Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

Re:

mork 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Jest z tą okładką Darkthrone taka historia ogólnie, która tłumaczy czemu w Zephyrousie nie ma planetki w tym odbiciu lustrzanym. Otóż jak pan David malował w 1972 ten obraz na potrzeby Challenge of the Stars, nie wiedziano, że Pluton, z którego powierzchni jest pokazana perspektywa, posiada księżyc(e). Tak też, dopiero później autor dodał (już cyfrowo) księżyc zwany Charonem, na cześć styksowego przewoźnika-monopolisty.
A kurde faktycznie. Dzięki, dobra ciekawostka :)

Jakby nie było okładka prezentuje się ekstra i nie mogę się doczekać premiery. Ostatnio odświeżyłem sobie Old Star i nadal świetnie mi się tego słucha.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Ja sobie przedwczoraj i wczoraj odświeżyłem 18 albumów Darkthrone, nadal świetnie mi się tego słucha, a taki Dark Thrones and Black Flags jest sporo lepszy, niż pamiętałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Ja sobie przedwczoraj i wczoraj odświeżyłem 18 albumów Darkthrone, nadal świetnie mi się tego słucha, a taki Dark Thrones and Black Flags jest sporo lepszy, niż pamiętałem.
To oni tyle tego wydali? :shock:
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

8 płyt jeszcze w latach 90., to już później z górki mieli.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6306
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 lata temu

Kozioł pisze:
3 lata temu
To oni tyle tego wydali? :shock:
Obudziła się śpiąca królewna. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 3 lata temu

Vexatus pisze:
3 lata temu
Kozioł pisze:
3 lata temu
To oni tyle tego wydali? :shock:
Obudziła się śpiąca królewna. ;)
Pierdolę ich w zmarznięte norweskie rowy. Od drugiego albumu włącznie. Stąd brak wiedzy.


Soulside Journey, New Wave Of Black Heavy Metal i daleko na końcu, w ostatnim wagonie Ravishing Grimness.

Może sprawdzę se kiedyś Transylvanianke bo ponoć to niezły Noise Rock, reszta jebe mi po całości.


A najlepszy kawałek DarkSrom to bezczelna podróbka Celtic Frost:

Turris Babylonica e stercore facta est.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4457
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 3 lata temu

Wczorej wpierdolił żem się we taki korek, że trasę która zazwyczaj zajmuje 15 minut pokonałem w takim czasie, że przeleciało Circle the Wagons. I spora część Hate Them. Fantastyczne płyty! W ogóle nie obraziłbym się, gdyby z zespołów black metalowych na świecie został tylko Darkthrone.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
Wczorej wpierdolił żem się we taki korek, że trasę która zazwyczaj zajmuje 15 minut pokonałem w takim czasie, że przeleciało Circle the Wagons. I spora część Hate Them. Fantastyczne płyty! W ogóle nie obraziłbym się, gdyby z zespołów black metalowych na świecie został tylko Darkthrone.
Nie dziwie się. Przecie to albumy z czasów szerokiej akceptacji homoseksualizmu pośród elity mizantropijnej inteligenckiej BM-wej północy. Czytałem gdzieś wywiad (Mystic Fart?) w którym Fenriz cieszył się niezmiernie z faktu, ze już nie muszą z Culto kombinować, ukrywać się czy w szemranych celach zamykać się we dwóch w szopie na odludziu. Zaczęło się od pioniera Ghaala, potem Nocturno I Frędzlis, następnie ujawnili się Satyr i jego dziewczyna, przepiękna perkusistka... Inszajz i Zsamot, John Bonner i Majk Silver. Szkoda tylko Griszy który nie wiedząc o wkrótce nadchodzącej modzie na onanistkę kicz-enerową, zabił Euronoma, gdy ten odrzucił jego propozycje chodzenia.
Turris Babylonica e stercore facta est.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4457
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 3 lata temu

Zacznij misiu ćpać lżejsze rzeczy.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Kozioł pisze:
3 lata temu
A najlepszy kawałek DarkSrom to bezczelna podróbka Celtic Frost:

Bezczelnych podróbek Celtic Frost to oni parę mieli, nie powiedziałbym, że ani to lepsze od In the Shadow of the Horns czy Beholding the Throne of Might, ani bardziej bezczelne, ale jak już przy tym jesteśmy to poniżej kilka piosenek, o których tekst, tak zwane liryki, tego utworu, wspominają. Kanadyjski metal oczywiście - Piledriver, Sacrifice, Razor, Obliveon i Slaughter.
► Pokaż
Sex With Satan the loudest song
Sounds like a hammer from hell
Pyrokinesis and Take This Torch
Sounds that fill me with no remorse

Canadian Metal

Whimsical Uproar, Tortured Souls
For these fuckin' sounds my angry heart calls
Canadian metal, just obey
On your weak sounds (new plastic metal) we will prey...








(sam tego nie wynalazłem, jakiś typ na reddicie to za mnie zrobił w 4/5)
deathwhore pisze: Wczorej wpierdolił żem się we taki korek, że trasę która zazwyczaj zajmuje 15 minut pokonałem w takim czasie, że przeleciało Circle the Wagons. I spora część Hate Them. Fantastyczne płyty! W ogóle nie obraziłbym się, gdyby z zespołów black metalowych na świecie został tylko Darkthrone.
Ano, Circle the Wagons w samochodzie sprawdza się rewelacyjnie, długo woziłem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 3 lata temu

deathwhore pisze:
3 lata temu
Zacznij misiu ćpać lżejsze rzeczy.
Lol. Lepiej pierdolić jak naćpany misio niż pierdolić jak ty po trzeźwości zając.
yog pisze:
Kozioł pisze:
3 lata temu
A najlepszy kawałek DarkSrom to bezczelna podróbka Celtic Frost:

Bezczelnych podróbek Celtic Frost to oni parę mieli, nie powiedziałbym, że ani to lepsze od In the Shadow of the Horns czy Beholding the Throne of Might,
Ale ja się nie pytam. Tym bardziej polemizuję :)
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

mork 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Ja sobie przedwczoraj i wczoraj odświeżyłem 18 albumów Darkthrone, nadal świetnie mi się tego słucha, a taki Dark Thrones and Black Flags jest sporo lepszy, niż pamiętałem.
No starsze albumy to wiadomo ale (przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie) Old Star wzbudzał najbardziej skrajne emocje. Pewnie w dużej mierze przez zdecydowanie najbardziej profesjonalną realizację ze wszystkich albumów. Ale żeby tak Arctic Thunder wydać w podobnej jakości co Old Star to okazałoby się, że nie jest to taki przełom w ich karierze.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 3 lata temu

:D Jeśli będzie więcej brzmienia z okresu Blaze, Under, Transilvanian, ewentualnie Total Death, to jestem na tak. Ostatni album mi nie podszedł.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

mork 3 lata temu



Po dwóch akordach z trailera ciężko wnioskować ale obstawiam jednak podtrzymanie obecnego kierunku.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
skwar
Posty: 3
Rejestracja: 5 lata temu

skwar 3 lata temu

Miałem niezłe przejścia z Old Star; ciężko było mi przejść do porządku z faktem, że to jedyny album Darkthrone, który mnie po prostu nudzi. Wszystko zmieniło się gdy przyśpieszyłem prędkość odtwarzania do x1.25 - od razu lepiej! Polecam każdemu, co miał ten sam problem bo album dużo zyskuje na tej prędkości.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 581
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 3 lata temu

Osobiście nawet jak miałem z jakimś albumem trudne początki to ostatecznie i tak się z nim zaprzyjaźniałem. "Old Star" też jest zajebisty, żadnego przyśpieszania moim zdaniem nie potrzebuje. Najlepszy w XXI wieku jest jednak "The Underground Resistance".
Obrazek
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4653
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 3 lata temu

Ja również się z nim zaprzyjaźniłem. A potem chodziliśmy na kremówki.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Sacrum_Profanum
Master Of Reality
Posty: 291
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Kanalizacja

Sacrum_Profanum 2 lata temu

Idąc za ciosem @yog'a, jeśli Mystifierowe blaty komuś nie wpadły w gust, zawsze może wybrać wyposażenie skejto-żołnierza północy.

Obrazek

Ciekawe kto będzie następny :D.
卐 卐 卐 POPEŁNIJ SAMOBÓJSTWO - PRO BONO PUBLICO 卐 卐 卐 BLACK METAL TO KILOF
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 281
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

kyu 2 lata temu

Żeby nie robic offtopa, to tam jeszcze oprocz DT w preorderze są decki Candlemass, My Dying Bride, Venom, At the Gates, Marduk etc:

https://www.volatileskateboards.com/

sztuka po 60 dolców, rozmiar do wyboru, premiera w lipcu.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Tylko Dio 75, bo trzeba opłacić hologram. Cena dość przyzwoita, choć nie znam firmy, a jednak ten cały bardzo popularny ostatnio rysownik Mariusz Lewandowski miał/ma/ma mieć serię deseczek w Zero, a nie jakimś Volatile Skateboards.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

Całkiem ładne te dechy robią. Ja co prawda nigdy na desce nie śmigałem będąc dzieciakiem, ale podoba mi się design, że tak to ujmę.

Poniższy trailer coś specjalnie muzyki nie prezentuje, ale po tym skromnym fragmencie można się spodziewać dalszych retro brzmień, zapewne w stylu ostatniego pełniaka.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Pierwszy i jedyny kawałek promujący Eternal Hails...... - płaszcz nienawistnika.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 581
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
płaszcz nienawistnika.
Widzę, że angielski mieliśmy z tą samą pindą, pomyłką pedagogiczną.

A kawałek bardzo zacny. Napisali też, że najwolniejszy na płycie.
Obrazek
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5511
Rejestracja: 6 lata temu

pit 2 lata temu

Nagrali wczesny Keltik Frost na zwolnionych obrotach. A komentujący na youtubie słyszą w tym Candelmass, a nawet Electric Wizard i Reverend Bizarre.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Też w tym słyszałem Candlemass, bo dużo ostatnio słucham :) Samo rozpoczęcie Hate Cloak to riff wzięty z Under the Oak jak Johan śpiewa: It was a time, when love was mine, now it's time to sacrifice. Pozdrawiam serdecznie.
TheAbhorrent pisze:
2 lata temu
yog pisze:
2 lata temu
płaszcz nienawistnika.
Widzę, że angielski mieliśmy z tą samą pindą, pomyłką pedagogiczną.
Jestem zdania, że angielskiego (i pewnie każdego innego języka), to albo sam się nauczysz, albo chuja będziesz umiał.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4457
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 2 lata temu

Oni są zadziwiający. Potrafią wziąć dowolną stylistykę, która sama z siebie jest raczej nudna i nikomu niepotrzebna, a zrobić z tego coś fajnego. Black metal, heavy, doom. No wszystko im wychodzi.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2453
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Dobry archaiczny pseudo doom metal rock'n'roll z blackowankiem. Kupili mnie tym, czekam na resztę i coś czuję że będzie się równie dobrze główka kiwać jak przy Old Star.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 2 lata temu

:) Przesłuchałem udostępniony kawałek i dałem sobie spokój. Znowu przynudzanie i misz-masz gatunkowy podlany blackowym sosem. Mam dość tego czekoladopodobnego tworu, powoli tracę do nich cierpliwość, to jest k. drwina z ludzi, by takie coś wydawać. Niech się zamkną raz na zawsze i przestaną męczyć bułę, no chyba, że chodzi o cash. Zdecydowanie wolę posłuchać sobie czegoś w czystej konwencji gatunkowej, niż taką maskaradę. A teraz lecę posłuchać czegoś popowego, by odreagować wkurw: Weeknd (Abel Tesfaye), ATB (Andre Tanneberger), The Prodigy, Eric Prydz, Gesaffelstein - tutaj przynajmniej wiem czego się spodziewać!
Ostatnio zmieniony 04 cze 2021, 23:55 przez pitbull, łącznie zmieniany 2 razy.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Widocznie to nie granie dla Ciebie, to po co się męczysz kolejny raz. Gdyby chodziło o kasę, to by nagrali Transylvanian Hunger 2021 dla prawdziwych znawców, a nie grali to, czego sami lubią słuchać.

Przy okazji dodam ciekawostkę, że wczorajsza premiera singielka zgrała się z rocznicą śmierci Quorthona, któremu zapewne sześć kropek tytułu jest dedykowane.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
pitbull
Master Of Reality
Posty: 220
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Rzeszów

pitbull 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Widocznie to nie granie dla Ciebie, to po co się męczysz kolejny raz. Gdyby chodziło o kasę, to by nagrali Transylvanian Hunger 2021 dla prawdziwych znawców, a nie grali to, czego sami lubią słuchać.

Przy okazji dodam ciekawostkę, że wczorajsza premiera singielka zgrała się z rocznicą śmierci Quorthona, któremu zapewne sześć kropek tytułu jest dedykowane.
:) Wracam do ich starych wydawnictw, te się nie zestarzały i nadal robią mi tak samo dobrze. Zdecydowanie najlepiej wchodzi mi Transilvanian Hunger, bo jest mocno transowy.
KRZYSZTOF KAROŃ: www.historiasztuki.com.pl www.wiedzaspoleczna.pl kanał www.youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 oraz czwartkowe programy z Krzysztofem Karoniem o 19:00 w telewizji wRealu24.pl https://www.youtube.com/channel/UCiwsDg ... Q/featured
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

mork 2 lata temu

No ciekawe, ciekawe. Bardzo klimatyczny master. Chyba nie do końca tego się spodziewałem i po pierwszym odsłuchu miałem mieszane uczucia ale po kilku dniach kupili mnie tym numerem. Tak ładnie buja, że ani się obejrzałem a słuchałem go kilka razy dziennie.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

Bardzo fajny ten wałek się wydawał, a jeden odsłuch na luzie zaliczyłem. Dalej kultywują swój "powrót do przeszłości". Parę dni temu słuchałem w lesie splitu Ferniz' Red Planet i Nattefrost "Engangsgrill", bo dawno nie odpalany i tutaj również czuć wyraźne ciągoty Ferniza do tradycyjnego doomowanka. Przyjemne, fajne, dobre. Nie liczę na powrót do klasycznego surowego black metalu, bo i ewidentnie nie gra to już w serduchu panów. Całkowicie pochłonęły ich oldskulle i w sumie fajnie, że te bardziej metalowe niż punkowe (jak na mój gust).

Będzie słuchany nowy pełniak, tym bardziej że okładeczka nawiązuje mocno do "Total Death" i jest przyjemnie kosmiczna. Btw. skończyłem odświeżać sobie wszystkie filmy z uniwersum Alien/Predator, więc tym bardziej wkomponowała się w moje obecne motywy przewodnie, że tak to ujmę barwnie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Pierwsze logo Darkthrone to nawet ma w zestawie napis "epic doom".

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

;) A toż to ciekawostka. Jak zwykle @yogi zarzucasz coś, na co chyba mało kto zwrócił uwagę. Szacuneczek
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Nucleator 2 lata temu

Gdyby ten cały numer skrócić o jakieś 5 minut, to byłby całkiem fajny, przyjemnie brzmiący kawałek, a tak to niestety koło 6 minuty człowiek ma dość i woli uciąć sobie drzemkę. A skoro cała płyta ma składać się z takich ciągnących się jak flaki z olejem pozycji, to ja podziękuję.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2453
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

CzłowiekMłot 2 lata temu

Fakt faktem trochę za długi, ale klimat jest co mi pasuje, oczywiście żadna rewelacja, sympatyczne granko.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

mork 2 lata temu

Fenriz pociesza:
Hate Cloak is certainly the slowest song on the album, there are plenty of “fast” parts on Ted’s songs, middle tempos and slow as well. The whole point of us having long songs is variation in tempos/pace, hence the epicness”
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2987
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 lata temu

Nowy album do odsłuchu.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 581
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 2 lata temu

Płyta zajebista. Co prawa wolałbym więcej kawałków niż mniej takich długich, ale co zrobić. Przynajmniej skłania to do słuchania całego albumu, a nie poszczególnych tracków. Faktycznie dużo tu "hails", po pierwszym słuchaniu nawet coś nawiązującego co Uriah Heep mi zabrzmiało, ale może to niewyspanie.

Na minus box, który wczoraj do mnie dodał. Przyznam Wam, że różne oszczędnościowe i ekologiczne odbicia widziałem i toleruję, bo żal mi naszej planety, ale kesata w papierowej zawijance to dla mnie nowość nie do przejścia bez śmiechu :mrgreen: Czy jednak jak kupię samą kasetę to też będzie w papierze? Ogólnie wszystko co może być to w boxie jest jest papierowe (album w digi). Być może to nie chodzi o eko, a zrobili tak dlatego, że w boxie wszystko lata luzem i by popękało? Nie wiem. Wrażenie jednak słabe. Muzycznie jednak jest bardzo dobrze.
Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Uriah Heep to zdaje się pierwsza kapela hard & heavy poznana za sprawą jego wuja przez niejakiego Gylve Fenrisa ~Mohawkwinda~ Nagella, jak się teraz tytułuje, więc to wielce prawdopodobne, choć ten track chyba akurat autorstwa Nocturno Culto.

Albumu posłucham za godzinę czy dwie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

mork 2 lata temu

Pierwszy odsłuch i jest duży pozytyw. Ale muszę powałkować jeszcze ten album bo teraz tak przy robocie przesłuchany.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Trochę chyba przedawkowałem Hate Cloak, bo mi się bez przerwy ten riff główny stamtąd przypominał ostatnimi dniami, raz się chyba nawet przyśnił, w oczekiwaniu na premierę całości. Z pozostałych kawałków, to Lost Arcane City of Uppåkra zalatuje mi jakimś Tiamatem, klimatem Smell of Incense czy czegoś w tym stylu. Raczej się nie spodziewałem takiego brzmienia w Darkthrone. Na pierwszy rzut ucha, bez przesadnego skupienia, najlepiej mi z tego wszystkiego pasuje perkusja. Ideał.

A tak poza tym, to wyszło dziś takie lyric video do His Master's Voice:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 581
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

TheAbhorrent 2 lata temu

Ale ten album wciąga. Póki co uważam, że to obok "The Underground Resistance" najlepsze ich dokonanie po 2000.
Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Ze trzy razy poleciało, najlepsze kawałki oczywiście te dwa napisane przez Gylve, Hate Cloak i Lost Arcane City of Uppåkra poświęcony archeologicznym znaleziskom z epoki żelaza pod szwedzkim Lund i tamtejszej - przypuszczalnie - świątyni. Więcej na wikipedii na ten temat:

https://en.wikipedia.org/wiki/Upp%C3%A5kra_temple

Ten ostatni kawałek - całkiem prawdopodobne, że najlepsze, co Darkthrone nagrało od The Underground Resistance. O nim i o reszcie utworów na itunes, apple music, czy jak to się tam nazywa, można znaleźć parę słów, a nawet je przeczytać, jeśli kto zna angielski. Znaczy można przeczytać też jak się nie zna, tylko po co.
► Pokaż
Nineteen albums in, Darkthrone is still playing by their own rules. In recent years, the Norwegian metal legends have been writing albums with fewer and increasingly longer songs. After the six-track opuses The Underground Resistance (2013) and Old Star (2019), they’ve returned with Eternal Hails......, which features five sprawling tracks spread across 42 minutes. Though drummer/vocalist Gylve “Fenriz” Nagell and guitarist/vocalist Ted “Nocturno Culto” Skjellum have created revered albums in the black metal, death metal, and punk styles over the decades, Eternal Hails...... is very much in keeping with their recent penchant for epic, doomier tracks, as Fenriz explains below with tongue firmly planted in cheek.

“His Master's Voice”

“Fusing ragtime with an overtly blaring brass section and K-pop is a daring move. Ted made the music for this, and the title itself is a known musical brand, but in the setting of Darkthrone/black metal it suddenly warps into another vibe entirely. The art of it, to me, is to feel that everyone will understand all my work exactly like I do—but knowing that most do not. The lyrics are awful in the sense that they portray several layers of hell and suffering, and it hurts to even glance upon them.”

“Hate Cloak”

“As our single, I wouldn't have thought that a Nickelback cover sprinkled with the peppy audacity of ‘Gangnam Style’ would create such positive feedback from the seasoned underground metal crowd. The opening line is a direct hail to Roberta Flack and her beautiful song ‘The First Time Ever I Saw Your Face.’ This was supposed to be only for those in the know, so blowing that wide open right here makes me feel like an enormous tit and I want to just hide for the rest of the week. Believe me, it's the absolute last time I will ever do something remotely like this ever again.”

“Wake of the Awakened”

“Who would have thought it would actually be a splendid idea to merge the overtly organic-sounding 1960s Bollywood style with the brazen obliviousness to quality that is 1990s Eurodance? Not me. As the first verse is easily conjurable by the mind's eye—at least by me when I now painfully revisit my words—the refrain totally destroys any cinematic potential with its psychological sense of stifling terror and pure crushing of all that is sympathy. If you write a crude word in a lyric, it gets censored out there on album covers or platforms. But lyrics like these should not be turned loose on anyone that hasn't fully developed their frontal lobes—which means no reading until 25 years of age. It is really paralyzingly depressive in a way I have never seen before.”

“Voyage to a Northpole Adrift”

"I am surprised no one ever thought of mixing the Godflesh/Pitchshifter style with brisk Tyrol yodeling before. Here we are dealing with the struggle again—the struggle of your future when knowing that we die. A classic theme, and in Darkthrone’s catalog almost wholesome compared to the previous three songs! By the way, the lyrics are written completely unrelated to the songs. When the music is recorded and I leave, Ted does vocals alone and chooses what lyric will go to each song. You do not write these kinds of lyrics to a song—it would be unheard of. The title is beautiful to lure you into the mind chambers of death-pondering, but as I said, it is also about how to—or maybe not to—continue living. Ted made the riffs and they are extremely epic and varied.”

“Lost Arcane City of Uppåkra”

“Never have tango and early grindcore melted into such a lovely amalgamation. I was on holiday in Gothenburg when Jonas Svensson told me about the mysteries of Uppåkra’s pagan city and mounds. I thought it would be a sweet thing to enhance the feeling of holiday that I seldom have into a song, but mostly it harkens back to the days of early Darkthrone, when I read about ancient history and wrote lyrics about it—for instance ‘Iconoclasm Sweeps Cappadocia.’ Sorry, rulers of forgotten Uppåkra, that I drag you into a Midgard-snake of my own creation here, but probably no harm done. The lyrics are extremely anti-Christian with a short Norwegian pagan poem I wrote to introduce the strangest musical endpiece we ever did for Darkthrone—done in the spirit of the endpiece of ‘Starship Trooper’ by Yes 50 years ago. The music is by me—epic and heavy but also sassy and spaced out. I hope you never die, Ace Frehley!”
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4190
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 2 lata temu

Ja przesłuchałem wczoraj dwa razy i spoko, chociaż nie wydaje mi się lepszy od Underground Resistance oraz Arctic Thunder. Inna sprawa, że Arktyczny Grom wszedł mi po czasie, bo z początku też nie doceniałem. Za to Old Star jak do tej pory nie zrobił mi tak dobrze, jak poprzednie.

Na pewno zgodzę się z tym, że ten psychodeliczny motyw z drugiej połowy zamykacza jest bdb i czyni numer jednym lepszych przykładów heavymetalowej ery Darkthrone.

Będzie jeszcze słuchane, bo to nie jest kapela na odfajkowanie w zeszycie i odłożenie ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 2 lata temu

U mnie właśnie skończył się pierwszy odsłuch i jestem bardzo na tak. Nawet zastanawiam się, czy nie przypasował mi najbardziej od czasów..."Sardonic Wrath" :D Póki co podoba mi się ogromny hołd dla Celtic Frost, a przy tym doom metalu i co istotne, a nie wiem czy wręcz nie najważniejsze...znowu czuję tu ten ich klasyczny black metal, który niegdyś stanowił trzon muzyki.

Doskonale brzmią gary Fenriza. Jak zwykle w moim przypadku nie omieszkam też zwrócić uwagę na elegancko słyszalny bas. No i wokale Nocturno wypadły moim skromnym zdaniem również świetnie i są w chuj necro ;)

W ogóle materiał jako całość jest dość prosty, ale w tym tkwi klucz do sukcesu. Panowie zawsze mieli smykałkę, do prostych, aczkolwiek zapamiętywalnych riffów. Pachnących lasem, ale i nienawiścią, smutkiem, czy wręcz romantyzmem.

Również zwrócę uwagę na to co przedmówcy - ostatni kawałek, podobnie jak pierwszy w moim przypadku, wrył się w łeb. W przypadku "Lost Arcane City of Uppakra" to ta wolna, klimatyczna druga część robi robotę mocno. Mógłby być z tego oddzielny wałek jak w przypadku "Snø og granskog" z "Panzerfaust".
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4190
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 2 lata temu

Ja sobie dzisiaj odłożyłem słuchanie nówki i dla rozgrzania odświeżyłem dwie poprzednie. Arctic Thunder jest zajebista w opór, odkąd mi się wkręciła po czasie parę lat temu, tak do dzisiaj bawię się przy niej prawie tak dobrze jak przy jej poprzedniczce. Za to Old Star, cóż, płyta, która próbuje, próbuje i zażreć nie może. Są momenty, są nawet prawie w całości bdb kawałki, ale jednak ciągle czegoś tu brak, za bardzo to wszystko brzmi jak ciągnięcie na siłę jeszcze bardziej w heavy/doom tego, co wprost idealnie było dopasowane na AT. Eternal Hails...... zdaje się być ponownie zwyżką formy, ale tak jak pisałem wyżej - jeszcze trochę jej trzeba.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

mork 2 lata temu

Lost Arcane City of Uppakra to najlepsze i najklimatyczniejsze zakończenie albumu jakie ostatnio słyszałem.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2983
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 2 lata temu

Nigdy nie byłem zwolennikiem ich grania, choć próbowałem sporo razy. Nówka przyczyniła się do tego że spróbuję po raz kolejny.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17538
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Lol

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”