Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

Malokarpatan / Negative Plane / Outre / Odium Humani Generis 08.02.2019 Łódź, Magnetofon

#1

DiabelskiDom 5 lata temu

No i mamy kolejny gig z cyklu No Reason To Live. Wielki Negative Plane w końcu odwiedzi Polskę, grając u nas jeden z dwóch wyłącznych koncertów w Europie. Do kompletu będzie również hołubiony w wielu miejscach Malokarpatan oraz krajanie z Outre i Odium Humani Generis.

Czy ktoś poza mną raczy się pojawić? ;)
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Metalized 5 lata temu

Kałokarpatan jest mnienieinteresujący, Ątre również, negatywny samolocik widziałem we Wrocławiu, fakt było bdb. Jak przypadkiem czas i wolne spasuje to może i wpadnę na piwo i NG :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#3

yog 5 lata temu

Spróbuję wpaść.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#4

Nucleator 5 lata temu

Z jednej strony pocieszne pepiki z Malokarpatan, z drugiej chujowe Outre... się zobaczy, może przy korzystynych okolicznościach się wpadnie.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#5

yog 5 lata temu

Przede wszystkim to jednak taki zespół, co się Negative Plane nazywa, a nie jakieś tam słowackie wąsacze :) :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#6

TITELITURY 5 lata temu

A ja odwrotnie. Jeśli się tam wybiorę, to tylko po to, żeby zobaczyć wreszcie tych wąsaczy na żywo. Poza tym przy piotrkowskiej jest dobry multitap. Mieli tam nawet kiedyś piwo Venom, jak byłem na Mortuary Drape.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#7

yog 5 lata temu

E, myślałem, że metalowce to na "skwerku" przed Magnetofonem sąsiadów wkurwiają swoimi bluźnierstwami przy piwku, a tu jakieś multitapy-srapy w planach :(
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#8

DiabelskiDom 5 lata temu

Jedno nie wyklucza drugiego :P
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#9

Metalized 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
E, myślałem, że metalowce to na "skwerku" przed Magnetofonem sąsiadów wkurwiają swoimi bluźnierstwami przy piwku, a tu jakieś multitapy-srapy w planach :(
Klasyczny grafik łodziowania- magnetofonowania w moim przypadku wygląda tak- wizyta w Piwoteczce, piwo zwykle 3-4 solo i incognito, chyba, ze pech każe wpaść mi na kogoś znajomego, potem browarismo pod klubem wkurwiając okolice a potem ubój sportowy w magneto :D.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog 5 lata temu

Ładnie się Pan przedstawił przed milionami słuchaczy :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#11

DiabelskiDom 5 lata temu

Sam się tak będziesz przedstawiał 17.11 :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 5 lata temu

Co tu się oszukiwać, tak będzie
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 117
Rejestracja: 5 lata temu

#13

Andrzej Oktawa 5 lata temu

Mam nadzieję, że uda mi się wybrać, bo na Negative Plane mam nie lada chrapkę! Ten i wszelkie poboczne projekty (np. Ominous Resurrection, Occultation czy Funereal Presence) twórców NP trafiają w mój gust.
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 5 lata temu

Liczę, że się tym razem w końcu uda na afterku dłużej zostać ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
ptrknknc
Master Of Puppets
Posty: 173
Rejestracja: 5 lata temu

#15

ptrknknc 5 lata temu

Stawię się na tym bankiecie.
Prawda to Metal. I piwko.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 5 lata temu

LEWAJATAAAAAAN!!!!

Bardzo jestem rad, że się wybrałem, choć nie ukrywam, że bez żadnych trucizn prócz papierosów i o wodzie gazowanej to przez ten małolacki black metal Odium Humani Generis i mocno imo nudne Outre dość cierpiałem.

O Malokarpatan w ich temacie napisałem pod wpływem koncertu poniższe:
yog pisze:
5 lata temu
Wróciłem sobie ostatnio i chyba mi się jednak bardziej podoba heavy metal z dwójki, choć na Stridzie Dni klimat zajebisty i sample cudowne. Mówiłem też @DD, że mi te blaczury ichnie też ciutkę jedynkę Negative Plane przypominają czasem (tylko w dużo łatwiej strawnej formie).

Malokarpatan dziś dużo lepszy gig zagrał, niż przed Angel Witch, show pierwsza klasa, gitarzysta geek w czarnej pelerynie z czerwoną podbitką, koszulką Blasphemy - Blood Upon the Altar i odwróconym nietoperzem na gitarze - wspaniały image, reszta nie gorzej, choć chyba Ron Jeremy zgolił wąs? Haftowany kaftan zachował i to najważniejsze.

Jeśli idzie o te zmiany to ja już się pogubiłem, czy ten wokalista to u nich jest cały czas, czy tylko dziś do Łodzi wpadł? Czy to nie on od nich odszedł po premierze Nordkarpatenland? Bo wygląda na to, że gitarzysta się zmienił (teraz blondyn).

Chłopaki się ewidentnie czują świetnie u nas (przynajmniej w Magnetofonie) - czy to krzyczeli napierdalać! czy dziękowali bardzo, wyglądało to na maksa szczerze i nie było już jak we wrześniu 2017, że pierwsze kawałki to było badanie gruntu. Tutaj od początku jechane na pełnej piździe, zagrzewanie publiki cały czas, a ta odwdzięczała się choćby nuceniem co niektórych fragmentów, jakby to był gig jebanego Satyriconu.

Po wydaniu nowej płytki nie zwalniają tempa, a nie zdziwiłbym się, gdyby jeszcze najlepsze było przed nimi.
Negative Plane strasznie dobre, ale kumpel co nie znał mówił, że go irytowała ta muza. Nie dziwię się, chyba taki zamiar, by odrzucić. Mnie to połączenie tanecznych rytmów, transu, krypty, muzyki klasycznej i black/thrashu leży mocno, ale jest to muza kurewsko mroczna, raczej do blackowych maniax, którym niestraszne spoglądanie w otchłań. Ciekawostką było, że oni te swoje cudactwa grają jednym palcem, środkowym.

Pojechałem głównie, coby powyższe Lewajataaan zakrzyknąć i się udało, reszta to tylko bonus. Niezmiernie udane dwa koncerty i dwa, których by dla mnie mogło nie być :) Szacun dla gitarzysty od nich za koszulkę Parabellum, choć nie dziwi to szczególnie, bo połowa składu zdaje się z Kolumbii.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#17

DiabelskiDom 5 lata temu

Ja tylko dodam refleksję. Gadałem z ziomkiem o powyższym występie i ówże zwrócił uwagę na jedną rzecz. Negatywny Samolot gra black metal po heavymetalowemu (co forsuję od początku tematu) i w związku z powyższym można zauważyć, że to żadne Kulte di Gol a pierdolony Tormentor. Odświeżam sobie dla pewności Anno Domini i faktycznie, inspiracja jest ewidentna. Powiem więcej, w tych odjechanych, progresywnych wręcz fragmentach to już nawet Recipe Ferrum się kłania.

Koncert doskonały a Outre, chociaż ostatnia płyta to męczybuła, za odegranie Only True Believers mają dozgonny hails ode mnie. Jeszcze z Tymkiem na wokalu też to kiedyś dojebali. Sam oczekiwałem Pięści Północnego Niszczyciela, ale Armagedda też zacna :)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog 5 lata temu

1st wave black metal -> Negative Plane -> CdG, jak już ;)

Swoją drogą czytam wywiad i tam pada:
I’m so fucking bored by people staring at us and then mildly clapping once we’re done. It’s not a goddamn opera
Jakbym siebie słyszał. Nie czaję, jak można takiej kapeli brawo bić ;p

Szczerze mówiąc średnio zanotowałem tę Armageddę, ale tak uznałem, że Only True Believers grali, bo nikt nic innego nie zna xD (chyba wyedytowałeś post z nazwy kapeli na nazwę kawałka, czy mi się przyśniło? :p)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#19

yog 5 lata temu

39 min Malokarpatan:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
ptrknknc
Master Of Puppets
Posty: 173
Rejestracja: 5 lata temu

#20

ptrknknc 5 lata temu



Pierwsze dwa utwory Malokarpatan, gdzieś tam się przewijam pod sceną.
Prawda to Metal. I piwko.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#21

yog 5 lata temu

byłeś tym dyrygentem w koszulce Witchmastera? ;p

Edit: 8:36 jakieś znajome mordy pijackie :v
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
ptrknknc
Master Of Puppets
Posty: 173
Rejestracja: 5 lata temu

#22

ptrknknc 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
byłeś tym dyrygentem w koszulce Witchmastera? ;p

Edit: 8:36 jakieś znajome mordy pijackie :v
Od razu dyrygentem. I nie Witchmastera, a Angel Witch.
Prawda to Metal. I piwko.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog 5 lata temu

Ze dwa Angel Witche się pałętały w okolicach kociołka (z czego jeden chyba kolega dyrygenta) :P

Występ Negative Plane (15 min z niego):



Co Ci tam @DiabelskiDom napierdala tylko takie dzyń dzyń? :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#24

DiabelskiDom 5 lata temu

Znajome mordy pijackie zawsze bdb :)

No jak te kopułki w blachach są napierdalane to takie dzyń dzyń piękne słychać :D
Panzer Division Nightwish
GHC
Posty: 54
Rejestracja: 6 lata temu

#25

GHC 5 lata temu

Bdb koncert, Malokarpatan jak dla mnie miazga :D Gitarki z Negative Plane nie chcą mi wyjść z głowy i cały tydzień katuję Stained Glass Revelations :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#26

yog 5 lata temu

Śmieszna sprawa w ogóle, że 3 najstarsze tematy o kapelach na naszym forum są poświęcone kolejno: Malokarpatan, Cultes des Ghoules i Negative Plane :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Koncerty”