Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Republika

#1

Pan Efilnikufesin 6 lata temu

Obrazek

Czarne pasy
Białe pasy
Republika to kutasy

Żartowałem.

Wiki po polsku, co by każdy zrozumiał: https://pl.wikipedia.org/wiki/Republika ... _muzyczny)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4430
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#2

deathwhore 6 lata temu

Najbardziej lubię chyba jednak ten składak co to lata za kilka złotych, 82-85. Nieustające Tango + Nowe Sytuacje też spoko, chociaż najczęściej sięgam właśnie po składaka. Po reaktywacji znam tylko Masakrę - inny, ale też bardzo dobry album, łagodniejszy ogólnie. Poznawałem na bieżąco i od tych blisko 20 lat bardzo lubię. Niezłe rockowe granie z fajnymi zabawami brzmieniem.

Generalnie stara Republika to bardzo zimny i "totalitarny" zespół, atmosfera osamotnienia, zaszczucia, stłamszenia jednostki jest wszechobecna. Bardzo inspirujący zespół i metalowcy mogliby się sporo nauczyć.

Osobną kwestią jest Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa. Obywatel miał bardzo dobre nagrania, ale obok tego na płytach zdarzały się numery które chyba się zestarzały. A może od zawsze nie były przesadnie udane. Przynajmniej mnie nie wszystko rusza. Dla odmiany ojDADAna to chyba jedna z bardziej nowatorskich polskich płyt, ja przynajmniej nie znam nikogo kto w ten sposób używał folku. Za gówniarza nie lubiłem, bo techno i wiocha to jebany wróg którego zwalczać należy, ale po latach doceniłem. Super płyta.

Aha, mam przeczucie graniczące z pewnością, że CIechowski był srogi dewiant, to słychać w muzyce i tekstach. Wiedział o co chodzi.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3139
Rejestracja: 5 lata temu

#3

kurz 3 lata temu

Kawał artysty był z Grzegorza, a z Republiką w latach 80-ych zrobił jedną z lepszych robót w PRL-u. Najlepsze oczywiście Nowe Sytuacje; potężna dawka lodowatej energii, przesyconej jeszcze zimniejszą seksualnością, a w to wpleciona drwina z totalitaryzmu i to bardzo dosłowna, a jednak na tyle ukryta, że przeszła przez cenzorskie sita. Album, nie boję się użyć tego słowa, genialny. Składak z singli 82-85 to fantastyczne „przeboje”, ale siłą rzeczy to nie jest aż tak spójny materiał, jak powyżej omówiony. I to jest niezbędnik. Fajne są solowe dokonania GC; Obywatel G.C. oraz Tak! Tak!, dość chłodne, ale i miękkie w odbiorze. Osobiście mam także duży sentyment do soundtracku Stan Strachu; to też kawał skurwysyńsko zimnej muzy. OjDADAna nie znam, ale poznam bo ciekawie to wygląda.

No i tuba:





NO JA PIERDOLĘ!!!
deathwhore
Tormentor
Posty: 4430
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#4

deathwhore 3 lata temu

Ten elektryczny folk koniecznie ogarniaj, bo zajebisty.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#5

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3139
Rejestracja: 5 lata temu

#6

kurz 3 lata temu

Ogarnę i folk, to pewne. Mocno zachęciłeś.
Efil, byłem pewien że ten utwór wrzucisz.
Ja dopierdolę najlepszym;


Jeszcze tylko dodam, że koncertowo byli magiczni.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#7

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

kurz pisze:
3 lata temu
Ogarnę i folk, to pewne. Mocno zachęciłeś.
Efil, byłem pewien że ten utwór wrzucisz.
Ja dopierdolę najlepszym;


Jeszcze tylko dodam, że koncertowo byli magiczni.
Nie dopierdolisz,nie dopierdoliles najlepszym bo JA dopierdolilem najlepszym.Na zywo niestety nie widzialem,szkoda wielka.Republika ogolnie dzialala bez Grzegorza jeszcze.Sprawdze jutro jak wytrzezwieje ;)
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3139
Rejestracja: 5 lata temu

#8

kurz 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
JA dopierdolilem najlepszym.
Nowe Sytuacje to taki album, gdzie każdy kawałek jest integralną częścią całości i każdy jest zajebisty z osobna, a razem z innymi następuje efekt synergii dla każdego z osobna, a jeszcze większy dla całości. Inaczej mówiąc, następuje tu efekt, że 2+2=5. Moja Krew oczywiście cudna, ale to pojedynczy meteor. Także mój drogi, prosto, jasno i przede wszystkim zwięźle ci wytłumaczyłem, że racja jest po MOJEJ stronie.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#9

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

kurz pisze:
3 lata temu
Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
JA dopierdolilem najlepszym.
Nowe Sytuacje to taki album, gdzie każdy kawałek jest integralną częścią całości i każdy jest zajebisty z osobna, a razem z innymi następuje efekt synergii dla każdego z osobna, a jeszcze większy dla całości. Inaczej mówiąc, następuje tu efekt, że 2+2=5. Moja Krew oczywiście cudna, ale to pojedynczy meteor. Także mój drogi, prosto, jasno i przede wszystkim zwięźle ci wytłumaczyłem, że racja jest po MOJEJ stronie.
Pieriolisz!!!!!!!Republika ciaglela nuty z Venom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3139
Rejestracja: 5 lata temu

#10

kurz 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Republika ciaglela nuty z Venom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie zniszczysz mojej miłości tak marnym argumentem.
A tak poważnie, co to ten Venom?

A tak naprawdę poważnie, strasznie w środku jebłem śmiechem. Piękny post, POWAŻNIE. SZANUJĘ jak skurwysyn.

A coby yogi nie wypierdolił do działu „głupoty i głupotki”, to przesłuchałem ojDADAna i szczerze powiem, że zaskoczyło. Dziwna, ale z pomysłem wykoncypowana i zrealizowana muza.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#11

Zsamot 3 lata temu

Uwielbiam, cały czas muzyka aktualna. Do tego świetnie zaaranżowana i mający taki światowy sznyt.
Facet był utalentowany i co tu ukrywać, konkretny skład.
Klipy, koncerty, wszystko dopracowane a zarazem z takim polotem...
Miałem okazję być na ich przedostatnim koncercie- w Poznaniu- rewelacja.

Obywatel G.C. i odskocznia folkowa... już to deathwhore lepiej to opisał, zatem nie będę się silić na oryginalność.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3139
Rejestracja: 5 lata temu

#12

kurz rok temu

Słucham po raz pierdyliardowy Nowych Sytuacji.
Kto nie zna to leszcz, kto nie lubi leszcz do kwadratu.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#13

Zsamot rok temu

Ech, to taka klasyka grania, że raczej trudno nie znać.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3139
Rejestracja: 5 lata temu

#14

kurz rok temu

Ok czyli nie jesteś leszcz. A lubisz? Bo to jest najważniejsze.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3750
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#15

Zsamot rok temu

Uwielbiam. R i Obywatela. Nie mam wiele na CD. Ale mogę się pochwalić, że byłem na przedostatnim koncercie Republiki. W Poznaniu grali. Rewelacyjny występ.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2679
Rejestracja: 7 lata temu

#16

dj zakrystian rok temu

Nie pytaj o Polskę. Ten numer nabiera innego wymiaru siedząc z kwiatem polińskiej patologii na obczyźnie.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Rock”