Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Re: Sprzęt muzyczny.

#301

Kozioł 3 lata temu

Widzę że próbujesz rozszyfrować skrót JBL

Jebac Brutal Land :) ot co.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#302

Pioniere 3 lata temu

Dobre Rysiu :)
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#303

Belzebóbr 3 lata temu

Aune B1 to następny świetny wzmacniacz przenośny. Topping NX5 sztos w swojej cenie, ale jak w podobnej można dostać używkę B1 z baterią na co najmniej 6h to warto poświęcić ten dwa razy krótszy czas gry na rzecz dźwięku. Zajebiście mi gra razem z Hiby R3 Saber, to połączenie lepiej mi brzmi niż Monolith z DAC AK4493, a tego się zupełnie nie spodziewałem. R3 Pro Saber to nie ułomek, bo ma podwójny ES9218P DAC, ale sekcja wzmocnienia w HiBy R3 zawsze trochę dusi dźwięku i tutaj wchodzi Aune B1 niczym król.

Przy odrobinie szczęścia można z używek za tysiaka stworzyć takie przenośne wyborne źródło, które napędzi wszystkie słuchawki.

PS. to moja stopa.

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wz ... o-aune-b1/

Obrazek
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#304

Kozioł 3 lata temu

A propos powyższego.

Właśnie pociągiem do tyry jadę. Słuchawki na uszach po raz pierwszy od lata(?) i jak jeszcze pomyślę o dodatkowych kablach w kieszeni, pudełeczku i ilości jobów rzucanych w kierunku tego zamieszania... Fajki, telefon, portfel, gumy do ryja, ruchania, trzy kromki chleba... Podziękuję. Telefonem posłucham mp3 normalnie, a jak wrócę to kanapa volume up a te wszystkie kabelki nie w mojej kieszeni.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#305

Belzebóbr 3 lata temu

Wstyd mi za Ciebie Rysio, jesteś jak nastolatka.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#306

Nekroskop 3 lata temu

Zależy od trybu życia. Kiedyś też byłem skazany na urządzenia przenośne i muzy słuchałem albo gdzieś w drodze, albo siedząc w kuchni w studenckim lokum przy papierach. Dziś sobie tego już jednak nie wyobrażam. Raz, że cała masa motania się z przerzucaniem plików na odtwarzacz/telefon, dodatkowymi przedmiocikami w torbie czy kieszeni, a dwa takie słuchanie nie umywa się do spokojnej sesji w domu przy kawce. W ogóle nie przepadam już za słuchaniem muzyki przez słuchawki i jeśli to robię, to w celach analitycznych. Jak w zeszłym roku leciałem na inny kontynent, to na kilkunastogodzinną podróż samolotem nie wziąłem nic do słuchania.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#307

DiabelskiDom 3 lata temu

Niektórzy to się śmieją z takiego słuchania na porządnie w salonie, mówią, że "hehe, rytuał, hehe, jeszcze czarne świeczki zapal, hehe" i często słuchają muzyki w kuchni, w kiblu i w drodze do wiaty śmietnikowej :D
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#308

Kozioł 3 lata temu

Zawsze mi się coś zaplącze. Nachylę się i już kabel zaczepi o kurtkę, rękaw... Chce sprawdzić coś na BL, a tu kabel, wzmak, kabel , słuchawki... Ja nawet bez tego ustrojstwa, operując tylko słuchawkami i telefonem, klnę i wyrywam z socketow przez nieuwagę. Gapa jestem i zapominalski, małe gówienka lubię gubić, wiec o np systemach bezprzewodowych mogę zapomnieć. Nekrozbok pisze o słuchaniu analitycznym. Ja akurat nie analizuje ale łącząc to postem ZdEdA, to pełne detali słuchanie na słuchawkach, w totalnej izolacji, widziałbym jako "rytuał" - Gadam tylko. Nie mam nic przeciwko słuchawkom, ale ja, osobiście nie koniecznie.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#309

Belzebóbr 3 lata temu

Dwa słowa klucze - zasilanie bateryjne, a przy głośnikach - akustyka pomieszczenia. Raczej nie osobiste pierdololo, chociaż wiadomo słuchanie muzyki to psychoakustyczne doznanie więc komfort psychiczny zawsze gra jakąś rolę. Natomiast faktem jest, że zasilanie z gniazdka i usb sieją większe lub mniejsze zakłócenia. Z usb zwłaszcza bywa to uciążliwe, wręcz można usłyszeć brumienie. Miałem tak zarówno w starym laptopie Lenovo jak i dość nowym Asusie (bo po co kurwa zrobić przyzwoite usb w multimedialnym laptopie). I od tej pory kupię już tylko Della. Elektronika wewnątrz dac/ampa wykazuje różną podatność na to, prawie połowa podłączanego sprzętu brumiała, a wówczas ze słuchawek tylko 250 Ohmowe Beyery Dt150 i 770 nie. Co nie znaczy, że jak nie słyszysz to tych zakłóceń nie ma, można gdzieś w necie znaleźć różne techniczne pomiary porównania zasilań względem bateryjnego i tylko to ostatnie RzoNdzi! Nie znam się, nie wdaję się w takie techniczne sprawy, bo wystarczy mi, że sprawdziłem to sam wiele razy. Wszystkie korektory, które to eliminują i tak trochę ingerują w dźwięk i mogą przy okazji wyciąć nie tylko zakłócenia ale i zmieniać tonalność, testowałem te z oferty Ifi: idefendera, isilencera i ten zasilacz ipower, z usb wychodziły najpierw idefender + isilencer, wyglądało to komicznie, i jedno uderzenie a bym uszkodził wyjście usb. Oczywiście bardziej dla testu niż używania, bo już byłem nastawiony na to, że nawet jeśli będzie cicho to nie widzę sensu takich zabiegów i dźwięk najpewniej jest jebany przez nie, albo jednego z nich. Faktycznie była cisza, ale uważam, że sprzęt grał lepiej gdy za transport robił odtwarzacz lub telefon niż ta kombinacja, czy faktycznie czy tak sobie wmówiłem, cóż... złotych uszu nie mam, ale wydaje mi się, że mam rację :D

W ogóle to dochodzę do wniosku, i zwłaszcza po prawie 5 latach bardziej niż przeciętnie rotowania sprzętem, że w słuchaniu muzyki co najmniej połowę roli odgrywa wygoda, a u sporej części osób silne przekonania są podyktowane przyzwyczajeniami i niepróbowaniem nawet innych rozwiązań.

Może gdybym kiedyś nie zajrzał dokładniej na forum audio i nie poszedł w masturbacje detalami to wesoło słuchałbym sobie wciąż kilkunastoletnich cd playerów, amplitunerów i głośników. Nie mam też jednak już 15 lat żeby jarać się przede wszystkim muzyką rozkręconą na cały regulator i masowaniem trzewi bassem, kosztem jakości dźwięku, a ta w relacji do ceny w stacjonarnym sprzęcie jest bardzo kiepska, a już w polskim sklepie to kiepski żart: przewalutowanie + (vat+cło) + marże + sklepowe audio voodo + specjalistycza wiedza sprzedawcy + wystrój salonu audio + ... a weźcie spierdalajcie.

Myślę, że tory głośnikowe, które miałem, pisałem gdzieś tam wyżej odpowiadając komuś, i tak były dość przyzwoite w kontekście tego czego używa statystyczny słuchacz metalu, głośniki sprzedałem, ale dziś jeszcze stoją u rodziny zostawione odtwarzacze Denon CDC-655 i Sensui CD-X701i z amplitunerami Yamahy RX-V870. Z jakimi głośnikami mógłbym dziś wciąż słuchać tego sprzętu, zakładając jeszcze bdb akustykę pokoju, no raczej z takimi za więcej niż 10k niż mniej, już kiedyś przed swoją erą muzyki z komputera przerabiałem głośnikowego pierdolca - głośniki przyjeżdżały i odjeżdżały do sklepu. I to raczej nie tylko moje pojebanie, bo jak bardzo są klienci rozczarowani dźwiękiem u siebie to można non stop przeczytać lub usłyszeć, zamawiają, bo im świetnie gdzieś u kogoś zagra a potem u siebie klops, Najśmieszniej jak kupują sprzęt indywidualnie robiony/modyfikowany w cenie połowy dobrego samochodu, i jeszcze im ziomek nie mówi, że ten klops może nastąpić, a potem elo zwrotu nie ma.

Myślę, że jakieś tam pojęcie, odniesienie i oczekiwania mam, w kwestii audio z komputera to miałem trochę stacjonarnego sprzętu, takiego polecanego najlepszego w relacji sq/cena, dac/amp i stacków dac+amp, nawet wszystkich nie spamiętam, niektóre kupowałem z ciekawości po okazyjnej cenie i szły dalej po kilku dniach, Aune X1s, S7, SMSL Panda Stack, M6, V2, O2+ODAC, Shiit Magni+Modi, Jotunheim, CA Magic100, Audio-gd NFB 11.28 ,...

I było tak, że przychodziłem do domu po pracy i zwykle kładłem się z odtwarzaczem+amp, telefonem+dac+amp... stojące skrzynki z czasem wszystkie poszły. I nie żałuję niczego, może trochę tylko Aune S7, czy tam teraz Pro wersja jest, zwłaszcza w kontekście obecnego lockdownu i siedzenia w domu przy pracy, więc potestowałbym sobie na nim dziś pewne słuchawki. Oczywiście nic z tego to nie było żadnym wow, bo to niska półka wciąż, ale fakt, że czasem przegrywało nawet wyraźnie z mobilnym rozwiązaniem powinien dać do myślenia wszystkim, którzy myślą, że jak coś jest w większej skrzynce to jest lepsze :) Wiecie kiedyś z komputerami było tak, że zajmowały 100 m2 :D Dziś żeby uzyskać naprawdę zadowolenie ze stacjonarki celowałbym wyłącznie w coś wyżej jak Burson Conductor C3, który mnie urzekł u typa (tylko, że na słuchawkach Sony za 10 patyków). Tyle, że najpierw powinno się wybrać słuchawki i posłuchać sobie z dziurką, do której się je wepnie, a słuchawki nauszne to już osobny temat i też totalna żonglerka, bo dobrać jakieś naprawdę dobre w ludzkiej cenie to dziś naprawdę trudna rzecz. Wam się pewnie wydaje, że douszne słuchawki mają swoje akustyczne kompromisy i ograniczenia, a jest całkiem odwrotnie - nauszne, budowa muszli, wygłuszenie, wentylacja przetwornika,... czasem pierwsze co trzeba zrobić to otworzyć i zdjąć zbędną gąbkę/piankę, odsłonić albo zasłonić jakąś dziurkę. Obecnie znam tylko jedne zajebiste dla siebie do metalu (ale praktycznie nie do dostania) - Fostex TR-X00 Ebony, i kilka okej, ale uszu nie urywają.


A, że najlepiej się słucha muzyki głęboko w wygodnym fotelu z głośnikami 5,10,15 metrów od ciebie to oczywiste.

Tylko, że akustyka pomieszczenia, to jest 2/3 tematu, nie wiem gdzie się takie pomieszczenia mieszkalne w Polsce nabywa/wynajmuje poza wybudowaniem, a potem wyścieleniem go sobie. Znajdujesz sobie stary solidny dom z cegły a tam elektryka sięga czasów zaborów :D
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#310

Kozioł 3 lata temu

Co do preferencji, wiadomo. Na temat słuchawkowego/komputerowego zestawu nie zabieram głosu. Jak podpierdalam to wiadomo ;)

Nie mam żadnego praktycznego stosunku do tego typu słuchania, więc zadowalam się kabelkiem do wzmacniacza i od niedawna, najtańszym, powiedzmy generycznym nie przypadkowym daciem.

Po za tym, po iluś tam latach bardzo ograniczonego ale zmieniania tych większych sprzętów, oczywiście z początku nieumiejętnego. Dodam nie jestem audiofilem, nie grzebie w tym z natury, ale odnoszę zbieżne wrażenia. Jakikolwiek system, 2/3 to warunki. I dopiero w zależności od wielkości chujni czy to w konstrukcji słuchawek czy pokoju, w tym wszystkim jakiś procent drivery w HP/głośnik. Dalej reszta. Druga sprawa że odkąd usłyszałem różnicę, czyli awansowałem z nicości do levelu entry :) żaden z moich głośni nie jest nawet blisko ideału. Sale odsłuchowe to jakieś obce warunki, mógłby być to namiot na księżycu. Kurwa, nawet charakterystyki danej marki biorą w łeb...


Myślę by podłączyć drugi wzmak bo to może być problem. Zobaczymy

I kolejna kwestia, zapytanie o przekonanie..
A. Minimum middle manów + direct sound potraktowany eq tylko w jednym pkcie
B. Totalna rozbudowa, trzydzieści pre, kable z platyny ozłacanych srebrem itp itd
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#311

Kozioł 3 lata temu

Mogłem użyć gugli ale może któryś będzie mieć coś od siebie do dodania. Firmy które używają głośników Celestion i jakieś osobiste doświadczenia..?
https://celestion.com/products/?fwp_pro ... alogue=pro
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#312

Nekroskop 3 lata temu

Pojawił się rzetelny test Bowers & Wilkins 607, do których to głośników tu wzdychali niektórzy. Konkluzja: chujostwo.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#313

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Jakies pierdziawki B & W.......zaklepalem sobie odsluch https://www.cloneyaudio.com/store/p/wil ... hronosonic czekam tylko az sytuacja z katarkiem sie uspokoi i sklep otworzy swe wrota.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#314

Pioniere 3 lata temu

Ja pod danym linkiem widzę Wilson Audio, a nie B&W. Czy to na pewno ten link ? BTW Koszmarnie to wygląda.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#315

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Pioniere pisze:
3 lata temu
Ja pod danym linkiem widzę Wilson Audio, a nie B&W. Czy to na pewno ten link ? BTW Koszmarnie to wygląda.
Dobrze widzisz.
Mysle ze czerwone,piano,wygladalyby cudownie.

Piszac o B&W mialem na mysli wypowiedz peryskopa.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#316

Nekroskop 3 lata temu

Pioniere pisze:
3 lata temu
BTW Koszmarnie to wygląda.
Bo to sprzęd dla bogatych, starych dziadów, którzy mają kable w cenie samochodów i słuch szesnastolata (we własnym mniemaniu). High-endowe głośniki, wzmacniacze itd. przeważnie wyglądają paskudnie i na maksa pretensjonalnie (jak termosy, piersiówki, czy miksery do kawy).

Można się pouśmiechać, ale słuchać muzy na takim ustrojstwie bym nie chciał.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#317

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Pioniere pisze:
3 lata temu
BTW Koszmarnie to wygląda.
Bo to sprzęd dla bogatych, starych dziadów, którzy mają kable w cenie samochodów i słuch szesnastolata (we własnym mniemaniu). High-endowe głośniki, wzmacniacze itd. przeważnie wyglądają paskudnie i na maksa pretensjonalnie (jak termosy, piersiówki, czy miksery do kawy).

Można się pouśmiechać, ale słuchać muzy na takim ustrojstwie bym nie chciał.
Sprzet ma grac a pozniej wygladac!!!!

No i mozna zapomniec ze w calej tej zabawie najwazniejsza rzecz to DR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#318

Pioniere 3 lata temu

Mnie tam się podobają Bowersy z serii CM np. takie lub takie. Nie kosztują, nie wiadomo ile, jak te Wilsony wyżej i spoko grają.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#319

yog 3 lata temu

Mam takie jak te pierwsze u rodziców i bardzo ładne są te materiały tam jak się zdejmie osłonkę, pięknie to wszystko lśni ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#320

Pioniere 3 lata temu

Tak poza tym to mam chrapkę na coś takiego, ale to trochę trzeba by zawisnąć pasa oraz zrezygnować/przełożyć kilka zaplanowanych rzeczy, związanych z remontem domu.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#321

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

B&W.

Wzialem kiedys tysiaka w kieszen i pojechalem do sklepu.Dokladnie do tego z mojej liny.Jakies 10~12 lat temu.Mily pan przyniosl to o co poprosilem,a poprosilem o trzy lub cztery zestawy kolumn B&W.Modeli nie pamietam,nic nie kosztowalo wiecej niz tysiak.Pisze o euro zeby bylo jasne.Trzy rozne piece,dwa rozne CD grajki,pokoj odsluchowy nawet w miare.Jakies ladne standy byly,druty grubosci cmika.Druciaki piec/CD tez jakies nie z marketu.Wszystkie paczki wylozyly na 'Pork Soda' Primus.NIN 'The Downward Spiral' brzmialo jak dzwonek z telefonu.

A teraz zeby nie bylo ze znawca jakis jestem,audiofil......nie twierdze ze B&W produkuje tylko syf,moze nie trafilem ze zgraniem sie Muza-paczki.

No i dodam jeszcze ze Moj Ziomek byl po jakims czasie w tym samym sklepie i mial szczescie posluchac jakis wysokich modeli B&W,nie pamietam dokladnie ile kosztowaly ale chyba cos kolo 30 lub 50 tysiecy euro.Organy koscielne z CD napierdalaly z tego co pamietam z jego opowiesci.Pamietam tez ze powiedzial ze sciana dzwieku prawie go przewrocila.

Moze za mialo pieniedzy zabralem................?
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#322

Pioniere 3 lata temu

@Pan Efilnikufesin Jak dla mnie, wydatek 6-10 tyś. zł na cokolwiek, to sporo - tobie wydatek 3,5 miliona zł na kolumny, to pryszcz, więc o czym z tobą rozmawiać? Fantasta :D
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#323

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Pojechalem z Wilson Audio,nie?

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Tak powaznie to posluchalbym tych potworow,z czystej ciekawosci.



Wracajac na Ziemie to pacze w tym kierunku------------------> https://www.wharfedale.co.uk/evo4-2/
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#324

Pioniere 3 lata temu

No te cenowo zbliżone już do tych Dynek, nieco droższe, ale nie mam pojęcia, jak grają - Dynki słyszałem i mi pasują bardzo.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#325

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Czekam az sie sklepy otworza,wezme piec pod pache i obczaje te Wafle bo to trzy drogi juz sa.Mam jeszcze jedne paczki na oku,w tym samym sklepie na szczescie.

Sprzedalem jeden zestaw paczek wiec musze,w sumie nie musze ale chce,kupic cos w puste miejsce ;)
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#326

Nekroskop 3 lata temu

Ja myślę o jakichś monitorach aktywnych do kompa, ale jako że muszę mieć suba, to cena mocno skacze w górę (razy dwa, a nawet więcej).
Moje typy:

Budżetówka:
JBL 308P MKII 1800 zł para
JBL LSR3103 1800 zł (sub)
Razem 3600 zł

ADAMT5V 1400 zł para
ADAMT10S 1700 zł (sub)
Razem 3100 zł

Wyższa półka:
Neumann KH 80 DSP 4000 zł para
KH 750 DSP 6100 (sub) 0_o
Razem 10100 zł

Hedd Type 05 MK2 6000 zł para
Hedd Bass 08 4500 zł (sub)
Razem 10500 zł

Genelec 8030CP 5000 zł para
Genelec 7050CPM 4700 zł (sub)
Razem 9700 zł

JBL 308P MKII to obecnie chyba najlepsze budżetowe monitory, ale wyglądają IMO mega tandetnie. Adamy są ładniejsze, ale mają trochę podbite soprany, które trzeba by przykręcić Equalizerem. Neumanny są zajebiste i 4k za dwa to nie tragedia, ale najtańszy sub do nich kosztuje, kurwa, ponad 6k. Geneleci składane w Islandii są paskudne, ale z technicznego punktu widzenia są wyjebane w kosmos i mają niemal płaską charakterystykę częstotliwościową (są chyba nawet trochę lepsze od Neumannów). Hedd to odłam Adam Audio – Type 05 MK2 prezentują się ładnie i ciekawie, ale na razie niewiele obiektywnego info o nich w Necie.

Tak czy inaczej, albo kupuję budżetówkę, albo odkładam kasę jakieś 5 miechów.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#327

Kozioł 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Ja myślę o jakichś monitorach aktywnych do kompa, ale jako że muszę mieć suba, to cena mocno skacze w górę (razy dwa, a nawet więcej).
Moje typy:

Budżetówka:
JBL 308P MKII 1800 zł para
JBL LSR3103 1800 zł (sub)
Razem 3600 zł

ADAMT5V 1400 zł para
ADAMT10S 1700 zł (sub)
Razem 3100 zł

Wyższa półka:
Neumann KH 80 DSP 4000 zł para
KH 750 DSP 6100 (sub) 0_o
Razem 10100 zł

Hedd Type 05 MK2 6000 zł para
Hedd Bass 08 4500 zł (sub)
Razem 10500 zł

Genelec 8030CP 5000 zł para
Genelec 7050CPM 4700 zł (sub)
Razem 9700 zł

JBL 308P MKII to obecnie chyba najlepsze budżetowe monitory, ale wyglądają IMO mega tandetnie. Adamy są ładniejsze, ale mają trochę podbite soprany, które trzeba by przykręcić Equalizerem. Neumanny są zajebiste i 4k za dwa to nie tragedia, ale najtańszy sub do nich kosztuje, kurwa, ponad 6k. Geneleci składane w Islandii są paskudne, ale z technicznego punktu widzenia są wyjebane w kosmos i mają niemal płaską charakterystykę częstotliwościową (są chyba nawet trochę lepsze od Neumannów). Hedd to odłam Adam Audio – Type 05 MK2 prezentują się ładnie i ciekawie, ale na razie niewiele obiektywnego info o nich w Necie.

Tak czy inaczej, albo kupuję budżetówkę, albo odkładam kasę jakieś 5 miechów.
Wcale nie uszczypliwie ale zapytam. Słuchałeś w ogóle tych wszystkich konfiguracji czy po prostu ślepo ufasz słowom umieszczonym na ulubionej stronie www?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#328

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Ja myślę o jakichś monitorach aktywnych do kompa, ale jako że muszę mieć suba, to cena mocno skacze w górę (razy dwa, a nawet więcej).
Moje typy:

Obrazek

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#329

Pioniere 3 lata temu

@Pan Efilnikufesin Dobre znalezisko. Beka na pełnej :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#330

yog 3 lata temu

Dla prawdziwego audiofila powód zawsze się w końcu znajdzie :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#331

Nekroskop 3 lata temu

Pan Efilnikufesin pisze:
3 lata temu
Nekroskop pisze:
3 lata temu
Ja myślę o jakichś monitorach aktywnych do kompa, ale jako że muszę mieć suba, to cena mocno skacze w górę (razy dwa, a nawet więcej).
Moje typy:

Obrazek

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Obrazek

Przytocz może kontekst posta, bo pisałem wtedy, że potrzebuję DACa i muszę kupić kable (na które zabrakło mi kasy), a ty wyskoczyłeś z monitorami aktywnymi.

Ten zestaw 2.1, który mam i o którym pisałem, chcę właśnie wymienić na coś lepszego.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#332

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Jak se klikniesz na mojego screenshota to bedziesz miec kontekst.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#333

Nekroskop 3 lata temu

Nie ma kontekstu, bo z samego posta wynika, że nie chcę monitorów aktywnych, chociaż później napisałem, że mam taki zestaw i nawet wkleiłem zdjęcia. To chyba oczywiste, że jak ktoś potrzebuje DACa, to szuka DACa, a nie monitorów aktywnych. Jak ktoś szuka wzmacniacza, to szuka wzmacniacza, a nie monitorów aktywnych.

Wzmacniacz mam, DACa mam, więc mogę myśleć o kupnie/wymianie innego sprzętu. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#334

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Peryskop,jestes mega debilem albo mega trollem.Nie wiem,nie wnikam.Pierdze ogolnie w twoim kierunku!!!
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

#335

Nekroskop 3 lata temu

Od tego pierdzenia cię chyba dupa boli, bo ostatnim razem z tego tematu wyleciały posty, po tym jak się obruszyłeś na głupi żart o wibratorze. Taki właśnie z ciebie śmieszek - jest śmiesznie, dopóki ktoś nie śmieje się z ciebie.

Daj sobie więc już może spokój, bo ja w twoim kierunku nawet pierdzieć nie mam ochoty.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#336

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Pierdze ogolnie w twoim kierunku!!!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#337

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Nawet w polowie drogi z wygrzewaniem dwoch sztuk driverkow nie jestem a dzisiaj pojawilo sie do wygrzania szesc sztuk kolejnych.

Slucham wszystkiego po trochu i jest ladnie,Nawet bardzo ladnie.

Obrazek
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#338

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Dwa prawiemetrowe skurwysyny nabieraja rumiencow.Mysle ze w przyszlym tygodniu napisze cos wiecej.....
Awatar użytkownika
Fenris
Posty: 6
Rejestracja: 6 lata temu

#339

Fenris 3 lata temu

Cześć, z czystej ciekawości chciałem podpytać na czym słuchacie muzyki. Sam kompletuje teraz jakiś sensowny sprzęt typowo pod audio ale za bardzo nie mam w tym doświadczenia bo ile można słuchać CD na starej wieży czy z serwisów typu Tidal na słuchawkach i telefonie. ; ) Nie mam nic przeciwko takim nośnikom ale przyda się coś z większym pierdolnięciem razem z gramofonem i kaseciakiem ;) Także pokażcie co tam macie. :mrgreen:

Jest już wątek na ten temat, przeniosłem posta. - dop. yog
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#340

HUMAN 3 lata temu

Na fora audio zatem !!!
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#341

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

Wygrzane.Moim zdaniem bardzo fajne,budzetowe skrzynki.Nie napierdalam z calej sily jednak potrafie czasami podkrecic wajche glosnosci w prawo.Pradu z pieca dostaja 150W (6 Ω).Akustyka pomieszczenia moglaby byc lepsza,popracuje nad tym.Rozstaw osi 2.25 metra,odleglosc od uszu +/- 3 metry,odleglosc od sciany 35 cm.

Sluchanko/testowanko.......nie gubia sie,jak maja miziac to miziaja,jak maja pierdolnac to pierdolna.Nie boja sie Industrialu,Death Metalu,Jazzu,didgeridoo czy Sunn O))).

Jesli ktos szuka nowych skrzynek w niskiej cenie,posiada mocniejszy piecyk i miejsca ma wiecej niz psia buda to naprawde polecam.

https://www.dali-speakers.com/products/ ... spektor-6/



Edytka:Grube Techno,Rachmaninoff rowniez zostalo elegancko przelkniete bez popitki.
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#342

HUMAN 3 lata temu

Up. Klasa dużo dobrej nuty i radości .
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#343

Pan Efilnikufesin 3 lata temu

HUMAN pisze:
3 lata temu
Up. Klasa dużo dobrej nuty i radości .
Dzieki!!!!Dziekuje!!!!
Awatar użytkownika
Fenris
Posty: 6
Rejestracja: 6 lata temu

#344

Fenris 2 lata temu

Cześć, szukam pierwszych docelowych kolumn. Chcę kupić coś w okolicy także podam kilka modeli które z tego co wyczytałem "nadają się"

-JBL ES80
-JBL E80
-B&W DM320
-Jamo X3M
-Dali Concept 6
-Magnat 145
-Jamo S606
-JAMO CLASSIC 8
-JAMO Classic 8 +


Grać to będzie póki co z Kenwoodem Ka550d, później chce kupić Nada 326. Zastanawiałem się też nad Altusami 300 ale czytam o nich skrajne opinie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1119
Rejestracja: 5 lata temu

#345

Derelict 2 lata temu

Fenris pisze:
2 lata temu
Cześć, szukam pierwszych docelowych kolumn. Chcę kupić coś w okolicy także podam kilka modeli które z tego co wyczytałem "nadają się"

-JBL ES80
-JBL E80
-B&W DM320
-Jamo X3M
-Dali Concept 6
-Magnat 145
-Jamo S606
-JAMO CLASSIC 8
-JAMO Classic 8 +


Grać to będzie póki co z Kenwoodem Ka550d, później chce kupić Nada 326. Zastanawiałem się też nad Altusami 300 ale czytam o nich skrajne opinie :mrgreen:
Kup se jakiekolwiek.
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1333
Rejestracja: 6 lata temu

#346

Belzebóbr 2 lata temu

Obrazek

https://andyaudiovault.com/donglemadness/

Jestem gotów uwierzyć, że faktycznie te od 4 gwiazdek są warte zakupu jak ktoś czasem słucha muzyki z telefonu. Jestem pod wrażeniem np. takiego Ibasso DC03, za 219 z allegro podwójny DAC Cirrus Logic CS43131 i 80mW@32Ohm, słucham sobie od wczoraj i absurdalna cena za taką jakość dźwięku i moc. A podpinając do wzmacniacza jest już w ogóle sztosik.

Teraz czekam tylko na opinie ekspertów, którzy napiszą, że jakieś małe chujstwa, a nie słyszeli żadnej takiej implementacji dacka w małym nowym donglu, słuchają z integry z układem audio wielkości ułamka takiego dongla i dackiem w postaci najchujowszego Realteka albo jakiejś starożytnej audio skrzynki :D
HUMAN
Tormentor
Posty: 1563
Rejestracja: 7 lata temu

#347

HUMAN 2 lata temu

jaki wzmacniacz masz jeśli mogę spytac i głosnie .
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#348

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Gdyby ktos chcial zapytac o Moj wzmacniacz to mam srebrny:

Obrazek
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

#349

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#350

Kozioł 2 lata temu

Mogę kupić za grosze wiec pytam:

1. Córa chce słuchać winyli i zastanawiam się, czy składać, czy może zakupić Teaca...Teac LP-P1000-CH All-In-One
https://www.ebay.co.uk/urw/Teac-LP-P100 ... 2254845810 - Szlifierka czy Teac nie zrobiłby tego potencjalnemu klientowi?



2. Reciever za 100ke: Yamaha RX-V379 https://www.cnet.com/reviews/yamaha-rx-v379-review/
3. Glosnie za 50ke: Acoustic Energy Aegis Evo 3 http://www.audioreview.com/product/spea ... evo-3.html
Turris Babylonica e stercore facta est.

Wróć do „Dyskusje muzyczne”