Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

Re: Inquisition

#151

DiabelskiDom 3 lata temu

Przecież on cały czas śpiewa w charakterystycznym dla siebie stylu.
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1330
Rejestracja: 6 lata temu

#152

Belzebóbr 3 lata temu

No nie, teraz jest w nim więcej charku zamiast żaby.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#153

Marduk666 3 lata temu

Na Bloodshed... już żaby nie było...
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#154

deathwhore 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Przecież on cały czas śpiewa w charakterystycznym dla siebie stylu.
Zgoda, charakterystycznym dla siebie, ale teraz cały czas jedzie jak w wyższych partiach Desolant Funeral Chant. A wcześniej to było sporadyczne.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1487
Rejestracja: 6 lata temu

#155

pp3088 3 lata temu

Ale powermetalowo-wioskowa melodyjka. Nie dałem rady przesłuchać.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
wyziew
Posty: 39
Rejestracja: 5 lata temu

#156

wyziew 3 lata temu

Bo to jest kawałek dla młodych ludzi a nie dla starych metalowych capów.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#157

Nucleator 3 lata temu

Klip to już prawie poziom filmików gości z Immortal :D Sam kawałek natomiast zacny, a ta cholerna melodyjka nie chce opuścić mojego łba. Zresztą potem jest ona ładnie wpleciona w standardowe już zagrywki charakterystyczne dla tego zespołu. Mi tam zdecydowanie pasuje, bo jednak sam zespół ma trochę takich "przebojowszych" kawałków, które spokojnie można sobie nucić pod wąsem.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1663
Rejestracja: 6 lata temu

#158

porwanie w satanistanie 3 lata temu

O kurde, nielicho. Może ten kawałek to tak... dla żartu?

Prawda?
Awatar użytkownika
Czit
Tormentor
Posty: 1163
Rejestracja: 7 lata temu

#159

Czit 3 lata temu

Japierdole, przecież ta melodyjka jest gorsza niż na ostatnim Kreatorze :D Słabo, słabo, a "Ominous Doctrines Of The Perpetual Mystical Macrocosm" i " Into The Infernal Regions Of The Ancient Cult" od nich lubię.
yog pisze:
4 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#160

yog 3 lata temu

Minimalistycznie.

Obrazek

Black Mass for a Mass Grave wyjdzie jutro. Stronka do zamówień się zwiesiła, jako że info sprzed 3 minut.

http://unholyinquisition.com/

Jest też na Agonii. Drewniany box za 375 ;) 53 sztuki !!! Z urną!

Obrazek

Płyta do posłuchania:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#161

Marduk666 3 lata temu

Do połowy da się wytrzymać, potem ciężko....nie wierzę.....
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#162

Vexatus 3 lata temu

Hajasz pisze:
3 lata temu
Kurwa ale pajace. Fota w stylu spotkał się Graveland i Marduk.
Fotka przezabawna. :) Nowa płyta nawet daje radę, ale jest zdecydowanie za długa i trochę przynudzają...
Elementw
Master Of Puppets
Posty: 194
Rejestracja: 5 lata temu

#163

Elementw 3 lata temu

Długość, znaczy się, ma znaczenie!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5429
Rejestracja: 6 lata temu

#164

pit 3 lata temu

Widzę u kolegów lekkie zapędy masochistyczne.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#165

yog 3 lata temu

Oj ciężko może być z tą nową Inkwizycją, bo 5 kawałek ledwie leci z 12, a już zdążyłem zapomnieć, że czegoś słucham, czego słucham i że to nowa płyta, bo jednak Inquisition z melodyjkami pachołków ze średniowiecznego targowiska dalej gra z grubsza to samo i te same riffy od X płyt. 74 minut takiego przygrywanka to dość srogo.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Deathhammer
Master Of Puppets
Posty: 126
Rejestracja: 6 lata temu
Kontakt:

#166

Deathhammer 3 lata temu

INQUISITION - Black Mass for a Black Grave

Najsłabsza Inkwizycja? No chyba jednak tak. Czy kiepska? W żadnym wypadku.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#167

Nucleator 3 lata temu

A mi się podoba nowe oblicze, jakie Inquisition zaprezentowało na najnowszym Black Mass for a Mass Grave. Jako laik w dziedzinie black metalu zawsze ceniłem ten band za umiejętne żenienie standardowego szybkiego napierdolu okraszonego kanonadami blastów z wolniejszymi, "mglistymi" partiami często okraszonymi melancholijnymi melodiami. Dlatego też jest to jeden z najczęściej słuchanych przeze mnie black metalowych artystów, a ostatnia płyta była po prostu znakomita. Najnowszy wypiek natomiast jest krążkiem w mojej opinii równie dobrym, choć diametralnie innym. Aczkolwiek otwierający go utwór Spirit of the Black Star nie daje przesłanek do wyciągania takowych wniosków - to stare, dobre Inquisition, gdzie dominują kanonady blastów i szybkie riffy. Później jednak dostajemy znane już Luciferian Rays, zapadające w pamięć za sprawą tej melodyjki, która osiada się w czerepie i nie chce go opuścić. Od tego momentu przyjdzie nam bowiem poznać melodyjniejsze, zadumane Inquisition - wszystko to za sprawą niemal wszechobecnych melodii, które często kreują atmosferę charakterystyczną dla zespołów grających atmosferyczny black metal, a nierzadko nawet ekip grających progresywnego rocka. W takim na przykład My Spirit shall join a Constellation of Swords czuć ducha projektów pokroju Obsequiae - ale te "średniowieczne" harmonie w połączeniu z inquisitionowatymi, specyficznie "zaciągającymi" gitarami robią fenomenalne wrażenie. Na szczęście nie brakuje na albumie zagrywek charakterystycznych dla Inquisition - są zarówno charakterystyczne harmonie utrzymane w duchu poprzednich pozycji grupy, jak i riffy gitarowe, które w brzmieniu od razu przywodzą skojarzenia z Dagonem.

Jest jednak rzecz, w której muszę się zgodzić z krytykującymi - to długość albumu. No niestety, 64 minuty to spory czas trwania, a jeśli dodamy do tego fakt, że na Black Mass... dominują tempa raczej wolne, to wychodzi nam kolos, od którego wielu może się po prostu odbić i zrazić. I choć wielu będzie pomstować na najnowsze dzieło grupy, mi na okres późnojesienny przypasował album idealnie. Jest to klucz do ucieczki z szaroburego świata codziennego do innego wymiaru. To zaproszenie w podróż w sentymentalną podróż gwiezdnymi szlakami, przepełnioną nostalgią i melancholią.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#168

Kozioł 3 lata temu

Deathhammer pisze:
3 lata temu
INQUISITION - Black Mass for a Black Grave

Najsłabsza Inkwizycja? No chyba jednak tak. Czy kiepska? W żadnym wypadku.
T, to twoja focia na tym blogu czy LG Petrova? Wyglądasz na zawodnika do biesiady hehe
Turris Babylonica e stercore facta est.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#169

deathwhore 3 lata temu

On raczej jest miłym, grzecznym chłopcem z buzi, tak mi chyba coś mignął kiedyś na fejsbuku. Może by się spodobał Dagonowi nawet :)
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#170

yog 3 lata temu

Raczej się odbiłem za pierwszym odsłuchem, jak łatwo pewnie wywnioskować z tego, co nasmarowałem parę postów wyżej, ale może jeszcze zmienię trochę zdanie, bo tak już miewam w przypadku zespołów z kręgu ulubionych, że premiery płyt mnie potrafią zawodzić, a jak już się do nich wróci ze 2 płyty później to zaskakują - może z nostalgii za utraconymi czasami, ale często okazują się wchodzić sporo lepiej niż w momencie premiery. Tak zresztą miałem z tymi ostatnimi 2 Inquisition, że choć dalej uważam za najsłabsze to posłuchać sobie można czasem jak najbardziej. Dobra starczy pierdolenia, tak na prawdę to chciałem wkleić tylko foty z tej zajebistej sesji zdjęciowej.

ObrazekObrazek

PS. Winylowe (drewniane jak pamiętam) boxy i kasety się sprzedały prędziutko. A w ramach ciekawostki to stronę sklepu Inquisition robił basista Varathron. Ciekaw jestem - ile hektarów lasów rocznie przepada bezpowrotnie, bo jacyś metalowcy chcą w truchłach drzew, które się nie mieszczą na półkach z Ikei, trzymać plastik!?
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#171

Marduk666 3 lata temu

Heh...ja sobie wczoraj wieczorem ogarnąłem ostatni album na słuchawkach w skupieniu i album się odpowiednio "przeżarł" i godzina mignęła nie wiem kiedy choć nadal kawałki 5 oraz 7 nieco przymulają, bo są najgorszymi na płycie. Brakuje tutaj agresji, dzikości i po prostu wpierdolu, ale może tak właśnie miało być? W innym przypadku dostalibyśmy może i stare dobre Inquisition i byśmy się cieszyli albo marudzili, że "kurwa dalej to samo, ileż można?!" Rasumując - nie grają już jak neandertale tylko jak grzeczni chłopcy, i kiedy to zaakceptować to jest ok. Mojej żonie też się spodobało.
Deathhammer
Master Of Puppets
Posty: 126
Rejestracja: 6 lata temu
Kontakt:

#172

Deathhammer 3 lata temu

Kozioł pisze:
3 lata temu
Deathhammer pisze:
3 lata temu
INQUISITION - Black Mass for a Black Grave

Najsłabsza Inkwizycja? No chyba jednak tak. Czy kiepska? W żadnym wypadku.
T, to twoja focia na tym blogu czy LG Petrova? Wyglądasz na zawodnika do biesiady hehe
To ten pan, co w "You, That May Wither" połamane blasty gra, a później niestety połamał sobie nogi i już blastów nie gra, ale nadal wywija na instrumentach strunowych wyśmienitą muzykę.

@deathwhore weź bo się zarumienię : ))
Awatar użytkownika
Astral
Fallen Angel Of Doom
Posty: 336
Rejestracja: 5 lata temu

#173

Astral 3 lata temu

A dla mnie to jednak poszli za daleko. Ta płyta jest za grzeczna, za gładka i przede wszystkim zbyt rozwleczona. To, co kiedyś było dodatkiem i urozmaiceniem muzyki Inquisition, teraz stało się główną atrakcją, a na dodatek jak wspomniałem, zostało to ugrzecznione i mooocno polukrowane. I tak oto jesteśmy właśnie świadkami upadku grupy.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#174

Zsamot 3 lata temu

Dziś łaziłem służbowo w terenie, zatem idealne warunki, wiatr w ryj, muza na uszy. ;-)

Najnowszy album zespołu na literkę I jest... cholernie udany. Nie wiem, co mnie w nim ujęło klimat czy swobodna, nienachalna chwytliwość? Może jak posłucham innych, to będę miał gorsze wrażenia, a może wręcz przeciwnie. W każdym razie niemal 3 odsłuchy w perfekcyjnych warunkach jednoznacznie są pozytywne. Tylko okładka jakaś taka idiotyczna. A przynajmniej mnie niczym nie ujęła.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#175

yog 3 lata temu

Jeśli nie słyszałeś wcześniejszych płyt Inquisition, to zazdroszczę :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#176

Zsamot 3 lata temu

Posłucham innych płyt, dla porównania. Mam kilka na półce. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#177

TITELITURY 3 lata temu

Także tego... Czasem warto posłuchać płyt, nad którymi się pałujecie tak mocno, że gdybyście byli Pinokiami, zasypałyby Was własne wióry. Ten nowy materiał, to pozytywne zaskoczenie. Lubić Inquisition, to nie za bardzo w moim przypadku, ale ten cede uwiódł mnie niczym mały chłopczyk homoseksualistę, który chwilowo zmienia "orientację" przechodząc koło przedszkola i staje się turbosperminatorem koszącym dziecięcą cnotę. Podobnie sprawa miała się z Kawir. Nie to oczywiście, żeby muzycy wysyłali całuski przez płot dzieciakom bawiącym się na podwórku, po prostu Kawir też mi rzetelnie koło chuja latał jak te dzieci pedofilom, a ostatnia płyta okazała się dla mnie kozacka. W muzyce hamburgerożerców słyszę naleciałości greckiej sceny, a nawet w drugim kawałku, mam wrażenie jakbym słuchał Master's Hammer, no ale to już może być moja palma, natomiast co do tej greczyzny, to gotów byłbym popolemizować z jakimś adwersarzem, ale zaznaczam od razu, że nie będę, ponieważ mi się nie chce. Te proste motywy na gitarze akustycznej lub klawiszach "robią" całą płytę, tworząc nastrojowo - melancholijny klimat i sprawiając, że znakomicie mi się przy muzyce Amerykanów wypoczywa. Słuchałem wczoraj dwukrotnie, dzisiaj raz do herbaty oraz porannego stolca i nadal to zdanie podtrzymuję. Co mi się nie podoba, pewnie każdego gówno interesuje, ale i tak napiszę. Płyta jest zdziebko przydługa jak na mój gust, więc pod koniec uszy robią się nieco znudzone, jedno idzie po piwo, a drugie film oglądać, ale tak to jest zajebiście i z czystym sumieniem, tym czystszym, że go nie mam, napisać mogę, że faktycznie jest to jedna z lepszych tegorocznych płyt. Dziękuję serdecznie za uwagę.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#178

Vexatus 3 lata temu

TITELITURY pisze:
3 lata temu
Płyta jest zdziebko przydługa jak na mój gust, więc pod koniec uszy robią się nieco znudzone, jedno idzie po piwo, a drugie film oglądać, ale tak to jest zajebiście i z czystym sumieniem, tym czystszym, że go nie mam, napisać mogę, że faktycznie jest to jedna z lepszych tegorocznych płyt
Nie, ta płyta jest zdecydowanie zbyt długa... Nigdy tego zespołu nie lubiłem, ale najnowszy materiał nawet mi podszedł. Niestety płyta trwa ponad godzinę i pod koniec robi się nudno. Spokojnie mogli z tego wykroić dwie osobne płyty. :)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#179

TITELITURY 3 lata temu

No, wyjebałbym ze dwa kawałki i wrzucił na jakąś epkę.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6136
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#180

Vexatus 3 lata temu

TITELITURY pisze:
3 lata temu
No, wyjebałbym ze dwa kawałki i wrzucił na jakąś epkę.
W sumie to nawet lepsze rozwiązanie, niż dwie płyty po pół godziny. :)
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3693
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

#181

Zsamot 3 lata temu

Nie wiem, co tu jest za długie i za nudne... Nie chcę się powtarzać, ale ta płyta pięknie płynie i ingerencje w jej zawartość uznałbym za niepotrzebną. Na siłę można usunąć 2 kawałki, by było to z 40 minut nagrań, ale które??? No właśnie.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#182

DiabelskiDom 3 lata temu

Dla mnie pisanie, że ten album jest za długi i za nudny wynika najwyżej z inkłizyszynowego neofictwa. Pomijając fakt, że ten album jest chyba tylko o 6 czy 7 minut dłuższy od poprzedniczki, na którą nikt w kontekście długości nie narzekał (a może to właśnie ta granica została przekroczona? 3 sekundy ritual ambientu, 25% metalu na półce, pół minuty marynarza, 84 winyle na regale?), to numery zawarte na Black Mass for a Mass Grave są po prostu świetnie napisane. Nieco inaczej, niż to było na kilku ostatnich a nawet na wszystkich dotychczasowych.

Ciągle słychać charakterystyczny styl zespołu, ale melodie, na których opierają się kawałki, same riffy napędzające je są znacznie bardziej oniryczne i senne, niż to drzewiej bywało. Ta muzyka dzisiaj płynie w tych tęsknych melodiach snujących się po nocnym niebie, nie zdobywa czarnych, diabelskich dziur w otchłaniach kosmicznej pustki, ani tym bardziej nie schodzi do podziemia na tajemne praktyki. Te melodie zresztą, tzn zarzuty o ich głupkowatość czy przaśność też się według mnie ocierają o czepianie dla samego czepiania tudzież popisówy, bo uważny słuchacz zna takowe też ze starszych dokonań.

Jak pisałem, świetnie napisane kompozycje, bardzo fajne melodie, małą zmiana stylu pisania numerów i aranżacji na płynące, rozmarzone i leniwe. Czyli co? Zespół, dla mnie ścisła czołówka black metalu nagrał kolejną płytę, na której brzmi tak jak oni a jednak inaczej. Jedna z najlepszych płyt, jakie w tym roku słyszałem a w black metalu to pierwsza trójka bez najmniejszych wątpliwości.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#183

Marduk666 3 lata temu

DiabelskiDom pisze:
3 lata temu
Te melodie zresztą, tzn zarzuty o ich głupkowatość czy przaśność też się według mnie ocierają o czepianie dla samego czepiania tudzież popisówy, bo uważny słuchacz zna takowe też ze starszych dokonań.
Ejj...ale tak z ciekawości gdzie wcześniej grali takie wesołe siabada siabada, siabada sialala jak w Luciferian Rays? ;) O ten fragment:



Poza tym tak - to było czepianie się dla samego czepiania! ;) Jednakże po kilkukrotnym przekatowaniu owego utworu zacząłem tę durnowatą melodyjkę nucić pod nosem, a następnie w kontekście całej płyty jej wesołkowatość uleciała gdzieś w daleką niewiadomą ;)

Ja jestem w stanie zrozumieć zarzuty o długość płyty ponieważ początkowo mnie też to bolało. Operują praktycznie jednostajnym i to wolnym, usypiającym wręcz rytmem, a to do spółki ze snującymi się melodiami może wywołać odczucie nudy owszem. Druga sprawa, że środek płyty jest najmniej ciekawym fragmentem całego albumu i nuży dodatkowo i w robocie gdzieś od tego momentu nie wiedziałem w ogóle co dalej się dzieje na płycie. Jednak od kiedy ogarnąłem sobie całość na spokojnie w domu, na słuchawkach nie wiedziałem kiedy ta godzina zleciała - widać wieczorowa pora, półmrok w pokoju pozwoliły w pełni oczarować się tymi melodiami. Inne Inquisition, ale nadal wspaniale :)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4412
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#184

deathwhore 3 lata temu

Of Blood and Darkness We Are Born?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#185

Marduk666 3 lata temu

No okej. Choć tutaj ja słyszę plemienne, prymitywne rytuały, a w przypadku Luciferian Rays to taki troszeczkę wiejski festyn ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#186

yog 3 lata temu

No melodyjka zasłyszana gdzieś między beczkami z kiszoną kapustą a teatrem pacynek.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#187

TITELITURY 3 lata temu

Mi ten motyw z "Lucyferian..." dzisiaj cały dzień chodzi po głowie. Chuja tam "festyn". I kiszona kapusta. Co najwyżej beczki po niej z dziećmi w środku.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#188

DiabelskiDom 3 lata temu

Dla mnie, tak jak pisałem mocno niezrozumiałe jest nazywanie tego motywu wiejskim bądź przaśnym. Podejrzewam, że źródło jest takie, jak w wielu tego typu przypadków. Jeden napisał, drugi podchwycił i zaczął klepać a za nim inni i nagle co druga osoba mówi o wieśniactwie. Dla mnie chwytliwość tego jak i połowy innych numerów z albumu wcale nie jest wsiowa.

Kontynuując wątek - @Marduk666 żeby wziąć pierwszy z brzegu z jednej z kultowych płyt - Journey to Infernukeorreka. Żeby była jasność - mnie się ten kawałek bardzo podoba, ale jest on w moim odczuciu znacznie bliżej potupajki niż Luciferian Rays.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#189

Marduk666 3 lata temu

W moim odczuciu natomiast kolejny nietrafiony przykład ten Infernorokoko ;) Tutaj podobnie jak w przytoczonym wyżej przykładzie "skoczność" nadawana jest przez rytm czy nawet sposób skrzeczenia przez Dagona, ale "różowych" melodyjek nie ma! Mi to w Luciferian Rays od razu rzuciło się w uszy bo takich motywów brakuje w twórczości Inquisition i taka wjebana na koniec riffu melodyjka to coś nowego. Przaśna, wioskowa czy też nie jest zajebista i fajnie uzupełnia riff ;)

Poza tym dzisiaj wydłubałem z paczkomatu winyla więc po powrocie z roboty będę się raczył "wioskowymi" melodyjkami jak pojebion! ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#190

yog 3 lata temu

DiabelskiDom pisze: Dla mnie, tak jak pisałem mocno niezrozumiałe jest nazywanie tego motywu wiejskim bądź przaśnym. Podejrzewam, że źródło jest takie, jak w wielu tego typu przypadków. Jeden napisał, drugi podchwycił i zaczął klepać a za nim inni i nagle co druga osoba mówi o wieśniactwie. Dla mnie chwytliwość tego jak i połowy innych numerów z albumu wcale nie jest wsiowa.
Źródło jest tego takie, że jak odwiedzisz jakiś zameczek i tam jest grupka poprzebieranych w stroje dawne muzyków, którzy umilają zwiedzającym wizytę radosnymi rytmami, to oni grają właśnie coś takiego, średniowieczne pioseneczki ku uciesze gawiedzi, zdatne do tańców, hulańców i swawoli, ale może to jakieś szlachetne melodie są w przypadku Inquisition, nie wiem. Dla mnie - średniowieczna cepelia, po prostu (którą to czasem lubię, czasem niekoniecznie).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#191

DiabelskiDom 3 lata temu

To w końcu wiejski teatr pacynek i beczki z kiszoną kapustą czy zamek i zamkowi grajkowie?

Taka średniowieczna cepelia jest w 3/4 skandynawskich numerów blackowych, tylko w jednym przypadku wypada a w drugim nie wypada tego określać w ten sposób ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#192

TITELITURY 3 lata temu

DeDe ma tu rację i basta. Ja to widzę tak. Fani war metalu od wyciągania rodzynek z dupy gitarami śmieją się z tych, którzy potrafią na nich grać. Na gitarach, nie rodzynkach. Z dupy.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#193

yog 3 lata temu

Dziwię się, że muszę tłumaczyć, ale tacy dzisiejsi zamkowi grajkowie grają chyba nutki grane rzekomo właśnie na ryneczkach miast, tam gdzie tłumy liczne bywały, coby jak najwięcej grosiwa do mieszka uzbierać przy okazji przygrywania na fujarce.

Zgodzę się z tym, że taka średniowieczna cepelia jest w wielu skandynawskich kapelach - Satyriconach, Gehennach czy Dodheimsgardzie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#194

DiabelskiDom 3 lata temu

TITELITURY pisze:
3 lata temu
DeDe ma tu rację i basta. Ja to widzę tak. Fani war metalu od wyciągania rodzynek z dupy gitarami śmieją się z tych, którzy potrafią na nich grać. Na gitarach, nie rodzynkach. Z dupy.
Niektórzy nie mogą zdzierżyć, że rację ma ktoś inny a nie oni sami w swoim mniemaniu. Zwłaszcza, gdy roszczą sobie prawo do stanowienia o muzyce ;)

PS. To mówimy o dzisiejszym średniowieczu czy średniowiecznym średniowieczu, bo już się pogubiłem?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#195

yog 3 lata temu

?????

No chyba logiczne, że nie słyszałem nut granych w średniowieczu, tak jak i żaden z blackmetalowców.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

#196

DiabelskiDom 3 lata temu

A to skąd pomysł nazywania tego średniowieczną cepelią? Przecież takie melodyjki grane po festynach niekoniecznie a i przeważnie wcale nie mają nic wspólnego z faktycznymi melodiami z czasów wieków ciemnych a w najlepszym razie są ich współczesną wariacją, podbitą przaśnością. Czego Inquisition wcale nie stosuje.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#197

yog 3 lata temu

Melodyjki z festynów to dla mnie kwintesencja cepelii. Pewne melodyjki zachowały się chociażby za pośrednictwem zapisów nutowych na różnorakich obrazkach, np. melodyjka zdjęta z dupy z Ogrodu rozkoszy ziemskich Boscha to pewnie jakiś ówczesny bangier. Zapewne również w średniowieczu istniały różne stopnie cepelii, jak i dziś. Jedna melodyjka do biesiady, inna do lamentowania nad zagryzionym przez lisa kogutem. Oczywistym jest jednak, że w 90% to dzisiejsze wyobrażenie o tym, jak to mogło brzmieć dawniej, bo przecież nie każdy jest Dead Can Dance, że do biblioteki chodzi zgłębiać wiedzę o dawnym muzykowaniu. Jeszcze gorzej, niż z przaśnym średniowiecznym black metalem ma się jednak sytuacja z wikingami i ich muzyką.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#198

Nucleator 3 lata temu

Album lata u mnie regularnie w ostatnich tygodniach i nadal zdanie podtrzymuję, że nowe Inquisition jest znakomite. Nie słyszę ponadto w Luciferian Rays nic, co możnaby określić jako granie z festynu - podobnie jak reszta materiału z "Black Mass...", jest on raczej melancholijny i przepełniony taką hmm, "zwiewnością" charakterystyczną dla atmosferyków. I tak jak pisałem wcześniej, to średniowieczne plumkanie można usłyszeć najwyżej w My Spirit shall join a Constellation of Swords.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4603
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#199

TITELITURY 3 lata temu

Im raczej chodzi o to, że jest jakaś melodia, więc cepelia. Bo wiadomo, w metalu to tylko dwa akordy, darcie mordy. Reszta to plastik, ale techno jest super. A średniowieczna muzyka biesiadna brzmiała m. in. tak i np. w tym przypadku ( masło maślane) sparodiowano Dies Ire, Dies Illa.

Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17451
Rejestracja: 7 lata temu

#200

yog 3 lata temu

Ale przecież Inquisition zawsze czerpała ze średniowiecznego granka i stąd tak udany klimat ówczesnego kultu diabła w starych nagraniach. Po prostu z tym przygrywaniem skręcili w radośniejsze i milsze uchu rewiry. A ten link powyżej - no, wypisz wymaluj Nokturnal Mortum na Goat Horns ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”