Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2731
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Festung Posen

Godthrymm

CzłowiekMłot

Obrazek
Całkiem świeża, bo powstała w 2017 roku w brytyjskim Halifax supergrupa złożona z byłych muzyków Anathemy, Vallenfyre i My Dying Bride. Debiut tego tria powinien przypaść do gustu zarówno fanom Candlemass jak i Pallbearer. Dla mnie to wypadkowa starego i nowego oblicza epic doom.

Obrazek
Skład:
Shaun Taylor-Steels - Drums (2017-present) Vestige of Virtue, ex-Vagrant God, Combath, Nåe, ex-My Dying Bride, ex-Solstice, ex-Anathema, ex-Ironside, ex-Severed Heaven, ex-Agone, ex-Darkher
Hamish Glencross - Vocals, Guitars (2017-present) Green Sabre, ex-Vallenfyre, ex-My Dying Bride, ex-Solstice, ex-Seer's Tear
Bob Crolla - Bass (2019-present) ex-Let 'Em Burn, Ozzbest, ex-Blunderbuss
Catherine Glencross - Keyboards, Vocals (2022-present)
Kris McLaughlin - Guitars (2024-present) Crowsblood, Green Sabre, Merichane, ex-Desolate
▼ Byli muzycy
Rich Mumford - Bass (2017-2018) Austerymn, DeathCollector, Malediction, ex-Hellbastard, ex-Bastardised, ex-Monstrance
Chaz Netherwood - Guitars (2017-2018) ex-Diekriest, ex-Fireblade, ex-Karrion, ex-Damage, Inc., Criminal Justice, ex-Solstice
Danny Lambert - Bass, Vocals (2018-2019) High Parasite, ex-Nightshadows Lament, ex-Blunderbuss, ex-Hellbound Hearts, ex-Terrorvision (live)
▼ Muzycy koncertowi
Catherine Glencross - Vocals (female) (2020-2022)
Al Kotwal - Guitars (2022-2024) Thunder, Tomb & Throne
Dyskografia:
2018 - A Grand Reclamation [EP]
2019 - Dead in the Studio [EP]
2020 - Reflections
2020 - The Vastness Silent [EP]
2022 - Chasms [single]
2022 - In Perpetuum [single]
2023 - Distortions
2024 - The Light [EP]
2026 - Projections





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Go ... 3540436531
BC: https://transcendingrecs.bandcamp.com/music
BC: https://profoundlorerecords.bandcamp.com/music
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1598
Rejestracja: 9 lat temu

pp3088

Zmierzyłem się niedawno z Reflections i wrażenia raczej pozytywne. Wielu krzyczało, że album przebił ostatnie dokonanie My Dying Bride i że mamy do czynienia z projektem który na długo podbije doom metalowe zestawienia. Czy mieli rację? Połowicznie. Szczerze trzeba przyznać że MDB wydało zakalca i przeskoczenie nisko postawionej poprzeczki nie jest wielkim wyzwaniem. Z drugiej strony nie ma tu jakiegoś odkrycia czy przejawów geniuszu. Solidna płyta z fajnymi utworami, ot co.

Mi niespecjalnie pasował momentami czysty wokal, przede wszystkim gdy idą w klimaty około-epickie. Po części duchowi spadkobiercy nieodżałowanego Solstice, ale niestety jeszcze poziomu Przesilenia nie osiągnęli.

Replikując powyższe - fajna płytka, życzę im powodzenia.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 18364
Rejestracja: 9 lat temu

yog

Posłuchałem sobie dwa czy trzy razy ich debiutanckiej epki A Grand Reclamation i o ile ogólnie spoko granie, tak mnie jako przebrzydłego lewaka te jakieś takie southernowo-hetfieldowskie wkrętki (chyba głównie na wokalu) mierżą. Występuje to chyba jednak tylko w jednym z kawałków, a w ostatnim, nie licząc outro, The Pantheon z kolei wokalista brzmi niemal identycznie jak gość z The Lord Weird Slough Feg, co jest bardzo spoko, bo to zacna kapela. Nie zachwyciło mnie niestety, ale całkiem całkiem i będę badał i album, choć się wielkiej podjarki nie spodziewam.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2731
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot

Obrazek

Tak oto prezentuje się okładka nowej epki na którą składa się jeden utwór, który nie zmieścił się na albumie i odnowiona wersja szlagiera "We are Dead". Można posłuchać:


Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2731
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot



Nowy, piękny singiel, który chyba nie zapowiada nowej płyty. W każdym razie polecam.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3973
Rejestracja: 6 lat temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan

18 sierpnia nakładem Profound Lore Records ukaże się druga część trylogii (składająca się z 7 rozdziałów) zatytułowana "Distortions". Gościnnie pojawiają się na nim Scoot (Michael Gladok) z Alehammer i Extinction of Mankind oraz Aaron Stainthorpe. "Echoes" jest pierwszym singlem zapowiadającym sierpniowe wydawnictwo.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2731
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot



Cała płyta do odsłuchu - polecam, bo bardzo przyjemnie to płynie. Do tego co było na poprzednich wydawnictwach doszło odrobinę gotyckich klimatów i ładny damski wokal. Fani Pallbearer, Paradise Lost i tym podobnych mogą spokojnie klikać.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
HUMAN
Tormentor
Posty: 1972
Rejestracja: 9 lat temu

HUMAN

Rewelacyjna okładka a muza jest dobrze ba pewnie bardzo dobrze , zaraz odpalam .
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3973
Rejestracja: 6 lat temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan

Brytyjczycy powiększyli swój dorobek fonograficzny, o nową, dwuutworową EP'kę "The Light" wydaną przez Profound Lore Records.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3973
Rejestracja: 6 lat temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan

Brytyjczycy zapowiedzieli swój trzeci album – krążek zatytułowany „Projections” ukaże się 29 maja nakładem Profound Lore Records.


I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2731
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot

Zacny singiel, zacny. Kwintesencja tego typu muzy.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
der Stadtwald
Posty: 10
Rejestracja: 2 mies. temu
Lokalizacja: GŚ / Krk

der Stadtwald

Dosyć przypadkowo sięgnąłem wczoraj po "Projections", nie znając wcześniejszych wydawnictw. I nie mogę się uwolnić.

Generalnie epic doom to nie do końca moje klimaty, nie orientuję się jakoś super w tej scenie. Zawsze to dla mnie była taka mieszanka zapatrzenia w classic hard rocka, wokali z imitacja Dio czy innego Tony'ego Martina, z jednoczesną chęcią przebrania się na scenie jak Trubadurzy. No, pole minowe jednym słowem - niby coś super może wyjść, ale ryzyko obciachowej wtopy jednak duże.

I w sumie na tym albumie jest niemal wszystko, co powyżej (poza tymi Trubadurami, bo - z tego co widzę - sceniczny wizerunek bez krindżówy). Z elementów ryzyka dochodzi jeszcze laska na klawiszach i wokalu. I wyszło zajebiście. Płyną sobie te melancholijne melodie z MDB czy środkowej Anathemy (porównań do PL akurat nie do końca kumam, ale co tam), przeplatane takim klasycznym riffowaniem, momentami całkiem ciężarowym riffowaniem, w tle przygrywają te celofanowe plamy dźwięku z casio, a same wokale - męśki i żeński - całkiem niegłupio się w tym odnajdują (ten męski strasznie, ale to strasznie przypomina mi właśnie Tony'ego Martina na "Headless Cross"). Gościnny występ Stainthorpe'a mnie akurat bardzo przekonuje. No, czego chcieć więcej w sumie?

Jest to bardzo świadome, kompetentnie pompatyczne, bardzo mocno flirtujące z kiczem, mniej sabbathowe i bardziej melancholijne Candlemass.

Czuję się zachęcony do sprawdzenia wcześniejszych płyt. Jak tylko oderwę się od "Projections", bo od wczoraj tylko krótką przerwę na nowego Monolorda zdażyło mi się zrobić.