr 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Obrazek
Ale bym se to kurwa pogryzł.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#79

Hajasz 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Po dojściu do wniosku na skutek konstruktywnej dyskusji z Płytowymi Torbiarzami postanowiłem zainwestować w coś, co starczy na dłuższą metę niż Gnedby. Efekt prezentuje się tak:

Obrazek
Obstawiam, że jak się schylasz po te płyty z dwóch najniższych półek to ci rów widać :D
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#80

Zsamot 3 lata temu

Tak sobie myślę, a jeszcze nie ułożyłem wszystkiego jakbym chciał po przeprowadzce..., że pod 2000 podszedłem. Kasety dałem za darmo ludziom, co nie mieli kasy, by dalej służyły. Trochę żal, bo sentyment do nich miałem ogromny. Winyli parę, ale tu Ślubna powiedziała stop, bo bym zagracił całą chatę, a tak mam porobione pawlacze, szafki w zakamarkach mieszkania, gdzie je poupychałem. Teraz mało kupuję, co wynika z prostego powodu, że coraz większe dzieciaki powodują większe wydatki. Ale jak 5 CD miesięcznie wpadnie, to super. Nie ukrywam, że staram się coś "zaległego" kupić.

Oczywiście, że są płyty, po które się nie sięga często, jak choćby "Diabolus..." Slayera, ale... czasem coś tak sieknie i płyta non stop "w użytku". Do tego kilkaset nagranych unikatów, co kosztują tyle, ze za nic nie zapłacę za CD...
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#81

TITELITURY 3 lata temu

Fajne te Wasze regały. Takie tam wszystko uporządkowane. Ja nie trzymam płyt w jednym miejscu, wszystko mam porozpierdalane po całym pokoju, przestrzeń dzielą razem z książkami, tak że nawet fotek zrobić nie ma sensu, bo nic nie widać. Szukam potem tych płyt godzinami, jeśli najdzie mnie ochota na coś konkretnego, a że mam kolekcję w porównaniu z Waszymi skromną, bo obejmująca jakieś 250 tytułów może, to jeszcze mniej więcej pamiętam, co mam na stanie. Ale robią wrażenie te półki pełne wszelkiego dobra. Choć ilość zależy chyba od "filozofii zbierania".
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#82

Zsamot 3 lata temu

Hajasz pisze:
3 lata temu
DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Po dojściu do wniosku na skutek konstruktywnej dyskusji z Płytowymi Torbiarzami postanowiłem zainwestować w coś, co starczy na dłuższą metę niż Gnedby. Efekt prezentuje się tak:

Obrazek
Obstawiam, że jak się schylasz po te płyty z dwóch najniższych półek to ci rów widać :D
Może klęka? I wtedy nie ma rowa? ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#83

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Policzylem dzisiaj z ciekawosci male plyty.364 sztuki.Liczylem tylko pudelka,sporo jest dwu,trzy,piecio czy wiecej plytowych boxow.
Drugie tyle,jesli nawet nie wiecej......chyba nawet troche wiecej,patrzac na regaly,zmienilo wlasciciela w okresie ostatnich trzech lat.
Awatar użytkownika
Jakub
Master Of Puppets
Posty: 162
Rejestracja: 2 lata temu

#84

Jakub rok temu

Odświeżam temat, może ktoś też się podzieli.

Przez całe swoje krótkie życie udało mi się uzbierać około 200 CD, głównie klasyki death metalu, wydania współczesnych twórców tego gatunku, trochę thrashu, doomu i garstka blacku, kilka płyt post-punkowych i klasyki rocka. Jest skromnie, lista życzeń jest bardzo długa, lecz cały czas kolekcja się rozrasta, buduje póki co solidne fundamenty, które za kilkanaście lat, jeśli będzie dane dożyć, mogą przerodzić się w naprawdę ciekawe zbiory. A przy niedzieli wrzucam mały kolaż:
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: rok temu

#85

Wyrocznia rok temu

Jakub pisze:
rok temu
Odświeżam temat, może ktoś też się podzieli.

Przez całe swoje krótkie życie udało mi się uzbierać około 200 CD, głównie klasyki death metalu, wydania współczesnych twórców tego gatunku, trochę thrashu, doomu i garstka blacku, kilka płyt post-punkowych i klasyki rocka. Jest skromnie, lista życzeń jest bardzo długa, lecz cały czas kolekcja się rozrasta, buduje póki co solidne fundamenty, które za kilkanaście lat, jeśli będzie dane dożyć, mogą przerodzić się w naprawdę ciekawe zbiory. A przy niedzieli wrzucam mały kolaż:
Obrazek
Kurde zazdroszczę. Obecnie najwiecej się właśnie w takich klimatach obracam ale zazwyczaj słucham z internetu bo cd ciężko zdobyć czasem. Bardzo fajnie dobrane płytki chyba prawie wszystkie przesłuchałem ileś razy
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1828
Rejestracja: 7 lata temu

#86

Blind rok temu

Jakub pisze:
rok temu
Odświeżam temat, może ktoś też się podzieli.

Przez całe swoje krótkie życie udało mi się uzbierać około 200 CD, głównie klasyki death metalu, wydania współczesnych twórców tego gatunku, trochę thrashu, doomu i garstka blacku, kilka płyt post-punkowych i klasyki rocka. Jest skromnie, lista życzeń jest bardzo długa, lecz cały czas kolekcja się rozrasta, buduje póki co solidne fundamenty, które za kilkanaście lat, jeśli będzie dane dożyć, mogą przerodzić się w naprawdę ciekawe zbiory. A przy niedzieli wrzucam mały kolaż:
Obrazek
Zajebisty jest ten Adramelech
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3118
Rejestracja: 5 lata temu

#87

kurz rok temu

Na początek

1. John Coltrane - jeden z ulubionych jazzmanów

Obrazek

2. Ulubione grindy i pochodne - Napalm Death, Brutal Truth, Painkiller, Antigama, Terrorizer, Splitter (wielu, wielu płytek brakuje w kolekcji)

Obrazek

3. Rock, ale przegięty w jakieś dziwne strony. King Crimson i Frank Zappa

Obrazek

Większość to LP z epoki.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”