Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6334
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Gaahlskagg

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Gaahlskagg to projekt muzyczny założony przez Gaahla - znanego przede wszystkim z Gorgoroth oraz Skagga, który udzielał się między innymi w takich zespołach jak Deathcult, Taake czy Nattefrost.

Muzycznie jest to dość prosty Black Metal w średnich tempach z niewielkimi naleciałościami Industrial/Noise. Na koncie mają split z Stormfront oraz jeden album "Erotic Funeral". Płyta może dupy nie urywa, ale dla mnie jest to całkiem niezły materiał - jestem fanem wokaliz Gaahla, a i kilka całkiem niezłych riffów można tu znaleźć.

Obrazek
Skład:
Thurzur - Drums Dead to This World, Deathcult, Infernal Manes, ex-Slavia, ex-Sigfader, ex-Taake (live)
Skagg - Bass, Guitars (1998-present) Deathcult, Infernal Manes, ex-Sigfader, ex-Gorgoroth (live), ex-Taake (live), ex-Livsfarligt
Gaahl - Vocals (1998-present) Trelldom, ex-God Seed, ex-Sigfader, Gaahls Wyrd, ex-Gorgoroth, ex-Wardruna
▼ Byli muzycy
Tormentor - Bass ex-Desekrator, ex-Gorgoroth, ex-Orcustus, ex-Norwegian Evil
Dyskografia:
1999 - Erotic Funeral Party I / Styggmyrs triumf [split]
2000 - Erotic Funeral



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Gaahlskagg/4811
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4664
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 6 lata temu

No, Espedal wysmażył coś tam bardzo zachowawczego, ale w gruncie rzeczy miłego dla ucha, choć w świetle* jego seksualnych preferencji chyba należy cieszyć się, że nie urywa dupy.

_____________

* jelita grubego
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

Metalized 6 lata temu

Mam winyl tego, ale tak dawno nie słuchałem, że średnio pamiętam z czym to się spożywa. Zamieszanie z rowerowym zainteresowaniem Gaahla jakoś lekko zniecheciły do słuchania tegoż. Ale kojarzy mi się, że było to całkiem spoko typu wpadł o wypadł szkód nie zrobił, kiedyś jeszcze zaproszę. Przypomniałem to sobie to pewnie posłucham jak w domu będę, chwilowo dalej ferie sobie robię z dala od swoich płyt.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6334
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Widzę, że muzyka chyba nikomu nie przypasowała, bo w temacie cisza. Rzadko tego słucham, ale jak już zaskoczy to potem kilka razy pod rząd leci. Tak jak dzisiaj... Niby nic wielkiego, ale słucha się całkiem nieźle. Gaahl ma tak charakterystyczne wokale, że od razy słychać, że to on piłuje mordę, pomimo nałożonych efektów. :)
Metalized pisze:
6 lata temu
Mam winyl tego, ale tak dawno nie słuchałem, że średnio pamiętam z czym to się spożywa.
Chcesz się go pozbyć? W sumie to bym może kupił, choć sam słucham tego raz na ten przysłowiowy ruski rok. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 6 mies. temu

Może przeszło bez echa, bo Gaahl jeszcze nie rozrabiał i nie wsadził Infernusowi kutasa w plecy, tylko był mało znanym zapiewajłą? Bo Gaahl's Wyrd jest bardziej kojarzone
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6334
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Projekt przeszedł bez echa, bo pierwszy i jedyny pełniak to z jednej strony taka muzyka nie wiadomo dla kogo (połączenie dość klasycznego BM z różnymi eksperymentami), a z drugiej był to po prostu średniak. :) W momencie wydania pełniaka Gaahl był już wokalistą Gorgororh, ale dopiero się rozkręcał i nie zdążył jeszcze za bardzo narozrabiać. Taki miły człowiek. Wegetarianin... :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 6 mies. temu

Który po czasie tłumaczył się, że rozrabiał, bo miał złych kolegów.
Przesluchalam wczoraj i uważam, że to był zwykły skok na kasę dzięki wykorzystaniu koniunktury na bm.
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 mies. temu

Totalna nuda, bez polotu. Próbowałem swoich sił wielokrotnie i za każdym razem jednym uchem wlatywało, a drugim wypadało. Chyba faktycznie jest tak jak @Sierra wspomniała. Swoisty skok na kasę, nieudany zresztą.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6334
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

No wybitny to ten projekt nie był... Bardzo lubię wokale tego szajbusa i może dlatego Gaahlskagg podoba mi się bardziej niż faktycznie na to zasługuje. :) płyta przede wszystkim jest trochę za długa. Mogłaby z tego powstać naprawdę dobra EPka. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17557
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 mies. temu

Nie powiedziałbym, że projekt nie jest znany, a zwyczajnie niespecjalnie warty uwagi i pisania o nim.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Summerisle
Master Of Puppets
Posty: 189
Rejestracja: 2 lata temu

Summerisle 6 mies. temu

Ograniczę się do stwierdzenia, że pojedyncze utwory Trelldom wciągają cały album Gaahlskaag nosem i nawet się przy tym nie usmarkują. Jedyny numer GS który mi chodzi po głowie to Skullfuck - reszta jest bardzo słabo zapamiętywalna.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 mies. temu

Rzuciłem się, będąc łakomym na coś ciekawego... Odbiłem się niczym ptak o ekran na S4.
Bez rewelacji. Szkoda.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6334
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Dlatego właśnie po prostu przypominam, że coś takiego istniało, ale nikomu nie polecam. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 6 mies. temu

Skoro o Gaahlu, napiszę to tutaj: pan Gaahl wystąpił w norweskim filmie kostiumowym "Flukt" (Ucieczka). O dziwo, nienajgorsze, i dobrze się nasz Krystian przed kamerą prezentuje. Mógłby tak częściej, nadaje się.
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6334
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Sierra pisze:
6 mies. temu
Skoro o Gaahlu, napiszę to tutaj: pan Gaahl wystąpił w norweskim filmie kostiumowym "Flukt" (Ucieczka).
Kostiumowym? Serio? Szanowna Pani widziała ten film? :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 6 mies. temu

Vexatus pisze:
6 mies. temu
Sierra pisze:
6 mies. temu
Skoro o Gaahlu, napiszę to tutaj: pan Gaahl wystąpił w norweskim filmie kostiumowym "Flukt" (Ucieczka).
Kostiumowym? Serio? Szanowna Pani widziała ten film? :)
Widziałam, kilka razy. Ale ja się na nazewnictwie filmowym nie znam, więc tak określiłam. A jaki? Przygodowy? Historyczny? Serio pytam.
A film mi się podobał.
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 6 mies. temu

https://www.filmweb.pl/film/Ucieczka-2012-642666
gatunek: Historyczny, Thriller, Akcja

Film rzeczywiście dobry.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6334
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Film całkiem spoko. Oglądałem bardzo dawno, ale z tego co pamiętam to on nawet bardzo dobrze do tej roli pasował. Nie tylko dlatego, że nie miał zbyt wiele do powiedzenia na planie. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Black Metal”