Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

General Surgery

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

General Surgery to powstały już w 1988 roku i pochodzący ze Szwecji zespół grający zajebiaszczy Grind/Goregrind/Death Metal. Po wydaniu demówek i pierwszej EPki zespól zrobił sobie sporą przerwę i zaczął działać ponownie dopiero w 1999 roku. Mają na koncie kilka demek, splitów innych popierdółek, ale najważniejsze ich wydawnictwa to dwie EPki i dwa bardzo dobre pełniaki - "Left Hand Pathology" i "Corpus in Extremis: Analysing Necrocriticism". Obie płyty są na podobnym wysokim poziomie, choć debiut ma moim zdaniem lepsze brzmienie. Dla mnie General Surgery to taki trochę szybszy i brutalniejszy Haemorrhage. :)

Skład:
Joacim Carlsson - Guitars (1988-1991, 1999-present) ex-Afflicted, ex-Meat Missile, ex-Afflicted Convulsion, Stormtroopers of Beer, ex-Face Down, ex-Proboscis, ex-Nice Idiot
Andreas Eriksson - Bass, Vocals (backing) (2003-present) ex-Proboscis, ex-Kuoleman Nyplääjät, Bruce Banner, Sayyadina, The Sun
Adde Mitroulis - Drums, Vocals (backing) (2003-present) Birdflesh, Sickrecy, ex-Dethronement, ex-Overdeth, ex-Jigsore Terror, ex-Bacon Warriors, Dead Beat, Stormtroopers of Beer, ex-Entrails, ex-Balkongen Brister, ex-Los Muertos, ex-Metalheads, ex-Råtten, ex-Sayyadina, ex-The Bullseye Dirt
Erik Sahlström - Vocals (lead) (2007-present) Under the Church, ex-Serpent Obscene, ex-The Marble Icon, ex-Crucifyre, ex-Deceiver, ex-Maze of Torment
Urban Skytt - Guitars (2015-present) ex-Crematory, ex-Nasum, ex-Regurgitate, ex-Crucifyre
▼ Byli muzycy
Matti Kärki - Bass, Vocals (1988-1990) Dismember, ex-Berbe, ex-Carnage, ex-Murder Squad, ex-Therion, ex-Carbonized
Jonas Deroueche - Guitars (1988-?) Unanimated, ex-Carbonized
Grant McWilliams - Vocals (1988-1991, 1999-2007) ex-Meat Missile
Mats Nordrup - Drums (1989-1990) ex-Crematory, ex-Regurgitate, ex-Afflicted Convulsion
Richard Cabeza - Vocals (1989-1990) Dismember, Unanimated, ex-Born of Fire, ex-Damnation, ex-Rape Pillage and Burn, ex-Dark Funeral (live), ex-Satyricon (live), ex-Carbonized, ex-Murder Squad, ex-Obscuratum
Johan Wallin - Guitars, Vocals (backing) (2003-2011) ex-Bombstrike, ex-Gallow, ex-Scurvy, GRGA, Iron Lamb, ex-Rise and Shine, ex-Repugnant, ex-Sonic Ritual, ex-Maggot
Glenn Sykes - Bass (2004-2006) Malformity, ex-Cardiovascular Sub-Hypothermia, ex-Coprophilia, Lectures on the Apocalypse, ex-Regurgitate, ex-Vomit Spawn (live), ex-3-Input Woman, ex-Caustic Rage, ex-Initial Outrage
Mikael Van Tuominen - Bass (2006-2007) Switch Opens
Tobbe Sillman - Guitars (2012-2015) ex-Guidance of Sin, ex-The Dead, ex-Vicious Art, ex-Crucifyre, ex-Tormented (live), ex-Benign, ex-Freeball, ex-Lumberjack, ex-Operation BackDrunk, ex-The Bullseye Dirt, ex-The Macks, ex-The Problem Is?, ex-Total Anarki
▼ Muzycy koncertowi
Grant McWilliams - Vocals (2016, 2018-present) ex-Meat Missile
Glenn Sykes - Bass, Vocals (backing) (2020-present) Malformity, ex-Cardiovascular Sub-Hypothermia, ex-Coprophilia, Lectures on the Apocalypse, ex-Regurgitate, ex-Vomit Spawn (live), ex-3-Input Woman, ex-Caustic Rage, ex-Initial Outrage

Tobbe Sillman - Bass (2018) ex-Guidance of Sin, ex-The Dead, ex-Vicious Art, ex-Crucifyre, ex-Tormented (live), ex-Benign, ex-Freeball, ex-Lumberjack, ex-Operation BackDrunk, ex-The Bullseye Dirt, ex-The Macks, ex-The Problem Is?, ex-Total Anarki
Dyskografia:
1990 - Erosive Offals (Malignant Necrotomy) [demo]
1990 - Pestisferous Anthropophagia [demo]
1990 - Internecine Prurience [demo]
1991 - Necrology [EP]
2003 - General Surgery / The County Medical Examiners [split]
2003 - Relapse Singles Series Vol. 2 [split]
2004 - Filth / General Surgery [split]
2004 - Demos [kompilacja]
2004 - General Surgery / Machetazo [split]
2005 - Demo 2005 [demo]
2006 - Left Hand Pathology
2009 - General Surgery / Butcher ABC [split]
2009 - Corpus in Extremis: Analysing Necrocriticism
2012 - A Collection of Depravation [kompilacja]
2012 - Like an Ever Flying Limb [EP]
2017 - General Surgery / Bodybag [split]
2021 - Lay Down and Be Counted [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Ge ... rgery/3162
BC: https://generalsurgery.bandcamp.com/music
BC: https://listenable-records.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#2

Nucleator 6 lata temu

Dla mnie liczy się przede wszystkim dzika EPka Necrology - gniecie to niesamowicie, a ciężkie, motoryczne riffy aż się wylewają z tego wydawnictwa. Pełniaki jednak też dobre, tylko, że w przeciwieństwie do @Vexatusa uważam, że lepsze brzmienie wykręcili na Corpus in Extremis - bardziej brutalne moim zdaniem w przeciwieństwie do nieco jałowego debiutu. Kompilacji A Collection of Depravation nie słyszałem, ale czytałem, że też ponoć bardzo dobra, trzeba będzie się samemu przekonać. Mogliby coś wydać ponadto w końcu...
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
deathwhore
Tormentor
Posty: 4439
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore 6 lata temu

Zaczynali jako coverband Carcass, a potem starali się, żeby ich własne numery jak Carcass właśnie brzmiały. I to w sumie ok, a zwłaszcza w czasach, gdy Carcass jest wydmuszką. Tyle, że teraz już Carcass nie coverują. Mam Necrology na taśmie i Left Hand Pathology na placku. I nie mogę się zgodzić, żeby to drugie brzmiało jałowo, chociaż może na następnej płycie brzmią jeszcze lepiej?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality
Posty: 260
Rejestracja: 6 lata temu

#4

STALOWY SYLWEK 6 lata temu

"Necrology" zdecydowanie najlepsze. Debiutu słucham raz na ruski rok a najnowszych wypocin nawet nie che mi się sprawdzać. W każdym razie wspomniana epka to dla mnie ścisły top ze Szwecji.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1495
Rejestracja: 7 lata temu

#5

pp3088 6 lata temu

"Necrology" i "Left Hand Pathology" - piękne krążki. "Corpus in Extremis: Analysing Necrocriticism" też bardzo lubię. Pierwsze demka różnie, generalnie nie mam tam faworytów, bo nie są specjalnie dobre, dopiero "Internecine Prurience (Rehearsal Demo 9/90)" jest godną zapowiedzią późniejszych materiałów.

O i "Like an Ever Flying Limb" dawało radę.

Podsumowując - najlepszy zespół goregrindowy obok Hiszpanów z H.(nigdy nie umiem tego napisać). Odsyłają Carcass do lamusa. Uczeń przerósł mistrza. Kurtyna.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Podsumowując - najlepszy zespół goregrindowy obok Hiszpanów z H.(nigdy nie umiem tego napisać). Odsyłają Carcass do lamusa. Uczeń przerósł mistrza. Kurtyna.
Momentami grają bardzo podobnie do Haemorrhage, ale General Surgery grają brutalniej i trochę szybciej. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2961
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#7

Szajtan 2 lata temu

Szwedzcy chirurdzy wracają z nową Ep-ką. Póki co wydawnictwo Lay Down and Be Counted ukaże się tylko w postaci cyfrowej.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#8

Vexatus 2 lata temu

Szajtan pisze:
2 lata temu
Póki co wydawnictwo Lay Down and Be Counted ukaże się tylko w postaci cyfrowej.
No jak tak można... :evil:
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Pioniere 2 lata temu

I kolejne wydawnictwo Szwedów wydane w postaci cyfrowej, a jest nim EP-ka o tytule A Legendary Death, na której zamieszczono cztery utwory w tym dwa covery, Nihilist Face Of Evil i Dead Infection From The Anatomical Deeps


Wróć do „Grindcore / Hardcore / Punk”